سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
دوره آموزش مجازی بورس - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: آموزشگاه میلیاردرها (/forumdisplay.php?fid=179)
+--- انجمن: دپارتمان مدیریت و مالی (/forumdisplay.php?fid=183)
+--- موضوع: دوره آموزش مجازی بورس (/showthread.php?tid=11959)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: دوره آموزش مجازی بورس - 200 - 10-22-2014 07:02 PM

جلسه چهاردهم

واگرایی مثبت یا + RD :

زمانی است که خطوط مکد کاملا درپایین خط صفرقرار دارد (فروش هیجانی ) و زودتر از قیمت
شروع به افزایش میکند در بیشترمواقع این اخطار به موقعی برای وقوع کف قیمتی هست .

[img] http://s5.picofile.com/file/8147238050/3.png[/img]

[تصویر: 4.png]

دوستان لطف کنند و چارت ولساپا و فباهنر رو باز نموده و واگرایی موجود در سهم رو در اندیکاتور مکدی
بررسی نمایند لطفا اسم واگرایی را هم مشخص نمایید

RE: دوره آموزش مجازی بورس - 200 - 10-22-2014 07:07 PM

جلسه چهاردهم

واگرایی مخفی :
HIDDEN DIVERGENCE

واگرایی مخفی صعودی :
این واگرایی در یک روند صعودی پر قدرت شکل میگیرد که حاکی از قدرتمندبودن تداوم روند جاری
میباشد در این واگرایی اندیکاتور کف قبلی خورد را شکسته در حالی که قیمت در حال تشکیل یک کف بالاتر میباشد.

[تصویر: 5.png]

[تصویر: 6.png]

RE: دوره آموزش مجازی بورس - 200 - 10-22-2014 07:21 PM

جلسه چهاردهم

واگرایی مخفی نزولی :
این واگرایی در روندهای نزولی شکل میگیرد در این واگرایی قیمت و اندیکاتور همزمان دو قله ایجاد
میکنند ، پس از اندک حرکت اصلاحی اندیکاتوراز سقف قله قبلی بالاتر رفته و قله جدیدی دیگری
ایجاد میکند اما قیمت در ایجاد قله بالاتر ناموفق بوده و قله دوم اندکی پایینتر تشکیل میشود به
عبارت دیگر اندیکاتورها برخلاف قیمت توانسته اند سقف قبلی خود را بشکننداین وضعیت را واگراییمخفی نزولی گویند همانطور که اشاره کردیم چنین وضعیتی معمولا در میانه یک روند نزولی پدیدار میشود که حاکی ازقدرتمندبودن تداوم روندجاری بازار است

[تصویر: 7.png]

[تصویر: 8.png]

RE: دوره آموزش مجازی بورس - 200 - 10-22-2014 07:26 PM

جلسه چهاردهم

من اندیکاتور سفارشی رو براتون ارسال میکنم و شما فقط باید در حالی که نرم افزارتون فعال هست روی اندیکاتور دوبار کلیک نمایید تا اندیکاتور روی نرم افزار سوار شود .
لینک دانلود

این اندیکاتور که به شما ارسال شد ..اندیکاتوری سفارشی هست که علاوه بر اینکه مکدی لاین هست و در نرم افزار متاتریدر نیست ..میتونه واگرایی ها رو هم دراندیکاتور و هم در چارت به شما هشدار بده و یک پنجره هم برای شما باز و سیگنال رو ارسال میکنه البته دوست دارم شما خودتون این توانایی روداشته باشید تا بصورت چشمی خودتون شناسایی کنید نه با کمک سیستم !!
بنوعی این رو هم خاطر نشان کنم اندیکاتور به صورت 100درصد درست اعلام نمیکنه و گاها سیگنال های اشتباه ارسال میکنه لذا دوستان خودشون واگرایی ها رو شناسایی بکنند تا تمرین مناسبی براشون باشه ...

RE: دوره آموزش مجازی بورس - 200 - 10-22-2014 07:32 PM

جلسه چهاردهم

جلسه امشب هم به پایان رسید .

هر کدوم از عززیزان سوالی از این مبحث و مباحث گذشته دارن بپرسن تا در موردش بحث کنیم.

موفق و پیروز باشید .10_00412_002

RE: دوره آموزش مجازی بورس - alma - 10-24-2014 09:21 PM

سلام بر دوستان قدیمی و جدید
مدتها بود که به دلیل مشغله های مختلف کمتر تو نت بودم و زمانی هم که خواستم وارد این سایت بشم دیگه رمزمو فراموش کرده بودم .چند بار هم تلاش کردم ولی لینک ارسالی به ایمیلم فعال نمیشد.خلاصه چند وقت پیش سری به سایت زدم و مطالب ارزشمند جناب 200رو در مورد بورس دیدم.
اینکه مطلب ممکنه در این مورد زیاد باشه یه نکته است اما اینکه فردی وقت خودشو اختصاص بده و هر چی میدونه در طبق اخلا ص بزاره و استمرار در کارش و پایدار در قولش بمونه یه موضوع جدا.
بیشترین دلیلی که باعث شد امروز دوباره اصرار بر ورود به سایت داشته باشم تشکر از جناب 200 و مریم خانوم بود که مشتاقانه ایشون رو همراهی کردن.
هر چندآخرین باری که شاخص به 76000رسید با شناسایی ضرر از بورس خارج شدم و به جز شپنا که بسته اس سهمی ندارم ولی مشتاقانه از اطلاعات مفید جناب 200استفاده خواهم کرد.

RE: دوره آموزش مجازی بورس - 200 - 10-26-2014 07:05 PM

جلسه پانزدهم

با یاد و نام خدای بزرگ جلسه امروز رو شروع میکنیم.

در ابتدای امر از سرکار alma تشکر میکنم و امیدوارم ما رو از تجربیات گرانقدرشون بی نصیب نگذارند12_002

نکته بعد اینکه هدف از این دوره بیشتر آشنایی عزیزان با بحث تکنیکال بود وگرنه همون طور که بارها گفتم دنیای تکنیکال مثل یک اقیانوس می مونه که هر چه بیشتر به عمقش غواصی کنی بیشتر از نتایجش بهره مند میشی.

درنتیجه اگه کسی استارت کار رو با همین دوره بزنه میتونه بقیه راه رو بسته به علاقه و وقتی که میگذاره با استفاده از کتابها و فایلهایی که تو اینترنت هم زیاده ، طی کنه و به یک تحلیل گر حرفه ای تبدیل بشه12_002

بماند که دوستانی که این بحث ها رو تا همینجا همراهی کردن بخصوص خانم معاون و علیرضا و آقا سامان ، سیگنالهای خوبی میدن و تحلیل خوبی از چارت سهم ها ارائه میدن12_002

به امید موفقیت روزافزون بیشتر عزیزان10_004

RE: دوره آموزش مجازی بورس - 200 - 10-26-2014 07:13 PM

جلسه پانزدهم

طی جلسه گذشته با اندیکاتور مکدی اشنا شدیم و واگرایی با این ابزار رو هم بررسی کردیم و قصد داریم شما رو با عناوین جدیدی از این اندیکاتور اشنا کنیم و درادامه سراغ اندیکاتورهای دیگه خواهیم رفت .
خب امشب قصد داریم در مورد یکسری الگوهای شکل گرفته در اندیکاتور بررسی داشته باشیم.

الگوهای شکل گرفته در اندیکاتور مکدی :

الگوی ادامه دهنده :
[تصویر: 10.png]

اگر توجه نمایید مکدی در این الگو به سمت خط صفر نزدیک میشود و دوباره با افزایش تقاضا دوباره روند خود را دامه میدهد چه در روند نزولی و چه در روند صعوی ! باید توان شناسایی این الگو ها رو با ظرافت خاص داشته باشید چرا که بارها در بازار ایران دیده شده است.

RE: دوره آموزش مجازی بورس - 200 - 10-26-2014 07:18 PM

جلسه پانزدهم

[تصویر: 11.png]

دراین الگو مکدی به زیر خط صفر نفوذ میکند و سپس مجددا با حمایت بازار و افزایش تقاضا ادامه
روند خود را خواهد داشت ، بنوعی این الگو یک الگوی ادامه دهنده می باشد و بشخصه من بارها این الگو را در سهم های ایران مشاهده کرده ام.

الگوی سر و شانه سقف و کف:

[تصویر: 13.png]

اگر توجه نمایید به مانند چارت های قیمتی در اندیکاتور مکدی نیز میتوان این الگو ها را شناسایی نمود و هر دو الگوی دقیقا در این اندیکاتور بخوبی انجام میشود و خط گردن به محض شکست با فشار فروش روبرو میشود.

RE: دوره آموزش مجازی بورس - 200 - 10-26-2014 07:22 PM

جلسه پانزدهم

الگوی دوقلو سقف و دو قلو کف :

[تصویر: 15.png]

الگوی دو قلو سقف و دو قلو کف دقیقا به مانند چارت قیمتی در این اندیکاتور هم مشاهده میشود و به صورت کاملا دقیق عمل میکند .

خوب بریم سراغ اندیکاتور بعدی :12_002