سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
راه اندازی یک واحد پرواربندی دام از 1 تا 100 - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارگروه های کارهای عملی سایت (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- انجمن: كارگروه كشاورزي (/forumdisplay.php?fid=117)
+--- موضوع: راه اندازی یک واحد پرواربندی دام از 1 تا 100 (/showthread.php?tid=12389)

صفحه ها: 1 2

راه اندازی یک واحد پرواربندی دام از 1 تا 100 - mrd13591359 - 11-18-2014 02:23 PM

سلام دوستان...سوالی برام پیش امده که امیدوارم دوستانی که اطلاعات دارند پاسخگو باشند...برای راه اندازی یک واحد پرواربندی و داشت گوسفند از اول به چه چیزها و کارهایی نیازمندیم...چه نوع زمین ؟چه مجوزهایی(صنعتی و یا مشاغل خانگی) با چقدر هزینه و چه سود و زیانی در اندازه واقعی ...چه روشهایی برای حفظ امنیت گله ها با توجه به مشکل عمده سرقت...و هرچیز دیگری که کمک کننده برای این کار هست...پیشاپیش سپاسگذارم و ارزوی موفقیت برای دوستان دارم

RE: راه اندازی یک واحد پرواربندی دام از 1 تا 100 - mrd13591359 - 11-20-2014 12:32 AM

دریغ از حتی یک چواب...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RE: راه اندازی یک واحد پرواربندی دام از 1 تا 100 - مهدی میرزائی - 11-20-2014 12:38 AM

دامداری خالی زیاد هست... دامداری نساز.... فعلا اجاره کنی بهتره... شما هل کجایی؟

RE: راه اندازی یک واحد پرواربندی دام از 1 تا 100 - مهدی میرزائی - 11-20-2014 12:44 AM

بعد برو تایپیک زیر رو مطالعه کن...
http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=12230
البته یه جا راجع به سود 50% نوشتم... اصلاح میکنم 40% بود...
بعدشم درخدمتیم

RE: راه اندازی یک واحد پرواربندی دام از 1 تا 100 - mrd13591359 - 11-20-2014 02:03 PM

ممنون دوستان...من تهران هستم
اقای میرزایی متاسفانه با هرکس صحبت کردم از زیان ده بودن یا در حالت خوشبینانه سر به سر شدن تولید میگه...رشته خودم فوق لیسانس مدیریت هست...در زمینه کشاوزی هم سالها تجربه دارم...و به این کار و اصلاح نژاد علاقه دارم ولی معتقدم کاری که شروع میکنی باید هزینه های خودش به علاوه یک سود منطقی و باید ایجاد کنه تا پیش بره و اینده دار بشه و دل و نزنه...به هر صورت از تجربیات دوستان میخوام استفاده کنم که این کار رو به صورت علمی شروع کنم

RE: راه اندازی یک واحد پرواربندی دام از 1 تا 100 - مهدی میرزائی - 11-20-2014 02:39 PM

حرف زیاده... اونایی که دارن حرف میزنن یا کارشون سنتیه یا این که اصلا کاری نکردن و فقط از دیگران شنیدند.
منم که تازه دارم شروع میکنم و نتیجه ش رو هم بعدا (9 ماه دیگه) اعلام میکنم.
گوسفند داشتی ولی ضرره ... دلیلشم بومی بودن و اصلاح نبودن نژادشه که مفصل راجع بهش گفتم
برای پروار میشه حداقل 100 تومن از گوسفند گرفت.. اینم محاسبات تئوریه که تو عمل نقص هاش مشخص میشه

ولی دامداری خالی زیاده.. الانم چون دزدی زیاده صاحبان دامداری از ترس این که دامداری شون خالی بمونه و تاسیساتشون مورد سرقت واقع بشه، معمولا مجبورند با دامدار راه بیان... شما ناز کنین و قبول نکنین اونا کوتاه میان Big Grin مثل ما

RE: راه اندازی یک واحد پرواربندی دام از 1 تا 100 - mrd13591359 - 11-20-2014 10:23 PM

دقیقا درسته دوست عزیز...ممنونم از پاسخگوییتون....من خودم خیلی مایلم که این کار رو به صورت علمی شروع کنم و احتمالا چندتا دوره تو این زمینه میرم تا احاطه روی این کار پیدا کنم...جناب میرزایی من مجموعه ای سوال دارم که انشالله براتون میفرستم که هر زمان فرصت داشتین جواب بدین...مجددا ممنونم

RE: راه اندازی یک واحد پرواربندی دام از 1 تا 100 - مهدی میرزائی - 11-21-2014 01:43 AM

خواهش میکنم (فامیلیتونو آخر نذاشتین تا صداتون بزنیم Big Grin) والا تو مقالات فارسی چیز خاصی پیدا نمیتونی بکنی....
چون اصلا روش کار نشده... دلیلشم واضحه، چون گوسفندای ما همشون بومی و اصلاح نشده ان
من خودم دانشجوی رشته مهندسی صنایع هستم (البته اعتقادی به رشته و دانشگاه ندارم، ولی به دانش شدیدا اعتقاد دارم که این دو تا مقوله کاملا از هم جدان).
اگه دوره تون مجانی یا هزینه ش کمه برین... مثل دوره هایی که جها میذارن... ولی موسسات خصوصی یا جهاد دانشگاهی پوست آدمو میکنن(من به اینا اعتقاد ندارم) . چون اولا تو 30 ساعت همه مباحثو نمیشه گفت و به دلیل یکنواخت شدن کسل کننده و کم بازده میشه... دوما دانش تو کتاب و مقالاته که به راحتی قابل سرچ و دست یافتنیه

RE: راه اندازی یک واحد پرواربندی دام از 1 تا 100 - مهدی میرزائی - 11-21-2014 02:01 AM

کتاب پرورش گوسفند(اصول و روش های مدرن در تولید) مهندس مرتضی مرادی دیو کلایی رو حتما بگیرین
خودشون مشغول اصلاح نژاد گوسفند هستند... در واقع ایشونن که به ما مشوق و مشاور ما هستند
انصافا آدم افتاده ای هستند... توصیه میکنم اگه میخواین کار رو شروع کنین با ایشان تماس بگیرین... شک نکنین شمارو دعوت به دامداری خودشون میکنه( ما هم روز بعد از تماس ایشونو ملاقات کردیم)... شمارش تو کتابش هست... منم دارم
یه بعد از ظهر بهش زنگ بزن (صبح ها معمولا تو جلسه مشاوره یا تدریسه تو دانشگاهه)
سوالاتتو ازش بپرس... اگرم دعوتت کرد، بهم بگو میبرمت پیشش (نگران نباش ماشین دام)
خوراک رو هم خودت طبق برنامه جیره باید آماده کنی تا صرفه اقتصادی داشته باشه... واسه ما شده کیلویی تقریبا 750 تومن

RE: راه اندازی یک واحد پرواربندی دام از 1 تا 100 - مهدی میرزائی - 11-21-2014 02:02 AM

من پدرم و خیلیای دیگه هنوز دارن میگن اینکارو نکن... واسم مهم نیست چی میگن، چون زندگی خودمه، پس حق منه که تجربه کنم... سود کردم که چه بهتر.... ولی ضررم کردم قطعا تجربه با ارزشی به دست آوردم.... ملت فک میکنن به هیچ کار نکردن و شکست نخوردن میشه میلیاردر شد... اگه اینطور بود که همه میلیاردر بودن... هیچ آدم موفقی نیست که تا حالا ضرر نکرده باشه... در ضمن از بیکار موند هم بهتره...
شما چند سالتونه؟