سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
ایده یه زمین بزرگ کشاورزی با شرایط خاص - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارگروه های کارهای عملی سایت (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- انجمن: كارگروه كشاورزي (/forumdisplay.php?fid=117)
+--- موضوع: ایده یه زمین بزرگ کشاورزی با شرایط خاص (/showthread.php?tid=11224)

صفحه ها: 1 2

ایده یه زمین بزرگ کشاورزی با شرایط خاص - saeed2412 - 04-25-2014 11:30 AM

سلام
دوستان در 30 کیلومتری شهر اصفهان زمین کشاورزی به مساحت 73000 متر داریم که 5 سال هست به علت کم ابی رها شده است. پدرم قیدش را زده ولی من حیفم میاد بخش بزرگی از سرمایه زندگیمون بدون سوداوری باشه.
شرایط خاص چیه؟ اینکه اب این زمین دارای ec (شوری) بالا هست و خاکش به درد کاشت درخت نمیخوره.
دوتا موتور چاه برقی داره که در اخرین سالی که ما یونجه کاشته بودیم اب دو موتور چاه در استخد خاکی جمع میشد و حدود 500 متر مکعب در 24 ساعت بود.
به نظرم فقط میشه صنایع تبدیلی کشاورزی را اجرا کرد مثل سردخانه
دارای سند شش دانگ و برق سه فاز هست و چون سند داره میشه وام خوبی با خواب و اقساط بلند مدت و قابل تمدید گرفت.
دوستانی که ایده دارند دریغ نکنند.
سوالی بود حتما بپرسید.
منتظر حضور گرم دوستان عزیز هستم....
ممنون Heart

-----
ویرایش شده توسط انضباط
هرگونه دعوت به همکاری و مشارکت
ممنوع است .

RE: ایده،همکاری ، مشارکت در سوداوری یه زمین بزرگ کشاورزی با شرایط خاص - سعید م - 04-25-2014 12:13 PM

ماهم 70 هکتار زمین اطراف قزوین داریم گندم دیمی میکاریم...اما سود آنچنانی نداره تقریبا هکتاری 2تن محصول میده..به نظرم باید اول ببینی چه نوع گیاهی مناسب اون زمینه..مثلا من آلوئه ورا..یا گیاهان دارویی مثل خار شتر رو پیشنهاد میدم....گیاهانی که مقاومند و نیاز به مراقبت کمتری دارند..یا یه بخش کوچکی رو برای احداث گلخونه و ایجاد شرایط مناسب...به نظرم با یه مهندس کشاورزی متخصص و دارای سابقه اجرایی مشورت کنید عالی میشه..

RE: ایده،همکاری ، مشارکت در سوداوری یه زمین بزرگ کشاورزی با شرایط خاص - sir-mahyar - 04-25-2014 03:12 PM

والا من هیچ ایده خاصی برای یه همچین زمینایی ندارم چون اصلا تا حالا همچین چیز هایی به پستم نخورده

ولی پیشنهادی که دارم اینه که اگه زمینتون برق داره اگه میتونین توش یه سالن پرورش قارچ یا ورمی کمپوست راه بندازین

البته من هیچ سر رشته ای تو اینا ندارم و خودتون باید راجع به راه اندازی شون تحقیق کنید

زمینتون خیلی بزرگه، میتونین اولش یه سالن کوچیک درست کنید و کم کم شروع کنید و کم کم که همه ی چم و خم کار دستتون اومد

و اگه دیدید میصرفه پیشرفت بدید و سالن های جدید اضافه کنید

البته این فقط یه ایده پیشنهادیه برای باز کردن فکرتون

هزارتا کار دیگه هم هست که بتونین بکنین ولی نیاز به تحقیق با توجه به شرایطتون داره

اگه واقعا اون زمین براتون مهمه باید برای به بازدهی رسوندنش وقت بزارین

RE: ایده،همکاری ، مشارکت در سوداوری یه زمین بزرگ کشاورزی با شرایط خاص - jahanagahi - 04-25-2014 03:22 PM

با بررسی کامل در جهت کشت گلخانه ای اقدام فرمائید.

RE: ایده یه زمین بزرگ کشاورزی با شرایط خاص - m_k_abedi - 04-25-2014 11:01 PM

سلام دوست عزیز آیا زمین شما هنوز آب داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میتونید رو پرورش شتر مرغ فکر کنید.

RE: ایده یه زمین بزرگ کشاورزی با شرایط خاص - اقاي ايـــده - 04-25-2014 11:11 PM

درود دوست گرامي
ببنيد بحثي كه شما بهتر هست روي اون كار كنيد بحث سرمايه كار هست كه يا خودتان بايد تهيه كنيد يا سرمايه دار بايد جور كنيد.

الان در زمين هاي كم اب و با اب شور هم ميشود ماهي پرورش داد و يا به قول ساير دوستان دست به انجام ساير كارهاي ديگر زد

اما همگي اينكارها نيازمند داشتن و يا بودن سرمايه هست. بطور حتم با مبلغ 1 ميليون هم ميتوان كار را شروع كرد اما در يك سطح كوچك و كم بازده كه بطور حتم جوابگوي نياز شما نخواهد بود. در نتيجه شما ابتدا مبلغ سرمايه و يا طرح فعاليت را مشخص كنيد تا ببيند ايا ميشود يا خير.

ضمن اينكه جهاد كشاورزي هر استاني بهترين مكان براي مشورت گرفتن هستند. ميتوانيد يك سر به انجا بزنيد و با مشورت گرفتن بهترين راه را انتخاب و انجام دهيد.

موفق باشيد

RE: ایده یه زمین بزرگ کشاورزی با شرایط خاص - rasoul.es1989 - 04-26-2014 12:53 AM

اول اين رو بايد بدونيد كلاً كشاورزي و كارهاي زير شاخه اين صنعت سخت هستند ، پس اول بايد مشخص كنيد ميتونيد اين كارو انجام بديد يا خير ، مثلاً واسه دريافت مجوز هر كاري حداقل ٦ ماه زمان ميبره ، حالا دردسر هاي ساخت و ساز توي بيابون به كنار......
احداث گلخونه
مزرعه مرغ گوشتي ، تخمگذار و يا پرورش شتر مرغ ، بلدرچين ميتونن گزينه هاي خوبي باشن ولي قبلش بايد از نياز بازار هم اطلاع كامل پيدا كنيد ، مثلاً توي تابستون كه مصرف تخم مرغ پايين مياد ، توليد كننده هاي اصفهان چون تعدادشون زياد هست مشكل دارن واسه فروش.....اما بدليل نزديك بودن شما به بازار تهران ميتونيد به پرورش شتر مرغ فكر كنيد ، هزينه ساختشم زياد بالا نيست چون بيشتر فضا بايد باز باشه .....
اول گلخونه و بعد پرورش شتر مرغ فكر ميكنم گزينه هاي خوبي باشن ......
بازم ميگم بايد به فكر سختي كار باشيد ، يكي از دوستان ٣ سال درگير ساخت مرغداريه ، الان كه به بهره برداري رسونده ديگه تواني واسه انجام كار نداره ......فكره همه چيز رو بكنيد بعد شروع كنيد كه وسط كار نمونيد .

RE: ایده یه زمین بزرگ کشاورزی با شرایط خاص - mjdehghani - 04-26-2014 09:46 AM

خاک زمین رو ببرید آزمایش و مشخصات اونرو بگیرید اونوقت تصمیم گیری راحتتره .از اصفهان 30 کیلو متر همه جا میشه . طرف نطنز؟ شهرکرد؟ و.... . کجا؟

RE: ایده یه زمین بزرگ کشاورزی با شرایط خاص - saeed2412 - 04-26-2014 01:17 PM

(04-26-2014 09:46 AM)mjdehghani نوشته شده توسط:  خاک زمین رو ببرید آزمایش و مشخصات اونرو بگیرید اونوقت تصمیم گیری راحتتره .از اصفهان 30 کیلو متر همه جا میشه . طرف نطنز؟ شهرکرد؟ و.... . کجا؟

خاک مرغوبی نداره ولی ما توش گندم و یونجه میکاشتیم و خوب بود.نمیخوام کشاورزی کنم.بیشتر نظرم روی پرورش یا کارهای صنایع وابسته بة کشاورزی هست.
از شهر اصفهان بة سمت فولاد شهر که میریم(از اتوبان ذوب اهن) بة پلیس راه که میرسیم سمت راست میره برای روستای ایمآن شهر که ما منطقه مینادشت هستیم.
منتظر پیشنهادات دوستان عزیز هستم.فعلا یک پپیشنهاد(مرغداری گوشتی) شده است که در حال بررسی هست.
شترمرغ هم پیشنهاد خوبی هست ولی بنده قصد ندارم بة تنهایی انجام بدهم.
ممنونمم

RE: ایده یه زمین بزرگ کشاورزی با شرایط خاص - rasoul.es1989 - 04-26-2014 05:16 PM

شما زمين رو ميخواهي بفروشي با پورسانت عالي !!؟ يا اينكه به دنبال ايده ميگردي !!؟
اول مشخص كنيد چه برنامه اي واسه زمين داريد ، اگر نظرتون به فروشه ، خوب از يك طرف دنبال مشتري بگرديد ، از طرف ديگه به روي شغل ديگه اي تمركز كنيد .....اينطوري وقتتون هم به هدر نميره