سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
ما هم شروع کردیم،پر از انرژی،پرورش زالو - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: ما شروع کردیم! شما چطور؟ (/forumdisplay.php?fid=125)
+--- موضوع: ما هم شروع کردیم،پر از انرژی،پرورش زالو (/showthread.php?tid=11005)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

ما هم شروع کردیم،پر از انرژی،پرورش زالو - ainstein - 03-16-2014 08:13 PM

بعد از یه تجربه ی نسبتا خوب که البته بخاطر سختی هاش میتونست پشت خیلیا رو به زمین بماله،ما موندیم تا ادامه بدیم.
چند ماه پیش بود که من و چندتا از رفیق هام دنبال یه کسب و کار خوب میگشتیم که جای رشد داشته باشه،حدود یک ماه تمام اینور و اونور داشتیم اطلاعات جمع آوری میکردیم درموردِ کارهای مختلف. حدود پونزده بیستا کار رو بررسی کردیم از تولیدِ سنگ نما و ف/ی/ل/ت/ر هوای ماشین بگیر تا پرورش انواع و اقسام جانورای مختلف(ماهی قرمز،میگو،شترمرغ،گاو،لابستر) و همینطور پرورش زالو! Blush
آره پرورش زالو،تعجب نکنین،شاید واسه خیلیاتون که تازه شنیدین جالب باشه،واسه منم هم جالب بود هم عجیب.
اسمش از همون اول منو جذب کرد،میگن طرح و ایده هایی که اول دیگران بهش میخندن،معمولا موفق ترن. خلاصه ما رفتیم دنبالش ، بهش چسبیدیم (مثل خودش که میچسبه و ول نمیکنه) هر چی اطلاعات بود و هست و خواهد بود رو در آوردیم Big Grin ،از تکثیر و نگه داریش گرفته تا فروش و بازاریابی و ... خلاصه هر چیزی رو که لازم بود در آوردیم.
اوایلش یکی از چیزایی که جذبم کرد این بود که خوندم در آمد حاصل از صادرات زالوی روسیه،چند برابر درآمد نفتی ایرانه!!!
حالا چیکار میکنن این زالو رو؟؟؟ واسه چی پرورش میدن؟
خو این که واضحه، واسه مصارف پزشکی استفاده میکننش. حتما از زالو درمانی یه چیزایی شنیدین. زالو وقتی که به اصطلاح به بدن نیش میزنه،
حدود 120 نوع هورمون مفید رو وارد بدن میکنه بیشتر این هورمونا حتی تو محیط های آزمایشگاهی هم تابه حال تولید نشدن،یعنی کسی نتونسته که تولیدشون کنه،مثل اشک انسان. کلی فایده هم داره.باعث میشه رگ های خونی باز بشن،جلوی انسداد رو میگیره. خون های لخته شده رو باز میکنه ،آرامش بخشه،ضد باکتریه،واسه گرفتگی های مفصلی و ماهیچه ای خیلی خوبه،برای اونایی که صورتشون جوش میزنه.کلا باهاش میشه کلی از بیماری ها رو درمان کرد مثل پارکینسون،آلزایمر،ضعف قوای جنسی،واریس،سردرد،نقرس،واریکسل و ...بسه دیگه خسته شدم،تا اونجایی که میدونم بجز ایدز همه بیماری ها رو درمون میکنه.A00 (12)
الان خدارو شکر یه چندماهی میشه شروع کردیم،مولد هم تهیه کردیم واسه سال دیگه.خلاصه سوالی چیزی داشتین به من بگین،اگه وقت کردم حتما جواب میدم. اگه میخواین شروع کنین خدمتتون هستم.

RE: ما هم شروع کردیم،پر از انرژی،پرورش زالو - Saeed.MD - 03-16-2014 08:29 PM

با سلام
بهتون تبریگ میگم کاری رو شروع کردین که کار هرکسی نیست ولی شک ندارم شما حتما موفق میشید
بنده هم 2 سال کار پرورش زالو رو انجام دادم ولی به علت یه سری مشکلات و شرایط کار اصلیم این کار رو کنار گذاشتم
با چند مولد شروع کردین ؟

RE: ما هم شروع کردیم،پر از انرژی،پرورش زالو - moele - 03-16-2014 09:05 PM

بازار فروشش کجاها هست ؟؟؟؟؟؟اگر مطبهای زالو درمانی؟؟؟ چرا خودشون پرورش نمی دهند؟؟؟؟؟؟؟و به راحتی از شما می خرند یا نیاز به مجوز و بهداشت و.........داره ؟؟؟؟؟

یک مختصری هم از نحوه تکثیر و پرورش بفرمایید و اینکه پیش بینی بازده سالانه آن چند درصد کل سرمایه است؟؟؟؟؟

RE: ما هم شروع کردیم،پر از انرژی،پرورش زالو - mohammadlover - 03-16-2014 09:18 PM

سلام
آرزوی موفقیت بیشتر دارم براتون.
لطفاً یک مقدار هم درباره هزینه اولیه، محل نگهداری و فروشش توضیح بدید.
موفق تر باشید

RE: ما هم شروع کردیم،پر از انرژی،پرورش زالو - ainstein - 03-16-2014 09:41 PM

(03-16-2014 08:29 PM)Saeed.MD نوشته شده توسط:  با سلام
بهتون تبریگ میگم کاری رو شروع کردین که کار هرکسی نیست ولی شک ندارم شما حتما موفق میشید
بنده هم 2 سال کار پرورش زالو رو انجام دادم ولی به علت یه سری مشکلات و شرایط کار اصلیم این کار رو کنار گذاشتم
با چند مولد شروع کردین ؟

مرسی،خودم هم شک ندارمBlush .ما خودمون حدود بیست ساله که پرورش ماهی داریم،درسته که خیلی باهم فرق دارن،ولی کارهایی که وابسته به آب هست رو میتونیم از پسش بر بیایم،کار های کشاورزی هم که یه خورده بلدم،کلا شرایط محیطی رو براشون خوب نگه داشتم و به نظرم با مدیریت میتونیم جلو ببریمش.
با 1200 مولد شروع کردم.

RE: ما هم شروع کردیم،پر از انرژی،پرورش زالو - ainstein - 03-16-2014 09:55 PM

(03-16-2014 09:05 PM)moele نوشته شده توسط:  بازار فروشش کجاها هست ؟؟؟؟؟؟اگر مطبهای زالو درمانی؟؟؟ چرا خودشون پرورش نمی دهند؟؟؟؟؟؟؟و به راحتی از شما می خرند یا نیاز به مجوز و بهداشت و.........داره ؟؟؟؟؟

یک مختصری هم از نحوه تکثیر و پرورش بفرمایید و اینکه پیش بینی بازده سالانه آن چند درصد کل سرمایه است؟؟؟؟؟

1-بازار فروشش همه جا هست،هر جایی که آدم زندگی میکنه،پزشکا و عمده فروش ها میخرنش.
2-سوال خوبی پرسیدین چرا خودشون پرورش نمیدن،هر پزشک سنتی به طور متوسط هر ماه 1000 تا زالو مصرف میکنه،فکر کن اگه بخواد زالو های یک سالش رو خودش نگه داره و پرورش بده،بخش زیادی از وقتشو میگیره،میتونه این کارو انجام بده ولی واسش مقرون به صرفه نیست.وقتی میتونه هر تعداد رو بخره و 5 برابر قیمت رو از مشتری بگیره چرا وقتشو الکی طلف کنه؟ البته بعضی از اطبا خودشون تو کار پرورش هم هستن.
3-زالو های ما شناخته شده هستن و از بهترین نژادن (هیرودومدیسینالیس) ما خودمون تمام نکات بهداشتی رو رعایت میکنیم،هیچکدوم از پزشکا نمیپرسن که مجوز داری یانه،چون خودشون زالو رو میشناسن.
4-نحوه تکثیر و پرورش رو ایشالا در ادامه توضیح میدم،درمورد بازده باید بگم چیزی که من تخمین میزنم اینه که راحت میشه تا 5،6 برابر سرمایتو توی یک الی یک و نیم سال در بیاری،ولی درصد محتاتانش برای سال اول که بیشتر متخصصین میگن : 3 برابر سرمایه در سال اول

RE: ما هم شروع کردیم،پر از انرژی،پرورش زالو - ainstein - 03-16-2014 10:04 PM

(03-16-2014 09:18 PM)mohammadlover نوشته شده توسط:  سلام
آرزوی موفقیت بیشتر دارم براتون.
لطفاً یک مقدار هم درباره هزینه اولیه، محل نگهداری و فروشش توضیح بدید.
موفق تر باشید
علیکِ سلام
متشکرم از شما
درباره هزینه اولیش باید بگم که شما با 2 ملیون هم میتونین شروع کنین
ولی برای اینکه یک سالی که دارین وقت میذارین برای تجربه بصرفه، با هزینه ی جا و مکان و تجهیزات اولیه،بالای 10 تومن خوبه،البته ما خودمون کمتر از 10 تومن گذاشتیم،چون از بابت جا و مکان و یه سری تجهیزات جلو بودیم.
محل نگه داریش چند مدله، 1-حوضچه بتنی 2- وان پلاستیکی 3- استخر گِلی
فروشش هم چند مدله . یا مستقیم با پزشک قرارداد میبندی،یا با عمده فروش ها و یا هردو

RE: ما هم شروع کردیم،پر از انرژی،پرورش زالو - آرش 1 - 03-17-2014 12:32 PM

ایده و کار بسیار جالبی بود و فکر میکنم توی ایران آینده خوبی داشته باشه.
امیدوارم موفق باشی

RE: ما هم شروع کردیم،پر از انرژی،پرورش زالو - ainstein - 03-18-2014 11:16 AM

(03-17-2014 12:32 PM)آرش 1 نوشته شده توسط:  ایده و کار بسیار جالبی بود و فکر میکنم توی ایران آینده خوبی داشته باشه.
امیدوارم موفق باشی

مرسی، منم آرزوی موفقیت براتون دارم.

RE: ما هم شروع کردیم،پر از انرژی،پرورش زالو - mohamad javad - 03-19-2014 12:31 AM

دوست عزیز بهتون تبریک می گم.
کار جمعی یه مقدار تو ایران هنر می خواد...
حتما که کارتون می گیره ولی انشا الله وقتی پولدار شدید با همین روحیه الان با هم باشین.....