سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
کشت بافت چیست؟ - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارگروه های کارهای عملی سایت (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- انجمن: كارگروه كشاورزي (/forumdisplay.php?fid=117)
+--- موضوع: کشت بافت چیست؟ (/showthread.php?tid=11179)

کشت بافت چیست؟ - hamid.h - 04-18-2014 03:39 PM

سلام خدمت همه دوستان عزیز 10_004

حقیقتش امروز یه گزارش تو اخبار شبکه یک نشون میداد درباره : کشت بافت
تا حالا یکی دوبار شنیده بودم ولی اصلا نمیدونستم چیه (البته الانم نمیدونم!) تا اینکه این گزارشو نگاه کردم .مطالب جالبی میگفت ولی خیلی خیلی کلی...
مثلا از سرعت شگفت انگیز تکثیر گیاه میگفت و افزایش 70 درصدی محصول و خیلی چیزای جالبه دیگه که به نوعی به کاهش هزینه های تولید و افزایش محصول اشاره داشت...

این شد که قضیه خیلی خیلی جالب شدم برام و رفتم سرچ کردم تو گوگل...
ولی متاسفانه یا خوشبختانه اطلاعاتی دستگیرم نشد چون اطلاعات خیلی تخصصی بود متوجه نشدم و کم بود چون فکر میکنم ظاهرا هنوز این روش جا نیفتاده تو کشور....

تو انجمن هم سرچ کردم که اینجام مطلب خاصی نبود. برای همین میخواستم از دوستان تقاضا کنم اگر شما تا حالا چیزی در مورد " کشت بافت " شنیدید یا خوندید به اشتراک بزارید بی زحمت تا همگی استفاده کنیم.

آیا کسی اطلاعاتی داره در این زمینه که با زبون ساده و عامیانه توضیح بده ؟

ممنون از همه که وقت گذاشتید خوندید و راهنمایی می کنید 10_004

RE: کشت بافت چیست؟ - hamid.h - 04-19-2014 08:57 AM

دوستان یعنی واقعا این روش انقد جدیده که هیچکس در موردش اطلاعات مختصری هم نداره ؟؟!!!

لا اقل اگر اطلاعاتی دارید یا کتاب خاصی مد نظرتون هست یا سایت خاصی یا شخص خاصی لطفا راهنمایی کنید تا برم پیگیری کنم 4yajuyo

RE: کشت بافت چیست؟ - goldmen - 04-19-2014 09:06 AM

كشت بافت

بر اساس همان اخباري كه در صدا وسيما ديد

بصورت عاميانه
بذر(( سلول)) از درخت يا گياه يا هر چيز مد نظر كشت رو
اول در محيط آزمايشگاه بصورت بسيار عاري ازهرگونه مواد مضرر ودر شرايط كاملا مصنوعي كشت مي كنند
بعد به شرايطي رسيد كه بشه در محيط آزاد كشت بشه اونو انتقال ميدن به زمين هاي مزرعه

چون ريشه اصلي اين محصول در شرايط ويژه پرورش يافته بسيار قوي ومقاوم ميشه در برابر آفات، سموم، بي آبي و..... اينطوري باعث ميشه كه هزينه هاي جانبي كشاورز كمتر، فراوري وتوليد محصول بيشتر، وباعث پيشبرد كشاورزي مي شود

فناوري ويا دست آوردش بيشتر از 10 سال هست كه بومي شده است

براي اطالاعات بيشتر وجزيي تر با مهندسان كشاورزي، زيست شناسان، گياه شناسان و... ميتوني اطلاعات كافي رو بدست بياري

موفق باشيد

RE: کشت بافت چیست؟ - hamid.h - 04-19-2014 02:46 PM

خیلی خیلی ممنون جناب goldmen عزیز 10_004

آیا شرکت یا آزمایشگاه خاصی در ایران (ترجیحا خراسان-مشهد) هست که عملیات کشت بافت رو بصورت سفارشی روی گیاه مورد نظرمون انجام بده ؟

هزینه اینکار فکر میکنم باید خیلی زیاد باشه و به همین دلیل باید رفت سراغ گیاهانی که ارزش اقتصادی بالایی دارند- درسته ؟

RE: کشت بافت چیست؟ - Mehdihbb44 - 06-16-2014 12:26 AM

(04-19-2014 02:46 PM)hamid.h نوشته شده توسط:  خیلی خیلی ممنون جناب goldmen عزیز 10_004

آیا شرکت یا آزمایشگاه خاصی در ایران (ترجیحا خراسان-مشهد) هست که عملیات کشت بافت رو بصورت سفارشی روی گیاه مورد نظرمون انجام بده ؟

هزینه اینکار فکر میکنم باید خیلی زیاد باشه و به همین دلیل باید رفت سراغ گیاهانی که ارزش اقتصادی بالایی دارند- درسته ؟