سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
ایده ای برای تولید هیدروژن - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارگروه های کارهای عملی سایت (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- انجمن: كارگروه صنعت (/forumdisplay.php?fid=116)
+--- موضوع: ایده ای برای تولید هیدروژن (/showthread.php?tid=10419)

ایده ای برای تولید هیدروژن - هومان هرمزدی محمد آبادی - 12-31-2013 05:55 PM

ایده ای دارم برای ساخت دستگاهی که برق تولیدیش تنها برای الکترولیز به درد میخوره و عملا توجیه اقتصادی برای ذخیره سازی در باطری نداره.
میدونم که هیدروژن و اکسیژن در مقیاس کم هیچ ارزشی نداره اما اگه برای دستگاهم یه منبع کمپرس هیدروژن و اکسیژن بذارم میشه به عنوان تولید کننده پراکنده ازش استفاده کرد و با جمع آوری هیدروژن و اکسیژن تولیدی چندین دستگاه به منابع قابل توجهی دست پیدا کرد.
حالا سوالات من از اساتیدی که با شیمی سر و کار دارند:
- آیا کیفیت آب و املاح درون اون در خلوص هیدروژن و اکسیژن تولیدی تاثیری داره؟
- آیا نوسان جریان و ولتاژ رویه کیفیت محصول نهایی اثرگذار هستش؟

اما سوالات من در مورد صنعت ایران:
- در کشورهایی مثل آلمان از هیدروژن به عنوان سوخت ماشین استفاده میکنند و بازار خودش رو داره اما در ایران خیر. آیا این گاز در ایران بازار مصرفی داره که بشه گازهای حاصل از الکترولیز رو در اون فروخت؟

و اما سوالات برقی:
- آیا روشی به غیر از تولید هیدروژن برای پیل سوختی برای ذخیره سازی برق بی کیفیت هستش؟(باطری ای که برق بی کیفیت رو ذخیره کنه عملا هم گرون هستش و هم عمر کمی داره پس توجیه اقتصادی نداره)

RE: ایده ای برای تولید هیدروژن - مهدی 1 - 12-31-2013 07:22 PM

داداش اگه دنبال اینی که با استفاده از خورشید آب را الکترولیز کنی و اکسیژن و هیدروژنش را بفروشی ، متاسفانه باید بگم توی ایران توجیه اقتصادی نداره
اما برای کار تحقیقی کار خوبیه ، زیاد هم روش کار شده

اما سوالاتت تا اونجایی که من می دونم
کیفیت آب زیاد مهم نیست ، در بدترین شرایط آبی می تونید قبل از الکترولیز با هزینه کم املاح و ... را رسوب بدید یا ..
سرعت الکترولیز کم و زیاد می شه ولی کیفیت نه

کپسول های هیدروژن را توی ایرن بیشتر برای پر کردن بالن های تبلیغاتی و بادکنک و ... استفاده می کنند ، مشتری خودش را هم داره
مصارف آزمایشگاهی هم داره ولی صنعتی را اطلاع ندارم

ولی اکسیژن را با هر کیفیتی خریدار داره ، تو صنایع مختلف هم استفاده داره
کلا ذخیره سازی برق کار اقتصادی نیست ، بهتره به دنبال خطی باشید که برق تولیدی بلافاصله مصرف بشه ، یک سری کارهای صنعتی نیازی به برق با کیفیت نداره ، مثلا کوره های برقی ، خشک کن ها و ...

موفق باشی

RE: ایده ای برای تولید هیدروژن - هومان هرمزدی محمد آبادی - 12-31-2013 08:15 PM

ایده من دستگاهی هستش برای تولید برق به وسیله حرکت. مثلا رویه دستگاههای ورزشی که از وزنه استفاده میشه، میشه از این دستگاه استفاده کرد تا برق تولید کرد و به روش الکترولیز به هیدروژن و اکسیژن تبدیلش کرد.

RE: ایده ای برای تولید هیدروژن - jujushow - 12-31-2013 10:37 PM

نحوه تبدیل این انرژی ( مکانیکی یا همون فشار به الکتریسیته ) چطوره ؟

RE: ایده ای برای تولید هیدروژن - javad2220 - 04-05-2014 09:58 AM

با سلام خوب چون من شیمی خوندم عرض می کنم که همونطوری که دوست ما فرمودند کیفیت اب برای این کار مهم نیست چون هیدروژن و اکسیژن از تجزیه آب بدست میاند و مواد دیگه در این شرایط به صورت گاز تولید نمی شن. گاز اکسیژن به طور صنعتی از هوا گرفته میشه که خیلی ارزونتر از این روش هست