سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
کمک در زمینه تاسیس شرکت خدمات چاپ (خواهش می کنم کمک کنید) - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کسب در آمد در ایران و دنیا (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: راه های کسب درآمد در ایران (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- موضوع: کمک در زمینه تاسیس شرکت خدمات چاپ (خواهش می کنم کمک کنید) (/showthread.php?tid=11161)

کمک در زمینه تاسیس شرکت خدمات چاپ (خواهش می کنم کمک کنید) - Mhmd - 04-14-2014 07:37 PM

با سلامت خدمت همه دوستان عزیز

بنده به شخصه فروم دیگه رو به اعتبار اینجا نمیشناختم که بخوام این سوال رو مطرح کنم و اعضایی دیگه ای با تجربه و تونایی کاربرای اینجا...

فقط نمیدونم جای این سوالی که میخوام بپرسم همینجاست یا خیر...

بنده تصمیم به تاسیس یک شرکت خدمات چاپ دارم و زمین (سوله) و دفتر کار برای این کار هم موجوده یعنی ازین نظر مشکلی ندارم...
طراح و گرافیست آشنا به کار طراحی هم سراغ دارم و ازین نظر هم مشکل ندارم

خواستم نظر شما دوستان عزیز رو توی چند زمینه بدونم
1- بنده به عنوان یک فرد مبتدی در این زمینه که تازه میخوام کار رو شروع کنم از کجا شروع کنم؟ (منظورم اینه که کار رو با کارهای کوچیکی مثل فتوکپی و اینا شروع کنم و یا از اول ریسک کنم و قوی شروع کنم)

2-برای کارایی مثل:اوراق اداری (سربرگ، پاکت نامه، اوراق اداری و مالی و...) - کاتالوگ، بروشور، پوستر و ...- سررسید، تقویم نیاز به چه دستگاهی داریم؟

3-برای کارایی مثل بنر و فکس و بنر لمینه(اگه اشتباه نکنم) ... نیاز به دستگاهی هست؟

4- برای چاپ کار ویزیت از همه نوعش(لمینه و ...) نیاز به چه دستگاهی هست؟

5- و هزینه هر یک از این دستگاه ها چقدری هست؟

برای شروع میتونم تا 100 میلیون جور کنم!!

آیا پولم برای وسایل مورد نیاز برای همه ی این کارایی که در بالا گفتم کفایت میکنه؟ (خودم بعید میدونم)
آیا دولت در این زمینه وام هم میده؟
ممنون میشم تجربیاتتون رو بفرمائید و کمکم کنیدHeartHeart

RE: کمک در زمینه تاسیس شرکت خدمات چاپ (خواهش می کنم کمک کنید) - مهدی 1 - 04-15-2014 11:02 AM

چاپ خیلی دامنه وسیعی داره ، باید ببینی در چه زمینه ای علاقه مندی و در همون زمینه وارد بشی ، ابتدا چند ماهی شاگردی و بعد هم ماشین بگیری و برای خودت کار کنی

1- دفاتر فنی هستند که کار کپی و تکثیر دیجیتال را انجام می دن ، با 100 راحت می تونی استارت بزنی و درامد خوبی هم داره
2- نیازمند ماشین افست هست ، با 100 می تونی یک GTO تک رنگ مدل پایین برداری با یک برش و یک ملخی برای شماره ، شهرستان باشی خوبه ولی شهرهای بزرگ انقدر دستگاه های چند میلیاردی اومده که نمی تونی باهاشون چه کیفیتی و چه قیمتی رقابت کنی
3- این باز یک دستگاه سوای دیگه داره ، اینک با صد تومن می تونی تهیه کنی ، فقط به شرطی که توی مساجد ، هیئت ها و شهرداری دستی داشته باشی و سفارشات را به سمت خودت جذب کنی ،
4- نیاز به ماشین نداره ، یک دفتر کرایه می کنی ، طرح می زنی و بعد می فرستی لیتوگرافی و چاپخانه و .. اونها کاررا آماده می کنند و برات می فرستند ، شما تحویل مشتری ها می دی

وام هم برای چاپخانه ها راحت می دن ، ولی شرایط خاص خودش را داره ، قدم اول استخدام موقت بشو در چاپخانه یا دفتر فنی که دوست داری

RE: کمک در زمینه تاسیس شرکت خدمات چاپ (خواهش می کنم کمک کنید) - Mhmd - 04-15-2014 12:14 PM

(04-15-2014 11:02 AM)مهدی 1 نوشته شده توسط:  چاپ خیلی دامنه وسیعی داره ، باید ببینی در چه زمینه ای علاقه مندی و در همون زمینه وارد بشی ، ابتدا چند ماهی شاگردی و بعد هم ماشین بگیری و برای خودت کار کنی

1- دفاتر فنی هستند که کار کپی و تکثیر دیجیتال را انجام می دن ، با 100 راحت می تونی استارت بزنی و درامد خوبی هم داره
2- نیازمند ماشین افست هست ، با 100 می تونی یک GTO تک رنگ مدل پایین برداری با یک برش و یک ملخی برای شماره ، شهرستان باشی خوبه ولی شهرهای بزرگ انقدر دستگاه های چند میلیاردی اومده که نمی تونی باهاشون چه کیفیتی و چه قیمتی رقابت کنی
3- این باز یک دستگاه سوای دیگه داره ، اینک با صد تومن می تونی تهیه کنی ، فقط به شرطی که توی مساجد ، هیئت ها و شهرداری دستی داشته باشی و سفارشات را به سمت خودت جذب کنی ،
4- نیاز به ماشین نداره ، یک دفتر کرایه می کنی ، طرح می زنی و بعد می فرستی لیتوگرافی و چاپخانه و .. اونها کاررا آماده می کنند و برات می فرستند ، شما تحویل مشتری ها می دی

وام هم برای چاپخانه ها راحت می دن ، ولی شرایط خاص خودش را داره ، قدم اول استخدام موقت بشو در چاپخانه یا دفتر فنی که دوست داری

اولا ممنونم بابت راهنمایی کامل و خوبتونHeart

بنده شهرستان هستم و به شلوغی تهران و اصفهان و مشهد و ... نیست
دفتری که برای این کار در نظر گرفتم فکر کنم حدود 40 متر باشه در مسیر پر تردد دانشجو ها هست (3 الی 4 دانشگاه) اما نزدیک تر (به دانشگاه ها) از این مکانی که بنده در نظر گرفتم هم خدمات چاپ وجود داره.آیا 40 متر کفایت میکنه برای دفتر فتی؟چه دستگاه هایی نیازه برای این کار؟ (پرینتر لیزری رنگی و سیاه سفید,چاپ پلات,دستگاه های فتوکپی و ...)

فقط جسارتا جایی خوندم که کارت ویزیت رو با دستگاه دیجیتال میزنن11؟Huh

به نظرم با این چیزایی که شما فرمودین هزینه دستگاه افست,دیجیتال و لارج پرینتر برای چاپ بنر(اگه اشتباه نکنم) خیلی بیشتر از 1 میلیارد میشه

شرایط وام رو میشه بفرمائید چیه؟تخصص و سواده صنعت چاپه که میفرمائید برم کار یاد بگیرم؟

بذارید شرایط خودمو اول بگم:بنده یک جوون 22 ساله فارق التحصیل مهندسی عمران هستم که در حال حاضر هم منتظر جواب کارشناسی ارشدم هستم و هنوز سربازی نرفتم.اما چون واقعا نمیشه به درس برای چند سال بعد اکتفا کرد برای همین به فکر افتادم تا کاری رو شروع کنم.

RE: کمک در زمینه تاسیس شرکت خدمات چاپ (خواهش می کنم کمک کنید) - مهدی 1 - 04-15-2014 03:22 PM

اگر در خود دانشگاه ها مرکز انتشارات یارانه ای نباشه ، مشکلی نیست ، دوری و نزدیکی مهم هست ولی کیفیت کار و برخورد مناسب از فاصله تاثیرگزاریش بیشتره.

40 متر کمه ولی برای استارت کفایت می کنه ، یک کپی رنگی کونیکامینولتا که هم پرینت می گیره و هم کپی + یکی دو ماشین کپی که خودشون کار پرینت را هم انجام می دن + پرس کارت و منگنه و فنر و برش و ... که سرجمع زیر 50 تومن هزینه اش هست

کارت ویزیت را با دیجیتال هم می زنند (همون کونیکایی که بالا کفتم ) ولی هزینه اش 10 برابر هست و فقط به درد کارهای فوری می خوره

نه همه اش نیاز نیست ، هر بخشی بخواهید وارد بشید زیر 100 می تونید راحت استارت بزنید

وام با توجه به شرایط سنی شما و عدم پایان خدمت تعلق نمی گیره

من پیشنهاد می کنم برید سربازی و برگردید ، اواخر خدمت مقدمات را جور کنید برای استارت کار

موفق باشید

RE: کمک در زمینه تاسیس شرکت خدمات چاپ (خواهش می کنم کمک کنید) - Mhmd - 04-15-2014 06:13 PM

(04-15-2014 03:22 PM)مهدی 1 نوشته شده توسط:  اگر در خود دانشگاه ها مرکز انتشارات یارانه ای نباشه ، مشکلی نیست ، دوری و نزدیکی مهم هست ولی کیفیت کار و برخورد مناسب از فاصله تاثیرگزاریش بیشتره.

40 متر کمه ولی برای استارت کفایت می کنه ، یک کپی رنگی کونیکامینولتا که هم پرینت می گیره و هم کپی + یکی دو ماشین کپی که خودشون کار پرینت را هم انجام می دن + پرس کارت و منگنه و فنر و برش و ... که سرجمع زیر 50 تومن هزینه اش هست

کارت ویزیت را با دیجیتال هم می زنند (همون کونیکایی که بالا کفتم ) ولی هزینه اش 10 برابر هست و فقط به درد کارهای فوری می خوره

نه همه اش نیاز نیست ، هر بخشی بخواهید وارد بشید زیر 100 می تونید راحت استارت بزنید

وام با توجه به شرایط سنی شما و عدم پایان خدمت تعلق نمی گیره

من پیشنهاد می کنم برید سربازی و برگردید ، اواخر خدمت مقدمات را جور کنید برای استارت کار

موفق باشید

خب توی هر دانشگاهی انتشارات داره اما اکثرا فقط کار کپی انجام میدن و ما میتونیم با چندتا تایپیست و گرافیست و ... کار های متنوع دیگه ای هم انجام بدیم...

خب وام میتونه به اسم من نباشه و پدرم اقدام کنه برای وام... چون همه این چیزایی که گفتم از طرف خودم گفتم و بدون کمک پدرم... مطمعنا اگه پدرم هم کمکم کنه خیلی بیشتر میتونم مانور بدم

در مورد جمله آخرتون بنده عرض کردم که منتظر نتیجه ارشدم هستم یعنی 2 سال این وسط بین الان و سربازی وقت دارم و نمیخوام صرفا این وقت 2 سال رو فقط برای ارشد و دانشگاه بذارم و میخوام در کنارش یه شغلی هم داشته باشم...

RE: کمک در زمینه تاسیس شرکت خدمات چاپ (خواهش می کنم کمک کنید) - مهدی 1 - 04-15-2014 07:43 PM

گفتم که انتشارات یارانه ای ! مثلا دانشگاه ما کپی هر چی می خواستی بگیری برگی 4 تومن بود . خوب مسلمه با این قیمت کسی جای دیگه کپی نمی گرفت و بچه ها شناسنامه های فک و فامیل را هم میاوردن دانشگاه کپی می گرفتند دی:

فرقی نمی کنه ، تا وضعیت خدمت درست نشه دست به هر کاری بزنید موقتی جساب می شه ، کارهای چاپ و تکثیر و دفتر فنی هم کارهایی نیست که بدی دست شاگرد و کارمند و بری پی زندگیت. بهتره تا تکلیف خدمت و درستون مشخص نشده ، کارهای مقطعی تر و موقتی تری انجام بدید ، یا در همین زمینه جایی کارمندی کنید تا تجربه به دست بیارید

دیگه گفتی ها را من گفتم ، صلاح کار خویش خود دانی 10_004

RE: کمک در زمینه تاسیس شرکت خدمات چاپ (خواهش می کنم کمک کنید) - Mhmd - 04-15-2014 08:56 PM

ممنونم از وقتی که گذاشتین و حوصله ای که به خرج دادین Smile

RE: کمک در زمینه تاسیس شرکت خدمات چاپ (خواهش می کنم کمک کنید) - hosseinkh - 06-09-2014 11:27 PM

بسم الله الرحمن الرحیم

قبل از هر کاری اسم خدارو بیار
دوم تحقیقات میدانی کن ! نه فقط از افرادی که موفق بودن !!!... از افرادی که شکست خوردن, تجربه بیشتری بهت میده !
سوم . قبل از هر کاری قرارداد محضری با طرفت ببند . حتی بیعانه برای شروع !
چهارم . سعی کن نزدیک محلی مثل دانشگاه ها باشه ! یا دادگاه حتی ! خارج شهر نه برای شما میصرفه نه برای مشتری ! مگر اینکه یه دفتر فروش هم توی شهر باشه !
دستگاه هارو میتونی در حد نیاز و کم کم بخری ! حتی استوک بگیری ! الان سایتهایی هستن که با نصب و گارانتی و آموزش , دستگاه استوک در حد نیازتو بهت میفروشن !

طراحی بنر و سایتت هم مهمون خودمی...
یاعلی