سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
کاسبی - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کسب در آمد در ایران و دنیا (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: روش های رایگان شروع کسب و کار شخصی (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: کاسبی (/showthread.php?tid=13672)

صفحه ها: 1 2

کاسبی - sajad.mn2010 - 07-10-2015 12:17 AM

سلام دوستان من اهل کرمانشاه هستم دانشجویی مهندسی عمران هستم من200هزارتومن دارم خواستم باهاش یه کاسبی یا به عبارت دیگه دست فروشی راه بندازم خونه مون نزدیک یک بازاربزرگه که روزانه بیشتر از20هزار نفررو برای خرید به سمت خودش هدایت میکنه نزدیکه سه سال هم هست مسکن مهر5هزارواحدی در محله مون افتتاح شده دوسال پیش دایی م وسایل تزئیناتی دکور میفروخت سودی خیلی خوبی بدست آورد.تقریبا یه شب تو محرم میره هیئت میبینی یه شخصی وسایل تزئیناتی میفروشه همشوازش میخره 100هزارتومن وازاونجا جرقه اینکارش شروع میشه وتا نزدیکی عید نزدیک 2میلیون سود کرد.البته اینو بگم که تنها سه روز از هفته رو به اینکار اختصاص میداد چون شغلش کشاورز بود وخونشون هم روستا بود. خواستم بدونم من اگه با200هزارتومن شروع به این کار کنم آیا خوبه یه تفاوت داره که الان دو سه تا ازاین مغازهای فروش وسایل تزئیناتی تو محلمون باز شده اجناس تزئیناتی که دایی م میفروخت هم از گچ و پلی استر بوده میگم به نظرتون من وسایل تزئیناتی که جنسش ازچوب باشه رو بیارم خوبه؟مشتری داره؟یا اصلا دوره اینکارو خط بکشم؟

RE: کاسبی - sinap - 07-10-2015 09:54 AM

سلام
ببین دوست عزیز اول شما چند تا عکس از جنسایی که میخوای بیاری بزار ببینیم چی هست دقیقا
بعدشم باید مردم شهرت رو بشناسی و ببینی چی میخرن ممکنه اون جنسی که شما مد نظرت هست توی شهر ای دیگه فروشش خوب باشه و توی شهر شما نه
اگه تا حالا کاسبی نکردی پیشنهاد میکنم با چند تا دست فروش توی شهر خودت که فکر میکنی کارشون خوبه مشورت کن چون اونا بهتر مردم و سلیقشون رو میشناسن
همچنین توی بازارهای هفتگی و کلا هرجا بازار هست به خصوص جایی که میخوای بساط کنی برو و رفتار مردم رو بسنج ، ببین بیشتر کدوم دست فروش ها سرشون شلوغه
در ضمن قیمت هم مهم هست
مثلا صرفا این که از مغازه پایین تر بدی ملاک نیست. بیشتر از یک رنج خاصی مردم به دست فروش پول نمیدن

بعدش به نظر من دنبال جنسی بگرد که خیالت از فروشش راحت باشه چون تازه میخوای شروع کنی بعدش کم کم میتونی ریسک کنی و جنس های جدید بیاری که اصل سود توی همیناس

ان شالله روزی توی همین تاپیک میزنی که 200 هزار تومنت شده 200 میلیون تومن :دی

فقط وقت رو تلف نکن، هر اطلاعاتی به دست اوردی بیار توی این تاپیکت بنویس بزار بقیه دوستانت هم در جریان قرار بگیرن ، اینجا کاسب های باتجربه زیاد هستن که میتونن خیلی بهت کمک کنن

یا علی

RE: کاسبی - sajad.mn2010 - 07-11-2015 01:12 PM

خیلی ممنون از راهنماییتون
راستی یه ایده دیگه دارم با اون200هزارتومن برم تو کار پخشcdوdvdمحله ی که ما زندگی میکنیم پر ازاستریو وکافینت هست مردم علاقه ی زیادی به گوش دادن آهنگ های سنتی دارن؟

RE: کاسبی - davaran - 07-12-2015 11:09 AM

خوب وقتی یه ایده موفق داری همون رو انجام بده .. یا دویست تا میشه چهارصدتا یا تجربه ای بدست میاری که سری بعد سود می کنید ... نترس جرات داشته باش ...

RE: کاسبی - sinap - 07-12-2015 06:56 PM

(07-11-2015 01:12 PM)sajad.mn2010 نوشته شده توسط:  خیلی ممنون از راهنماییتون
راستی یه ایده دیگه دارم با اون200هزارتومن برم تو کار پخشcdوdvdمحله ی که ما زندگی میکنیم پر ازاستریو وکافینت هست مردم علاقه ی زیادی به گوش دادن آهنگ های سنتی دارن؟

متوجه نشدم عزیز
میخوای سی دی و دی وی دی خام پخش کنی؟
یا میخوای آهنگ سنتی رایت کنی روی اونها و توی بازار بفروشی؟
یا میخوای آهنگ سنتی رایت کنی روی اونها و به کافینت ها و استدیو ها بفروشی؟

RE: کاسبی - sajad.mn2010 - 07-12-2015 11:53 PM

نه میخوام سی دی خام با دی وی دی خام ونرم افزارها روبه صورت عمده بخرم وبه مغازه داره ها بفروشم؟

RE: کاسبی - sinap - 07-13-2015 06:06 AM

(07-12-2015 11:53 PM)sajad.mn2010 نوشته شده توسط:  نه میخوام سی دی خام با دی وی دی خام ونرم افزارها روبه صورت عمده بخرم وبه مغازه داره ها بفروشم؟

ببین من این کارو دوسال پیش انجام دادم
اینجا رو ببین http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=10367&page=1
داستان این بود که میخواستم سی دی و دی وی دی خام پخش کنم
رفتم یه کارتن سی دی خام داتیس سفارش دادم از سایت فینال اگر اشتباه نکنم اون موقع دونه ای 169 تومن میافتاد
حالا سی دی خام رو توی شهر ما زیر 500 تومن جایی نمیدادن حلقه ای
ولی قیمت عمده این مارک توی شهرمون حلقه ای 300 تا 350 بود
من میدادم 240

من شاید 10-15 تا سوپرمارکت واسه فروشش سر زدم کسی نخرید
اما به هر حال تونستم اون یه کارتون رو به کافینت ها و لوازم التحریری ها بفروشم
بیشتر مشتریه هام لوازم التحریر بودن

حدودا 30 -40 تومن سود کردم تو یه روز ولی چون وسیله نداشتم حمل سی دی ها خیلی اذیتم کرد
باورت نمیشه حدودا 7-8 تا باکس 50 تایی سی دی رو انداخته بودم توی کوله پشتیم اینور و اونور میرفتم! خیلی سنگین بود خدائیش 35
ولی حس خوبی داشت با کوله خالی و جیب پر برگشتم خونه

اما دیگه این کارو ادامه ندادم چرا؟
1-چون قیمت این سی دی خام به خاطر کیفیت پایینش ، پایین بود و خیلی ها نمیخریدن و میگفتن این نصفش میسوزه!
2-مارک های دیگه رو قابلیت رقابت با قیمت عمده نداشتم
3-مشکل حمل داشتم !

حالا اگر میخوای اینکارو انجام بدی برو اول قیمت عمدشو دربیار
قیمت عمده شهرتون رو هم دربیار معمولا لوازم التحریرهای بزرگ خودشون عمده میدن برو ببین اونا دارن چند میدن

بعد اگه دیدی سود داره برو به لوازم التحریر ها و کافینت ها و ... ببین با این قیمت ازت میخرن
سفارش بگیر ازشون
بعد برو بخر بیار بده به اینا

RE: کاسبی - sajad.mn2010 - 07-13-2015 09:52 PM

من پارسال یادمه از سوپری محلمون سی دی خام حلقه 500تومن خریدم .سایتی پیدا کردم که بهترین کیفیت سی دی خام رومیده295تومن ولی من کرمانشاه هستم نمیدونم میصرفه یانه سفارش بدم
بعداشم همین سایت تهجیزات جانبی کامپیوتر رو(هدفون ،کیبورد،فلش ،و..)ونرم افزارهاهم به صورت عمده میفروشه (ویندوز،آفیس،بازی ها،و..)به نظرت برم تو کارنرم افزارها چطوریه مثلا ویندوز7رومیده1500درحالی که من یک ماه پیش رفتم یکی خریدم7هزارتومن)به نظرت قبل ازشروع به کار مثلا بر با کافینت ها وخدمات کامپیوتری وفروشگاه کامپیوترحرف بزنم( مثلا بهشون بگم من تو کار فروش نرم افزارهستم قیمت هام مناسبه کیفیت ها هم خوبه) چطوره؟بعدازاینکه کار گرفت اینبار برم فلش مموری بیارم بعدمثلا هدفون بیارم بهشون بفروشم

راستی یه سوال این بازاریابی شبکه ی چطوریه؟یه مدتی هست چندنفری رو مخم کارمیکنن میگن چرا نمیای تو بازرایابی شبکه ی؟درمودرش چیزی میدونی؟آیا همون شرکت های هرمی نیست منتها با ماهیت متفاوت تر؟

RE: کاسبی - sinap - 07-14-2015 05:59 AM

(07-13-2015 09:52 PM)sajad.mn2010 نوشته شده توسط:  من پارسال یادمه از سوپری محلمون سی دی خام حلقه 500تومن خریدم .سایتی پیدا کردم که بهترین کیفیت سی دی خام رومیده295تومن ولی من کرمانشاه هستم نمیدونم میصرفه یانه سفارش بدم
بعداشم همین سایت تهجیزات جانبی کامپیوتر رو(هدفون ،کیبورد،فلش ،و..)ونرم افزارهاهم به صورت عمده میفروشه (ویندوز،آفیس،بازی ها،و..)به نظرت برم تو کارنرم افزارها چطوریه مثلا ویندوز7رومیده1500درحالی که من یک ماه پیش رفتم یکی خریدم7هزارتومن)به نظرت قبل ازشروع به کار مثلا بر با کافینت ها وخدمات کامپیوتری وفروشگاه کامپیوترحرف بزنم( مثلا بهشون بگم من تو کار فروش نرم افزارهستم قیمت هام مناسبه کیفیت ها هم خوبه) چطوره؟بعدازاینکه کار گرفت اینبار برم فلش مموری بیارم بعدمثلا هدفون بیارم بهشون بفروشم

راستی یه سوال این بازاریابی شبکه ی چطوریه؟یه مدتی هست چندنفری رو مخم کارمیکنن میگن چرا نمیای تو بازرایابی شبکه ی؟درمودرش چیزی میدونی؟آیا همون شرکت های هرمی نیست منتها با ماهیت متفاوت تر؟

بله ، ببین برو همون سایت (که فک میکنم فینال باشه) بعد تا مرجله ثبت سفارش پیش برو و ارسال رو هم با باربری انتخاب کن. برای اطمینان یه تماس یا باربری هایی که داخل سایت اسمشون هست بگیر ببین هر کارتن چقدر باید پول بار بدی.
هزینه بارو بکش رو جنسات سودش رو هم حساب کن
بعد برو بهشون قیمت بده ، ببین چه جوریه؟ استقبال میکنن یا نه

ولی این رو هم بگم مثلا درمورد سی دی خام اونی که داره سی دی خام رو میده 500 خودش همون 300 یا پایین تر ممکنه خریده باشه که شما میخوای بخری حالا با هزینه بار بیشتر هم میشه

حالا خودت یه آمار بگیر از شهرتون ببین چی میشه.

بازاریابی شبکه ای هم داستانش طولانیه! ولی خلاصش این که بدردت نمیخوره با این سرمایه

در مورد غیر قانونی بودنش نه این طور نیست. چند تا شرکت هستن که مجوز دارن
برو سایت ابران هشدار اونجا یه بخشی داره شرکت های مجوز دار رو مشخص کرده
اگه میخوای واردش بشی باید واقعا انگیزه داشته باشی تا بتونی موفق بشی
بازاریابی شبکه ای کار سختیه. میگن که فقط 1.5 درصد افرادی که واردش میشن موفق میشن
ولی اگر کلاس های رایگانی داشت حتما شرکت کن که چیزای خوبی یاد میدن

در ضمن اگر احساس کردی بازاریابی شبکه ای کار مورد علاقته برو دنبالش و یه شرکت خوب پیدا کن،
باید شخصیت کاریزماتیکی داشته باشی و بتونی دیگران رو قانع کن ، بهشون انگیزه بدی و ....
از این لحاظ خوبه که یک مسیر مشخصی داره و آدم رو از سردرگمی در میاره.

RE: کاسبی - sajad.mn2010 - 07-14-2015 08:55 AM

خیلی ممنون نه فینال نیست این آدرس همون سایتیه (http://ksbsoft.ir/index.php)که سی ذی خام ودی وی دی خام ونرم افزارمیفروشه به بازاریابی شبکه ی علاقه ندارم
راستی راجب فروش نرم افزارهام توضیح میدی؟