سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
پرورش گاو نژاد سمینتال - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارگروه های کارهای عملی سایت (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- انجمن: کارگاه های آموزشی کارگروه ها (/forumdisplay.php?fid=122)
+---- انجمن: کارگاه دامپروری (/forumdisplay.php?fid=124)
+---- موضوع: پرورش گاو نژاد سمینتال (/showthread.php?tid=12447)

صفحه ها: 1 2 3

پرورش گاو نژاد سمینتال - mostafa7063 - 12-01-2014 12:15 PM

سلام به دوستان
طبق تحقیقاتی که انجام دادم یه نژاد گاو البته دومنظوره شیری و گوشتی که بازده
خوبی نسبت به نژاد های دیگه داره و کار کردن با آن ساده و کم هزینه از همه مهمتر
مقاوم به شرایط آب و هوایی وسازگاری با هر اقلیم و مقاومت به بیماری و استخوان بندی محکم
مشکل سخت زایی ندارد و کم خوراک بودن با تولید شیر خوب و... که عزیزانی که به پرورش
گاو شیری علاقمند هستند مثل خودم میتونن خودشون برای اطمینان تحقیقات و اطلاعات روی این نژاد انجام بدن بعد اقدام کنند یه سایت برای معرفی خدمتتون میدم gobeneh.ejens.com
با آرزوی موفقیت

RE: پرورش گاو نژاد سمینتال - mostafa7063 - 12-04-2014 02:04 PM

این گاو شیری دومنظوره به علاوه تولید شیر خوب در زمان حذف از کیفیت گوشت خوبی برخوردار است
نژادی آرام و قانع که باعث کاهش هزینه و سود بالاتری به دامدار هست در شرایط استرس گرمایی اغلب
گاو های شیری تولید شیر آنها افت میکند این نژاد عملکرد بسیار خوبی دارد مهمتر سخت زایی ندارد
مشکلاتی از قبیل ورم پستان رشد سم ها و بیماری عفونی مقاوم است و با شرایط محیط خود را
وفق میدهد
شیر تولیدی این نژاد با پروتئین بالاتر و چربی 4 درصد برتری خودشو نسبت به سایر نژادها نشان میدهد
و مزیت این نوع شیر , با قیمت بالاتر از دامدار خریداری میشود
درمورد نژاد گوشتی این نژاد روزانه 1400 کیلوگرم افزایش وزن با خوراک ساده نیاز به هزینه سنگین نیست
و کیفیت گوشت ان عالی است روزانه 6 هزار تومان هزینه خوراک میشود در طی 10 ماه یا کمتر پروار شده
و به قیمت روز به فروش می رسد تنها با یونجه و ذرت علوفه می توانید در تغذیه این نژاد استفاده کنید
برای موفق شدن در دامپروری باید از دام های با بازده بالا و نژاد برتر استفاده کرد تا سود برای دامدار به همراه
داشته باشد نژاد های خالص این نژاد آلمانی هستن و سراسر کشور آلمان از این نوع نژاد می باشد
و در شرایط آب و هوایی ایران می تواند خود سازگار کند و این خود مزیت بسیار خوب است
دوست داران رشته گاوداری میتوانند با تحقیق بیشتر از این نژاد از صحت عملکرد و بازدهی آن
مطمئن شوند و در آینده می تواند جای گاوهای شیری هلشتاین را بگیرد
موفق باشید

RE: پرورش گاو نژاد سمینتال - amirgb - 12-05-2014 11:41 PM

هلشتاین در ایران بازده مناسبی نداره
سیمنتال عملکرد متوسط خوبی در بحث تولید شیر و گوشت داره
هلشتاین در ایران بطور میانگین 30 لیتر شیر دهی داره
سیمنتال هم باخوراک کمتر و ساده تر همین حدود شیردهی داره
در عوض سیمنتال سک گاو گوشتی هم محسوب میشه که ای یک مزیت نسبی هست
البته برای گاوداری های غیر صنعتی بهتره از نژاد های بومی استفاده بشه

RE: پرورش گاو نژاد سمینتال - farhadf2 - 12-20-2014 04:57 AM

با سلام
پدر بنده دامداری صنعتی داره
اگر بفکر پرورش گاو سمینتال یا هر نوغ نژادی هستید اولین نکته مهم خوراک و علوفه دام هست
شما لااقل کم کم باید دو هکتار زمین برای علوفه یا سیلو داشته باشید
دوستون عرض کرده هزینه یک گاو سمینتال در روز 6 هزار تومنه ... بنظرم ایشون راجع به خوراک گوساله تازه به دنیا امده محاسبه کرده که لااق روزی 6 هزارتومن یا شایدم بیشتر هزینه داره
خوراک خوب کنسانتره (عالی نه) چیزی حدود 1000 تا 1100 هست حداقل کم کم باید ده کیلو کنسانتره در روز مصرف کنه
سیلو اگه خودتون کشت کنید که هزینه کمی پایین میاد در غیر اینصورت باید بیرون بین قیمت 200 تا 400 تومن تهیه کنید
هزینه کاه یا یونجه به نسبت تعداد گاو متغیره
هزینه یک کارگر ماهر دامداری ( شیر دوشی با دستگاه - علف تراشی با دستگاه - تشخیص فحلی گاو و ...) بین 900هزار تومن تا 1300 هست
هزینه ماهانه پزشک - هزینه ماهانه دارو در نظر بگیرید
در آخر پیشنهادم اینه اولا علاقه علاقه علاقه علاقه ندارید اصلا وارد اینکار نشوید (باید عاشق اینکار باشی) دوما سرمایه اولیه نسبتا زیاد لازم داره ( یک گاو ماده بالغ ، بالای 7 میلیون) . واسه اینکار هرگز وام نگیرید (خیلی از جایگاه ها وام گرفته تعطیل شده) - نکته مهم : زمین واسه تهیه علوفه یا سیلو بالای دوهکتار حتما باید داشته باشید
برای شیری کم کم از 20 گاو شیری استارت بزنید تا توجیه اقتصادی داشته باشه
نکته اخر دامداری مانند پرورش مرغ یا شترمرغ زود بازده نیست حداقل 2 سال برای بازدهی زمان لازم داره
اگر سوالی داشتید در خدمت دوستان گرامی هستم...

RE: پرورش گاو نژاد سمینتال - mostafa7063 - 12-20-2014 08:24 PM

درود
از راهنمایی شما ممنون سوال بنده اینه آیا کسایی که در کنار شغل گاوداری سرمایه دار هستن واقعا به چه صورت عمل میکنند
میشه در آینده استقلال مالی خوبی در کنار شغل دامداری داشت ؟

RE: پرورش گاو نژاد سمینتال - farhadf2 - 12-20-2014 09:48 PM

(12-20-2014 08:24 PM)mostafa7063 نوشته شده توسط:  درود
از راهنمایی شما ممنون سوال بنده اینه آیا کسایی که در کنار شغل گاوداری سرمایه دار هستن واقعا به چه صورت عمل میکنند
میشه در آینده استقلال مالی خوبی در کنار شغل دامداری داشت ؟

ببینید دوست عزیز بازهم تکرار میکنم تهیه علوفه با بهای تمام شده پایین باید اولویت نخست شما باشه
شما در کنار گاوداری باید چندین هکتار جهت تهیه علوفه داشته باشید یا اینکه مزارع علوفه نزدیکی گاوداری باشه تا بتوانید با قیمت خیلی خیلی خیلی پایین واردد گاوداری کنید
ببینید دوست عزیز دو سه سال پیش گاو شیری میتونستی با قیمت یک تا دوتومن تهیه کنی اما امروز کمتر از شیش تا هقت تومن نمیتونید تهیه کنید
سه سال پیش بهترین خوراک کنسانتره میخریدی کیلیویی 600 و شیر میفروختی 900
اما الان بهترین خوراک کنسانتره کمتر از 1300 نیست ولی شیر به زور 1100 تا 1200 میخرن
حالا بماند هزینه های دارو چند برابر شده - قیمت کاه دسته ای (بندی) چند برابر شده
هزینه یه ویزیت ساده دامپزشک کمتز از 50 تومن نیست
حالا شما دو دوتا چهارتا کن با این وضعیت میشه سرمایه دار شد؟
در صورتی جواب سوال مثبت هست شما زمین جهت تهیه علوفه داشته باشی

RE: پرورش گاو نژاد سمینتال - mostafa7063 - 12-22-2014 03:50 PM

ممنون از جواب دوست عزیز
بنده از قدم اول میخوام کشت علوفه رو آغاز کنم و خودش یک درآمد زایی هم به حساب میاد
در آینده بتونم یک دامداری رو راه اندازی کنم حداقل هزینه علوفه ندم با وجود این بنده یک زمین
کشاورزی دارم به مساحت یک هکتار دارای یک استخر پمپ لوله برای سیستم بارانی
پله به پله توسعه بدم زمینارو تا به حد مطلوب بتونم علوفه تهیه کنم بعد به فکر پرورش گاو شیرده
بیفتم با توجه به راهنمایی دوستان

RE: پرورش گاو نژاد سمینتال - farhadf2 - 12-23-2014 09:00 PM

(12-22-2014 03:50 PM)mostafa7063 نوشته شده توسط:  ممنون از جواب دوست عزیز
بنده از قدم اول میخوام کشت علوفه رو آغاز کنم و خودش یک درآمد زایی هم به حساب میاد
در آینده بتونم یک دامداری رو راه اندازی کنم حداقل هزینه علوفه ندم با وجود این بنده یک زمین
کشاورزی دارم به مساحت یک هکتار دارای یک استخر پمپ لوله برای سیستم بارانی
پله به پله توسعه بدم زمینارو تا به حد مطلوب بتونم علوفه تهیه کنم بعد به فکر پرورش گاو شیرده
بیفتم با توجه به راهنمایی دوستان

دقیقا همینکار درسته
یک هکتار برای شروع عالیه
برای سیلو اگه زمین اطراف شما فراونه اجاره کنید
همچنین یونجه خشک هم بهترین غذا برای دام هست

RE: پرورش گاو نژاد سمینتال - mostafa7063 - 12-24-2014 07:52 PM

بنده زیاد سرمایه ندارم تعداد حداقل 20 گاو شیری یا تلیسه تهیه کنم برام بسیار سنگین با تعداد کم هم به صرفه نیست
البته خودم میخواستم برای کسب تجربه با چند تا شروع کنم حالا شاید کارم اشتباه باشه در هر صورت
قدم اول و کشت و علوفه در نظر گرفتم تا بتونم گسترش بدم با این وجود حیوان زنده دردسرهای خاص خودشو داره
و حتما باید دامداری داشته باشم به صورت صنعتی شروع کنم
سوال من اینه شما در ماه چه قدر پول هزینه دارید و چقدر سود خالص دارید با چه تعداد گاو شیری ؟
اجاره یه دامداری کوچیک چقدره ؟
ممنون

RE: پرورش گاو نژاد سمینتال - mostafa7063 - 12-29-2014 01:13 PM

دقیقا همینکار درسته
یک هکتار برای شروع عالیه
برای سیلو اگه زمین اطراف شما فراونه اجاره کنید
همچنین یونجه خشک هم بهترین غذا برای دام هست
[/quote]

بنده زیاد سرمایه ندارم تعداد حداقل 20 گاو شیری یا تلیسه تهیه کنم برام بسیار سنگین با تعداد کم هم به صرفه نیست
البته خودم میخواستم برای کسب تجربه با چند تا شروع کنم حالا شاید کارم اشتباه باشه در هر صورت
قدم اول و کشت و علوفه در نظر گرفتم تا بتونم گسترش بدم با این وجود حیوان زنده دردسرهای خاص خودشو داره
و حتما باید دامداری داشته باشم به صورت صنعتی شروع کنم
سوال من اینه شما در ماه چه قدر پول هزینه دارید و چقدر سود خالص دارید با چه تعداد گاو شیری ؟
اجاره یه دامداری کوچیک چقدره ؟
ممنون