سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
پیش بینی شما در مورد اوضاع اقتصادی دهه بعدی ایران - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: کارهای عملی اعضا برای کسب درآمد (/forumdisplay.php?fid=48)
+---- انجمن: ایده ها (/forumdisplay.php?fid=57)
+---- موضوع: پیش بینی شما در مورد اوضاع اقتصادی دهه بعدی ایران (/showthread.php?tid=10650)

صفحه ها: 1 2

پیش بینی شما در مورد اوضاع اقتصادی دهه بعدی ایران - 630 - 01-27-2014 08:15 PM

به نام خدا

موضوع : قدرت پیش بینی اینده 1392/11/7

با عرض سلام و احترام خدمت تمامی دوستان گرامی.

موفقیت اتفاقی نیست.

خوش فکر ترین افراد و نخبه های اقتصادی در سراسر کره خاکی فارغ از رنگ و نژاد و زمان و مکان و... در یک اصل کلی با هم مشترک هستند و ان موضوع چیزی نیست جز قدرت پیش بینی اینده.

زمانی که مصاحبه های مربوط به بیزنس من های موفق ( اجازه دهید از مصادیق موجود در همین فروم نام ببرم.) رو مطالعه میفرمایید
صاحبان برندهایی مثل : کاله- بهروز و..

تمامی این بیزنس من های موفق و صاحبان نام های تجاری مطرح در صحبت های خویش اشاره مشترک به موضوعی واحد دارند و ان قدرت پیش بینی افراد مذکور میباشد.

زمانی که صاحب برند کاله به فکر تولید سوسیس و کالباس بودند
زمانی که صاحب برند بهروز در پی تولید سس های مختلف بودند
زمانی که قلم چی در پی ایجاد مرکزی جهت اموزش دانش اموزان بود
و..

همه این افراد به قدرت اینده نگری خویش ایمان داشته و با تکیه بر همین موضوع دست به ریسک های بزرگ ( کسب سرمایه) حال چه از طریق فروش خودرو و خانه و یا قرض و یا اخذ وام نمودند..

اقای قلم چی پیش بینی مینمودند که در سال های اینده تب ورود به دانشگاه و کنکور بسیار فراگیر خواهد شد و این امر صورت پذیرفت و از معلمی ساده به مولتی میلیاردری بزرگ تبدیل گردیدند..

صاحب برند بهروز این تصور ذهنی را داشتند که صنعت مواد غذایی در ایران در اینده نزدیک بسیار پر رونق خواهد گشت و این چنین شد و ایشان نیز به مولتی میلیاردر دیگری تبدیل گردیدند..

از نظر شما 5 تا 10 سال اینده ایران چه صنعتی نسبت سایر صنعت ها رشد خواهد داشت..
در حال حاضر صنعت مواد غذایی اشباع گردیده به زبان خودمانی مردم ایران برای شکم خوب خرج میکنند مدرک این حرف پیدایش قارچ گونه رستوران ها ( از فلافل فروشی ساده تا رستوران های مجلل میباشد..)

اموزش هم دچار همین اتفاق اشباع شدگی گردید ( قلم چی - گاج و..)

اینده از ان چه رویدادی خواهد بود لطفا نظر شخصی خویش را همراه دلیل توضیح دهید.

از نظر من یکی از مواردی که در اینده به شدت پر رونق خواهد گشت سرمایه گذاری در بخش تفریح هست.. مردم ایران .. جوانان ایران ( از پراید سوار تا پورشه سوار ) هیچ تفریح خاصی ندارند مدرک این حرف من ( پنج شنبه شب به خیابان های شمال شهر تهران نظیر پاسداران و..) مراجعه نمایید حتی جوانان میلیاردر و سوار بر خودروهای چند صد میلیون تومانی نیز مشغول به اصطلاح دور دور کردن هستند ( فقر تفریح..)

نظر شخصی من سرمایه گذاری در بخش تفریح به شدت درامد زا خواهد بود.

نظر شما؟

RE: پیش بینی شما در مورد اوضاع اقتصادی دهه بعدی ایران - ناصر صادقی - 01-27-2014 09:59 PM

منم موافقم چون یکی از کمبود های اساسی کشور ما نبود مکان های تفریحی برای گذران وقت جوانانه کذشته از پارک ها -کافی شاپ ها یا مسافرت های درون شهری یا بیرون شهری الان کشور ما با نبود شهر بازی مواجه میباشد که تنها شهربازی پیشرفته ما چیتگره که اگر کسی بتونه سرمایه گذاری در این راستا پیدا کنه و پیشرفته ترین و به روز ترین سیستم های بازی رو وارد کشور کنن تا مردم لذت ببرن چون الان هیچ سیستم های پیشرفته ای تو شهربازی های ما وجود نداره و هر چی هست برای 15 یا 20 سال پیشه که دیگه برای مردم تنوع آنچنانی نداره.

RE: پیش بینی شما در مورد اوضاع اقتصادی دهه بعدی ایران - 630 - 01-27-2014 11:15 PM

سپاس . این سرمایه گذاری نیاز نیست صرفا در بخش های عظیم مثل ساخت پارک ابی یا شهر بازی یا .. هزینه گردد.
بسیاری از تفریحات متداول در سطح دنیا وجود دارد که در عین ارزانی لذت زیادی دارد..
برای مثال همین فوتبال که امروزه کل دنیا رو قبضه کرده با امکانات صفر هم قابل انجام..
بسیار تفریحات وجود دارد که من و امثال من ایرانی حتی از وجودش خبر نداریم!!!

ممنون میشم سایر دوستان نیز ابراز نظر نمایند.

RE: پیش بینی شما در مورد اوضاع اقتصادی دهه بعدی ایران - alireza091111 - 01-28-2014 12:36 AM

سلام. منم موافقم با این قضیه.چند روز پیش بود داشتم فکر میکردم جمعه هارو بزارم برای تفریح.ولی فکرکردم گفتم واقعا چه تفریحی میتونم بکنم. ته تهش استخر به نظرم رسید و پارک آبی.واقعا هیچ تفریح به درد بخوری نداریم. الانم که همش شده بازی های کامپیوتری و اندروید....

RE: پیش بینی شما در مورد اوضاع اقتصادی دهه بعدی ایران - amirE5Ey - 01-28-2014 01:02 AM

10 سال آینده متعلق به صنعت بسته بندی و اپلیکیشن های موبایل و تبلته

RE: پیش بینی شما در مورد اوضاع اقتصادی دهه بعدی ایران - 630 - 01-28-2014 04:19 AM

(01-28-2014 12:36 AM)alireza091111 نوشته شده توسط:  سلام. منم موافقم با این قضیه.چند روز پیش بود داشتم فکر میکردم جمعه هارو بزارم برای تفریح.ولی فکرکردم گفتم واقعا چه تفریحی میتونم بکنم. ته تهش استخر به نظرم رسید و پارک آبی.واقعا هیچ تفریح به درد بخوری نداریم. الانم که همش شده بازی های کامپیوتری و اندروید....

با سپاس. ایا جز این مورد برای صنعت دیگری هم اینده روشنی میبینید..

RE: پیش بینی شما در مورد اوضاع اقتصادی دهه بعدی ایران - 630 - 01-28-2014 04:32 AM

(01-28-2014 01:02 AM)amirE5Ey نوشته شده توسط:  10 سال آینده متعلق به صنعت بسته بندی و اپلیکیشن های موبایل و تبلته

با سپاس از اظهار نظر متفاوت شما دوست گرامی.
در دهه بعدی تبلت ها سهم اصلی بازار تکنولوژی و ارتباطات را در دست خواهند گرفت و تلفن همراه ها به این سبک و سیاق امروزی تقریبا از رده خارج و تبلت جایگزین میگردد. در مورد بسته بندی بیشتر اظهار نظر بفرمایید اینکه این اینده روشن را صرفا در ایران میبینید یا خیر و اینکه این پیشرفت رو در زمینه بسته بندی کالاهای صادراتی نظیر زعفران و پسته میبینید یا نه در تمامی محصولات و استدلال خویش از این اظهار نظر. ،؟

RE: پیش بینی شما در مورد اوضاع اقتصادی دهه بعدی ایران - iren - 01-28-2014 03:10 PM

در چند سال آینده بنظرم تولیدی های نوپا و نوظهور خیلی زیاد بشن
چون خیل عظیمی از جوانان بعضا بدون داشتن حتی پیش زمینه های اولیه
وارد مقاطع فوق و دکتری و... شدند
دهه بعد دهه سرخوردگی جوانهای مدرک گرایی همچون منه35
و خیل عظیم دکترها و مهندسینی که نمی خواهند زیر دست باشند
و احتمالا مثل من به کسب درامد بصورت مستقل می اندیشند
+
بازی های رایانه ای پرفروش تر از قبل ادامه می یابد
+
مواد غذایی همچنان رو به رشد و پرسود خواهد ماند10_004

RE: پیش بینی شما در مورد اوضاع اقتصادی دهه بعدی ایران - hasun - 01-28-2014 03:47 PM

این موضوع به اصطلاح دور دور به دلیل فقر تفریح نیست !
دلیل اصلیش عدم آگاهی و سطح فکری محدود مردمه . در آینده بعد از افزایش آگاهی و سطح علمی مردم این موارد خیلی خیلی کم میشه.
و اینکه به شدت موافق پروژه های بزرگ تفریحی و سرمایه گزاری بلندمدت در این موضوع هستم .
مجموعه ای مثل دیزنی لند یکی از پروژه های کارآفرینی موفق در دنیاست که اگه بشه نمونه ایرانی راه اندازی کرد خیلی باحال میشه .

RE: پیش بینی شما در مورد اوضاع اقتصادی دهه بعدی ایران - 630 - 01-28-2014 07:11 PM

(01-28-2014 03:10 PM)iren نوشته شده توسط:  در چند سال آینده بنظرم تولیدی های نوپا و نوظهور خیلی زیاد بشن
چون خیل عظیمی از جوانان بعضا بدون داشتن حتی پیش زمینه های اولیه
وارد مقاطع فوق و دکتری و... شدند
دهه بعد دهه سرخوردگی جوانهای مدرک گرایی همچون منه35
و خیل عظیم دکترها و مهندسینی که نمی خواهند زیر دست باشند
و احتمالا مثل من به کسب درامد بصورت مستقل می اندیشند
+
بازی های رایانه ای پرفروش تر از قبل ادامه می یابد
+
مواد غذایی همچنان رو به رشد و پرسود خواهد ماند10_004

ممنون دوست گرامی.
تولیدی های نوپا..
تقریبا با 2-3 مهندس دورا دور اشنا هستم که دقیقا به دلایلی که عنوان داشتید از جمله اینکه دوست ندارند برای کسی کار کنند اقدام به ایجاد کارگاه تولیدی کوچک کردند.
اما اینکه ایا این صنعت در اینده بتواند فراگیر و سود ده گردد یا خیر در اون شک دارم و نظرم منفی هست !

در مورد بازیهای رایانه ای و ظهور و پیدایش کنسول های بسیار جدید و متفاوت با امروز هم نظرم مثبت هست اما این موضوعی نیست که در ایران قابل سرمایه گذاری باشه و جای مانور داشته باشه!!!

مواد غذایی اشباع شده است..
من دنبال پیش بینی از اینده هستم که پر سود ترین بیزنس و صنعت دهه اینده ایران رو حدس بزنیم..
لطفا پست اول و مثال های اون رو مطالعه فرمایید که عنوان شد افرادی مثل قلم چی و صاحبان کاله و بهروز و.. با این اینده نگری موفق به کسب اون ثروت های زیاد شدند.

من تمرکزم روی حدس پیرامون اینده هست.
اگر نظری دارید عنوان نمایید.