سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
راهنمایی در مورد ایجاد مزرعه آلوورا - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: راهنمایی در مورد ایجاد مزرعه آلوورا (/showthread.php?tid=11047)

راهنمایی در مورد ایجاد مزرعه آلوورا - ali_l0rd - 03-26-2014 01:12 PM

سلام به تمام دوستان عزیز
امیدوارم که سالی پراز انرژی با ایده هایی نو و جیب هایی پر از پول داشته باشین
راستش چند وقته که شدیدا" دارم به ایجاد ی مزرعه پرورش آلوورا فکر میکنم بدجور فکرم رو مشغول کرده تا حالا هم خدارو شکر به نتایج خوبی رسیدم(اکثر وبسایت های ایرانی و خارجی رو مطالعه و بررسی کردم ) این گیاه دارای خواص بیشماری هستش که واقعا" فوق العاده و به نظر من بسیار درامدزا هست از دوستان گلم در سایت خواهش میکنم اگه اطلاعاتی در این رابطه دارن(خصوصا" اگه دوستانی یا اشنایانی که در این زمینه فعال هستن ومی تونن اطلاعاتی رو در این رابطه به من بدن ) اینجا مطرح کنن تا به امید یزدان الهی بتونیم کنار هم این ایده رو عملی کنیم

پیشاپیش از همکاری شما دوستان عزیز متشکرم

RE: راهنمایی در مورد ایجاد مزرعه آلوورا - majid92 - 01-15-2015 10:34 AM

پرورش آلوورا خیلی خوبه چون خودم تو کشاورزی دستی دارم خیلی هم دنبالش رفتم همه چیزش همونطور که گفتی خوبه فقط اول باید بازارشو پیدا کنی من با یکی که ی مزرعه کوچیک تو کرج داشت حرف زدم آلووراهاش دستش مونده بود میگفت کارخونه ی وقتی میخره بعضی وقتها هم نمیخره خلاصه فروشش یکم سخته انشاالله تو موفق میشی

RE: راهنمایی در مورد ایجاد مزرعه آلوورا - هادی تیموری - 01-27-2015 01:17 AM

با سلام
برخی از دوستان متاسفانه خیلی عجولانه و از روی تبلیغات در سایت ها تصمیم میگیرند شروع به تولید یک محصول کنند.غافل از این که در شرایط واقعی و در میدان عمل قضییه کاملا تغییر میکند.تولید گیاه الوورا در ایران در هر مقدار و ابعاد اقتصادی نیست .وقتی محصول یا کالایی در جامعه کاربردی نشده و شاید تا سالها هم نشود مطئنا خریداری هم برای ان وجود ندارد .اگر هم شخص یا شرکتی خرید داشته باشد به علت عدم توازن عرضه و تقاضا قیمت بسیار پایینی دارد که حتی 50 درصد هزینه های تولید را هم جبران نمیکند و نتیجه این میشود که بسیاری در این شاخه با ضرر مواجه میشوند.

RE: راهنمایی در مورد ایجاد مزرعه آلوورا - mostafa7063 - 02-01-2015 12:03 AM

بنده خودم 5 م ،سال 90 آلوورا خرید به تعداد 5000 تا از شرکت در جنوب ایران، و تو زمین کاشتم مرتب متاسفانه همه یخ زد با یه سرما پلاستیک هم کشیده بودم تاثیری نداشت کلا وام گرفته بودم همه رو دادم خورد خورد کلا 11 میلیون با سود
توجه کنید دوست عزیز آلوورا مخصوص نواحی ساحلی به درد جای دیگه نمیخوره اگر هم قصد دارید پرورش دهید حتما به صورت گلخانه با سیستم گرمایش
ج میده گیاه خیلی حساس به سرماست چون ژل موجود در گیاه از آب تشکیل شده پس خییلی خوب دقت کنید که عاقبت مثل من نشید

RE: راهنمایی در مورد ایجاد مزرعه آلوورا - هادی تیموری - 02-01-2015 12:40 AM

جالب اینجاست که در جنوب ایران الوورا را در زمین باز کشت میکنند چون دما هیچ وقت زیر 5 درجه نمیرسه.حالا دوستانی در اراک و هوای بسیار سرد اقدام به کشت این محصول کرده علاوه بر هزینه سنگین گلخانه هزینه مصرف گازگلخانه هم که سر به فلک میکشه میخواهند محصولی را تولید کنند که در جنوب ایران با 20 درصد هرینه های اراک تولید میشود و اصلا همان ها هم خریدار ندارند.اینجاست که به این نکته پی میبریم که متاسفانه 90 درصد این افراد گول تبلیغات عده ای سود جو رو خورده اند.در ایران کاری که جواب بده هیچ وقت تبلیغ نمیکنند.الوورا قارچ اسکاج ف/ی/ل/ت/ر هوا ورمی کمپوست دستمال کاغذی و..... همه از این دسته مشاغلی هستند که با تبلیغات وسیع فقط جیب عده ای رو پر میکنه.مشتریان این گونه مشاغل در واقع افراد طمع کار و تنبلی هستند که هیچ تخصصی ندارند و میخواهند یک شبه ره صد ساله رو بروند.البته به کسی بر نخوره ولی متاسفانه من با خیلی از این افراد برخورد داشتم.

RE: راهنمایی در مورد ایجاد مزرعه آلوورا - htavakoli - 03-16-2015 10:53 AM

دوست عزیز.ما هر کاری را که داشتیم بهش فکر میکردیم را شما زیر سوال بردید.شما چه پیشنهادی دارید

RE: راهنمایی در مورد ایجاد مزرعه آلوورا - mostafa7063 - 03-16-2015 12:03 PM

پیشنهاد بنده اینه زیاد به این کار فکر نکنید چون خودم کلی ضرر کردم بعدشم مشتری نیست
آلوورا گیاه مدیترانه ای بیشتر در جنوب و اب هوای ساحلی کشت میشه اینکه گلخونه بزنید فایده نداره
باور بفرمایید من کلی هزینه کردم به جایی نرسیدم اگه سبزی میکاشتم یا یک گاو شیری میگرفتم الان
کلی درامد داشتم

RE: راهنمایی در مورد ایجاد مزرعه آلوورا - samiar afshari - 03-16-2015 06:31 PM

با سلام
متاسفانه دوستانی که شکست خوردند، بدون تحقیق کامل و خیلی عجولانه وارد کشاورزی میشن و بعد از مدتی شکست میخورن.
خودِ من حدودا 2 ساله روی پرورش قارچ خوراکی تحقیق میکنم تا با قدرت وارد این عرصه بشم. پس پیشنهاد میکنم: ابتدا مدتی رو به صورت تخصصی روی این کار تحقیق کنید، انواع آموزشهای لازم رو ببینید، ( کتاب - سی دی آموزشی - اینترنت - در صورت امکان مراجعه به محل های پرورش )

بعد از آن در مورد محل پرورش آن تحقیق کنید -
به بازار هدف و بازاریابی و تبلیغات هم فکر کنید و برنامه ریزی های لازم را انجام دهید
و در آخر با سرمایه و نیروی لازم، کارتون رو شروع کنید.

تجربه : مادر خود من در آبسرد تهران فقط یک گیاه آلئوورا که اصلا شناختی هم از آن نداشت، کاشت . و اکنون دارای چندین گلدان آلئوورا هست.
نتیجه: کار نشد، نداره. >>>
پس: آموزش ببین - جاشو تعیین کن - بازارتو تعیین کن - کارتو شروع کن.