سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
بوتیک مردانه یا زنانه؟! - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: آموزشگاه میلیاردرها (/forumdisplay.php?fid=179)
+--- انجمن: دپارتمان راه اندازی کسب و کار (/forumdisplay.php?fid=182)
+--- موضوع: بوتیک مردانه یا زنانه؟! (/showthread.php?tid=12878)

صفحه ها: 1 2

بوتیک مردانه یا زنانه؟! - H@midreza - 02-21-2015 11:45 AM

سلام به دوستان
من می خوام یه بوتیک راه اندازی کنم ولی نمی دونم مردونه بزنم یا زنونه یه سری از آشنا ها میگن زنونه خوبه و درآمدش بالاس و بعضی هام میگن مردونه بهتره چون دیگه چونه نمی زنن.
نظر خودمم هم رو مردونه ست. اگه قیمت منصفانه بدم و یه خورده قیمتا بیارم پایین مشتری خودش واسم تبلیغ می کنم.
در ضمن من می خوام با یک دکور متفاوت نسبت به بقیه نظر مشتری ها رو به سمت بوتیک جلب کنم. یه تحقیقاتی کردم که چطور یه بوتیک شیک بزنم. و انجام این کار سرمایه اولیه زیادی می خواد که من می خوام 50 میلیون وام بگیرم.از دوستانی که توی این کار هستن تقاضا دارم منو راهنمایی کنن و اصلا ارزش داره با وام این کار رو شروع کنم؟
من ساکن شهر کاشان هستم و 20 سال سن

RE: بوتیک مردانه یا زنانه؟! - پارمیدا وحیدی - 02-21-2015 12:03 PM

کار بسیار خوبیه
میتونی زنونه بزنی در کنارش جنس مردونه هم بفروشی
ولی از نظر من بهتره یه مدت فروش خونگی راه بندازی که هم نبض کار دستت بیاد هم ببینی به درد این کار میخوری یانه!
یا بری از چندتا مغازه دار که این کار و دارن و چندین ساله مغازه دار هستن سوال کنی
خیلی رک بگو میخوام مغازه بزنم از نظر شما سود داره؟

RE: بوتیک مردانه یا زنانه؟! - H@midreza - 02-21-2015 12:24 PM

ممنون از نظرت.
ولی پارمیدا خانوم شما زن هستی و خودت میدونی که توی فروش خونگی خانمـــا بیـشتر جنسا رو از روی حســب همسایـه بودن یا آشــنا بودن نسیـه می برن. و کی پولشو بیارن خــدا میدونه.
یکی از رفیقام برادرش بوتیک داره ازش درباره سود دهی بوتیک پرسیدم.بهم گفت یه سری اصول داره که اگه بوتیک راه اندازی کنم یه مدت میاد پیشم بهم یاد میده.

RE: بوتیک مردانه یا زنانه؟! - پارمیدا وحیدی - 02-21-2015 01:55 PM

ببینید وقتی حدود دو تا سه ماه فروش خونگی داشته باشی این مسئله توسط خانم ها دهن به دهن میچرخه و همین خودش براتون میشه یه نوع بازاریابی
اگه از فروش خونه شروع کنید پول رهن مغازه و .... رو نباید بکشید رو جنستون
مثلا یه جین 12تایی شلوار خزه ایی زنونه و شما میتونید قیمت عمده65هزار تومان تهیه کنید دونه ایی5400واسه خودتون میشه در صورتی که این شلوار مثلا توی بازار12 تومانه(من قیمتش و نمیدونم بر حسب بالاشهر پایین شهر بودن و استان ها قیمت فرق داره) درسته شما تو بازار بفروشی دونه ایی6 تومان سود میخوری ولی اگه بتونی خونگی همین شلوار و بفروشی10 تومان زیر قیمت بازار هم برای یه مدت سود پولت گیرت میاد هم جنست به سرعت فروش میره و رو دستت نمی مونه

RE: بوتیک مردانه یا زنانه؟! - Radmanesh - 02-21-2015 03:00 PM

به نظر من بوتیک جزو پر سود ترین کارهاست ، توی اقوام زیاد هستند که با بوتیک و لباس فروشی وضعشون توپ شده ، سواد درست حسابی هم ندارن
مخصوصا زنونه و بچه گونه

RE: بوتیک مردانه یا زنانه؟! - samiar afshari - 02-21-2015 05:47 PM

درود
دوست عزیز پوشاک زنانه در صورتیکه با کیفیت مناسب و قیمت مناسب باشن، فروشش عالیه! مثل همین بوتیک یا مغازه هایی که کیفیت پوشاک در حد متوسط وخوب و با قیمت 15 هزار تومان به بالا هستند ( حالا هر کیفیت یک قیمت )
پوشاک مردانه هم فروش خوبی داره، در صورتیکه هم فروشنده ماهری باشید، و هم دکور خوب، جنس خوب داشته باشید. آقایون اگر کیفیت راضیشون کنه پول خوبی بابت لباسشون میدن. فقط یکم فروش مردانه سخت تره.
و در آخر بهترین و پر سودترین کار، فروش پوشاک بچه گانه س.
در ضمن 50 میلیون وام خیلی زیاده، قبل از گرفتن وام، به کارتون و جوانبش فکر کنید . با وام کمتر هم میتونید کارتون رو راه بندازید. اگر هم شرایط قرض گرفتن دارید که از وام خیلی خیلی بهتره.
شاد باشید و موفق
کار نشد نداره

RE: بوتیک مردانه یا زنانه؟! - H@midreza - 02-21-2015 06:33 PM

سپاس دوســت عزیــز.
خوشحال میشم بقیه هم نظراتشونو بگـن

RE: بوتیک مردانه یا زنانه؟! - bastarkhaki - 02-21-2015 06:43 PM

توصیه دوستان عالی بود:
1- پوشاک زنونه عالیه
2-با وام ریسک هست اولا 50 میلیون نیاز نیست برای استارت هزینه های کمتر ریسک بزرگ تک سبد توصیه نمیشه
3-در حد امکان با بیزنس خانگی آغاز کنید نه هزینه مغازه میدید و نه دکور و ....با تجارت خانگی میتونید با هزینه 1-3 میلیون هم استارت کنید کارو.
4-برای بازاریابی در تجارتی خانگی هدف در پلن اول جذب فامیل آشنایان و همسایگان هست(بهش میگن اصطلاحا بازاریابی گرم)
5- بعد از جذب و اجرای پلن 1 یعنی جذب آشنایان و ... حالا اونها برای شما تحت اصطلاح بازاریابی سرد مشتریهای جدید خواهند آورد.
6-در شبکه های اینستا و وایبر و ...هم میتونید تبلیغات داشته باشید که ...

خانم وحیدی نکات خوبی اشاره کردند در مورد قیمت جین لباس ها البته برای برند هایی که من در اختیارم هست و بالطبع قصد حضور در اکثر شهرها رو دارم
قیمت های هر جین بین 200 هزار تومان تا ... هست که البته پوشاک ترکیه هم در برخی برند ها موجود داریم.

RE: بوتیک مردانه یا زنانه؟! - H@midreza - 02-23-2015 10:51 AM

دوستــان من یه مغازه خالی نزدیک خونــمون پیدا کردم.
از نظر رفت و آمد مردم بد نیست. در ضمن بغلش یه مغازه لباس زنونه هس که چند ساله اونجاس و مشتری زیاد داره به نظرتون اگه من لباس بچه گانه بفروشم خوبه؟!

RE: بوتیک مردانه یا زنانه؟! - samiar afshari - 02-23-2015 02:27 PM

(02-23-2015 10:51 AM)H@midreza نوشته شده توسط:  دوستــان من یه مغازه خالی نزدیک خونــمون پیدا کردم.
از نظر رفت و آمد مردم بد نیست. در ضمن بغلش یه مغازه لباس زنونه هس که چند ساله اونجاس و مشتری زیاد داره به نظرتون اگه من لباس بچه گانه بفروشم خوبه؟!

در صورتیکه مغازه محلیه، خیلی طول میکشه که جا بیوفته مگر اینکه در خیابان اصلی باشه و تبلیغات زیادی انجام بدین.
در کل پوشاک بچه گانه کار خوبیه. میتونید مشتری داشته باشید.

اگر کارهای کامپیوتری هم بلدین، میتونید انجام بدید.