سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
راه اندازی کارگاه صنایع غذایی بدون مجوز میشه ؟ - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارگروه های کارهای عملی سایت (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- انجمن: كارگروه صنعت (/forumdisplay.php?fid=116)
+--- موضوع: راه اندازی کارگاه صنایع غذایی بدون مجوز میشه ؟ (/showthread.php?tid=10820)

راه اندازی کارگاه صنایع غذایی بدون مجوز میشه ؟ - theboy - 02-15-2014 07:42 PM

دورد

دوستان اگر بخوایم یک کارگاه تولید اسانس خوراکی راه اندازی کنیم میشه با اجاره سوله کوچیک مجوز از وزارت صنایع معادن گرفت ؟ اگر مجوز ندن یا نگیریم مجوز بهداشت رو میشه گرفت ؟ یا مثلا میگن اول باید پروانه بهره برداری داشته باشین تا بهتون مجوز بهداشت بدیم

میخوام یه سوله اجاره کنم و ببینم اگه مجوز نمیدن نگیرم و مجوز بهداشت بگیرم و تولید رو شروع کنم - تولید اسانس های مورد استفاده در صنایع غذایی میخوام تولید کنم و بدون مجوز بهداشت بعید میدونم بشه تولید کرد

RE: راه اندازی کارگاه صنایع غذایی بدون مجوز میشه ؟ - مهدی 1 - 02-15-2014 08:28 PM

اول اعلامیه تاسیس صادر می شه ، برای صدر اعلامیه تاسیس بایست از تمامی سازمان های مربوطه استعلام گرفته بشه ، که یکیش هم بهداشته
اگر از نظر اونها مورد نداشت ، اعلامیه تاسیس صادر می شه و به شما 6 ماه فرصت داده می شه که محصول را تولید کنید (نمونه)
محصول که تولید شد ، حسب مورد می رید براش استاندارد و مجوز بهداشت و ... می گیرید
بدون مجوز اگر محصول را با مارک و علائم بدید تو بازار (به جز فله ای )، اگر بخوان قانونی عمل کنند پوسستون کندست ، ولی معمولا کسی کاری نداره و خرتوخره دی:!

RE: راه اندازی کارگاه صنایع غذایی بدون مجوز میشه ؟ - theboy - 02-15-2014 08:41 PM

اسانسو چون تولیدی ها میخرن ازم مجوز بهداشت میخوام حالا مجوز تولید رو الکی میگم دارم ولی بهداشتو چی کار کنم ؟
تولید اسانس جزء مشاغل خانگی حساب نمیشه ؟

RE: راه اندازی کارگاه صنایع غذایی بدون مجوز میشه ؟ - ebrahim.ev - 02-15-2014 09:07 PM

(02-15-2014 07:42 PM)theboy نوشته شده توسط:  دورد

دوستان اگر بخوایم یک کارگاه تولید اسانس خوراکی راه اندازی کنیم میشه با اجاره سوله کوچیک مجوز از وزارت صنایع معادن گرفت ؟ اگر مجوز ندن یا نگیریم مجوز بهداشت رو میشه گرفت ؟ یا مثلا میگن اول باید پروانه بهره برداری داشته باشین تا بهتون مجوز بهداشت بدیم

میخوام یه سوله اجاره کنم و ببینم اگه مجوز نمیدن نگیرم و مجوز بهداشت بگیرم و تولید رو شروع کنم - تولید اسانس های مورد استفاده در صنایع غذایی میخوام تولید کنم و بدون مجوز بهداشت بعید میدونم بشه تولید کرد
اون طرح قبلی تون چی شد؟

RE: راه اندازی کارگاه صنایع غذایی بدون مجوز میشه ؟ - theboy - 02-15-2014 09:20 PM

داداش راسشتو بگم من کلا 20 تومن دارم و بین این دو تا کار موندم هر کدوم یه مشکلی داره و میترسم تولید کنم نتونم بفروشم و دار و همین یکم سرمایهمو هم از دست بدم

هر روز میگم اینو میزنم اونو میزنم پدرم در اومد به خدا الانم دارم میرم بیرون قدم بزنم سرم درد گرفته

RE: راه اندازی کارگاه صنایع غذایی بدون مجوز میشه ؟ - ebrahim.ev - 02-15-2014 09:44 PM

(02-15-2014 09:20 PM)theboy نوشته شده توسط:  داداش راسشتو بگم من کلا 20 تومن دارم و بین این دو تا کار موندم هر کدوم یه مشکلی داره و میترسم تولید کنم نتونم بفروشم و دار و همین یکم سرمایهمو هم از دست بدم

هر روز میگم اینو میزنم اونو میزنم پدرم در اومد به خدا الانم دارم میرم بیرون قدم بزنم سرم درد گرفته

منم قبلا تو این مرحله بودم میفهمم چی میگی!
در مورد اسانس گیری هم باید بگم که سرمایه در گردش بالایی می خواد و شرکت های بزرگی هم تو این بازار هستن.
توی اصفهان فکر کنم شرکتی با اسم تجاری (نما گل سپاهان)باشه. اونا هم دستگاه سازن هم تولید کننده فکر کنم بتونی ازشون مشاوره خوبی بگیری.

10_004

RE: راه اندازی کارگاه صنایع غذایی بدون مجوز میشه ؟ - mona-tabrizi - 03-28-2014 10:10 AM

(02-15-2014 08:41 PM)theboy نوشته شده توسط:  اسانسو چون تولیدی ها میخرن ازم مجوز بهداشت میخوام حالا مجوز تولید رو الکی میگم دارم ولی بهداشتو چی کار کنم ؟
تولید اسانس جزء مشاغل خانگی حساب نمیشه ؟

اگه از بازار فروش اسانس مطمئن باشی می تونی خودت تولیدکننده باشی ولی بسته بندی اونو بدی یه شرکت بسته بندی که مجوزهای بهداشتی هم داره گرچه این جور کارها غیرقانونی هستن ولی بالاخره اینجا ایرانه و قوانین محکم بهداشتی وجود نداره.
الان خیلی شرکتهای بسته بندی هستن که یا کلا تعطیلا یا با نصف ظرفیت یا یک چهارم ظرفیت کار می کنن. فقط باید تو منطقه خودتون یه شرکت اینچنینی پیدا کنی.
وزارت صنعت و معدن یه مجلدی هرسال منتشر می کنه که تمامی کارخانجات و صنایع موجود در تمامی کشور و اینکه فعالا یا تعطیل بهمراه تمامی جزئیات تولیداتشون چاپ می کنه.

RE: راه اندازی کارگاه صنایع غذایی بدون مجوز میشه ؟ - daryosh - 04-30-2014 07:40 AM

سلام
مثلا برای تولید صنایع غذایی مثلا تولید یک چیز خواراکی در کل چه مجوزهایی لازمه ؟
آیا به غیر از مجوز تولید و مجوز بهداشت مجوز دیگری هم لازمه ؟

RE: راه اندازی کارگاه صنایع غذایی بدون مجوز میشه ؟ - rezaeee - 02-09-2015 02:22 PM

منم خیلی دوست دارم در مورد تولید خوراکی بدونم
اگر ما پیراشکی یا کیک و کلوچه تولید و بدون زدن نام و فقط یک مشمای ساده (البته شکبل و تمیز) دورش بزنیم و مثلا تاریخ تولید و انقضا، این کار خلاف نیست و مشکلی نداره (درصورتیکه بطور انبوه در سوپر مارکت ها پخش کنیم و یا روش تبلیغ کنیم؟)