سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
به امید خدا شروع کردم (کارخانه ساخت اسکلت فلزی) - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: ما شروع کردیم! شما چطور؟ (/forumdisplay.php?fid=125)
+--- موضوع: به امید خدا شروع کردم (کارخانه ساخت اسکلت فلزی) (/showthread.php?tid=13188)

صفحه ها: 1 2

به امید خدا شروع کردم (کارخانه ساخت اسکلت فلزی) - حمید رضا غ - 04-14-2015 02:41 PM

با سلام و وقت بخیر خدمت دوستان خوب و مهربان خودم
خیلی خوشحالم که بعد از چند ماه دوباره می تونم توی جمع صمیمی و دوست داشتنی بچه های این سایت حضور داشته باشم. 10_004
جونم براتون بگه که بدون مقدمه میخوام برم سر اصل مطلب:
خدمتتون عرض کنم که من بعد از سال ها تجربه کاری در زمینه صنعت ساختمان و کار توی شرکت های مهندسی مشاور بالاخره تصمیم گرفتم ایده قدیمی خودمو به مرحله اجرا برسونم و به امید خدا بتونم منم وارد حیطه کار آفرینی بشم.
اون ایده چیه؟

اینه:

راه اندازی کارخانه ساخت اسکلت فلزی

4yajuyo4yajuyo4yajuyo

برای رسیدن به هدفم هم برای خودم 3 مرحله کار در نظر گرفتم تا پله پله بتونم به آرزوی خودم برسم:
1- تو مرحله اول بدون احداث کارخونه از مشتری ها سفارش می گیرم و کار رو به کارخونه هایی که می شناسم ارجاع میدم تا کم کم بتونم تعدادی مشتری ثابت برای خودم دست و پا کنم البته این رو هم بگم که برای این مرحله حدود 1-2 سال زمان در نظر گرفتم تا حسابی جا بیوفتم و با چم و خم کار ساخت و نصب اسکلت بیشتر آشنا بشم.
2- تو مرحله دوم به پشتوانه مشتری هایی که توی مرحله قبل به دست آوردم اقدام به اجاره یه کارخونه می کنم و کار ساخت و نصب رو خودم انجام میدم. برای این مرحله هم حدود 3 سال زمان در نظر گرفتم.
3- توی مرحله سوم ضربه نهایی رو وارد می کنم و با سرمایه ای که از مرحله قبل بدست آوردم و با پشتوانه مشتری هایی که توی دو مرحله اول دست و پا کردم توی یکی از شهرک های صنعتی زمینی می خرم و کارخونه دائمی خودم رو به امید خدا اونجا دست و پا میکنم. 4yajuyo

(اینم بگم که یه سرمایه گذار خوب هم سراغ دارم که بتونم تو مراحل مختلف روی کمک اون حساب کنم منتها پیش شرط مذاکره با ایشون اینه که اول بتونم چند تا مشتری ثابت داشته باشم)

این سه مرحله گام های اساسی هست که من برای کارم در نظر گرفتم و هر کدوم از این مراحل خودش شامل زیر مجموعه های بسیار زیادی میشه.

تو پست های بعدی خودم و تخصصم رو بیشتر معرفی می کنم و مراحل کار رو تا هرجا که پیش رفته باشم براتون توضیح میدم.

پس فعلا خداحافظ تا دیدار بعد 27

RE: به امید خدا شروع کردم (کارخانه ساخت اسکلت فلزی) - top-banner - 04-14-2015 03:29 PM

عالیه .... ما به موفقیتت ایمان داریم دوست ملیاردر من 10_004

RE: به امید خدا شروع کردم (کارخانه ساخت اسکلت فلزی) - حمید رضا غ - 04-18-2015 09:54 AM

(04-14-2015 03:29 PM)top-banner نوشته شده توسط:  عالیه .... ما به موفقیتت ایمان داریم دوست ملیاردر من 10_004

خیلی لطف دارید دوست عزیز
ایشالا به کمک همه دوستان پله های مورد نظر برای رسیدن به این هدف رو یکی یکی طی خواهیم کرد. 10_004

RE: به امید خدا شروع کردم (کارخانه ساخت اسکلت فلزی) - حمید رضا غ - 04-20-2015 12:10 PM

دوستان گلم سلام 10_004
همونطور که قول داده بودم میخوام همین اول یه معرفی مختصر از خودم و کارم داشته باشم و مراحل کارم رو به طور مستمر براتون گزارش کنم:
من کارشناس مهندسی عمران از دانشگاه آزاد هستم و حدود 5 سال سابقه کار توی شرکت های مهندسی مشاور و پیمانکاری دارم و الان هم توی یه شرکت نفتی به عنوان طراح سازه مشغول به کار هستم.
از اونجا که همیشه روحیه کارآفرینی داشته و دارم و از طرفی هم هیچوقت کار استخدامی (قراردادی) ثبات مطلوبی نداره تصمیم گرفتم در کنار کار تمام وقتی که دارم کم کم مقدمات کارآفرینی خودم رو فراهم کنم و زمانی که کارم روی غلطک افتاد (اصطلاحا خاک خوری کردم!!!) و به بازدهی رسید از کار ثابت خودم بیرون بیام و روی کارخونه ای که خودم تاسیس کردم متمرکز بشم.
الان هم به عنوان اولین قدم دارم با کارخونه های مختلف ارتباط برقرار می کنم و لیست قیمت خدمات ساخت، حمل و نصب اسکلت رو تهیه می کنم تا به امید خدا پروژه هایی که برای طراحی به دستم میرسه رو برای ساخت به اونا ارجاع بدم (مرحله اول).

ضمن این کار هم دارم یه BP کامل برای تاسیس کارخونه خودم تهیه می کنم.

دوستون دارم فعلا خداحافظ 10_004

RE: به امید خدا شروع کردم (کارخانه ساخت اسکلت فلزی) - top-banner - 04-21-2015 02:54 AM

(04-20-2015 12:10 PM)حمید رضا غ نوشته شده توسط:  دوستان گلم سلام 10_004
همونطور که قول داده بودم میخوام همین اول یه معرفی مختصر از خودم و کارم داشته باشم و مراحل کارم رو به طور مستمر براتون گزارش کنم:
من کارشناس مهندسی عمران از دانشگاه آزاد هستم و حدود 5 سال سابقه کار توی شرکت های مهندسی مشاور و پیمانکاری دارم و الان هم توی یه شرکت نفتی به عنوان طراح سازه مشغول به کار هستم.
از اونجا که همیشه روحیه کارآفرینی داشته و دارم و از طرفی هم هیچوقت کار استخدامی (قراردادی) ثبات مطلوبی نداره تصمیم گرفتم در کنار کار تمام وقتی که دارم کم کم مقدمات کارآفرینی خودم رو فراهم کنم و زمانی که کارم روی غلطک افتاد (اصطلاحا خاک خوری کردم!!!) و به بازدهی رسید از کار ثابت خودم بیرون بیام و روی کارخونه ای که خودم تاسیس کردم متمرکز بشم.
الان هم به عنوان اولین قدم دارم با کارخونه های مختلف ارتباط برقرار می کنم و لیست قیمت خدمات ساخت، حمل و نصب اسکلت رو تهیه می کنم تا به امید خدا پروژه هایی که برای طراحی به دستم میرسه رو برای ساخت به اونا ارجاع بدم (مرحله اول).

ضمن این کار هم دارم یه BP کامل برای تاسیس کارخونه خودم تهیه می کنم.

دوستون دارم فعلا خداحافظ 10_004
موفق و سربلند باشید 10_004

RE: به امید خدا شروع کردم (کارخانه ساخت اسکلت فلزی) - حمید رضا غ - 05-03-2015 03:54 PM

سلام سلام
بازم من اومدم4yajuyo
توی این چند روزی که نبودم درگیر طراحی یه سازه توی یکی از شهربازی های کشور بودم که به امید خدا فردا اون کارو تحویل میدم و دوباره مسیر راه اندازی کارخونه رو طی می کنم.
منتظر خبرهای جدید باشید....4yajuyo

RE: به امید خدا شروع کردم (کارخانه ساخت اسکلت فلزی) - Behnam j - 05-21-2015 09:00 PM

سلام
من 3 ساله که تو کار ساخت ونصب سازه های استاتیکی هستم . یعنی در واقع مدیر پروژه هستم که گاها کار پیمانی هم بیرو ن کارگاه انجام میدم.
شما با اجرای ساخت یک پروژه خوب و سنگین میتونی استارت رسیدن به هز دو آرزوت رو بزنی .

RE: به امید خدا شروع کردم (کارخانه ساخت اسکلت فلزی) - حمید رضا غ - 05-27-2015 09:38 AM

(05-21-2015 09:00 PM)Behnam j نوشته شده توسط:  سلام
من 3 ساله که تو کار ساخت ونصب سازه های استاتیکی هستم . یعنی در واقع مدیر پروژه هستم که گاها کار پیمانی هم بیرو ن کارگاه انجام میدم.
شما با اجرای ساخت یک پروژه خوب و سنگین میتونی استارت رسیدن به هز دو آرزوت رو بزنی .

ممنونم که روحیه دادید
همچنان در حال آماده سازی مقدمات کار هستم.5_004

RE: به امید خدا شروع کردم (کارخانه ساخت اسکلت فلزی) - mohammadbt1384 - 08-09-2015 03:42 PM

(04-14-2015 02:41 PM)حمید رضا غ نوشته شده توسط:  با سلام و وقت بخیر خدمت دوستان خوب و مهربان خودم
خیلی خوشحالم که بعد از چند ماه دوباره می تونم توی جمع صمیمی و دوست داشتنی بچه های این سایت حضور داشته باشم. 10_004
جونم براتون بگه که بدون مقدمه میخوام برم سر اصل مطلب:
خدمتتون عرض کنم که من بعد از سال ها تجربه کاری در زمینه صنعت ساختمان و کار توی شرکت های مهندسی مشاور بالاخره تصمیم گرفتم ایده قدیمی خودمو به مرحله اجرا برسونم و به امید خدا بتونم منم وارد حیطه کار آفرینی بشم.
اون ایده چیه؟

اینه:

راه اندازی کارخانه ساخت اسکلت فلزی

4yajuyo4yajuyo4yajuyo

برای رسیدن به هدفم هم برای خودم 3 مرحله کار در نظر گرفتم تا پله پله بتونم به آرزوی خودم برسم:
1- تو مرحله اول بدون احداث کارخونه از مشتری ها سفارش می گیرم و کار رو به کارخونه هایی که می شناسم ارجاع میدم تا کم کم بتونم تعدادی مشتری ثابت برای خودم دست و پا کنم البته این رو هم بگم که برای این مرحله حدود 1-2 سال زمان در نظر گرفتم تا حسابی جا بیوفتم و با چم و خم کار ساخت و نصب اسکلت بیشتر آشنا بشم.
2- تو مرحله دوم به پشتوانه مشتری هایی که توی مرحله قبل به دست آوردم اقدام به اجاره یه کارخونه می کنم و کار ساخت و نصب رو خودم انجام میدم. برای این مرحله هم حدود 3 سال زمان در نظر گرفتم.
3- توی مرحله سوم ضربه نهایی رو وارد می کنم و با سرمایه ای که از مرحله قبل بدست آوردم و با پشتوانه مشتری هایی که توی دو مرحله اول دست و پا کردم توی یکی از شهرک های صنعتی زمینی می خرم و کارخونه دائمی خودم رو به امید خدا اونجا دست و پا میکنم. 4yajuyo

(اینم بگم که یه سرمایه گذار خوب هم سراغ دارم که بتونم تو مراحل مختلف روی کمک اون حساب کنم منتها پیش شرط مذاکره با ایشون اینه که اول بتونم چند تا مشتری ثابت داشته باشم)

این سه مرحله گام های اساسی هست که من برای کارم در نظر گرفتم و هر کدوم از این مراحل خودش شامل زیر مجموعه های بسیار زیادی میشه.

تو پست های بعدی خودم و تخصصم رو بیشتر معرفی می کنم و مراحل کار رو تا هرجا که پیش رفته باشم براتون توضیح میدم.

پس فعلا خداحافظ تا دیدار بعد 27

سلام دوست عزیز. انشاء الله که موفق باشی. فقط یه توصیه بهت دارم. کارگاه هایی که میخای کار رو ببری باید مطمئن باشن. چون داری جنس کیلویی 2000 تومنی بهشون میدی و با وزن های بالا که مبلغ قابل توجهی میشه. کار ساخت اسکلت هم بالا پایین داره، ممکنه کارفرمات پول بهت دیر یا زود برسونه و اون کارگاهی که بهش کار رو دادی بسازه برات بازی در بیاره و اعتبارتو جلو کارفرما هات از دست بدی. من خودم کارم تو زمینه ساخت و نصب اسکلت هستش. همین الان پروژمون با یه نفر که به سبک شما کار میکنه درگیره که سازنده 500 تن یا به عبارتی 1 میلیارد از متریال پیمانکارمون که در واقع مال ماست رو نگه داشته نمیده. البته پیمانکار ما خیلی ضعیف عمل کرده. اگه حواست باشه انشاء الله که به مشکلی بر نمیخوری. با آرزوی موفقیت برای شما10_004

RE: به امید خدا شروع کردم (کارخانه ساخت اسکلت فلزی) - هلاله - 08-10-2015 10:51 AM

ایشالله که موفق میشی