سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
اینجا کسی آشنا به حرفه آبکاری هست ؟ چند تا سوال داشتم - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارگروه های کارهای عملی سایت (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- انجمن: كارگروه صنعت (/forumdisplay.php?fid=116)
+--- موضوع: اینجا کسی آشنا به حرفه آبکاری هست ؟ چند تا سوال داشتم (/showthread.php?tid=11088)

اینجا کسی آشنا به حرفه آبکاری هست ؟ چند تا سوال داشتم - theboy - 04-01-2014 07:09 PM

درود

بنده قصد دارم یک شرکت بازیافت فلزات راه اندازی کنم و یک سالی هست که در این مورد دارم تحقیق میکنم

میخواستم بدونم آیا توی ایران از آبکاری ها پساب آبکاری رو خریداری میکنند ؟ یا پساب رو وارد فاضلاب می کنید ؟

اگر پساب خرید و فروش میشه به چه قیمتی از کارگاه آبکاری خریداری میشه ؟
میزان تولید پساب نیکل و کروم به ازای هر کارگاه به طور میانگین در ماه چقدر هست ؟

ما فعلا میخوایم با پساب نیکل - کروم شروع کنیم اگر اطلاعاتی در این زمینه دارین ممنون میشم در اختیار ما بگذارید چون در مورد خود آبکاری اطلاعاتمون خیلی کمه

RE: اینجا کسی آشنا به حرفه آبکاری هست ؟ چند تا سوال داشتم - مهدی 1 - 04-01-2014 08:06 PM

آبکاری نیکل و کروم پساب نداره که !!!
تا اونجایی که من می دونم سال به سال فقط نیکل اضافه می کنند .

RE: اینجا کسی آشنا به حرفه آبکاری هست ؟ چند تا سوال داشتم - theboy - 04-01-2014 09:01 PM

لجن داره

RE: اینجا کسی آشنا به حرفه آبکاری هست ؟ چند تا سوال داشتم - theboy - 04-01-2014 09:18 PM

یعنی هیچی نمیریزن دور ؟
لجنی ؟ فاضلابی ؟

RE: اینجا کسی آشنا به حرفه آبکاری هست ؟ چند تا سوال داشتم - مهدی 1 - 04-01-2014 09:35 PM

تا اونجایی که من می دونم نه ، ما آبکاری نداریم ولی کار برای آبکاری یک زمانی زیاد می فرستادیم
هر کاری بخواد آبکاری کروم بشه ، ابتدا توی چند مرحله شسته و پولیش می شه ، در آخر هم اسیدشور می شه و وقتی تمیز تمیز شد می ره توی وان مخصوص و برق وصل می شه. یعنی اون جنسی که وارد حوض آبکاری می شه هیچ گونه کثیفی و آلودگی نداره که بخواد تولید لجن و ... بکنه ، همانطور هم که گفتم فقط دیدم که به وان نیکل و ... اضافه می کنند. ولی بازم دقیق اطلاعی ندارم چیزی که من دیدم اینطوری بوده

RE: اینجا کسی آشنا به حرفه آبکاری هست ؟ چند تا سوال داشتم - theboy - 04-01-2014 10:07 PM

خب اون محتویات وان آبکاری رو میریزن دور دیگه منتها نمیدونم چند وقت به چند وقت و مقدارش چقدره

RE: اینجا کسی آشنا به حرفه آبکاری هست ؟ چند تا سوال داشتم - mohammadshamosi - 04-02-2014 09:03 AM

همونطور که آقا مهدی گفتند آبکاری نیکل و کروم پساب نداره!
کم و بیش تو این محیط بودم و ندیدم که پساب داشته باشه

RE: اینجا کسی آشنا به حرفه آبکاری هست ؟ چند تا سوال داشتم - theboy - 04-02-2014 06:20 PM

یه چیزی رو اینا میریزن دور کلی مقاله فارسی و انگلیسی هم در مورد تصفیه یا بازیافت آبکاری نیکل و کروم هست

شاید دیر به دیر میریزن دور