سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
خانواده منفی - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: روانشناسی (/forumdisplay.php?fid=106)
+--- انجمن: روانشناسی شخصی (/forumdisplay.php?fid=37)
+--- موضوع: خانواده منفی (/showthread.php?tid=12391)

صفحه ها: 1 2

خانواده منفی - goldokhtar2 - 11-19-2014 01:02 AM

سلام دوستان
لطفا همه راهنمایی کنید
من 2تا مشکل با خانواذم دارم
1.با شغل مستقل مخالفن.میگن دردسره .نمیشه .نمیخرن.نمیتونی
خیلی خیلی موج منفی هستن
2.چون کارشناسی ارشد دارم اجازه نمیدن کارم را گسترش بدم.و بی کلاسی میدونن که وارد شغل آزاد بشم و حتما باید کارم با مدرکم یکی باشه

به نظرتون چطور میتونم توجیه شون کنم؟تا چه حد رابطه کار و مدرک مهمه؟

RE: خانواده منفی - sinap - 11-19-2014 01:19 AM

سلام
این مشکلی که شما دارید مشکل عجیبی نیست
خیلی از خانواده ها اینطوری فکر میکنن
مهم اینه که خودتون این تصور رو نداشته باشید که باید "حتما با توجه به مدرکتون کاری رو شروع کنید"

به نظرمن در مواجهه با این طور مسائل
1-سعی کنید نمونه های موفق از کسانی که بدون مدرک کاری رو شروع کردن یا مدرکشون ربطی به کارشون نداره رو پیدا کنید و به خانواده نشون بدید. هرچه شروع کار نمونه ها بیشتر به شرایط کنونی شما شباهت داشته باشه بیشتر تاثیر خواهد گذاشت.

2- ابتدا فعالیتی درامد زا و مستقل در مقیاس بسیار کوچک شروع کنید تا توانایی های شما برای خانواده تان ثابت شود. (قدم بسیار مهم)

از افرادی که معتمد هستند در فامیل و آشنایان و با شما هم فکر هستند کمک بخواهید.
در جمع های دوستانه و فامیلی بحث را به سمت مسائل اقتصادی و ایجاد کسب و کار بکشید.

به خاطر داشته باشید که تغییر نگرش نیازمند زمان است.

در مورد رابطه کار با مدرک
کار با مدرک هیچ ارتباطی نداره! بلکه کار با توانایی ها ، علایق ، استعدادها ی فرد رابطه داره
شما باید به این مسائل برای انتخاب شغل توجه کنید
و اگر به مدرک فکر کنید فقط خودتون رو محدود کردید

موفق باشید

RE: خانواده منفی - nava752 - 11-19-2014 02:36 AM

+ به نظر من جای تغییر نگرششون ببینید از شرایط موجودتون چه استفاده ای میتونین بکنین .... البته جواب دوستمون خیلی کامل و جامع بود ولی من میخوام از یه زاویه دیگه به مسئله نگاه کنم .
پس اینا رو باید بگین :
++ رشته ای که توش ارشد دارین چیه ؟
++ علاقمندی هاتون تو چه زمینه ایه؟

RE: خانواده منفی - Saeed.MD - 11-19-2014 10:11 AM

سلام
منم با نظر دوستان موافق هستم
فقط یک نکته در مورد اینکه بعضی کار ها رو بی کلاس میدونند! شما اگه به بررسی برخی شغل ها بپردازید میبینید با اینکه بی کلاس هستند از نظر بعضی ولی درآمد بالایی دارند
مثلا یادمه چند سال پیش یک آشنایی داشتیم که تو کار جمع آوری ضایعات به صورت خیلی گسترده بود .همه هم اوایل کارش تو فامیل مسخرش میکردند بهش میگفتند ضایعات جمع کن ولی اصلا این حرف ها براش مهم نبود میدونید چرا ؟ چون چند وقت بعد بنز زیر پاش بود و بهترین خونه رو داشت و همه ی اونهایی که مسخرش میکردند در همون سطح خودشون باقی مونده بودن
امیدوارم شما هم بتونید کاری رو که دوست دارید رو انجام بدید
موفق باشید

RE: خانواده منفی - goldokhtar2 - 11-19-2014 04:02 PM

(11-19-2014 01:19 AM)sinap نوشته شده توسط:  سلام
این مشکلی که شما دارید مشکل عجیبی نیست
خیلی از خانواده ها اینطوری فکر میکنن
مهم اینه که خودتون این تصور رو نداشته باشید که باید "حتما با توجه به مدرکتون کاری رو شروع کنید"

به نظرمن در مواجهه با این طور مسائل
1-سعی کنید نمونه های موفق از کسانی که بدون مدرک کاری رو شروع کردن یا مدرکشون ربطی به کارشون نداره رو پیدا کنید و به خانواده نشون بدید. هرچه شروع کار نمونه ها بیشتر به شرایط کنونی شما شباهت داشته باشه بیشتر تاثیر خواهد گذاشت.

2- ابتدا فعالیتی درامد زا و مستقل در مقیاس بسیار کوچک شروع کنید تا توانایی های شما برای خانواده تان ثابت شود. (قدم بسیار مهم)

از افرادی که معتمد هستند در فامیل و آشنایان و با شما هم فکر هستند کمک بخواهید.
در جمع های دوستانه و فامیلی بحث را به سمت مسائل اقتصادی و ایجاد کسب و کار بکشید.

به خاطر داشته باشید که تغییر نگرش نیازمند زمان است.

در مورد رابطه کار با مدرک
کار با مدرک هیچ ارتباطی نداره! بلکه کار با توانایی ها ، علایق ، استعدادها ی فرد رابطه داره
شما باید به این مسائل برای انتخاب شغل توجه کنید
و اگر به مدرک فکر کنید فقط خودتون رو محدود کردید

موفق باشید

ممنون از شما
مشکل همینجاست که نمیدونم چطور نگرششون را تغییر بدم
2 تا روش را هم انجام دادم اما تا الان که اثری نذاشته

(11-19-2014 02:36 AM)nava752 نوشته شده توسط:  + به نظر من جای تغییر نگرششون ببینید از شرایط موجودتون چه استفاده ای میتونین بکنین .... البته جواب دوستمون خیلی کامل و جامع بود ولی من میخوام از یه زاویه دیگه به مسئله نگاه کنم .
پس اینا رو باید بگین :
++ رشته ای که توش ارشد دارین چیه ؟
++ علاقمندی هاتون تو چه زمینه ایه؟
شیمی تجزیه
تو زمینه کارگاه تولید و فروشگاه تابلوفرش

(11-19-2014 10:11 AM)Saeed.MD نوشته شده توسط:  سلام
منم با نظر دوستان موافق هستم
فقط یک نکته در مورد اینکه بعضی کار ها رو بی کلاس میدونند! شما اگه به بررسی برخی شغل ها بپردازید میبینید با اینکه بی کلاس هستند از نظر بعضی ولی درآمد بالایی دارند
مثلا یادمه چند سال پیش یک آشنایی داشتیم که تو کار جمع آوری ضایعات به صورت خیلی گسترده بود .همه هم اوایل کارش تو فامیل مسخرش میکردند بهش میگفتند ضایعات جمع کن ولی اصلا این حرف ها براش مهم نبود میدونید چرا ؟ چون چند وقت بعد بنز زیر پاش بود و بهترین خونه رو داشت و همه ی اونهایی که مسخرش میکردند در همون سطح خودشون باقی مونده بودن
امیدوارم شما هم بتونید کاری رو که دوست دارید رو انجام بدید
موفق باشید
خانواده من فقط کلاس کار براشون مهمه و به درآمد کاری ندارن
خوب استدلالشون هم این هست که اینقدر درس خوندی بری تابلوفرش بفروشی.با دیپلم هم میتونستی این کار رو انجام بدی
اما موافقن که تو دانشگاه تدریس کنم اما فقط ماهی 200هزار تومن بگیرم چون استاد شدن کلاس داره

RE: خانواده منفی - Donya Dide - 11-19-2014 05:52 PM

خانواده من فقط کلاس کار براشون مهمه و به درآمد کاری ندارن
خوب استدلالشون هم این هست که اینقدر درس خوندی بری تابلوفرش بفروشی.با دیپلم هم میتونستی این کار رو انجام بدی
اما موافقن که تو دانشگاه تدریس کنم اما فقط ماهی 200هزار تومن بگیرم چون استاد شدن کلاس داره

[/quote]
خوب شما هم استاد دانشگاه شو هم تابلو فرشات بفروش..نمیشه؟
واحد کم بردار ک خوانوادت چیزی نگن و ب بهونه کارت وام بگیر..و ....

RE: خانواده منفی - goldokhtar2 - 11-19-2014 07:57 PM

(11-19-2014 05:52 PM)Donya Dide نوشته شده توسط:  خانواده من فقط کلاس کار براشون مهمه و به درآمد کاری ندارن
خوب شما هم استاد دانشگاه شو هم تابلو فرشات بفروش..نمیشه؟
واحد کم بردار ک خوانوادت چیزی نگن و ب بهونه کارت وام بگیر..و ....

[/quote]
کلا فکرشون بسته س.نمیدونم چطور باید قانعشون کنم
نه نمیشه.اونجوری که بیشتر مخالفن.
اصلا دانشگاه به کسایی مثل من که سابقه کم دارن زیاد واحد نمیده

RE: خانواده منفی - sinap - 11-19-2014 10:07 PM

شما خودتون بافتن تابلو فرش بلدید؟ یا فقط میخواید کار بازاریابی ، فروش و تولید رو مدیریت کنید؟
به افرادی که در این زمینه مهارت دارند دسترسی دارید؟
تا حالا تابلو فرش فروختید؟
چقد از جزئیات این کار اطلاع دارید؟
سرمایه اولیه رو چطور میخواید تهیه کنید؟ خودتون تامین میکنید؟ وام میگیرید؟ یا میخواید از خانواده بگیرید؟

اینا تعدادی از سوالاتی هستن که با جواب دادن بهشون میتونید بفهمید چقد برای ورود به این کار آماده هستید
ده ها سوال دیگه هست که شما باید از خودتون بپرسید

اگه تجربه در این کار ندارید یه راهی که به نظرم رسید اینه که : سعی کنید با بازاریابی و فروش به آشنایان و فامیل کارتون رو شروع کنید
این کار نیاز به سرمایه اولیه هم نداره ، شما جنس یه تولید کننده دیگه رو میفروشید براش.
کافیه عکس تابلو رو توی گوشی یا تبلت خودتون داشته باشید.

البته نمیدونم ، شاید قبلا این کارها رو امتحان کردید!

ولی خلاصه این که اگه واقعا علاقه دارید به این کار دست نکشید ازش
ما فقط یک بار فرصت زندگی کردن داریم
اگه قرار باشه همین فرصت محدود رو هم ، با این نگرش که دیگران راجع به ما چه فکری خواهند کرد از دست بدیم بازنده ایم...

سعی کنید هرچند کوچک ولی یک قدم در راه علاقتون بردارید

مطمئن باشید خانواده تون هم اگر موفقیت شما رو ببینند تشویقتون میکنند.
این مسئله برای من هم وجود داره
ولی هرچی جلوتر میرم بیشتر با من همراه میشن
ولی هنوز هم اون ترس از شکست وجو داره که باید کم کم از بین بره
واین مساله نیاز به زمان داره

RE: خانواده منفی - goldokhtar2 - 11-20-2014 01:22 AM

سلام
با وجود مخالفت خانوادم قدم اول را با سرمایه کم برداشتم.اما برای گسترش کارم نیاز به حمایت خانوادم دارم
من همه جوانب را سنجیدم بعد شروع کردم
من خودم دوره هاش را گذروندم و بافتن بلد هستم ولی هدفم این هست که بتونم روی تولید و فروش مدیریت کنم
بله یکی از دوستان صمیمیم آموزشگاه دارن و مهارت و تجربه دارن
تابلوفرشها سایز بزرگ هستند و فعلا در مرحله بافت هستن و به مرحله فروش نرسیده
سرمایه اولیه پس انداز خودم بوده ولی میخوام وام بگیرم و کارم را گسترش بدم که خانواده اجازه نمیدن.میخوام فروشگاه فروش تابلوفرش بزنم بازم اجازه نمیدن.به دلیل همون افکار منفی
واقعا راهی نیست که بشه فکرشون را تغییر داد.نمیدونم زمان میتونه کمک کنه یا نهو

RE: خانواده منفی - goldokhtar2 - 11-20-2014 05:43 PM

من واقعا چی باید بگم
یعنی اصلا منطق ندارن