سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
چکار کنم کسی که روش سرمایه گذاری می کنم به تعهدش عمل کنه؟ - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: چکار کنم کسی که روش سرمایه گذاری می کنم به تعهدش عمل کنه؟ (/showthread.php?tid=13355)

چکار کنم کسی که روش سرمایه گذاری می کنم به تعهدش عمل کنه؟ - angello1920 - 05-15-2015 11:15 AM

سلام اساتید...میشه راهنمایی کنین چطور باید یه سرمایه گذاری مطمئن بکنم جوری که کسی زیر قرارداد و حرفاش نزنه؟ من دو مورد سرمایه گذاری کردم که هر دو مورد هم با اینکه چک و سفته و قرارداد 150 ماده ای بسته بودم با این وجود توی هر دومورد مخاطب قرارداد زیر حرفاشون زدن....واقعا کلافه می شم و نمی دونم چکار کنم دیگه که طرف جرات نکنه زیر قراردادش بزنه...چک 30 میلیونی ازش داشتم می گفت برو بزار اجرا! یکی دیگه بود که سرمایه بهش دادم کلی قول داد که با فلان کیفیت کارو انجام می دم اخرشم گند زد و هر چی می گفتم پول رو پس بده می گفت ندارم بهت پس بدم می گفتم خوب کارو درست تمومش کن می گفت نمی تونم تواناییش رو ندارم! دیگه موندم چطوری یه سرمایه گذاری مطمئن بکنم! همه اولش کلی تعریف می کنن از کاراشون بعدش تو خالی درمیان! سوال اصلیم اینه: آیا راهی هست که بشه صد در صد مطمئن بود که وقتی به یه نفر سرمایه دادی نتونه زیر حرفاش بزنه یا حتی اگرم زیر حرفاش بزنه به سرمایه ی من آسیبی وارد نشه؟

RE: چکار کنم کسی که روش سرمایه گذاری می کنم به تعهدش عمل کنه؟ - bastarkhaki - 05-15-2015 03:38 PM

اولین نکته اینه که:

آیا شما بر مبنای دیدن"بیزنس پلن" شخص مورد نظر در کارش سرمایه گذاری کردید؟
اگر نه که از این به بعد روی بیزنس پلن و کارکرد های اون حتما تحقیقی کنید...

با توجه به مسائل چک و سفته و...داستان های تکراری زیادی در این مورد دیدم.

RE: چکار کنم کسی که روش سرمایه گذاری می کنم به تعهدش عمل کنه؟ - angello1920 - 05-16-2015 06:18 PM

بله من معمولا در حوزه ی نقاشی و یا حوزه های علمی سرمایه گذاری می کنم چون توی این دو حوزه کارم رو با علاقه پیگیری می کنم.قبل از هر چیزی یک رزومه کاری از شخص می بینم و کلی هم باهاش در مورد روابط کاری صحبت می کنم و قوانین همکاری رو ذکر می کنم.چک و سفته هم بگیرم اگر بخوام از شخص شکایت بکنم چندین ماه طول می کشه که به نتیجه برسم...خودمم کلا به این نتیجه رسیدم که هیچ راهی به غیر از چک و سفته وجود نداره...و فقط باید ریسک کرد

RE: چکار کنم کسی که روش سرمایه گذاری می کنم به تعهدش عمل کنه؟ - سعید یوسفی - 05-17-2015 03:29 PM

اول از همه خواستن نمونه کار، بعد تحقیق در مورد سوابقش از طریق مشتریان قبلی. و سعی کنید کار رو فاز به فاز واگذار کنید. یعنی اول یک مبلغ کم برای انجام مرحله اول و بعد از اینکه مرحله اول تموم شد مبلغ مرحله دوم.
معمولا وقتی ادما تمام پول رو همون اولش می گیرن دیگه انگیزه ای برای ادامه کار ندارن،