سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
استخر کشاورزی برای پرورش ماهی - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارگروه های کارهای عملی سایت (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- انجمن: كارگروه كشاورزي (/forumdisplay.php?fid=117)
+--- موضوع: استخر کشاورزی برای پرورش ماهی (/showthread.php?tid=10700)

صفحه ها: 1 2 3

استخر کشاورزی برای پرورش ماهی - rezaho - 02-01-2014 04:12 PM

سلام خسته نباشید

یک استخر به مساحت 42.000مترمکعب (300*200*70 cm) با ورودی اب 20لیتر بر ثانیه

چقدر ماهی میشه توش نگه داشت
فروش = اواخر شهریور
از 50 گرمی می خوام می خوام نگه دارم قزلا

و ایا نوعی توری هست که بشه توی اب انداخت تا ماهی های ریز نتونن ازش خارج بشن.یک محافظ باشه تا ماهیان را جدا کنه تا به قسمت کناری استخر نرن؟

RE: استخر کشاورزی برای پرورش ماهی - مهدی 1 - 02-01-2014 08:05 PM

من تخصصی در زمینه ماهی ندارم ، فقط این را می دونم که چنین استخری اگر آبش شیرین و مناسب و محیط هوای خوبی داشته باشه حکم طلا را داره ، بچسبید به کار که یک زندگی ایده آل می شه ازش کشید بیرون !

اما در مورد سوال 100 درصد توری های مخصوصی وجود داره ، اگر هم گران بود یا ... می توانید از توری های پلاستیکی که جدیدا برای سقف سوله های مواد غذایی (به جای توری مرغی) هست استفاده کنید و یک جوری در کف (مثلا با دوخت وزنه طولی (مثل پاچه شلوار !) سرتاسری و قرار دادن شن درشت ) و با قرار دادن پاکت های تو خالی بادی در سطح آب مهارش کنید .

شایدم به راحتی بشه در کف فنداسیون قرق آبی کار کزاشت و روش ستون های فلزی یا بتونی کار کرد و بینش را توری ماهیگیری نخی یا پلاستیکی مهار کرد
بهترین راهش اینه که از شیلات منطقتون پرس و جو کنید

RE: استخر کشاورزی برای پرورش ماهی - یوسف خادم پیر - 02-01-2014 08:43 PM

سلام.
دوست من آبت چیه؟شیرینه یا شرکاته؟گرمه یا سرد؟استخرتون کجاست؟
من خودم پرورش ماهی دارم(گرم آبی).گفتم اگرزمینت آبش گرم باشه میتونی کپورپرورش بدی.لامصباخیلی سگ جونن تویه هرشرایطی میتونی پرورششون بدی.
اگه آبت سرده قزل آلا بهترین ماهی هست واسه پرورشش ولی بایدسرکیسه رو شل کنی سرمایه خیلی میخواد.درضمن نمیتونی استخری به این ابعاد رو مستقیما بکنیش پرورش ماهی قزل آلا باید درکل همشو تغییربدی وفاز فازش کنی.
درموردطوری باید بگم آره هست.خودم ازش استفاده نکردم.اگه دیده باشی تو سدها از این نوع توری ها استفاده میکنند واسه پرورش ماهی.به این صورت که به شکل دایره هستندوروی آب تور از زیرشون رد شده(درکل مثل دروازه ی بسکتبال هست ولی پایینشو گرفتن والبته تو مقیاس بزرگ تر)

به نظرمن اگه سرمایه ی زیادی واسه پرورش ماهی قزل آلا نداری یه تحقیقاتی هم درموردپرورش ماهی گرم آبی هم بکن.
امیدوارم موفق باشی.
باسپاس

RE: استخر کشاورزی برای پرورش ماهی - hesaab - 02-02-2014 08:36 PM

همسایمون چند ساله رفتن تو این کار الان از بس پول دار شدن دیگه نمیشه باهاشون حرف زد!

یکی از فامیلامون هم همینطور البته اون حلال و حرام سرش نمیشه واسه همین باهاشون رابطه نداریم!

به نظرتون بدون سرمایه و فقط با وامی که دولت میده میشه شروع کرد؟

حتی اگه کم باشه بعد کم کم زیاد میکنیم!

RE: استخر کشاورزی برای پرورش ماهی - یوسف خادم پیر - 02-02-2014 11:32 PM

(02-02-2014 08:36 PM)hesaab نوشته شده توسط:  همسایمون چند ساله رفتن تو این کار الان از بس پول دار شدن دیگه نمیشه باهاشون حرف زد!

یکی از فامیلامون هم همینطور البته اون حلال و حرام سرش نمیشه واسه همین باهاشون رابطه نداریم!

به نظرتون بدون سرمایه و فقط با وامی که دولت میده میشه شروع کرد؟

حتی اگه کم باشه بعد کم کم زیاد میکنیم!

سلام.
یه چیزبگم ناراحت نمیشید.اونا رفتن تواین کاراخلاقشون بدشده تو چرامیری تو این کارمیخوای اخلاقت بدبشه(شوخی کردم)

یه چیزدیگه اونم اینه که این شغل مستقیمن به علاقه ی فردبستگی داره.من خودم تو اینکارم به به تمام کسانی که میخواند یه شبه به پول داربشندتوصیه ی برادرانه میکنم هیچ وقت نه به این کا ونه به کارهایی که بهش علاقه نداریدن واردنشوند.واقعا پرورش ماهی یه شغل پردردسری هست وبه همین راحتیا نیست که میبینید.من میتونستم تو همون زمین یه باغ سیب بزنم هم آب داشتم هم محیط درامدشم 2برابرپرورش ماهی هست راحت مینشستم سالیانه پولشو میگرفتم هیچ غم وناراحتی هم نداشتم ولی چون علاقه بیشتری به پرورش ماهی دارشتم ودارم همین باعث شد پرورش ماهی بزنم.
....................................
درمورداحداثش هم اگه زمین مناسب داری راحت میتونی با 15تومن راش بندازی پرورش ماهیتو(یه دونه نوقلی).
وام دولت چنده(منظورم مال شماست)وام دولت از1ملیون شروع میشه تا .....
میتونی از فامیلت یا از همسایتم کمک بخوای یابری پیش اونا.

RE: استخر کشاورزی برای پرورش ماهی - hesaab - 02-03-2014 02:19 AM

والله علاقه که خیلی زیاد دارم کلا به حیوانات علاقه دارم پرورش و دوست دارم!

زمین و شنیدم دولت میده با وام ( این ورا که اینجوریه)

یه زمین بهتون میدن به شرطی که کار کنید با وام 5 ساله!

شما بچه کجایید؟

حتمآ بیشتر تحقیق میکنم از فامیلمون که رابطه نداریم کلا آدمای خوبی نیستن!

همسایمون هست میپرسم ازش!

RE: استخر کشاورزی برای پرورش ماهی - یوسف خادم پیر - 02-03-2014 01:18 PM

سلام.
خودم بچه ی مهابادم(آذربایجان غربی)
بریدپیش همسایتون انگارنه انگارمیخواید پرورش ماهی بزنیدازش بپرسدکه بازاراصلی فروشش کجاست یا چه ماهی پرورش میده و.... .
خودتون بریدازپرورش ماهیش مستقمابازدید کنید.هزینه هاشو بسنجید.سختی های کارو مشاهده کنید(ماهی مثل سایر حیوانات صدا نداره ولی انقدرنازداره که نگو منظورم اینکه خیلی حساسه اگه یه بیماری بگیرن چون واستشون آبه همشون مبتلا میشن).
اگرهمه ی اینارو دیدیدیه تصمیم اساسی بگیرید وبه شیلات مراجعه کنید درموردوام وایناباهاشون صحبت کنید.
درضمن هرزمینی هم نمیشه واسه پرورش ماهی.
باسپاس

RE: استخر کشاورزی برای پرورش ماهی - hesaab - 02-03-2014 10:15 PM

امروز یه تحقیق کوتاهی کردم دیدم نصف آشناهای دور و اطرافم یا تو این کار هستن یا قبلا بودن! ( فقط ما جار میزنیم همه سکرت کار میکنن )

امروز که شدید بارون داره میاد از صبح گفتم فردا بهشون سر بزنم یکم تحقیق کنم!

چند وقت پیش رفتم محل پرورش ماهی و از نزدیک دیدم این همسایمون خیلی بزرگ زده!

گفت یه موتور آب لازمه برا پر کردن و خالی کردن استخر!

فکر کنم بالای 40 ملیون هزینه کرده آخه خیلی بزرگه!Angel

میدونم هر زمینی نمیشه اینجا زمین برا پرورش ماهی زیاده دولت هم برا اینکه مردم کار کنن و بیان تو این کار سرمایه گذاری کنن چند وقت پیش زمین میداد با وام الانش و نمیدونم باید برم دوباره سوال کنم!10_004

RE: استخر کشاورزی برای پرورش ماهی - iphoone - 02-03-2014 11:14 PM

راستش در زمینه پرورش ماهی زیاد سر رشته ندارم ولی بنظرم قبل از هر کاری حتمن از کسانی که به این شغل مشغول هستند مشورت کن. چون فقط پرورش دادن ماهی نیست بلکه پیدا کردن بازار فروش هم مهم هست

RE: استخر کشاورزی برای پرورش ماهی - hesaab - 02-04-2014 01:50 AM

بازار فروشش اوکی هست یه ندا بدی صف میگیرن برا خرید اینجا هفته ای 3 الی 4 روز ماهی میخوریم خخخخخ