سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
درخواست همفکری برای مغازه پوشاک - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: درخواست همفکری برای مغازه پوشاک (/showthread.php?tid=12258)

درخواست همفکری برای مغازه پوشاک - maral 777 - 10-25-2014 04:21 PM

سلام اساتید محترم
چند تا سوال داشتم ممنون می شم راهنماییم کنین
برای باز کردن مغازه پوشاک مجوز لازمه؟ اگر لازمه چه مجوز هایی؟ چطوری می شه مجوز گرفت؟
اگر بخوام کار فروش پوشاک رو تو واحد اداری تجاری انجام بدم باید مجوز داشته باشم؟ کلا کار توی واحد اداری حتما نیاز به مجوز داره؟ مجوز رو چطوری باید گرفت؟
ممنون از راهنماییتون

RE: درخواست همفکری برای مغازه پوشاک - ali mohammady - 10-26-2014 12:52 AM

سلام

شما بعد از راه اندازی مغازه تا ی مدت باهاتون کاری ندارن اما بعد از ی مدت به طور معمول سه تا 6 ماه بازرس های اماکن ازتون درخواست جواز میکنند که اگه نداشته باشید احتمال داره مغازتون رو پلمپ کنند که این احتمال خیلی پایینه

برای گرفتن جواز به اتحادیه صنف خود مراجعه کنید
گرفتن جواز خیلی خوبه،حتی می تونید روی جواز وام بگیرید،گرفتنش هم کار خاصی نداره

موفق باشید

RE: درخواست همفکری برای مغازه پوشاک - maral 777 - 10-26-2014 02:12 AM

برای واحد تجاری چی؟ جواز باید داشته باشیم؟ اطلاع دارید که برای شوی لباس مجوز می دن یا نه؟

RE: درخواست همفکری برای مغازه پوشاک - ali mohammady - 10-26-2014 04:00 AM

شوی لباس رو دقیقا نمیدانم بهتره ی سر برید اصناف منطقه تون

RE: درخواست همفکری برای مغازه پوشاک - MARYAR - 10-27-2014 04:49 PM

مارال جان بستگی به سند اون ملک داره
مثلا اگر سندت تجاری باشه می تونی بدون مجوز شروع کنی بعد بری دنبال جواز که جوازش یه پوانای مثبتی هم داره
اگر سندت اداری باشه که بازم نیازی به مجوز نداری مگر اینکه بخوای تابلو بزنی که اونم باید بری شهرداری منطقه
اگر سند مسکونی باشه و موقعیت اداری که یا باید کلا مخفی باشه کارت یعنی تابلو مابلو تعطیل که الان اتفاقا یه واجد توی ساختمون ما همین کارا می کنه و شو هم داره
ولی اگر بخوای تابلو بزنی یا اماکن بهت گیر بده که کارت با خداست Yosef.gif

RE: درخواست همفکری برای مغازه پوشاک - maral 777 - 10-28-2014 12:58 AM

مرسی مریم جونم, خیلی راهنمایی بزرگی بود
عزیزم اگر اداری باشی و نخوام تابلو بزنم اما کارم مجوز نداشته باشه ممکنه بازم گیر بدن؟ مثلا فرض کن یه آرایشگاهی واحد با سند اداری می گیره, اما مجوز آرایشگاه نداره, تابلو هم نمی زنه, چه مشکلاتی ممکنه پیش بیاد؟
حقیقتش ما یه جا رو سند مسکونی گرفتیم اما کل ساختمون کارشون اداری بود, اصلا جا رو موقعیت اداری دادن به ما حالا شهرداری قراره تا یه ماه دیگه پلمب کنه ما هم باید یا اونجا رو ظاهرش رو مسکونی کنیم یا بلند شیم. به خاطر همین دارم جا رو تخلیه می کنم, حالا می خوام جای جدید بگیرم دارم تحقیق می کنم که دیگه به این مشکلا یا مشکلای مشابه نخورم.
راستی عزیزم یه پیام خصوصی واست فرستاده بودم حدود یه ماه پیش دیدی؟