سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
یادگیری برنامه نویسی چه طوری؟ - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: نظر شما چیست؟ (/forumdisplay.php?fid=123)
+--- موضوع: یادگیری برنامه نویسی چه طوری؟ (/showthread.php?tid=11422)

یادگیری برنامه نویسی چه طوری؟ - yunespc - 05-24-2014 11:04 AM

سلام دوستان خواهرزاده من سوالی داشت از حضورتون من بانی خیر شدم و توی انجمن مطرح میکنم انشالله همکاران و دوستان گرامی پاسخ بدهند
1-این خواهرزاده ما میخواد برنامه نویسی دات نت که دارای بخش های سی شارپ و ای اس پی دات نت را میخواد توی یک اموزشگاه تخصصی در تهران هم دوره مقدماتی و هم دوره پیشرفته را طی کند حالا
1-با اموزشگاه رفتن میشه دانت نت و سی شارپ رو یاد گرفت در ضمن مهارت کامپیوتری ایشان عالیست فقط برنامه نویسی بلد نیستند؟
2-از میزان درامد یه برنامه نویس دات نت معمولی کسی خبری داره؟
3-اگر کسی در برنامه نویسی خیلی حرفه ای بشه امکان رفتن درامد به بالای 2یا3 میلیون هست؟
4-از بین سی شارپ و asp.netکدوم بازار کار بهتری داره؟
5-ایشون دیپلمه هستند برای استخدام فقط مهارت مهمه یاد مدرک لیسانس هم الزامی است؟
6-زبان نگلیسی شون هم در حد دیپلمه ولی اصطلاحان و واژه های پرکاربرد کامپیوتر و ویندوز و اینترنت را بلدند مهارت انگلیسی خیلی باید بالا باشه؟

RE: یادگیری برنامه نویسی چه طوری؟ - MARYAR - 05-24-2014 11:11 AM

سلام دوست عزیز
بازار کار برنامه های تحت وب همیشه عالی ست اینا شک نکنید
ودیگه اینکه ASP.net با دوزبان قابل کد نویسیه C# یا VB.net یعنی یادگیری c# همزمان با asp.net هست.

ببینید اگر ایشون حرفه ای این برنامه تحت وب را یاد بگیرند قطعا براشون همه جا گار هست حتی به صورت پروژه ای. البته حرفه ای.
الان خیلی از شرک ها از جمله کاسپید با دات ن کار می کنند و بازار کار خوبی هم دارند.

البته اگر قراره از صفر چیزی را بیاموزند من بهشون پیشنهاد می دم
که php به همراه css را یاد بگیرند. بخاطر اینکه این زبان به دلیل هسته های وردپرس و جوملا جای کار بیشتری دارد.

RE: یادگیری برنامه نویسی چه طوری؟ - لوبا - 05-24-2014 11:22 AM

بنظر من دنیا داره به سمت تکنولوژی میره و تلنولوژی هم پیشرفت نخواهد داشت جز با آموزش برنامه نویسی
اتفاقا یکی بهترین کار های مهم زندگیشو میخواد انجام بده چون حتی اگه نتونه ازش در پروژه استفاده ببره میتونه با آموزش به دیگران که الان خواهان زیادی داره درآمد داشته باشه

RE: یادگیری برنامه نویسی چه طوری؟ - orgeneral - 05-24-2014 11:51 AM

سلام
واسه اینکه یه برنامه نویس موفق بشه باید
1- آی کیو داشته باشه
2- علاقه داشته باشه
3- مدام در حال مطالعه و بروز رسانی دانشش باشه(از سطح متوسط به بالا باید منابع زبان اصلی رو بخونه)
4- با حوصله باشه(میبینی یه روزه سره یه مساله گیر مکردی و حل نمیشه)
یاد گرفتن برنامه نویسی هم یه جورایی شبیه به آموزش ریاضی میمونه.استاد بهت درسو میگه فرمول ها رو میگه ولی تا تو خودت نشینی مساله حل نکنی و هی تمرین نکنی نمیتونی یاد بگیری.باید حین مطالعه و آموزش کار عملی انجام بدی.یه پروژه واقعی رو شروع کنی و باهاش درگیر بشی تا یاد بگیری.
واسه اوستا کار شدن هم زمان لازمه(بستگی به استعداد طرف داره)
الان جایی که من کار میکنم برنامه نویس دات نت داریم قانون کار میگیره برنامه نویس هم داریم نزدیک دو تومن میگیره(بدون درصد پروژه)
asp.net با C# یه زبان جدا از هم نیستن.شما اگه بخواید برنامه نویس وب بشید باید هردو این ها رو بلد باشید و یا برید به سمت php
در کل کسی که برنامه نویس حرفه ای باشه همه جا واسش کار هست.حتی اگه استخدام هم نشه میتونه واسه خودش پول دربیاره.
بدون مدرک لیسانس هم میشه یه برنامه نویس موفق شد.مهم مهارتتونه.دوستی دارم دیپلمه ولی رفته تو ترکیه مدرک برنامه نویسی مایکروسافت رو گرفته.کارش هم حرف نداره.

RE: یادگیری برنامه نویسی چه طوری؟ - elena65 - 05-24-2014 07:46 PM

تو ایران نمیشه مدرک مایکروسافت گرفت?

RE: یادگیری برنامه نویسی چه طوری؟ - Alireza_Kh - 05-25-2014 07:30 PM

نمونه این سوالات در سایت برنامه نویس شده, شما برای گرفتن جواب های کامل تر می تونید به اونجا برید و جواب های دوستان را ببینید و همچنین سوالات خودتون رو مطرح کنید.