سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
ضایعات و بازیافت - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: ضایعات و بازیافت (/showthread.php?tid=11111)

صفحه ها: 1 2 3

ضایعات و بازیافت - mehdi_mz_64 - 04-06-2014 01:02 AM

سلام به همه اساتید

مدت زیادی هست که مطالب مفید سایت رو میخونم و استفاده میکنم.انواع راه ها و مشاغل تا حدودی معرفی شدن.

اما در مقوله بازیافت مطالب چندانی به چشم نمیخوره.تو این تاپیک از کلیه دوستان میخام هرکس تو کار ضایعات و یا

بازیافته و یا هر اطلاعاتی داره مختصری بنویسه.

10_004Heart
من خودم مدتی هست که تو فکر ضایعات آهن به صورت شرکت در مزایدات شرکتی برای خرید آهن قراضه هستم.کسب میتونه تو این موضوع کمک کنه

RE: ضایعات و بازیافت - arash1367 - 04-08-2014 12:19 AM

متاسفانه اطلاعاتی ندارم ولی کار فایده داری هست هم برای طبیعت و جلو گیری از الودگی محیط و هم سود اوری برای شخص داره .
امیدوارم موفق بشید

RE: ضایعات و بازیافت - مهندس روح الله زاهد - 04-08-2014 07:25 AM

سلام ودرود بر شما
بنده یه مدت میخاستم برم و دنبال این کار رو بگیرم ولی به دلایلی نشد
ولی بگم که کاری فوق العاده فوق العاده سود آور هست و عالی .

RE: ضایعات و بازیافت - saeed269 - 04-08-2014 09:54 AM

سلام دوستان،
من مدتی در کار بازیافت پلاستیک و نایلون مشاور بودم،
بازیافت پلاستیک ( فکر کنم کل مواد بازیافتی) نیاز به سرمایه در گردش زیادی داره،
متاسفانه خیلی ها مثل همکار خود من با این فکر که این صنعت بازده خیلی خوبی داره اما با مدیریت نامناسب دارایی خود نتونست اونو جمع و جور کنه و علیرغم هشدارهای من، تو چاله بزرگی افتاد که خیلی پشیمون شد.
پیشنهادم اینه که اگر خواستین دنبال هر نوع بازیافتی برین ابتدا مراحل جموع آوری و تعداد دستهایی که در کارند رو بشناسین، از کل سرمایه ای که دارن حداکثر 25% اوانو دستگاه خرید کنن و مابقی سرمایه رو برای گردش سرمایه قرار بدن. و سعی کنن محصولی تکمیل شده تولید کنن و نیاز به مرحله دیگری برای رسیدن به دست مشتری نداشته باشن.
حتما از اول مشتری هاشون برای خرید مواد اولیه و برای فروش محصول نهایی مشخص باشه.

با سپاس

RE: ضایعات و بازیافت - mehdi_mz_64 - 04-09-2014 12:15 AM

(04-08-2014 09:54 AM)saeed269 نوشته شده توسط:  سلام دوستان،
متاسفانه خیلی ها مثل همکار خود من با این فکر که این صنعت بازده خیلی خوبی داره اما با مدیریت نامناسب دارایی خود نتونست اونو جمع و جور کنه و علیرغم هشدارهای من، تو چاله بزرگی افتاد که خیلی پشیمون شد.
پیشنهادم اینه که اگر خواستین دنبال هر نوع بازیافتی برین ابتدا مراحل جموع آوری و تعداد دستهایی که در کارند رو بشناسین، از کل سرمایه ای که دارن حداکثر 25% اوانو دستگاه خرید کنن و مابقی سرمایه رو برای گردش سرمایه قرار بدن. و سعی کنن محصولی تکمیل شده تولید کنن و نیاز به مرحله دیگری برای رسیدن به دست مشتری نداشته باشن.

با سپاس

ممنون از راهنماییتون.به احتمال زیا برم تو بخش ضایعات آهن که محصول نهایی خاصی نداره و خوراک کوره و ذوب آهن هست
راجع به آهن اطلاعاتی دارید؟

RE: ضایعات و بازیافت - saeed269 - 04-09-2014 07:14 AM

(04-09-2014 12:15 AM)mehdi_mz_64 نوشته شده توسط:  
(04-08-2014 09:54 AM)saeed269 نوشته شده توسط:  سلام دوستان،

با سپاس

ممنون از راهنماییتون.به احتمال زیا برم تو بخش ضایعات آهن که محصول نهایی خاصی نداره و خوراک کوره و ذوب آهن هست
راجع به آهن اطلاعاتی دارید؟

سلام دوست عزیز،
خیر متاسفانه اطلاعی ندارم،
اما حتما قبل از اقدام تحقیقات خودتون رو در مورد هزینه جمع آوری، نوع جمع آوری (خودتون یا خرید از ضایعاتی ها) و مشتری فروش تون و زمانیکه پولتون تو این چرخه می خوابه رو حتما بررسی میدانی دقیق بفرمایین.
موفق باشین.

RE: ضایعات و بازیافت - mehdi_mz_64 - 04-15-2014 01:06 AM

قیمت خرید آهن قراضع حدودا چنده؟

RE: ضایعات و بازیافت - rasoul.es1989 - 04-15-2014 01:24 AM

قيمت دائماً در حال تغييره ، شما كه ميخواي وارد اين كار بشي بهتره يه مدت حداقل قيمتها رو جمع اوري كني تا حدود بازار دستت باشه ، من اخرين بار ٩٥٠ و ١٠٠٠ تومن فروختم ، چند ماه پيش ....

RE: ضایعات و بازیافت - mehdi_mz_64 - 04-15-2014 05:00 PM

(04-15-2014 01:24 AM)rasoul.es1989 نوشته شده توسط:  قيمت دائماً در حال تغييره ، شما كه ميخواي وارد اين كار بشي بهتره يه مدت حداقل قيمتها رو جمع اوري كني تا حدود بازار دستت باشه ، من اخرين بار ٩٥٠ و ١٠٠٠ تومن فروختم ، چند ماه پيش ....

در حال حاضر شدیدا درگیر کارهای شرکتم...
حدود قیمت خرید چند هست؟
10_004

RE: ضایعات و بازیافت - rasoul.es1989 - 04-15-2014 06:34 PM

گفتم كه اخرين بار دلال از من خريد ٩٥٠ ، البته برش كاري و حمل نقل با خودش بود ..... اگر تيكه هاي بزرگ رو خودمون برشكاري و قسمت بندي ميكرديم كيلويي ١٠٠ تومن بيشتر ميخريد ...مس هم كيلو ٢٠٠٠٠ تومن فروختم .....