سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
یه کار با درآمد خوب - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: کارهای عملی اعضا برای کسب درآمد (/forumdisplay.php?fid=48)
+--- موضوع: یه کار با درآمد خوب (/showthread.php?tid=10720)

یه کار با درآمد خوب - feriman - 02-05-2014 03:24 PM

سلام من یه کاری انجام میدادم که در آمدش خیلی خوب بود
من و یکی از دوستانم که کل سرمایه مون یه لپ تاب من و یه دوربین عکاسی اون بود میخواستیم کاری رو شروع کنیم ما فقط 300 هزار تومان پول داشتیم ( هر دو خانم هستیم و ناگفته نماند که 4 سال توی یه آتلیه کار کرده بودیم و کارمون رو بلد بودیم)
تصمیم گرفتیم با صاحب تالارها صحبت کنیم و کار عکاسی از مهمون های عروسی رو به عهده بگیریم و باید پرینتر عکس می خریدیم
از یکی از دوستان 400 تومان قرض گرفتیم و با نهایت اعتماد به نفس در حالی که هیچ چی نداشتیم گفتیم یک هفته ای پس میدیم و 5 روزه بهشت برگردوندیم!!!
همون روز بعد از خرید پرینتر در راه برگشت رفتیم با چند تالار صحبت کردیم و همه راحت قبول کردن!!! و در ازای یه درصدی کار رو شروع کردیم البته من واقعا خیلی مطمئن باهاشون صحبت میکردم و با اعتماد به نفس بالا .
همه چیز عالی بود دوستم عکس میگرفت و من روی عکس کار میکردم و همون جا چاپ میکردیم و بهشون تحویل میدادیم
چون خانمها که برای عروسی این همه خرج لباس و آرایش میکنن حتما یه عکسی هم به یادگار از اون ظاهرشون می ندازن
همه چیز عالی بود تا اینکه یه روز اماکن اومد و چون مجوز نداشتیم با هزار دردسر فقط تعهد دادیم و دیگه بازداشتمون نکردن!!!!
راستش الان دنبال مجوز هستیم و اگر مجوز بگیریم میتونیم اول به این کار ادامه بدیم و پول جمع کنیم و بعد به امید خدا آتلیه بزنیم
گفتم این تجربه رو با اعضای سایت در میون بزارم شاید بتونن ازش استفاده کنن و یا پیشنهاد های دیگه ای هم برای من و امثال من داشته باشن

RE: یه کار با درآمد خوب - feriman - 02-05-2014 03:48 PM

(02-05-2014 03:24 PM)feriman نوشته شده توسط:  سلام من یه کاری انجام میدادم که در آمدش خیلی خوب بود
من و یکی از دوستانم که کل سرمایه مون یه لپ تاب من و یه دوربین عکاسی اون بود میخواستیم کاری رو شروع کنیم ما فقط 300 هزار تومان پول داشتیم ( هر دو خانم هستیم و ناگفته نماند که 4 سال توی یه آتلیه کار کرده بودیم و کارمون رو بلد بودیم)
تصمیم گرفتیم با صاحب تالارها صحبت کنیم و کار عکاسی از مهمون های عروسی رو به عهده بگیریم و باید پرینتر عکس می خریدیم
از یکی از دوستان 400 تومان قرض گرفتیم و با نهایت اعتماد به نفس در حالی که هیچ چی نداشتیم گفتیم یک هفته ای پس میدیم و 5 روزه بهشت برگردوندیم!!!
همون روز بعد از خرید پرینتر در راه برگشت رفتیم با چند تالار صحبت کردیم و همه راحت قبول کردن!!! و در ازای یه درصدی کار رو شروع کردیم البته من واقعا خیلی مطمئن باهاشون صحبت میکردم و با اعتماد به نفس بالا .
همه چیز عالی بود دوستم عکس میگرفت و من روی عکس کار میکردم و همون جا چاپ میکردیم و بهشون تحویل میدادیم
چون خانمها که برای عروسی این همه خرج لباس و آرایش میکنن حتما یه عکسی هم به یادگار از اون ظاهرشون می ندازن
همه چیز عالی بود تا اینکه یه روز اماکن اومد و چون مجوز نداشتیم با هزار دردسر فقط تعهد دادیم و دیگه بازداشتمون نکردن!!!!
راستش الان دنبال مجوز هستیم و اگر مجوز بگیریم میتونیم اول به این کار ادامه بدیم و پول جمع کنیم و بعد به امید خدا آتلیه بزنیم
گفتم این تجربه رو با اعضای سایت در میون بزارم شاید بتونن ازش استفاده کنن و یا پیشنهاد های دیگه ای هم برای من و امثال من داشته باشن

شرمنده فکر کنم باید عنوان تایپیک رو میگذاشتم " تجربه یه کار خوب و بی فرجام"
گفتم شاید این تجربه به کسی ایده بده برای همین با شما در میون گذاشتم
موفق و سرزنده باشید

RE: یه کار با درآمد خوب - soshiant - 02-05-2014 03:53 PM

صنف به شما مجوز عکاسی سیار یا آتلیه سیار رو مجوز میده.دردسرهای شرکت زدن رو هم نداره.مالیات معافه و خیلی خوبیایی دیگه.فقط باید مدرک عکاسی یا فیلمبرداری یا مشابه اون رو داشته باشید.خودتون نداشتید از مدرک کس دیگه استفاده کنید.واقعا حیفه فرصت به این خوبی رو از دست بدید

RE: یه کار با درآمد خوب - feriman - 02-05-2014 04:00 PM

(02-05-2014 03:53 PM)soshiant نوشته شده توسط:  صنف به شما مجوز عکاسی سیار یا آتلیه سیار رو مجوز میده.دردسرهای شرکت زدن رو هم نداره.مالیات معافه و خیلی خوبیایی دیگه.فقط باید مدرک عکاسی یا فیلمبرداری یا مشابه اون رو داشته باشید.خودتون نداشتید از مدرک کس دیگه استفاده کنید.واقعا حیفه فرصت به این خوبی رو از دست بدید

ممنون از پاسختون
من نشنیدم که مجوز آتلیه سیار بدن من یه بار با رئیس اتحادیه عکاس ها صحبت کردم برای عکاسی پرسنلی توی مدرسه ها . گفت حتی اگه مجوز داشته باشین بازم جرمه!!!!!!
اگر اطلاعی دارین که چه کارهایی باید برای این مجوز انجام داد ممنون میشم در اختیارم بزارید. همکارم مدرک داره
ممنون از لطفتون

RE: یه کار با درآمد خوب - sinap - 02-05-2014 04:09 PM

سلام
ببخشید یه سوال
شما تو هر مراسم تقریبا میانگین چندتا عکس میگرفتین؟

چند وقت پیش یکی از آشنایان میخواست این کار رو شروع کنه همه بهش گفتن جواب نمیده و مردم الان همه دوربین دارن خودشون یا موبایل دارن... بیخیال شد بنده خدا

خوشحالم که شما جواب گرفتید.

RE: یه کار با درآمد خوب - feriman - 02-05-2014 04:17 PM

(02-05-2014 04:09 PM)sinap نوشته شده توسط:  سلام
ببخشید یه سوال
شما تو هر مراسم تقریبا میانگین چندتا عکس میگرفتین؟

چند وقت پیش یکی از آشنایان میخواست این کار رو شروع کنه همه بهش گفتن جواب نمیده و مردم الان همه دوربین دارن خودشون یا موبایل دارن... بیخیال شد بنده خدا

خوشحالم که شما جواب گرفتید.

ما یه شب میدیدی فقط یکی دو تا عکس میگرفتیم یه شب هم 30 تا
معلوم نبود ولی به طور میانگین اگر هفته ای 3 شب مراسم میرفتیم حدود ماهی 1 میلیون در میومد تازه اگر بیشتر سر و زبون داشته باشی و بتونی بیشتر مشتری بگیری که خیلی بیشتر در میاری
ما بیشتر اوقات سر جامون نشسته بودیم و فقط لیست قیمت ها رو زده بودیم به دیوارهای تالار
شبی 0 تومان هم داشتیم و شبی 300 تومان هم داشتیم
یه دوستتون پیشنهاد میکنم اگر شرایطش رو داره شروع کنه حتما جواب میده

RE: یه کار با درآمد خوب - مهدی 1 - 02-05-2014 04:22 PM

تبریک به پاس اراده قویتون

هر کاری راه میانبری هم داره
حتما در اطرافتون عکاسی های قدیمی دیدید که بالای 20 30 سال بعضا بیشتر یک مغازه دارن ، یا عکاسی های جاهای پرت ، برید با این افراد صجبت کنید و با پرداخت یک درصدی ، زیر نظر اونها به مراسم برید ، خیلی اوقات می شه با استخدام شدن غیر رسمی در چنین محل هایی (یعنی بدون حقوق ، مثلا یک نصف روز در هفته برید و کارهایی که طلاح می دونید را انجام بدید ، از حسابداری گرفته تا روتوش و ... ) اینطوری می توانید به جای پرداخت درصد در ازای مجوز کار کنید

ضمنا بخواهید جرفه ای تر هم کار کنید ، شرکت های عکس و فیلمبرداری شخصا مجوز فرستادن عکاس و فیلمبردار به مراسم را دارند ، شاید بتوانید با اعتماد به نفسی که فرمودید دارید راضی شون کنید تحت لغای مجوز اونها در چنین محل هایی مستقر بشید ، هر چند احتمالا رضایت صاحبان مجلس هم نیاز باشه

کار دیگه هم می تونید به صورت پکیج ارائه کنید اینه که بالفرض با اخذ هزینه ثابت مناسب (مثلا 100 عکس 300 هزار تومان) از صاحب مجلس (عروس و داماد)
از میهمانان عکس بگیرید و به رایگان تحویلشون بدید. او معرفی شما به عروس و داماد از جانب آتلیه مجوز دار هست و شما تحت حمایه ! مجوز آتلیه به همراه فیلمبردار و عکسبردار وارد مجلس می شید

هیچ وقت ناامید و دلسرد نشید و بدوید که راه بسیاره
موفق و پیروز باشید

RE: یه کار با درآمد خوب - Saeed.MD - 02-05-2014 04:29 PM

سلام
نمیدونم شما تو کدم شهر هستید و در کدوم منتطقه کار میکنید ولی در کرج من بعضی تالار ها که رفتم بعضی ها دارن این کار شما رو انجام میدن و خوی هم جواب میده من راجع به مجوز این کار چیز زیادی نمیدونم و حتما پیگیر بشید
در جواب اون دوستی که فرموده بودن الان دیگه همه موبایل یا دوربین دارن میتونم بگم اگه کسی واقعا عکس خوب بخواد باید بده دست عکلاس براش بگیره با موبایل هم میشه ولی اگه کسی عکس خوبی بخواد و فرق عکس بد با خوب رو بدونه حتما میده دست عکاس

RE: یه کار با درآمد خوب - saj0182 - 02-05-2014 11:38 PM

کیف کردم با کارت
ای ول داری
خوشم میاد از این آدمهای با ریسک بالا
عین خودمی
انشاالله همیشه خیر شیر مادرتو بخوری و مطمئن هستم که موفقی .
خدا همیشه پشت پناهت باشه

RE: یه کار با درآمد خوب - seemorgh - 02-06-2014 12:09 AM

فکرتون خوب کار کرده.
ایشاالله موفق باشید.