سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
کارگاه شیرینی پزی - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: آموزشگاه میلیاردرها (/forumdisplay.php?fid=179)
+--- انجمن: دپارتمان راه اندازی کسب و کار (/forumdisplay.php?fid=182)
+--- موضوع: کارگاه شیرینی پزی (/showthread.php?tid=11757)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6

کارگاه شیرینی پزی - hkonjkav - 07-16-2014 09:43 PM

با سلامک خدمت دوستان عزیز

من در حال حاضر مشغول پخت شیرینی خانگی و مخصوصا چیزکیک و تیرامیسو هستم و اونو به یکی دو تا کافی شاپ میدم. در آمد مدودی برام داره اما چون عاشق این کار هستم از پختن لذت میبرم. اما به تازگی مشکلاتی برام بوجود آمده و توی خونه نمیتونم اینکار رو ادامه بدم و در ضمن چون فضای خونه محدوده و شلوغ میشه نمیتونم مشتری هام رو زیاد کنم.

از دوستان ممنون میشم اگر میتونن منو راهنمایی کنن که چیکار کنم؟

لوازمی که احتیاج دارم یه یخچال، یه فر، یه همزن، مقداری قالب و لوازم آشپزیه. اما فعلا سرمایه ندارم. به نظرتون از کجا میتونم سرمایه تهیه کنم و آیا سازمانی هست که بشه از طریق اون وام گرفت؟از طریق سایت مشاغل خانگی هم اقدام کردم اما چند ماهه که فقط مینویسه دخواست شما دریافت شد و چیز خاص دیگه ای نمیزنه و میگه منتظر باشید.

با تشکر

RE: کارگاه شیرینی پزی - مهدی 1 - 07-16-2014 10:32 PM

با عزیزی که در منزلش محدودیتی نداره همکاری کنید ، بالاخره تو دوستان و فامیل همچین شخصی را پیدا می کنید.

وام بگیرید که چیکار کنید ، همه این وسایل را بخرید ، بعد هم یک جا را اجاره کنید ، بعد صبح به صبج هزینه کنید برید اونجا و برگردید . دائم هم نگران دزدی و .. باشید. اصلا پیشنهاد نمی کنم کاری که در منزل به راحتی و بدون هزینه اضافی قابل انجام هست را براش چنین سرمایه گزاری بکنید

موفق باشید

پ ن : این بیسکوییت های ترامیسو را چی استفاده کنیم از همه بهتر می شه ؟! جای الکل چی بزنیم !!!

RE: کارگاه شیرینی پزی - hkonjkav - 07-16-2014 11:59 PM

با تشکر از جواب شما دوست عزیز

من چون عاشق این کار هستم رفت و آمد و سختیش برام مهم نیست. در مورد منزل دوستان و بستگان هم تو فکرش بودم اما متاسفانه کسی رو پیدا نکردم. دلیل اینکه میخوام این ستگاه ها رو بخرم اینه که خیلی چیزای دیگه هم میتونم تولید کنم و هم حجم رو بالا ببرم هم تنوع رو که باعث پایی ن اومدن هزینه میشه.

در مورد بیسکویت تیرامیسو مدل های مختلفی هست تو بازار، هم ایرانی هم ایتالیایی. مدل های ایتالیایی حدود 18000 تومنه و ایرانیش بسته ای 5000 تومن. البته مدل ایتالیاییش همه هم شکل و هم اندازه اند و طعمش خوبه اما فرق آنچنانی با ایرانیش نداره. مدل های ایرانی هم من شکل منظمش رو دیدم هم نا منظم. البته من خودم بیسکوییتش رو درست میکنم و برام خیلی ارزون تر در میاد. مثلا بیسکوییتی که تو بازار 5000 تومنه برای من حدود 1500 تومن در میاد.

در مورد الکل هم به نظر من اصلا نزنید چون هم حرومه و هم تلخی که ایجاد میکنه رو میشه با قهوه درست کرد. و کلا چون مقدارش خیلی کمه تاثیری روی شما نمیذاره و فقط گناهش پات نوشته میشه ;-)

RE: کارگاه شیرینی پزی - moele - 07-17-2014 12:54 AM

(07-16-2014 11:59 PM)hkonjkav نوشته شده توسط:  در مورد الکل هم به نظر من اصلا نزنید چون هم حرومه و هم تلخی که ایجاد میکنه رو میشه با قهوه درست کرد. و کلا چون مقدارش خیلی کمه تاثیری روی شما نمیذاره و فقط گناهش پات نوشته میشه ;-)

آقا مهدی کی گفت الکل میزنه دنبال جایگزین براش بود35 منم دیدم (تو برتامه tv)تو قهوه می خوابونند البته هیچ وقت تا حالا این دسر را نخوردم (کسی بهم نداده که بخورم فقط دیدم4yajuyo)

اگر خواستید جایی را اجاره کنید اول باید براش طرح کسب و کار بنویسید مثلا اجاره یک کارگاه شیرینی بر فرض ماهی 600تومن باشه شما باید ببینید چقدر می تونید در بیارید و سایر هزینه ها چیه .از طرفی وقتی کارگاه می زنید احتمال بخورد با ماموران مالیات و بهداشت و.........هم هست که اگر بخواهید مجوز بگیرید و.........یعنی کلی هزینه و اتلاف وقت و انرژی .اگر خواستید جایی را اجاره کنید به فکر یک زیر زمین یا یک انباری بزرگ خانگی در نزدیکی محل زندگی خودتون باشید که هزینه رفت و آمد کمتری بدهید

تو محله ها پیرزن و پیرمردهایی هستند که تو خونه بزرگ زندگی می کنند که یک چهارم اون هم نیاز ندارند یدونه هم صحبت پیدا کنند شاید رایگان محل را در اختیارتان قرار بدهید یا با اجاره خیلی مناسب .دنبال این موارد باشید.چه بسا فردی را از تنهایی در بیارید کلی صرفه جویی هزینه هم داشته باشید 10_004

RE: کارگاه شیرینی پزی - hkonjkav - 07-17-2014 04:31 AM

ممنون از راهنمایی تون دوست عزیز

در مورد تلخی و الکل باید عرض کنم که اگه مقدار قهوه رو بیشتر کنیم تلخیش بیشتر میشه و اون طعمی رو که میخواید میده.

ایده تون در مورد پیرمرد و پیرزن ها خوبه، اما فکر میکنم مجاب کردنشون یکم سخت باشه همینطور پیدا کردن این افراد.

منم خودم نظرم بود که یه زیرزمین یا انباری پیدا کنم چون حوصله بهداشت و مالیات رو ندارم.

در مورد سود این کار باید بگم که حدود 50% سود داره البته بعد از کم کردن هزینه ها. شما هم اگر تا حالا امتحان نکردید اگر تهران تشریف دارید بفرمایید یه دونه نمونه براتون بفرستم. شاید مشتری شدینWink

RE: کارگاه شیرینی پزی - hkonjkav - 07-19-2014 01:52 PM

از دوستان کسی نیست که تو این زمینه فعالیت داشته باشه و یا علاقه به فعالیت داشته باشه؟

RE: کارگاه شیرینی پزی - kar sarmaye ast - 07-20-2014 03:44 PM

من دانشجوی دوره دکترا هستم. برای پرداخت شهریه مشکل دارم. به دنبال کاری که درآمدش خوب باشه کنار کار تخصصیم میگردم. به شیرینی پزی خیلی علاقه دارم. اگه این کار سود تضمین شده داشته باشه خیلی علاقه مندم این کارو امتحان کنم. شما شرایطتو بگو شاید به توافق رسیدیم.
این ایمیلمه marjanLnd@gmail.com

RE: کارگاه شیرینی پزی - kam - 07-20-2014 10:32 PM

(07-19-2014 01:52 PM)hkonjkav نوشته شده توسط:  از دوستان کسی نیست که تو این زمینه فعالیت داشته باشه و یا علاقه به فعالیت داشته باشه؟

من هم بدم نمیاد تو اینکار شرکت کنم . شرایط را به ایمیل بفرستید . امیدوارم بتونم همکاری کنم.kamali_745@yahoo.com

RE: کارگاه شیرینی پزی - kar sarmaye ast - 07-21-2014 11:10 AM

(07-20-2014 03:44 PM)kar sarmaye ast نوشته شده توسط:  من دانشجوی دوره دکترا هستم. برای پرداخت شهریه مشکل دارم. به دنبال کاری که درآمدش خوب باشه کنار کار تخصصیم میگردم. به شیرینی پزی خیلی علاقه دارم. اگه این کار سود تضمین شده داشته باشه خیلی علاقه مندم این کارو امتحان کنم. شما شرایطتو بگو شاید به توافق رسیدیم.
این ایمیلمه marjan.Lnd@gmail.com

RE: کارگاه شیرینی پزی - hamid123456 - 07-22-2014 11:38 AM

سلام

دوست عزیز

لطف میکنید شرایط همکاری رو بفرمایید. اول اینکه با توجه به متنی که نوشتید من فکر میکنم شما به دنبال شریکی میگردید که بتونه در زمینه سرمایه به شما کمکی بکنه. درسته؟ اگر اینطوره فکر میکنید چقدر سرمایه لازم باشه

دوم اینکه شاید هم به دنبال شخصی می گردید که باهاتون همکاری کنه

و سوم اینکه شاید به دنبال یه بازاریاب برای فروش می گردید.

لطفا پاسخ بدید که کدوم این موارد هست و در موردش توضیح بدید. منم خودم خیلی به این کار علاقه دارم و دوست دارم مشارکت کنم