سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
:: درباره تعمیر دوربین های عکاسی و فیلمبرداری راهنمایی کنید - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: :: درباره تعمیر دوربین های عکاسی و فیلمبرداری راهنمایی کنید (/showthread.php?tid=12667)

:: درباره تعمیر دوربین های عکاسی و فیلمبرداری راهنمایی کنید - shirazi021 - 01-16-2015 05:34 PM

سلام دوستان
یکی از آشناها متاسفانه بیکار است و در شرایط مالی مناسبی نیست .
این بنده خدا می خواد هزینه بالایی برای یادگیری تعمیر دوربین های عکاسی و تصویربرداری بکنه .
اما چند نکته هست که ممنون می شم اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید تا شاید این بنده خدا بتونه تصمیم درستی بگیره
1. اگر ایشون این دانش رو یاد بگیره به نظرتون بازار کارش خوبه ؟
لطفا اگر اطلاعات دقیقی دارید دریغ نکنید
2. طبق پلانی که خودش داشت این بود که با چند مغازه ی دوربین فروشی همکاری کنه . به این صورت که اونها سفارش تعمیر بگیرن و ایشون تعمیرات رو انجام بده و هرکس درصدی برداره .
حالا به نظر شما آیا درصد کسایی که دوربینشون رو به نمایندگی ها برای تعمیر نمی دون اونقدر هست که ایشون بتونه فعالیت کنه ؟
3.[اونجایی که می خواد دوره ببینه دوره های دیگه ای مثل تعمیر گوشی ، تلوزیون و مانیتور ، لوازم خونگی ، پخش ماشین و ... هم داره
حالا پرسشم اینه اگر اطلاع دارید که از بین اینها کدومش درآمد بیشتر و بازار بهتری داره لطفا راهنمایی کنید
4. با توجه به اینکه ایشون در مضقه مالی است و نیاز داره که سریعا آموزشی ببینه و جذب بازار کار بشه اگر پیشنهادی دارید ممنون می شم راهنمایی کنید

پیشاپیش از راهنمایی هاتون سپاسگزارم و خواهشی دارم با توجه به شرایط ویژه ی این بنده خدا (تاهل و هزینه های کمر شکن و ..) تا اونجا که می تونید راهنمایی کنید تا ایشون زودتر بتونه یه حرفه ای یاد بگیره و مشغول بشه
با ارزوی بهترینها برای همگی

RE: :: درباره تعمیر دوربین های عکاسی و فیلمبرداری راهنمایی کنید - مهدی 1 - 01-16-2015 08:56 PM

دوست من ، این شغل جز مشاغل پردرامد هست ، پردرامد از لحاظ اینکه مثلا با تعمیر یک دوربین که بالفرض 1000 تومان هزینه برای تعمیرکار داشته به راحتی می شه 50 تا 100 هزار تومان شایدم بیشتر دریافت کرد. اما این موضوع را در نظر داشته باشید ، که در ایران تعمیر این وسایل در حد شستشو ، هیتر گرفتن ، تعویض رگولاتور شارژ و امثالهم هست و بعید می دونم تعمیرات اساسی کسی یاد بده یا انجام بده.

مسئله بعدی هم بحث گارانتی و شرکت های گارانتی کننده هست ، یک حس اعتمادی بین مردم وجود داره که ترجیح می دن پس از پایان گارانتی هم دستگاه هاشون را به نمایندگی ها ببرن برای تعمیر و زمانیکه جواب رد می شنون یا با هزینه های بسیار بالا مواجه می شن میان سراغ این قبیل افراد ، تازه شما یک پله عقب تر هستی و می خواهی برای همکار کارکنی که سود اصلی را اون می بره !

مسئله بعدی ، تجربه توی اینکار هست که حرف اول را می زنه ، بعید می دونم ایشون یکماه بره کلاس و از ماه آینده بتونه به مراجعات پاسخ بده ، با مرور زمان و کسب تجربه ایشون می تونند اسم و رسمی برای خودشون مهیا کنند و به درامد ایده آلی برسند

تا اونجایی که من می دونم و سرم می شه ، برای کسب درامد فوری ، بایست به کارهای معمولی روزمره بپردازند، از سوپر مواد غذایی گرفته تا مسافر کشی و ... ، مشاغلی که به علم و تجربه نیاز دارن ، می خواد پزشکی باشه یا تعمیرکار ، زحمت داره و در بلند مدت جواب می ده ، ولی زمانی هم که جواب بده جبران تمام زمان یادگیری و تلاش ها را می ده .

RE: :: درباره تعمیر دوربین های عکاسی و فیلمبرداری راهنمایی کنید - shirazi021 - 01-17-2015 02:08 AM

جناب مهدی خان سلام
ممنون که مثل همیشه کمک می کنید .
فرمایش شما در مورد کارهایی که نوشتید درسته اما این بنده خدا به دنبال کاری است تا یک فنی رو یاد بگیره و بتونه اینجوری خودش رو تا حدودی بیمه کنه .
در مورد اموزش هم واقعا اون موسسه ای که صحبت کرده می تونه یک ماهه اماده به کارش بکنه (بنا به تحقیقی که خودش کرده )
در مورد مسئله گارانتی و نکته های دیگه هم حق با شماست من هم همینها رو بهش گفتم و پیشنهاد دادم تعمیرات لوازمی رو یاد بگیره که بیشتر مردم نیاز دارن . مثل سیستمهای گرمایشی و سرمایشی (پکیج ، کولر گازی و ...)
حالا قرار شده در این باره هم پرس و جویی کنه. تا خدا چی بخواد
راستی در این زمینه که من بهش پیشنهاد دادم نظرتون چیه ؟
ضمنا تا اونجایی که می دونم شما کارتون تبلیغاته در زمینه تبلیغات این نوع خدمات می تونید ایده ای بدید ؟
اگر امید به خدا آغاز به کار کرد معرفیش می کنم مزاحمتون بشه
با سپاس و ارزوهای بهترینها