سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
کسی تو کار فرش هست؟ - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: نظر شما چیست؟ (/forumdisplay.php?fid=123)
+--- موضوع: کسی تو کار فرش هست؟ (/showthread.php?tid=12104)

صفحه ها: 1 2

کسی تو کار فرش هست؟ - yunespc - 09-17-2014 11:19 AM

سلام دوستان میخواستم ببینم کسی تو کار فرش هست تا چند سوال ازش بپرسم؟
سپاس

RE: کسی تو کار فرش هست؟ - goldokhtar2 - 09-17-2014 06:39 PM

(09-17-2014 11:19 AM)yunespc نوشته شده توسط:  سلام دوستان میخواستم ببینم کسی تو کار فرش هست تا چند سوال ازش بپرسم؟
سپاس

سلام
من حدودا 3 ماه هست که با کمک دوستم وارد کار تولید تابلوفرش دستبافت شدیم.یعنی سرمایه از من و بافت به عهده بافنده هست
در زمینه فرش اطلاعاتی ندارم
اگه سوالی درباره تابلوفرش دارین درخدمتم

RE: کسی تو کار فرش هست؟ - bayani - 09-17-2014 07:35 PM

(09-17-2014 06:39 PM)goldokhtar2 نوشته شده توسط:  
(09-17-2014 11:19 AM)yunespc نوشته شده توسط:  سلام دوستان میخواستم ببینم کسی تو کار فرش هست تا چند سوال ازش بپرسم؟
سپاس

سلام
من حدودا 3 ماه هست که با کمک دوستم وارد کار تولید تابلوفرش دستبافت شدیم.یعنی سرمایه از من و بافت به عهده بافنده هست
درود بر شما
امکانش هست کمی بیشتر در مورد این حرفه و بازار تقاضا هم توضیحی اجمالی بفرمائید؟
با تشکر

RE: کسی تو کار فرش هست؟ - yunespc - 09-18-2014 12:45 PM

سلام و وقت بخیر
میخواستم ببینم این که میگن تو ساخت فرش یا حتی تابلو فرش بعد از یه مدت کمر درد و چشم درد میگیری درسته? حتی میگن بافنده تابلو فرش سود نمیبره و سودش تو جیب دلال و فروشنده میره?
2-ساخت یک تابلو فرش چقدر معمولا زمان میبره?
3-سود تقریبی بافنده از یک تابلو فرش چقدره?
4-بهترین روش یادگیری ساخت تابلو فرش چیه

RE: کسی تو کار فرش هست؟ - goldokhtar2 - 09-18-2014 06:30 PM

(09-17-2014 07:35 PM)bayani نوشته شده توسط:  
(09-17-2014 06:39 PM)goldokhtar2 نوشته شده توسط:  
سپاس

سلام
درود بر شما
امکانش هست کمی بیشتر در مورد این حرفه و بازار تقاضا هم توضیحی اجمالی بفرمائید؟
با تشکر
دقیقا نمیدونم چه توضیحی مدنظرتون هست
اما فرش دست بافت به خاطر فرهنگی و هنری بودنش همیشه مورد توجه بوده و بازار خاص خودشو داره.مخصوصا در تبریز و قم
فرش دستبافت تو کشورهای عربی خیلی طرفدار داره .اگه بتونید کار را به اونجا هدایت کنید مسلما سودش بیشتر خواهد بود
داخل ایران هم بازار فرش از تابلوفرش بهتره اما خوب فرش سرمایه خیلی بالاتری میخواد

RE: کسی تو کار فرش هست؟ - goldokhtar2 - 09-18-2014 06:31 PM

(09-18-2014 12:45 PM)yunespc نوشته شده توسط:  سلام و وقت بخیر
میخواستم ببینم این که میگن تو ساخت فرش یا حتی تابلو فرش بعد از یه مدت کمر درد و چشم درد میگیری درسته? حتی میگن بافنده تابلو فرش سود نمیبره و سودش تو جیب دلال و فروشنده میره?
2-ساخت یک تابلو فرش چقدر معمولا زمان میبره?
3-سود تقریبی بافنده از یک تابلو فرش چقدره?
4-بهترین روش یادگیری ساخت تابلو فرش چیه
سلام
1.بله اگه به مدت طولانی پای دار بشینن و زیاد ببافن کمردرد میاره.مثلا بعضی بافنده ها روزی 8 تا 10 ساعت میبافن
2.بستگی به سایز تابلو داره.از 2 ماه تا 8 ماه
3.بعضی جاها بر اساس تعداد گره به بافنده دستمزد میدن
بعضی مناطق بر اساس مترمربع .سایز فرش و تعداد رنگ هم در دستمزد مهم هست
یعنی هر چی فرش تعداد رنگ و سایزش بزرگتر باشه دسنمزد بیشتری به بافنده میدن
کیفیت و نوع بافت و رجشمار هم در دستمزد اثر گذاره
4 بهترین روش یادگیری .سازمان فنی حرفه ای هست.که دوره های آموزشی دارن و بعضی آموزشگاههای خصوصی

RE: کسی تو کار فرش هست؟ - bayani - 09-18-2014 06:42 PM

ممنون از پاسختون توضیحی که مد نظر بنده هست.
بجز هزینه که اگر تمایل داشتید بفرمائید، مواد ، مجموعه تخصص ها و افراد مورد نیاز از ابتدا تا انتهای کار به چه صورت هست.
و صادرات اون مشکل قانونی دارد یا خیر؟
با تشکر

RE: کسی تو کار فرش هست؟ - yunespc - 09-18-2014 09:12 PM

برای فروش تابلو فرش و بازار هدف فقط باید مغازه تاسیس کرد و یا روشهایی برای بازاریابی و فروش در ایران میشناسید?

RE: کسی تو کار فرش هست؟ - رها7 - 09-19-2014 04:44 PM

سلام.من بافنده حرفه ای نیستم اما فرش بافی رو بلدم.تقریبا در8-9جلسه ی دوساعتی انچه که برای بافت فرش ضروری است رو یادگرفتم هرچند درفرش بافی همیشه چیزجدیدی برای یادگیری وجود داره ومثل خودفرش که هرچه قدیمی تر باارزش تر است بافنده ی فرش هم هرچه باتجربه ترباشد حرفه ای تر است.فرش بافی هرچند عوارض جسمی انهم به شرط رعایت نکردن توصیه های ایمنی دارد اما بسیار هنر شیرین وارامش بخشی است وبه عنوان یک حرفه می تواند بسیار سود ده ومقرون به صرفه باشد.به عقیده من بهترین راه فروش ،فروش بی واسطه ان به تاجر است.استاد فرش بافی من که17سال دراین کاربود طرح ونقشه فرشی را یک ونیم میلیون خریداری کرد و سه ماهه ان را تکمیل و به تاجری که قبلا هم با او کار کرده بود و به کیفیت کارهم اطمینان داشتند به قیمت12میلیون تومان فروخت.البته درهرکار پیش ازهرچیز عشق وعلاقه حرف اول را می زند. موفق باشید.

RE: کسی تو کار فرش هست؟ - goldokhtar2 - 09-19-2014 09:30 PM

(09-18-2014 06:42 PM)bayani نوشته شده توسط:  ممنون از پاسختون توضیحی که مد نظر بنده هست.
بجز هزینه که اگر تمایل داشتید بفرمائید، مواد ، مجموعه تخصص ها و افراد مورد نیاز از ابتدا تا انتهای کار به چه صورت هست.
و صادرات اون مشکل قانونی دارد یا خیر؟
با تشکر

خواهش میکنم
صادراتش که منع نداره البته به شرطی که همه مراحل قانونیش انجام بشه.اتفاقا چون کار فرهنگی هست دولت استقبال میکنه

در مورد این حرفه اگه بخواید به عنوان شغل اول و منبع درآمد اصلی بهش نگاه کنید حتما باید سرمایه بالا و تخصص داشته باشید و سود خوبی هم داره.اما حتی میشه با 1 میلیون هم این حرفه را شروع کرد و کم کم با کسب تجربه گسترشش داد.
بهترین حالت این هست که کسی بتونه هم خودش بافنده باشه هم به طور مستقیم به مشتری بفروشه.حتی میتونه تا 3 برابر بفروشه

نیاز به ابزار مخصوص و دار داره
حرید نخ و نقشه
انجام چله کشی
بافت توسط بافنده حرفه ای
پایین کشی و جداکردن از دار
پرداخت