سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
یه سوال کوچیک کشاورزی؟ - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارگروه های کارهای عملی سایت (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- انجمن: كارگروه كشاورزي (/forumdisplay.php?fid=117)
+--- موضوع: یه سوال کوچیک کشاورزی؟ (/showthread.php?tid=13461)

یه سوال کوچیک کشاورزی؟ - Kaseb - 06-04-2015 10:42 PM

دوستان سلام. من زیاد حاشیه نمیرم. یه زمینه دو هزار متریه میخوام تقریبا 200 تا درخت داخلش بکارم. بیشترم جنبه تفریحی داره. همه چیزشو بررسی کردم فقط چون میخوام استخر بزنم یا تانک بخرم و از بیرون براش آب بیارم میخوام یه نفر کمک کنه و بگه یه درخت تقریبا روزانه یا هفتگی یا ماهانه چندلیتر آّب میخواد که استخر یا تانکو به اندازه نیاز بسازم. ؟ ممنون میشم. درختا نهال 2 ساله گلدونی هستن.

RE: یه سوال کوچیک کشاورزی؟ - ali diana - 06-05-2015 10:38 AM

بستگی به درختی که میخوای بکاری داره.

RE: یه سوال کوچیک کشاورزی؟ - top-banner - 06-05-2015 01:54 PM

اولا که بستگی به خیلی چیز ها داره ، منطقه ات ، درختات ، نوع آبیاری
من یه منبع 5 هزار لیتری پیشنهاد میکنم ، اگه آبیاریت اصولی باشه واسه یه ماه بسه

RE: یه سوال کوچیک کشاورزی؟ - peyman.fc - 06-05-2015 02:05 PM

اولین چیزی که باید در نظر بگیری نوع درختا هس دوم اینکه شما درختات رو به صورت قطره ایی آبیاری کن که شاید هزینه اولیت زیاد بشه اما بعدا برا ابیاری مشکل پیدا نمیکنی سوم محل در نظر گرفتن مخزن اب هست از اختلاف سطح استفاده کن برای اینکه به سیستم پمپاژ نیاز پیدا نکنی در مورد طراحی فضای باغ و کاشت درختان هم خواستی میتونم کمکت کنم پیام خصوصی بدید

RE: یه سوال کوچیک کشاورزی؟ - Kaseb - 06-07-2015 11:34 AM

ممنونم دوستان. راستش ميخوام بدونم تقريبا توي هر روز يه درخت چند ليتر نياز به آّب داره‌ ؟ و اينكه درخت هرروز به آب دادن نياز داره يا نه؟‌

RE: یه سوال کوچیک کشاورزی؟ - peyman.fc - 06-07-2015 12:04 PM

(06-07-2015 11:34 AM)Kaseb نوشته شده توسط:  ممنونم دوستان. راستش ميخوام بدونم تقريبا توي هر روز يه درخت چند ليتر نياز به آّب داره‌ ؟ و اينكه درخت هرروز به آب دادن نياز داره يا نه؟‌

درختها هرروز به آب یاری نیاز ندارند و معمولا هفته ایی یا دوهفتهایی یک بار آبیاری میشن