سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
زدن مغازه فروش تزئینات منزل و یا کافینت (درخواست مشاوره ) - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: نظر شما چیست؟ (/forumdisplay.php?fid=123)
+--- موضوع: زدن مغازه فروش تزئینات منزل و یا کافینت (درخواست مشاوره ) (/showthread.php?tid=11146)

صفحه ها: 1 2

زدن مغازه فروش تزئینات منزل و یا کافینت (درخواست مشاوره ) - a6543210 - 04-12-2014 06:58 PM

سلام دوستان
موندم خودم کدوم مغازه ور بزنم؟ کافینت یا فروش تزئینات منزل؟
راستش حدودا یه 10 تومنی می تونم وام بگیرم با برجی 200 تومن هزینه پرداخت وام... بدون سوده(مال این قرعه کشی های محله ای هست)

اول کافینتو می گم:
خودم دارم حساب می کنم بخوام کافینت بزنم با حد اقل 7 تا سیستم حدودا هر سیستمم 1 تومن در نظر بگیرم با کارای جواز گرفتن و پارتیشن بندی مغازه و شبکه و ... حدودا همین 10 تومن در می یاد.
مغازه هم تو یه جای خوب و پر رفت آمدی باشه حدودا باید برجی 1.200 کرایه بدم. تازه یه منشی هم باید بگیرم که برجی 300 حد اقل پول بدم بهش (تنهایی نمی تونم جواب کارارو بدم) . از یه طرفم تو شهر ما به کافینت خیلی گیر می دن بوقا...! باید دوربین مدار بسته هم بزارم . تفکیک جنسیت هم داره و باید کافینت مردانه بگیرم.
حالا به نظرتون من می تونم برجی 2.600 در بیارم که مثلا( با این هزینه ها 1200+300+250 هزینه ایاب و ذهاب+200 + 200 وام= 1.950 ) برجی برام 750 بیفته؟ یا امکانش ظعیفه این طور سود داشته باشه؟

حالا مغازه تزئینات:

یه آشنایی که چند روز پیش از مسافرت بر می گشت و سوغات تزئینی همون شهرو گرفته بود می گفت می ری از سمت شیراز و اصفهان با این 10 تومن جنس می گیری! اونجا با قیمت اینجا 50 درصد ارزون تره... طرف بهت با 10 میلیون حدودا 20 میلیون جنس می ده به صورت قسطی .... بعد می یاری اینجا می فروشی...
نظر خودم اینه برم یه مغازه تو یکی از شهر های اطراف خودمون که کرایه هاش کمتره اجاره کنم.اینجا مثلا مغازه وسط شهر 2 تومن به بالا ماهی کرایس ولی تو شهر کوچیک کرایه 1.5 تومن هم پیدا می شه. خودم می گم برم اونجا بروشم جنسامو...(این شهر یه ساعت با ما فاصله داره و اطرافش روستاهای زیادیه که می یان این شهر کوچیک برا خرید. لباس فروشی زیاد داره به خاطر همین سمتش نمی رم.می گم شاید برا جهزیه و ... فروش خوب باشه)

ممنون می شم دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنند

ممنونمUndecided

RE: زدن مغازه فروش تزئینات منزل و یا کافینت (درخواست مشاوره ) - a6543210 - 04-12-2014 07:10 PM

راستی یادم رفت ... برا زدن مغازه فروش وسایل کادویی و تزیینات لازمه پروانه و ... گرفت؟

RE: زدن مغازه فروش تزئینات منزل و یا کافینت (درخواست مشاوره ) - mohammadjavad - 04-12-2014 08:01 PM

سلام دوست عزیز
به نظر من هر دوشون یه سری مزیت ها دارن
ملاکهای شما باید در انتخاب دو چیز باشد:
علاقه و تخصص شما در انجام کار (کدوم یکی رو می تونید به بهترین شکل انجام بدید)
بررسی بازده بلند مدت کار مثلا کدوم کار در بازه زمانی مثلا پنج ساله بیشترین بازدهی را دارد
موفق باشید

RE: زدن مغازه فروش تزئینات منزل و یا کافینت (درخواست مشاوره ) - اقاي ايـــده - 04-12-2014 08:50 PM

درود
چيزي كه ما در واقعيت ميبينم اين هست كه بيشتر كافينتي ها پر هست .بخصوص در جاي مناسب شهر باشد. اما فروشگاه هاي تزئيني اينطور نيست.
مگر در روزهاي خاص كه مناسب هاي وجود دارد.
حال اينكه هزينه كافينت جور در نمياد. بايد بررسي كنيد ببنيد چطور ميشه هزينه كاهش داد يا سود رو افزايش داد

RE: زدن مغازه فروش تزئینات منزل و یا کافینت (درخواست مشاوره ) - a6543210 - 04-13-2014 08:52 AM

ممنونم عزیزان بابت پاسختون
راستش خودم دو دل موندم... چیزی که الان با خودم می گم اینه که الان با این وضعیت اقتصادی مردم قدرت خرید مردم برا چیزهای عادی مثل هم خوراک عادی هم کم شده تا برسه به اینکه بیان پول اضافی بدن برا خونشون تزئینات بگیرن!
واقعا هم همینطوره... به خاطر همین یکم از طرف فروش تزئینات بی خیال شدم.
ولی کافینت ! کافینت هم به نظرم نمی تونه چندان مناسب باشه مثلا مغازه برجی 800 هم پیدا کنم بازم فکر می کنم به صرفه نباشه! دیگه همه تو خونشون adsl دارن! خودم رفتم کافینت های اطراف شهر رو نگاه انداختم دیدم مثل قبلنا که مشتری می ریخت تو مغازه ها دیگه نیست!
با اینکه این روزا مخصوص ثبت یارانست ولی زیاد آدم نیست تو کافینت!
درمونده موندم
یه دلم می گه بزنم تو خط پوشاک که اونم خیلی زیاده و بخوام قیمت رو بیارم پایین بازم ضرر می شه ... تازه فروشنده پوشاک هم خیلی زیاده...
دوستان ایده ای به نظرتون می یاد؟

RE: زدن مغازه فروش تزئینات منزل و یا کافینت (درخواست مشاوره ) - a6543210 - 04-13-2014 12:05 PM

دوستان امروز رفتم برا مجوز کافینت سوال کنم ...
ببخشیدا ... ولی این بوقا شرایطی آوردن که آدم از زدن مغازه بی خیال می شه!
رفتم می گن باید 30 سالت تمام بشه!
تازه دوربین مداربسته هم باید مغازه بزاری و هویت قانونی که خلاف نباشی هم اثبات بشه و از یه طرفم می گن تفکیک جنسیت هم باید بکنی و ...
یه اوضاعیه!

دوستان به نظرتون برم حاشیه شهر مغازه سی دی و فیلم کرایه بدم چطوره؟!!! یا مغازه گیم نت! کرایشم تقریبا برجی 200 مه پیدا می شه و جای خوبیه و پر از بچه و ...!

RE: زدن مغازه فروش تزئینات منزل و یا کافینت (درخواست مشاوره ) - somesarah018 - 04-13-2014 12:19 PM

بنظرم اگر اون تزیناتی رو بزنی هر چیزی از جنسات اگر 2000 تومن باشه تا 200000 تون 50 درصدرش برات سوده
پسره تو شهرمون یه ساله رفته تویوتا کمری آورده
منم تو فکرشم البته اون ته ته تهتی فکرم میچرخه
جاشو نمیدونم کجا داره وگر نه میرفتم خرید میکردم
معمولا محل فروش عمدش کجاست اینجور چیزا ؟

RE: زدن مغازه فروش تزئینات منزل و یا کافینت (درخواست مشاوره ) - a6543210 - 04-13-2014 07:07 PM

منظورتون از پسره تو شهرمون یه ساله رفته تویوتا کمری آورده چیه ؟
می شه در موردش بیشتر توضیح بدین؟
پسره مغازه مال خودشونه؟
باباش پول خرید اجناس رو داده؟
مغازش تو چطور جایی هست(مرکز شهر و پر رفت وامده)

راستش خودم به شخصه موندم.با این گرونی ها و وضعیت بد بازار و قدرت کم خرید مردم به نظرم این کار زیاد سود نداشته باشه (چون این نوع وسایل ها بیشتر مردمی می گیرن که وضع مالی شون خوب باشه که بسته به نوع شهر ممکنه کم باشه فروش)

این نوع تزئینی ها رو بیشتر از شهرهای اطراف همدان و شیراز که خودشون تولیدی دارن و کل می دن می شه گیر آورد؟ تقریبا با هزینه حمل تقریبا همین 50 درصد سود می افته.
تازه منم دستم خالیه و می خوام مغازه کرایه کنم باید برجی راحت یه تومن بدن از یه طرفم باید وام وردارم یه 5 تومنی!

RE: زدن مغازه فروش تزئینات منزل و یا کافینت (درخواست مشاوره ) - کاظم کاظمی - 05-05-2014 07:04 PM

ببین دوست عزیز اول سلام
دوم اینکه عجله نکن و دید کلی داشته باش کافینت و گیم نت از این دست کارا بعد از یه مدت خستت میکنه اعصابت رو خراب میکنه داداش گلم من داشتم میدونمیه کاری بزن که آینده هم داشته باشه

RE: زدن مغازه فروش تزئینات منزل و یا کافینت (درخواست مشاوره ) - omid_young - 05-05-2014 07:38 PM

(05-05-2014 07:04 PM)کاظم... نوشته شده توسط:  ببین دوست عزیز اول سلام
دوم اینکه عجله نکن و دید کلی داشته باش کافینت و گیم نت از این دست کارا بعد از یه مدت خستت میکنه اعصابت رو خراب میکنه داداش گلم من داشتم میدونمیه کاری بزن که آینده هم داشته باشه

خوب به جز یکسری کارهای تولیدی مشکل اکثر مشاغل اینه که جای پیشرفتشون زید نیست . مثلا خود من مدتهاست دوست دارم یه مغازه کامپیوتری ( سخت افزار و نرم افزار ) واسه تعمیر و اسمبل و ... بزنم واقعا اینکارو دوست دارم ولی هر چی فک میکنم میبینم توی شهر کوچیک واقعا اینکار مگه چقدر میتونه باعث پیشرفت بشه ؟
دوستانی دارم که 6-7 ساله توی اینکار هستند ، درسته زندگیشون میگذره ولی خوب پیشرفتی توی کارشون نیست ... خودم من اخلاقم جوریه که اگه کاری که میکنم 1 روز تجربه و چیز جدیدی برای یادگرفتن توش نداشته باشه واقعا دوس دارم بزارمش کنار ولی خوب الان اکثر مشاغل تکراری اند و جای پیشرفت ندارند ...