سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
کارآفرینی به شیوه عباس برزگر +بحث و گفتگو در مورد چند ایده - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارآفرین (/forumdisplay.php?fid=108)
+--- انجمن: کارآفرینی (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- انجمن: کار آفرینان ایرانی را بشناسیم! (/forumdisplay.php?fid=77)
+---- موضوع: کارآفرینی به شیوه عباس برزگر +بحث و گفتگو در مورد چند ایده (/showthread.php?tid=13082)

صفحه ها: 1 2

کارآفرینی به شیوه عباس برزگر +بحث و گفتگو در مورد چند ایده - odise - 03-23-2015 04:19 PM

سلام
دعوت میکنم فایل پی دی اف لینک شده رو بخونید تا بببینید که میشود چگونه تغییر ایجاد کرد!

بارها شاید در مورد عباس برزگر شنیده باشید اما این مصاحبه کمی متفاوت است.
ای ملت چه نشسته اید که .......!

دانلود مصاحبه با عباس برزگر

لطفا نظرات خودتون رو هم بیان کنید.
من خودم چند تا ایده به نظرم رسید که به نظرم پتانسیل اجرایی شدن دارن.

RE: کارآفرینی به شیوه عباس برزگر +بحث و گفتگو در مورد چند ایده - هورداد - 03-23-2015 05:23 PM

به این که کارافرینی نمیگن... یه کپی برداری ساده است از مجتمع های تفریحی.
نمیدونم جرا تا در ایران یکی از یه راهی نون در میاره بهش میگن کارآفرینی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بابا کارآفرینی یعنی نمونه قبلی نداشته باشه و به سادگی نتونن کپی کنن.
اگر نمونه قبلی داشته باشه بهش میگن کپی کردن و اگر راحت بشه ازش کپی کرد یعنی عنصر خلاقیت نداره و بهش میگن نوآوری.

خواهشا تا کسی دیگران رو گذاشت سر کار و یا یک قرون از راهی درآورد اسمش رو کارآفرینی نذارید...
شرکته ای اپل و ال جی و سامسونگ با اون همه عظمت هنوز به خودشون میگن نوآور، چون از اطلاعات آکادمیک استفاده میکنن و خودشون خلاقیت ندارن تا بشن کارآفرین.

RE: کارآفرینی به شیوه عباس برزگر +بحث و گفتگو در مورد چند ایده - moele - 03-23-2015 06:17 PM

(03-23-2015 05:23 PM)هورداد نوشته شده توسط:  به این که کارافرینی نمیگن... یه کپی برداری ساده است از مجتمع های تفریحی.
نمیدونم جرا تا در ایران یکی از یه راهی نون در میاره بهش میگن کارآفرینی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر نمونه قبلی داشته باشه بهش میگن کپی کردن و اگر راحت بشه ازش کپی کرد یعنی عنصر خلاقیت نداره و بهش میگن نوآوری.

خواهشا تا کسی دیگران رو گذاشت سر کار و یا یک قرون از راهی درآورد اسمش رو کارآفرینی نذارید...
شرکته ای اپل و ال جی و سامسونگ با اون همه عظمت هنوز به خودشون میگن نوآور، چون از اطلاعات آکادمیک استفاده میکنن و خودشون خلاقیت ندارن تا بشن کارآفرین.

این کار دقیقا کار آفرینی است چه کسی گفته کار آفرین نمی تونه کپی انجام بده ؟؟؟!!!!مگه قراره طرف ثبت اختراع کنه؟؟؟!!!!
تعریف شما از کار آفرینی اشتباه

ویکی پدیا:
کارآفرینی (به انگلیسی: Entrepreneurship) به فرایند خلق ارزش جدید (مادی یا معنوی) از طریق یک تلاش متعهدانه با در نظر گرفتن ریسک‌های ناشی از آن اطلاق می‌شود

RE: کارآفرینی به شیوه عباس برزگر +بحث و گفتگو در مورد چند ایده - odise - 03-24-2015 12:38 PM

(03-23-2015 05:23 PM)هورداد نوشته شده توسط:  به این که کارافرینی نمیگن... یه کپی برداری ساده است از مجتمع های تفریحی.

دوست گرامی حالا فرض کنید اصلا ایشون کارآفرین نیستن!
فقط موفق شدن از هیچی یه چیزی بسازن و عده زیادی رو هم استخدام کنن.

نکاتی که ذهنتون رو در این باره درگیر کرده چیه؟ آیا شما هم ایده ای مثل این دارید؟
سپاس

RE: کارآفرینی به شیوه عباس برزگر +بحث و گفتگو در مورد چند ایده - odise - 03-24-2015 12:41 PM

(03-23-2015 06:17 PM)moele نوشته شده توسط:  

این کار دقیقا کار آفرینی است چه کسی گفته کار آفرین نمی تونه کپی انجام بده ؟؟؟!!!!مگه قراره طرف ثبت اختراع کنه؟؟؟!!!!
تعریف شما از کار آفرینی اشتباه

ویکی پدیا:
کارآفرینی (به انگلیسی: Entrepreneurship) به فرایند خلق ارزش جدید (مادی یا معنوی) از طریق یک تلاش متعهدانه با در نظر گرفتن ریسک‌های ناشی از آن اطلاق می‌شود

دوست گرامی سپاس از مشارکت شما
کدام قسمت از مصاحبه به نظرتون جالب بود؟
آیا شما هم ایده ای این چنینی دارید؟
به نظر شما نمی شد کار رو بهتر کرد؟
آیا این ایده قابلیت اجرایی شدن در جاهای دیگر را هم دارد به نظر شما؟
سپاس

RE: کارآفرینی به شیوه عباس برزگر +بحث و گفتگو در مورد چند ایده - odise - 03-25-2015 11:51 PM

دوستان به نظر شما چطور میتوان گردشگر وارد ایران کرد ؟
از طریق سایت، از طریق گفتگوی چهره به چهره؟ حضور در نمایشگاه های خارجی؟
لطفا راه پیشنهاد کنید

RE: کارآفرینی به شیوه عباس برزگر +بحث و گفتگو در مورد چند ایده - naaser7 - 03-27-2015 08:16 PM

با سلام
دوستان چرا دعوا می کنید؟
اینکه باید اصول اخلاقی را در کپی برداری یا الگو گیری رعایت کرد شکی نیست، نکته اینجاست که هر کسی باید یه اصلاح و ویرایش بهش اضافه کنه تا تکامل ایجاد بشه
در ثانی اینجا برای معرفی ایده ها و یافتن راه حل و راهنماییه نه جدل بر سر اینکه چرا وام نمیدن و چرا قانون رعایت نمیشه و این حرفها
ما باید به این نگرش برسیم که در حالیکه با نقد و پیگیری سعی در اصلاح و اجرای قانون می کنیم با امکانات موجود دست به کار شویم و سعی نماییم با همین که هست بریم جلو . حالا اگه دولت و قانون و ... هم کمک کردن و به راه راست اومدن که چه بهتر

10_004
یا حق

RE: کارآفرینی به شیوه عباس برزگر +بحث و گفتگو در مورد چند ایده - هورداد - 03-27-2015 10:09 PM

الان منطقه آهوان زنجان هستش با یه روستای متروکه که میشه بهش رسید و گردشگر بتونه یک شب زندگی روستایی و حتی کشت و زرع رو تجربه کنه... اما تا بخوای یه همچین کاری کنی پس فرداش روستا کلی صاخاب پیدا میکنه و محیط زیست یه قبض میلیاردی میفرسته و اداره برق یه فاکتور وحشتناک برای فروش تیر برق برات میفرسته و اگر بخوای تیر و سیم رو به صورت آزاد تهیه بکنی بهت برق نمیدن.
باید سگ جون باشی تا راش بندازی...

یه سایت تبلیغاتی با ایده متفاوت زدم یک هفته بعدش دعوتم کردن یه نمایشگاه ماشین و 500 تومن انداختن روی میز و گفتن بردار و دامنه و هاست رو تحویل بده و یه قرارداد برای فروش سایت و ایده اش بنویس... گفتم نه و یک ساعت بعدش سایت ف/ی/ل/ت/ر شد و کارم غیرقانونی... الان هم سایت رو پاک کردم و گفتم نمیفروشم سر ماه نشده یه قبض چهارصد تومنی برای موبایلم اومد و نذاشتن قسط بندیش کنم باز گفتن برم نمایشگاه و گفتن 900 بفروشمش...

دنبال مجوز بودم برای بسته بندی تخم مرغ محلی که بهم گفتن شرکت فلان پروتئین مجوز انحصاری این محصول رو داره... گفتم که تولید نداره و اصلا چرا باید انحصاری باشه؟؟؟ گفتن این شکر خوری ها به تو نیومده، فامیل کله گنده داری بیا جلو وگرنه برو گم شو...

خواستم یه گیاه خاص رو تولید کنم و مستقیم بسته بندی کنم برای ترکیه اما گفتن کم آبی هستش و فقط باید برای داخل مصرف بشه... ولی نمیدونم چی شد توی همون منطقه که خاک خاصی داشت دارن اون گیاه رو تولید میکنن و یک گرمش هم توی زنجان و قزوین و اردبیل توزیع نشده.

RE: کارآفرینی به شیوه عباس برزگر +بحث و گفتگو در مورد چند ایده - odise - 03-29-2015 05:56 PM

(03-27-2015 10:09 PM)هورداد نوشته شده توسط:  الان منطقه آهوان زنجان هستش با یه روستای متروکه که میشه بهش رسید و گردشگر بتونه یک شب زندگی روستایی و حتی کشت و زرع رو تجربه کنه... اما تا بخوای یه همچین کاری کنی پس فرداش روستا کلی صاخاب پیدا میکنه و محیط زیست یه قبض میلیاردی میفرسته و اداره برق یه فاکتور وحشتناک برای فروش تیر برق برات میفرسته و اگر بخوای تیر و سیم رو به صورت آزاد تهیه بکنی بهت برق نمیدن.
باید سگ جون باشی تا راش بندازی...

یه سایت تبلیغاتی با ایده متفاوت زدم یک هفته بعدش دعوتم کردن یه نمایشگاه ماشین و 500 تومن انداختن روی میز و گفتن بردار و دامنه و هاست رو تحویل بده و یه قرارداد برای فروش سایت و ایده اش بنویس... گفتم نه و یک ساعت بعدش سایت ف/ی/ل/ت/ر شد و کارم غیرقانونی... الان هم سایت رو پاک کردم و گفتم نمیفروشم سر ماه نشده یه قبض چهارصد تومنی برای موبایلم اومد و نذاشتن قسط بندیش کنم باز گفتن برم نمایشگاه و گفتن 900 بفروشمش...

دنبال مجوز بودم برای بسته بندی تخم مرغ محلی که بهم گفتن شرکت فلان پروتئین مجوز انحصاری این محصول رو داره... گفتم که تولید نداره و اصلا چرا باید انحصاری باشه؟؟؟ گفتن این شکر خوری ها به تو نیومده، فامیل کله گنده داری بیا جلو وگرنه برو گم شو...

خواستم یه گیاه خاص رو تولید کنم و مستقیم بسته بندی کنم برای ترکیه اما گفتن کم آبی هستش و فقط باید برای داخل مصرف بشه... ولی نمیدونم چی شد توی همون منطقه که خاک خاصی داشت دارن اون گیاه رو تولید میکنن و یک گرمش هم توی زنجان و قزوین و اردبیل توزیع نشده.

سلام
در مورد هر چیزی گفتید جز چیزی که ربطی به این تاپیک داشته باشد :|

RE: کارآفرینی به شیوه عباس برزگر +بحث و گفتگو در مورد چند ایده - Mohsen.shorakaie - 09-09-2015 02:12 AM

دوست عزیز فکر کنم شما هنوز معنی نواوری و کارافرینی رو خوب متوجه نشدید .... نواوری ینی خلق ایده جدید ....شزکتهای اپل و ال جی و سامسونگم باید مدعی نواوری باشن چون هر کدوم ایده های جدیدی خلق کردن ...... اما کارافرینی ینی اشتغال زایی حالا این کارافرینی میخواد کپی باشه یا خلق ایده جدید(نواوری) باشه