سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
سوالی در مورد پرورش بلدرچین - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کسب در آمد در ایران و دنیا (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: راه های کسب درآمد در ایران (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- موضوع: سوالی در مورد پرورش بلدرچین (/showthread.php?tid=11919)

سوالی در مورد پرورش بلدرچین - iranian - 08-15-2014 10:44 PM

سلام
خسته نباشید
یه سوال جامع دارم در کل :

ممنون اول که کسی پاسخ بده بهم ممنون واقعا

سوال من در مورد معیار 100 متر سالن هستش

1:چند جوجه بلدرچین میشه در 100 متر ریخت ؟
2:قیمت هر بلدرچین چقده ؟
3:طول مدت پرورش هر دوره بلدرچین چند روزه ؟
4:هزینه هر بلدرچین در طول هر دوره ؟ (خوراک آب و ... )
5:سود خالص هر بلدرچین بعد از پایان دوره (بیرون رفتن هزینه )؟

خواهش میکنم در مورد همین سوالات ج بدید ممنون میشم .
در مورد بیماری و .... نمیخوام . فقط همین

مثلا
1: x
2: x
3: x
4: x
5: x

واقعا ممنون . خیلی ممنون از همه شما

RE: سوالی در مورد پرورش بلدرچین - m77m20 - 08-19-2014 09:41 PM

با سلام یکی از آشنایان ما دنبال این کاره و من محل نگهداریش رو دیدم حدو 25 متره ، نمیدونم چند تا جوجه میخواست خریداری کنه ، قرار بود دو روز دیگه براش جوجه بلدرچین بیارن فقط میتنونم این رو بگم که قیمت خرید عمده جوجه بلدرچین اگه اشتباه نکنم 2500 تومنه ، البته این قیمتی بود که به توافق رسیده بودن و قرار بود برای آشنای ما بفرستن این صحبت مال 27/05/1393 می باشه، اطلاعات زیاد دیگه ندارم ولی این رو بگم شغل باصفاییه

RE: سوالی در مورد پرورش بلدرچین - mohajer88 - 08-21-2014 10:49 PM

(08-19-2014 09:41 PM)m77m20 نوشته شده توسط:  با سلام یکی از آشنایان ما دنبال این کاره و من محل نگهداریش رو دیدم حدو 25 متره ، نمیدونم چند تا جوجه میخواست خریداری کنه ، قرار بود دو روز دیگه براش جوجه بلدرچین بیارن فقط میتنونم این رو بگم که قیمت خرید عمده جوجه بلدرچین اگه اشتباه نکنم 2500 تومنه ، البته این قیمتی بود که به توافق رسیده بودن و قرار بود برای آشنای ما بفرستن این صحبت مال 27/05/1393 می باشه، اطلاعات زیاد دیگه ندارم ولی این رو بگم شغل باصفاییه

کشتن حیواناتی که بهشون خو کردی با صفاست؟

RE: سوالی در مورد پرورش بلدرچین - مهندس روح الله زاهد - 08-22-2014 12:11 AM

سلام ودرود
انسان اشرف مخلوقات است و خداوند متعال انواعی از حیوانات رو برای انسان گذاشته تا با کشتن آنها واستفاده از آنها تغذیه کنذگد
ولی درکل کشتن حیوانات که صفا نداره ولی کار پرورش بلدرچین حار قشنگی هست

RE: سوالی در مورد پرورش بلدرچین - alilalani - 09-01-2014 03:03 AM

سلام
1حدود 5000
2 بستگی به سن بلدرچین از 800 - 900 تا 2000 الی 2300
3 گوشتی 45 روز و تخمگذار تا هشت ماه معقوله
4 اب که هزینه ای نداره ولی دون در طول 45 روز حدود 750 گرم + مولتی ویتامین و ال کارنیتین اینا که خیلی نیست. و از 45 روز به بعد برای تخمگذار حدودا روزی 35 گرم . قیمت دان بستگی به هنر خودت داره کلی بخری یا جزئی از بنکدار بخری یا خورده فروش خودت آسیاب کنی یا کارخونه و ...
5 سود به خیلی چیزا بستگی داره مثلا اجاره می دی یا نه یا اینکه خودت کار می کنی یا کارگر یا اینکه خورد خورد می فروشی یا عمده یا اینکه زنده می فروشی یا کشتار شده یا تخمشو میفروشی یا تخم نطفه دار یا و یا و یا
راستش خیلی خیلی سوال مهم مونده که نپرسیدی و اگه بپرسی هم نمی شه تو یه تایپک بهت جواب داد گلم به نظر من اگه می خوای این کار رو بکنی پولتو دور نریز و به حرف من که تا حا کلی ضرر دادم تا خم و چم کار دستم اومده گوش کن
نه تو این کار بلکه تو هر کاری تجربه خیلی مهمه شما اول چند تا جوجه بلدر یک هفته ای بگیر ببین اصلا اینا چی می گن.
اصلا دوست داری این کار و یا ننه
بعد بکنش صد تا بعد دویست تا بعد هزار تا ولی باید خورد خورد پیشرفت کنی تا خم و چم کار دستت بیاد . درضمن حتما چند تا کتاب خوب و یه عالمه سایت خوب در این زمینه رو مطالعه کن برای خرید جوجه تواینترنت سرچ کن.
موفق باشی

RE: سوالی در مورد پرورش بلدرچین - siamak13 - 09-27-2014 08:15 PM

سلام دوست عزیز من یه مدت تو این کار اشتغال داشتم
شغل خیلی بی نظیریه البته فارغ از کشتنشون برای من خیلی سخت بود کشتن حیونی که خودم پرورش دادم
این کار ریزه کاری های فراوونی داره ولی سود اوریش بسته به هنر خودت داره مهم ترین کار که باید انجام بدی تهیه اذوقه بلدرهاست شما یه جوجه یه روزه میخری حدود 100 تومن البته بسته به فروشنده و هنر خودتون تو خریده که ارزون بخری یا نه و مهم ترین مساله دان و نوعش هست با توجه به مقاومت بلدر ها به بیماری ها فقط ریسک شما موقع جوجه بودن تا ده روزگی شون هست و
شما 5000 تا بلدر داشته باش تو حالت رویایی میتونی فقط از فروش تخم اونا روزانه 500هزار تومن درامد داشته باشی پیشنهاد من به شما یا شروع در مقیاس کم و ادامه در مقیاس بزرگ هست و یا شراکت با کسی که بلد باشه کار رو
من خودم کلی ضرر کردم تا تونستم راه اندازی کنم یادمه دوره اول حدود 1000تا جوجه از دست دادم

RE: سوالی در مورد پرورش بلدرچین - لئوپارد - 09-27-2014 09:05 PM

با سلام من هشت سال تو این کار بودم
قبل از اینکه جوابتون را بدهم باید چند موضوع را بیان کنید
طول و عرض و ارتفاع سالن چقدر است؟
مکان شما گاز دارد یا نه؟
تهویه آن چگونه است؟
برق آن کشاورزی خانگی یا صنعتی است؟
برای پرورش طیور از ظریب تبدیل استفاده می کنیم ضریب تبدیل بلدرچین پنج به یک است
یعنی با مصرف پنج کیلو دان یک کیلو گوشت تولید میشود
هزینه های گرمایش و اجاره و بقیه موارد را هم حساب کنید
برای پرورش بلدرچین حتما باید گله مولد و دستگاه جوجه کشی داشته باشید

RE: سوالی در مورد پرورش بلدرچین - لئوپارد - 09-28-2014 11:06 PM

آقا ببخشید من فکر کردم سالنتون هزار متره با صد متر اصلا فکر پرورش بلدرچین را هم نکنید