سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
کسب درآمد جانبی و مستقل خیلی خیلی بی دردسر - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کسب در آمد در ایران و دنیا (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: ایده های ساده برای کسب درآمد و یافتن شریک شغلی (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- موضوع: کسب درآمد جانبی و مستقل خیلی خیلی بی دردسر (/showthread.php?tid=11579)

صفحه ها: 1 2 3 4 5

کسب درآمد جانبی و مستقل خیلی خیلی بی دردسر - arash1367 - 06-13-2014 10:21 PM

سلام به بچه های گل انجمن

امروز میخوام یکی از کارهایی رو که من به صورت جانبی برای کسب درامد انجام میدم به صورت تصویری و مرحله به مرحله توضیح بدم .

(قبلا ازتون به خاطر مشکلات متنی و غیره عذر خواهی میکنم )

عنوان کار : بسته بندی و فروش زعفران (از خرید تا فروش)

مکان مورد نیاز برای شروع : مکان خاصی داشته باشید خوبه ولی در منزل هم میشه این کار رو به راحتی انجام داد .

سرمایه مورد نیاز : مهم نیست و به علاقتون بستگی داره و از حداقل 500 هزار تومان شروع میشه و بالاترش به خودتون بستگی داره

مقدار سود :اگر با 500 هزار تومان شروع کنید و تقریبا زیاد تلاش نکنید (فقط گاهی موبایل جواب بدین و ماهیانه 2 تا 3 تا مشتری رو جنس بدین ) میشه در بد ترین شرایط بازار ، سود خالص تقریبا ماهیانه 100 هزار تومان رو داشت

زمان مورد نیاز : ماهیانه 2 تا 3 روز وقت بزارید برای کسب اون مبلغ 100 هزار تومان میتونم بگم کافیه .

مجوز ها : مجوز خاصی هنوز نیاز نیست و زمانی نیاز به مجوز هست که بخواین کارگاه یا کارخانه برای این کار تاسیس کنید .

وسائل مورد نیاز : ماشین دوخت پلاستیک حداقل 25 سانتی به مبلغ حدود 50 هزار تومان (با درجه حرارت قابل تنظیم)
یک عدد دستگاه منگنه (پنس کوب ) مدل کوچک
یک عدد ترازوی دیجیتال 2 صفر با قیمت تقریبا 100 هزار تومان (توانایی کشیدن از 0.01 گرم تا 60 گرم کافیه )

مرحله 1 : خرید زعفران با بسته بندی ساده و یا خرید به شکل کیلویی
اگر شما خواستار مقدار سود کمتری هستید میتونین زعفران رو به صورت بسته بندی شده و در بسته های ساده 1 گرمی بخرید و یا کیلویی بخرید و بسته بندی کنید .

مزایا و معایب : اگر شما به صورت بسته بندی شده بخرید با هر سرمایه ای میتونید کار کنید (کمترین مقدار سرمایه 300 هزار تومان).
دیگر دردسر تهیه بسته بندی رو ندارین و به راحتی وارد مراحل بعدی میشین ولی نباید انتظار سود بالا رو داشته باشین .

اگر به صورت کیلویی خرید کنید ریسک بالا تری داره (به علت نشناختن زعفران خوب) .
سرمایه بیشتری هم میخواد (کمترین مقدار سرمایه 500 تا 800 هزار تومان). ولی سود بالا تری داره و نیز میتونین برای خودتون توی این دنیا یه برند داشته باشین( هرچند کوچیک ) و در اخر از نظر من لذت بیشتری داره .

بند الف : همیشه وجدان کاری داشته باشین و بیشتر از همه به فکر مصرف کننده باشید .
بسته یک و نیم کیلویی زعفران :

[تصویر: 66874958964258700826.jpg]

بسته تقریبا 250 گرمی

[تصویر: 01014921406597388308.jpg]

مراحل بعدی رو به زودی برای علاقمندان مینویسم

RE: کسب درآمد جانبی و مستقل خیلی خیلی بی دردسر - MARYAR - 06-14-2014 11:45 AM

ولی عالی توضیح دادید . ممنون.
فقط یه نکته کوچیک درباره زعفران در نظر داشته باشید که زعفران را نمی توانید زیاد نگه دارید چون بر اثر مرور زمان از وزنش کم میشه.

RE: کسب درآمد جانبی و مستقل خیلی خیلی بی دردسر - daryosh - 06-14-2014 12:27 PM

آیا اگه یه جا کرایه کنیم و به بسته بندی فقط بپردازیم برامون درامد داره یا نه ؟
مثلا بسته بندی زعفران و خرما و زیره و ....

RE: کسب درآمد جانبی و مستقل خیلی خیلی بی دردسر - arash1367 - 06-15-2014 10:09 PM

(06-14-2014 12:27 PM)daryosh نوشته شده توسط:  آیا اگه یه جا کرایه کنیم و به بسته بندی فقط بپردازیم برامون درامد داره یا نه ؟
مثلا بسته بندی زعفران و خرما و زیره و ....

از کم شروع کنی بهتره ولی اگر از داشتن بازار مطمئنی و مطمئنی که فروشت خوبه و حجم کار هم بالاست
پس 100 درصد یک جا رو اجاره کن .

-------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------
مرحله دوم کار جانبی بسته بندی زعفران :
اکنون فرض بر این است که شما زعفران رو فله ای خریدین مثلا 200 گرم .

نکته : یک ظرف شیشه ای خشک و تمیز با درب محکم انتخاب میکنید برای نگهداری زعفران و همیشه اون رو یه جای تاریک و بدون نور نگه دارید .

خوب حالا تا جایی که میتونید و براتون سخت نیست قسمت های زرد رنگ و ناخالصی هارو جدا میکنید و علت این کار هم افزایش زیاد ارزش زعفران است در حالی که شما با جدا کردن کل ناخالصی ها وزن بسیار بسیار کم و ناچیزی رو از دست میدین .

نکته : مراقب باشید که زعفران رو خرد نکنید و تحت فشار نگذارید که خرد نشود چون از ارزش ان کم میشود .
بعد از جدا سازی نوبت بسته بندی است که به حجم فروشتون و درصد سودی که میخواهید و سلیقه شما بستگی داره .
اگر میخواهید بیشتر و سریعتر و با سود کمتر بفروشید پس باید بسته بندیتون هم طوری انتخاب کنید که بتونید سریعتر بسته بندیش کنید مثلا درچند ساعت بتونید راحت 100 تا 150 بسته رو اماده کنید .
و یا بسته بندی رو انتخاب کنید که در چند ساعت بتونید 40 تا رو اماده کنید ولی به قول خودمون با کلاس باشه که با سود بالاتری بفروشید که من اینجا عکس دو سه مدل از بسته بندی هام رو براتون میگزارم .
این طرح ها و بسته بندی ها کلی نکات ریز دارن که جلوتر براتون توضیح میدم .

[تصویر: 65380778333239680316.jpg]

[تصویر: 73803913445059059848.jpg]

[تصویر: 15047421431912493980.jpg]

RE: کسب درآمد جانبی و مستقل خیلی خیلی بی دردسر - MohammadHashemi - 06-15-2014 10:48 PM

مرسی از آموزش خوبتون منتظر مراحل بعدی هستیم .

RE: کسب درآمد جانبی و مستقل خیلی خیلی بی دردسر - ali1371 - 06-15-2014 11:55 PM

سلام
خدا قوت10_004

دوست عزیز یه جورایی با هم همکاریم
مطلبتون رو که خوندم چند سوال برام پیش اومد

1 کیفیت یا مدل زعفران مورد استفادتون؟

2 چند مدل بسته بندی میزنید؟(یک گرمی یک مثقالی و...)

3 به جز مکان های معمولی(اشپزخانه ها شیرینی فروشی ها و...) جای دیگه ای هم فروش دارین؟
ممنون میشم به سوالتم پاسخ بدید

موفق و ثروتمند باشید10_004

2 تا سوال یادم رفت

4 ارم استاندارد روی بست بندی هاتون هست آیا برند و استاندارد دارید؟

5 عکس اخر استوانه چوبی مدل صادراتی محصول هست؟

پیروز و ثروتمند باشید10_004

RE: کسب درآمد جانبی و مستقل خیلی خیلی بی دردسر - arash1367 - 06-16-2014 01:51 PM

(06-15-2014 11:55 PM)ali1371 نوشته شده توسط:  سلام
خدا قوت10_004

دوست عزیز یه جورایی با هم همکاریم
مطلبتون رو که خوندم چند سوال برام پیش اومد

1 کیفیت یا مدل زعفران مورد استفادتون؟

2 چند مدل بسته بندی میزنید؟(یک گرمی یک مثقالی و...)

3 به جز مکان های معمولی(اشپزخانه ها شیرینی فروشی ها و...) جای دیگه ای هم فروش دارین؟
ممنون میشم به سوالتم پاسخ بدید

موفق و ثروتمند باشید10_004

2 تا سوال یادم رفت

4 ارم استاندارد روی بست بندی هاتون هست آیا برند و استاندارد دارید؟

5 عکس اخر استوانه چوبی مدل صادراتی محصول هست؟

پیروز و ثروتمند باشید10_004
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 -- بیشتر از زعفران پوشال در حد نگین چون ارزش افزوده بیشتری میشه روش ایجاد کرد ولی باز به شما بستگی داره که چی بزنید
2-- هر چند گرمی که مشتری بیشتر داشته باشه و فعلا 1 گرمی و 3 گرمی و 4 گرمی
3--در قسمت فروش توضیح کامل میدم که به کجا ها و چطوری میفروشم . لطفا شکیبا باشید .
4 و 5--- توی توضیحات عرض کرم که هیچ مجوز و استانداردی نگرفتم و فعلا نیازی هم نمیبینم و همچنین عرض کرده بودم که این بسته ها به شما و سلیقه شما مربوطه و هرچه شما خلاقیتت رو بیشتر به کار بندازی بیشتر پیشرفت میکنی . من بسته های چوبی یک گرمی و سه گرمی رو برای زعفران با کیفیت تر در نظر گرفتم .
حالا ممکنه شما بسته ها رو برای نوع دیگری از زعفران و یا سود کمتری و یا بیشتری استفاده کنید .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نکته در مورد بسته بندی : نداشتن خلاقیت و بی توجهی به بازار مساوی است با شکست حتمی

RE: کسب درآمد جانبی و مستقل خیلی خیلی بی دردسر - مرتضی-تهران - 06-16-2014 04:11 PM

سلام......خیلی عالیه.....کار و کاسبی پر رونقی رو براتون آرزو میکنم........منتظر ادامه مطالبتون هستم...........سپاس

RE: کسب درآمد جانبی و مستقل خیلی خیلی بی دردسر - phoenix021 - 06-16-2014 10:39 PM

سلام دوست عزیز
بسیار عالی ، جعبه ها و بسته بندی هاتون که واقعا محشر هستند

چند سوال داشتم ، می تونید بگید زعفران رو از کجا می شه به قیمت عمده خریداری کرد و کف خرید عمده چند مثقال هست ؟
زعفران جنس خوب و یا متوسط رو به بالا رو با چه اسمی باید تهیه کرد ؟ آیا اسم خاصی داره ؟
اگر قرار باشه از غریبه خریداری بشه ، از کجا باید فهمید زعفرانی که بهمون میده جنس خوب و با ارزش هست و زعفران بی کیفیت نداده بهمون ؟ کلا راه شناخت زعفران خوب از بد رو بفرمایید

خیلی ممنون

RE: کسب درآمد جانبی و مستقل خیلی خیلی بی دردسر - arash1367 - 06-17-2014 07:58 PM

(06-16-2014 10:39 PM)phoenix021 نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز
بسیار عالی ، جعبه ها و بسته بندی هاتون که واقعا محشر هستند

چند سوال داشتم ، می تونید بگید زعفران رو از کجا می شه به قیمت عمده خریداری کرد و کف خرید عمده چند مثقال هست ؟
زعفران جنس خوب و یا متوسط رو به بالا رو با چه اسمی باید تهیه کرد ؟ آیا اسم خاصی داره ؟
اگر قرار باشه از غریبه خریداری بشه ، از کجا باید فهمید زعفرانی که بهمون میده جنس خوب و با ارزش هست و زعفران بی کیفیت نداده بهمون ؟ کلا راه شناخت زعفران خوب از بد رو بفرمایید

خیلی ممنون

در مورد زعفران خوب و بد باید عرض کنم که دوستان مشهدی وارد تر هستند ولی در کل با خرید مقدار کمی زعفران و تجربه و مطالعه میتونید خیلی زود خبره شوید .
کف خرید عمده فکر میکنم 250 گرم باشه ولی اگر دوستی داشته باشین فکر کنم کمتر هم بتونین با قیمت کلی بگیرید .
راه شناخت زعفران خوب رو من فقط از طریق کسب تجربه میدونم .
که اونم اولش با مطالعه و سپس خرید مقدار کم شروع میشه .