سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
دوره آموزش مجازی بورس - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: آموزشگاه میلیاردرها (/forumdisplay.php?fid=179)
+--- انجمن: دپارتمان مدیریت و مالی (/forumdisplay.php?fid=183)
+--- موضوع: دوره آموزش مجازی بورس (/showthread.php?tid=11959)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: دوره آموزش مجازی بورس - 200 - 08-20-2014 08:12 PM

http://www.xum.ir/images/2014/08/20/8.png

صلیب نشانگر ابزاری هست که به ما کمک خواهد کرد که بتونید قیمت و تاریخ رو ببینید با
فعال کردن و کلیک روی این گزینه شما میتونید برید روی چارت و از این ابزار کمک بگیرید
انشالله روزهای بعد توضیحات این ابزار رو بخوبی خواهم داد ...که ازاین ابزار میتونیم تعداد
و فاصله کندل ها رو هم داشته باشیم و میتونه به شما قیمت رو دقیق در قسمت نمودار نشون
بده
خوب فعلا با اولویت های کار با نرم افزار اشنا شدیم ، حالا به شما میگویند سهم بشهاب رو
به دیده بان بازار اضافه کنید ..چکار کنیم ؟ به این صورت عمل میکنیم

[تصویر: 9.png]

RE: دوره آموزش مجازی بورس - 200 - 08-20-2014 08:18 PM

[تصویر: 10.png]
[تصویر: 11.png]

خوب توضیحاتشو مجددا میدم ..برای اینکه بتونید نام نمادی رو وارد دیده بان خودتون
بکیند ابتدا روی هر سهمی کلیک راست بکنید برید روی نمادها و پنجره ای براتون باز میشه
که اسم نماد رو تایپ کنید و مشاهده خواهید کرد که برای هر نماد 3 گرینه دیده خواهد شد
اولی چارت تعدیل شده که بعدا توضیح میدیم چی هست ..حق تقدم هر سهم اگر قبلا افزایش
سرمایه داشته باشد بالاخره اسم سهم با نام تعدیل نشده ..همیشه سعی کنید فعلا اسم سهم رو انتخاب کنید یعنی فعال کیند با کلیک روی ان و در سمت راست نمایش رو بزنید و یا
اینکه دوبار روی نماد کلیک کنید تا فعال بشه و رنگ اون زرد شود که در دیده بان شما اضافه
خواهد شد
خوب تا اینجای کار ما تونستیم نمادرو به دیده بان اضافه کنیم ..حالا باید نمودار رو به بخش
اصلی نرم افزار انتقال بدیم ..به چه صورت ؟ تصویرو مشاهده کنید
[تصویر: 12.png]

RE: دوره آموزش مجازی بورس - 200 - 08-20-2014 08:25 PM

[تصویر: 13.png]
الان چون نام نماد رو بشهاب انتخاب کردیم میریم سراغ دیده بان و روی اسم نماد کلیک
راست میکنیم و روی پنجره نمودار کلیک میکنیم تا نمودار سوار نرم افزار شود
اینو به خاطر بسپرید به صورت پیش فرض نرم افزار همیشه روی تایم ساعتی قرار میگیردکه
بلافاصله شما باید تایم نمودار رو روی تایم روزانه قرار بدید و همونطور که گفتم نمودار رو
بصورت شمعی کنید

RE: دوره آموزش مجازی بورس - 200 - 08-20-2014 08:28 PM

[تصویر: 14.png]

RE: دوره آموزش مجازی بورس - 200 - 08-20-2014 08:33 PM

سعی کنید اول پیش فرض رو به این صورت قرار بدید تا بریم سراغ تنظیمات اصلی
الان باید بریم سراغ تنظیمات اصلی چارتمون که به قول گفتنی چارتومن خوشگل دیده بشه
و جذاب بشه برای کاربران ...برای این کار سعی کنید در یک بخش خالی چارتتون کلیک
راست نموده و برید به اخرین گزینه

[تصویر: 15.png]

روی ویژگی ها کلیک کنید و برید داخل وبراتون پنجره جدید باز میشه به این صورت

[تصویر: 16.png]

RE: دوره آموزش مجازی بورس - 200 - 08-20-2014 08:39 PM

سه تا گرینه اون بالا براتون دیده میشه و ما به صورت اعداد براتون نمایش دادیم
برید سراغ گزینه 2 و نمایش رو کلیک کنید و تنظیمات رو مثل تصویری که براتون گذاشتم
انجام بدید
[تصویر: 17.png]

در مرحله بعد برید گزینه 3 و روی رنگ ها کلیک کنید و تنظیمات رو طبق تصویر انجام بدی
البته بعدا بعد از این که با محیط آشنا شدید میتونید تنظیمات رو طبق باب میل خودتون
انجام بدید چون خانومها معمولا به رنگ های صورتی و اینا علاقه دارند ..و بعضی از آقایون
از رنگ سیاه ! پس بر حسب علاقه باید رنگ بندی کنید اما من به یه تصویر اماده کردم که
طبق این تصویر اماده کنید
[تصویر: 18.png]

پس رنگ بندی رو انجام بدید تا چارت شما به قول گفتنی سلیقه ای شود و روی OK کلیک
کنید تا نمودار شما آماده بشه
بعداز اینکه چارت شما اماده شد بر اساس سلیقه باید این قالب نمودار خودتون رو ذخیره
کنید تا در بررسی نماد های دیگه لازم نباشه هر روز این تنظیمات رو داشته باشید و با یک
کلیک خیلی ساده ..چارتتون آماده بشه
خوب حالا چکارکنیم این قالب ذخیره بشه باید برید سراغ بالای نرم افزارگزینه نمودار ها

RE: دوره آموزش مجازی بورس - 200 - 08-20-2014 08:44 PM

[تصویر: 19.png]

در اینجا باید برای قالب خودتون یک اسم انتخاب کنید و ذخیره کنید ..مثلا بزنید قالب سفید
تا طی روزهای اینده این قالب رو گسترش خواهیم داد و امکانات زیادی رو به اون اضافه
خواهیم کرد
فعلا تا اینجا تونستیم یک قالب تهیه کنیم و رنگ بندی چارت رواماده کنیم...تا اینجا رو
داشته باشید تا ببینیم مثلا من روی چارت کار کردم و میخوام یه عکس از این چارت تهیه
کنم و بزارم تو کارا تحلیل ..که امید من هم همینه تعداد تحلیلگران در این بخش افزوده بشه
..خوب بریم به ذخیره چارت و برای قراردادن در گروه ها و جاهای دیگه
خوب برا یاینکه بتونیم چارت رو ذخیره کنیم باید بریم سراغ گزینه فایل در بالای نرم افزار
به این صورت

http://s5.picofile.com/file/8136158418/20.png
http://s5.picofile.com/file/8136158534/21.png

RE: دوره آموزش مجازی بورس - 200 - 08-20-2014 08:49 PM

اگر دقت کنید ما در تصویر دوم سه گزینه داریم که همانطور که مشاهده میکنید برید سراغ
گرینه وسط که میتونه فقط چارت داخل نرم افزارو براتون ذخیره بکنه ...اما اگر دقت کنید
یک گزینه برای تیک گذاشتن هست که برای آپلود تصاویر بدرد میخوره و آپلود
تصاویردرسرور متاتریدر که اگر تیک رو بزنید براتون مرورگر فعال میشه و میره به وب سایت
متاتریدر مه عکس شما اپلود میشه و بهتون لینک میده و میتونید تست کنید
پس به صورت پیش فرض حتما روی گزینه وسط قرار بدید

=================================

خب خدا قوت همگی

جلسه اول یکم طولانی شد

ان شا الله از جلسه های بعدی کوتاه تر پیش می ریم

RE: دوره آموزش مجازی بورس - ali mohammady - 08-20-2014 08:51 PM

خدا قوت
عالی بود
ممنون

RE: دوره آموزش مجازی بورس - bayani - 08-20-2014 10:19 PM

درود بر شما
جا داره همینجا از مدیریت محترم برای فراهم آوردن فضایی برای گردهمایی دوستان تشکر کنم
تشکر ویژه از معاونت عزیز که زحمات زیادی در این انجمن میکشن و کارشون ستودنی هست و همچنین به دلیل هماهنگی ها
از استاد عزیزم جناب آقای رحیمی که وقتشون رو در اختیارمون گذاشتن و قبول زحمت فرمودن
بنده تمام مراحل رو انجام دادم بسیار گیرا و عالی بود فقط به دلیل اینکه دقایقی بدور از اینترنت پر سرعت بودم
با تلفن همراه چند قسمت رو پیگیری نمودم و الان با نصب نرم افزار و انجام دستورات شما خوشحالم که تونستم اولین قدم رو به کمکتون بردارم.
البته قبل از این جلسه خانم معاون خیلی به بنده حقیر لطف داشتن و راهنمایی های ویژه ای نمودن. در بخش بورس هم هر روز با سیگنال ها و پیشنهادات و پیش بینی های خوب شما دورادور با بورس آشنا شدم.
در ضمن به پیشنهاد معاون عزیز به صورت مجازی هم مشغول به خرید سهام کردم خب با اینکه کاملا مبتدی بودم اما سهام های معرفی شده سود مجازی خوبی رو برای بنده فراهم نمود.
باز هم از تمامی عوامل متشکرم
امیدوارم این دوره تداوم داشته باشه گرچه میدونم هرکدام از افراد مشغله خودشون رو دارن
سپاس