سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
راهنمایی برای یه تصمیم - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: راهنمایی برای یه تصمیم (/showthread.php?tid=11405)

صفحه ها: 1 2

راهنمایی برای یه تصمیم - mseyfzadeh - 05-21-2014 09:07 PM

سلام خدمت همه اساتید

حدودا 340 تومن توی بانک سپرده گذاری کردم که ماهیانه 6میلیون و خورده ای بهم سود میده که خودم میتونم این مبلغ رو به 7تومن برسونم

میخواستم با این پول یه فست فودی راه بندازم که با تحقیقاتی که انجام دادم اندازه بانک بهم سود نمیده! در مورد شغل های دیگه هم تا جایی که تحقیق کردم به اندازه سپرده بهم سود نمیده(حداقل سود با این سرمایه و ریسکش ماهی 10تومن)

بهرحال حالا میخواستم روی سپرده م وام بگیرم برای پیش خرید آپارتمان یا خرید زمین که هم سرمایه م حفظ بشه هم با سودش بتونم وام رو پرداخت کنم و هم صاحب آپارتمان و زمین بشم

بنظرتون این کار منطقی بنظر میاد یا نه؟

کدوم بانک وام با بهره کمتر روی سپرده میده(الان توی حساب سپرده پارسیان 22% هستش)

اگر دوستان و اساتید بزرگوار پیشنهادی داشتن خوشحال میشم راهنمایی کنن10_004

البته میدونم کارهایی که تخصص توش دارم ربطی به این موضوع نداره ولی برای راهنمایی بهتر دوستان
تخصصم برقه،درحال حاظر مشغول به کار برقکشی ساختمان و آپارتمان هستم
رشته تحصیلی برق قدرت
علایقمم کارهای فنی و کارهایی که سود خوب توش باشه 10_003

ممنون از شما

RE: راهنمایی برای یه تصمیم - مهدی 1 - 05-21-2014 09:56 PM

اون ماهی 6 تومن که دارید می گیرید سود نیست ، ارزش پولتون هست که داره کم می شه و یک مقدارش را ماه به ماه به خودتون می دن.
هر چه سریعتر اصل پول را در جهت اهدافتون سرمایه گزاری کنید

RE: راهنمایی برای یه تصمیم - اقاي ايـــده - 05-21-2014 10:29 PM

(05-21-2014 09:56 PM)مهدی 1 نوشته شده توسط:  اون ماهی 6 تومن که دارید می گیرید سود نیست ، ارزش پولتون هست که داره کم می شه و یک مقدارش را ماه به ماه به خودتون می دن.
هر چه سریعتر اصل پول را در جهت اهدافتون سرمایه گزاری کنید

درود اقا مهدي
تا حدودي حرفتان هست اما اينو هم در نظر بگريد
پول و ثروت براي افرادي داشتن مناسب هست كه بتونن باهاش كار كنند. خيلي ها توان انجام دادن يك فعاليت رو از نظر نداشتن تجربه در اون كار - كم بودن سرمايه براي كارهاي ديگر- مهيا نبودن يك كار در يك منطقه و مواردي ديگر باعث ميشه كه فرد نتونه اقدام به يك كاري كنه.
براي همين گرفتن سپرده هم بد نيست.
اينو بخاطر داشته باشيد كه افكار افراد با يكديگر تفاوت دارد.
بطور حتم اگر 1 درصد اين پول هم در دست شما باشد براي ان نقشه هاي خواهيد داشت.
اما افراد ديگر به دلايل مختلفي نميتونن اقدام به اينكار كنند.

در نتيجه براي افرادي كه از هر جهت توانايي ايجاد كسب و كاري رو ندارند و سرمايه دارند
دو راهكار هست

افرادي كه سود كوتاه مدت ميخواهند سپرده بانكي رو انتخاب كنند
و افرادي كه سود بلند مدت در نظر دارند ملك خريداري كنند(خانه كامل ساخته شده - زمين داراي سند- نه پيش خريد هاي غير مطمئن)

--------------------------------------------
اما اگر شما يا هر عزيز ديگري دوست دارد كسب و كاري انجام دهد. بهتر هست با 1سوم سرمايه كاري را شروع كنند. سپس در صورت موفق شدن در ان كار 1 سوم ديگر سرمايه را برداشت كنند.

هيچگاه با تمام سرمايه خودتان كاري رو در اون مهارت و تجربه نداريد اغاز نكنيد.
دوست و اشنا تنها كار رو پيشنهاد ميدن. سود شمارو تضمين نميكنن هيچگاه.

موفق باشيد

RE: راهنمایی برای یه تصمیم - hamid.h - 05-22-2014 01:15 PM

بنظرم با مقداری ازین مبلغ میتونید در یه نقطه از شهر که رو به پیشرفته که تیکه زمین بخرید و با یه شرکت معتبر واسه مشارکت در ساخت قرار داد ببندید...

یکی از بهترین راههاست بنظرم

RE: راهنمایی برای یه تصمیم - آرش 1 - 05-22-2014 05:34 PM

پولتو با کس دیگری که توان مالی خوبی داره و قابل اطمینان وبا تجربه در زمینه ساخت و سازشریک شو و بزنید تو کار ساخت و ساز و مشارکت در ساخت.

RE: راهنمایی برای یه تصمیم - hamidirche3 - 05-22-2014 06:48 PM

جناب سیف زاده اصلا به پول دست نزن ... به هیچ عنوان چون شرایط کارها به نحوی نیست که بتونی سود خوبی کسب کنی و کم کم از اصل سرمایت کم میشه ( تجربه اش رو داشتم ) شما مدتی رو تو کاری که دوست داری از صافکاری و مکانیکی و باطری سازی و ... گرفته تا کار پوشاک و لوازم آرایشو فست فود و ... مشغول به کار میشی کاملا خبره و متبحر شدی شروع به کار میکنی همین جوری اصلا دل رو به دریا نزن . شرایط سخت تر و پیچیده تر از اون چیزیه که در ذهن داری . با توجه به علایقی که داری اگر من بودم کار باطری سازی رو بعنوان شاگرد حداقل دو سال حتی رایگان انجام میدادم بعد با پول مغازه ای میخریدم که خیالم راحت باشه بعد شروع به کار میکردم البته میدونم چون تحصیل کرده ای شاید شاگردی برات سخت باشه ولی به نفعته ... درآمدش خوبه . 340 هم مغازه بهت میدن شغلی هم که گفتم حتما لازم نیست مغازه بزرگ راسته اصلی شهر باشه

RE: راهنمایی برای یه تصمیم - مهدي پورعلي - 05-30-2014 11:39 PM

سلام دوست عزيز به نظر من قبل از اينكه كاري رو شروع كنيد يك تحقيق خوب در مورد اينكه در حال حاضر شهر يا مردم شهر شما چه نيازي ميتونند داشته باشند كه تا به حال كسي بهش نپرداخته باشه يا كمتر پرداختندانجام دهيداگر موشكافانه دقت كنيد حتما متوجه اين نياز خواهيد شد هميشه اولين نفرها موفق ترند اگر حساب شده گام بردارند موفق باشيد

RE: راهنمایی برای یه تصمیم - اميرعلي - 05-31-2014 12:21 AM

من بودم
با سود پولم که ماهی شش تومن هست یه دو واحد اپارتمان پیش خرید میکردم که ماهی سه تومن قسط بشه

RE: راهنمایی برای یه تصمیم - nafas_jan - 06-23-2014 12:03 AM

(05-21-2014 09:07 PM)mseyfzadeh نوشته شده توسط:  سلام خدمت همه اساتید

حدودا 340 تومن توی بانک سپرده گذاری کردم که ماهیانه 6میلیون و خورده ای بهم سود میده که خودم میتونم این مبلغ رو به 7تومن برسونم

میخواستم با این پول یه فست فودی راه بندازم که با تحقیقاتی که انجام دادم اندازه بانک بهم سود نمیده! در مورد شغل های دیگه هم تا جایی که تحقیق کردم به اندازه سپرده بهم سود نمیده(حداقل سود با این سرمایه و ریسکش ماهی 10تومن)

بهرحال حالا میخواستم روی سپرده م وام بگیرم برای پیش خرید آپارتمان یا خرید زمین که هم سرمایه م حفظ بشه هم با سودش بتونم وام رو پرداخت کنم و هم صاحب آپارتمان و زمین بشم

بنظرتون این کار منطقی بنظر میاد یا نه؟

کدوم بانک وام با بهره کمتر روی سپرده میده(الان توی حساب سپرده پارسیان 22% هستش)

اگر دوستان و اساتید بزرگوار پیشنهادی داشتن خوشحال میشم راهنمایی کنن10_004

البته میدونم کارهایی که تخصص توش دارم ربطی به این موضوع نداره ولی برای راهنمایی بهتر دوستان
تخصصم برقه،درحال حاظر مشغول به کار برقکشی ساختمان و آپارتمان هستم
رشته تحصیلی برق قدرت
علایقمم کارهای فنی و کارهایی که سود خوب توش باشه 10_003

ممنون از شما

فکر میکنم شما بهتره یه سری به اداره برق هم بزنین. میتونین با یه نفر دیگه شریک بشین و به عنوان یه پیمانکار تو مزایده ها و مناقصه ها شرکت کنین.یکی از دوستام تو این کاره. درامدش خوبه.

RE: راهنمایی برای یه تصمیم - jahanagahi - 06-23-2014 12:24 AM

شروع کار باید بر اساس :
بررسی
مطالعه
تحقیق
باشد.
1- توانائی خود را در یک رشته کاری پیداکنید.
2- بر روی کار مورد نظر بررسی و مطالعه و تحقیق کنید
3- با مقدار کمی از سرمایه کار را آغاز نمائید
چنانچه پیشرفت در کار شد کم کم مقدار بیشتری پول تزریق فرمائید.
موفقتر باشید.