سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
محدود کردن دانلود اینترنت در مراکز عمومی - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: اعضای سایت ، اهداف و بحث های شخصی (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: محدود کردن دانلود اینترنت در مراکز عمومی (/showthread.php?tid=10800)

محدود کردن دانلود اینترنت در مراکز عمومی - elaheh-hosseini - 02-14-2014 12:36 PM

دوستان عزیز سلام. میخواستم خواهش کنم متخصصان به من یه مشورت بدن. توی اینترنت سرچ کردم ولی چون سوادم قد نمیده سر در نیاوردم.
در یه فست فود می خوایم که اینترنت راه اندازی کنیم و به مشتریانمون سرویس استفاده از نت رو هم بدیم اما 2 تا مشکل هست:
1- تصمیم داشتیم که اینترنت نامحدود مخابرات با سرعت بالا بگیریم اما یه عده گفتن سرعت بالای مخابرات به دلیل وجود کاربران زیاد واقعی نیست. (مثلا سرعت 1 mb) . ولی من فکر میکردم که جایی مثل همدان (محل فست فود) همه که سرعت بالا نمیخرن.نظر شما چیه؟
2- اگر قرار باشه اینترنت محدود (مثلا ماهی ترافیک 4G) داشته باشیم اونوقت چطور میشه کنترل کرد که یه مشتری بیش از مثلا 100mb استفاده نکنه. چون هدف از راه اندازی نت در یه فست فود دانلود فیلم که نیست گاهی برای یه مشتری کار فوری پیش میاد و اینطوری کارش راه می افته.
ممنون میشم نظر و راهکارتون رو بهم بگید و اگه پیام خصوصی هم باشه که یه دنیا ممنون میشم.
شاد زی

RE: محدود کردن دانلود اینترنت در مراکز عمومی - jujushow - 02-14-2014 01:10 PM

یه نکته ای که یه خورده قضیه رو ضایع میکنه اینه :
شما باید با وای فای اینترنت رو شیر کنی دیگه . درسته ؟ حالا اگه روی وای فای پسورد نذاری که کل یه خیابون از حجم اینترنتت استفاده می کنند ! دو روزه حجمت تمومه !
اگر هم پسورد بزاری باید مشتریهات که میاند دونه دونه بهشون پسورد بدی که اونم ضایس !

RE: محدود کردن دانلود اینترنت در مراکز عمومی - elaheh-hosseini - 02-14-2014 01:21 PM

درسته . اصلا پسورد هم باید گذاشت. مهم اون کنترل دانلوده که نمیدونم چیکار باید کرد. میدونم راهی داره اما چطوریه نه. خیای پیش اومده رفتم کافی شاپ یا رستورانی که wifi داشته و با سرعت پایین استفاده کردم ازش اما اصولش رو می خوام بدونم.

RE: محدود کردن دانلود اینترنت در مراکز عمومی - elmvile - 02-14-2014 01:38 PM

اینترنت مخابرات خوبه من 2-3 تا جا استفاده کردم خوب بوده 1 مگ یا 2 مگ بگیر رو وای فای هم پسورد میزارن شما هم فکر کنم باید بزاری بعد مشتری که میاد میشینه ببینین تمایل به استفاده از اینترنت اگه داره پسورد رو پرینت بگیر رو یه کاغذ کوچیک بدین بهش که استفاده کنه بعدش هم یه سری نرم افزار هست که کنترل میکنه سی سی پروکسی و میکروتیک و ...

RE: محدود کردن دانلود اینترنت در مراکز عمومی - مهدی 1 - 02-14-2014 01:51 PM

باید نرم افزار اکونتینگ نصب کنید ، توی گوگل سرچ کنید به نتیجه می رسید ، ولی به درد کار شما نمی خوره
شما یک نامحدود می گیری ، سرعتش مهم نیست ، دیگه در حد کار راه انداختن مشتری ها جواب کارشون را می ده .
پسوورد هم بزار ، روزانه عوض کن ، زیر فیش های غدا پسوورد را هم بنویس که در و همسایه سوء استفاده نکنند .
این نکته را هم داشته باش این جور خدمات کلاس کاری را بالا می بره ولی مشتری نمی یاره ها ، برای جذب مشتری به راهکارهای دیگه فکر کن

موفق باشی