سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
کفشی با سیستم گرم کننده - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: کارهای عملی اعضا برای کسب درآمد (/forumdisplay.php?fid=48)
+---- انجمن: ایده ها (/forumdisplay.php?fid=57)
+---- موضوع: کفشی با سیستم گرم کننده (/showthread.php?tid=10395)

صفحه ها: 1 2

کفشی با سیستم گرم کننده - sinap - 12-27-2013 12:45 AM

سلام دوستان
من چند سال پیش یه ایده داشتم که امسال دوباره یادم اومده!
کفشی که مخصوص زمستون باشه و یه سیستمه گرم کننده کفش داشته باشه!
همونطور که میدونید قبلا کفشهایی ساخته شدن که با راه رفتن برق تولید میکنن که من تقریبا از همین قضیه میخوام استفاده کنم + یک کفی که در اصل اگر اون کفی رو برداریم دیگه گرم نمیشه کفش.
این کفش برای افرادی که در هوای خیلی سرد مجبورن بیرون باشن مثل پلیس راه، راهورها، کوهنوردها و ... میتونه مفید باشه

در مورد ساختنش فک نمیکنم مشکلی داشته باشم ولی
به نظرتون ایده ارزش کار کردن داره؟
اگه بسازمش استقبال میشه؟

RE: کفشی با سیستم گرم کننده - هومان هرمزدی محمد آبادی - 12-27-2013 12:57 AM

شما بهتر هستش کفی گرم کننده بسازید و نه کفش گرم کننده اونجوری هم قیمیت محصول کمتر هستش و هم کاربرد وسیع تری داره.
اما مشکل اصلی مکانیزم فعالیتی هستش.
هم باید نازک باشه و هم عملی.
تبدیل مستقیم فشار به گرما که عملا بی معنی هستش و منطقی ترین روش تولید برق و سپس استفاده از رشته های گرم کننده هستش.
اما روش تولید برق؟؟؟؟؟؟؟؟؟ برای تولید یه برق dc مناسب برای تولید گرما حدود 15 درجه نیاز به یه کفی به ضخامت 8 تا 12 سانت دارید!!!!!!!

RE: کفشی با سیستم گرم کننده - sinap - 12-27-2013 01:49 AM

(12-27-2013 12:57 AM)هومان هرمزدی محمد آبادی نوشته شده توسط:  شما بهتر هستش کفی گرم کننده بسازید و نه کفش گرم کننده اونجوری هم قیمیت محصول کمتر هستش و هم کاربرد وسیع تری داره.
اما مشکل اصلی مکانیزم فعالیتی هستش.
هم باید نازک باشه و هم عملی.
تبدیل مستقیم فشار به گرما که عملا بی معنی هستش و منطقی ترین روش تولید برق و سپس استفاده از رشته های گرم کننده هستش.
اما روش تولید برق؟؟؟؟؟؟؟؟؟ برای تولید یه برق dc مناسب برای تولید گرما حدود 15 درجه نیاز به یه کفی به ضخامت 8 تا 12 سانت دارید!!!!!!!

شما درست میفرمایید من هم بیشتر مد نظرم همون کفی هست.
تبدیل مستقیم که چ عرض کنم !!!!
شما چ توانی مد نظرتون هست مگه!!!؟ مگه میخواید سیستم مکانیکی پیاده کنید که 12 سانت کفی ....؟!!
همین الان کفش های تولید کننده برق برای شارژ باطری موبایل استفاده میشن اینقد هم کفی ندارن
چیزی که من دارم بهش فک میکنم در حد کفی های موجود در بازاره ولی ساختن با دست شاید غیر ممکن باشه
البته اگه اون جواب نده میشه از کف خود کفش استفاده کرد(واسه همین گفتم کفش با سیستم گرم کننده)
البته من هنوز هیچ محاسبه ای انجام ندادم و صرفا تجربی میگم.

RE: کفشی با سیستم گرم کننده - مهدی 1 - 12-27-2013 12:09 PM

دوست عزیز ، از فکر سیستم الکترونیک بیایید بیرون ، برای تولید گرما از انرژی الکتریسیته به جریان زیادی نیاز هست، که چنین فشاری نمی تونه چنین جریانی تولید کنه
باید روی شیمی مواد کار کنید و موادی را یا ترکیب موادی را کشف کنید که با فشار یا حرکت (همش ) بتونه گرما تولید کنه ، مسلما ایده خوبیه ، و اگر موفق به کشف و ثبت اختراعش بشید 100 درصد در موارد دیگر هم کاربرد پیدا می کنه

موفق باشی

RE: کفشی با سیستم گرم کننده - sinap - 12-27-2013 12:39 PM

(12-27-2013 12:09 PM)مهدی 1 نوشته شده توسط:  دوست عزیز ، از فکر سیستم الکترونیک بیایید بیرون ، برای تولید گرما از انرژی الکتریسیته به جریان زیادی نیاز هست، که چنین فشاری نمی تونه چنین جریانی تولید کنه
باید روی شیمی مواد کار کنید و موادی را یا ترکیب موادی را کشف کنید که با فشار یا حرکت (همش ) بتونه گرما تولید کنه ، مسلما ایده خوبیه ، و اگر موفق به کشف و ثبت اختراعش بشید 100 درصد در موارد دیگر هم کاربرد پیدا می کنه

موفق باشی
بله درسته اگه بشه همچین ماده ای رو پیدا کرد عالیه!
چون خیلی جاهای دیگه هم میشه استفاده کرد
البته باید بگم که با فناوری نانو ژاپن تونسته یه نمونه بسازه.
ولی فعلا در اون زمینه اطلاعاتی ندارم. باید برم دنبالش.
در مورد تولید گرما از الکتریسیته باید بگم که ما گرمای زیادی نیاز نداریم. همونطور که مستحضرید شما الان یه باطری معمولی رو به یه نارسانا مث (همین نوک مداد نوکی ها) وصل کنید گرم میشه در حدی که قابل احساسه.
در حالی که این باتری های قلمی جریان خیلی کم دارن
کار شدنی هست ولی چیزی که من با الکتریسیته بسازم اصلا قابل مقایسه با نمونه ژاپنی نخواهد بود.
شاید تنها مزیتش نسبت به نمونه ژاپنی قیمت پایین ترش باشه
خیلی ممنون از راهنمایی های شما و سایر دوستان
10_004

RE: کفشی با سیستم گرم کننده - مهدی 1 - 12-27-2013 12:56 PM

نگاه فرض را بگیر شما دوتا باتری قلمی یا یک باتری لیتیومی موبایلی را توی پاشنه کفش کار گزاشتید ، این باتری ها قبلا شارژ شده و الان انرژی الکتریسته را داخل کفش دارید ، آیا می تونید با یک باتری موبایل 3.3 ولتی 1 آمپری داخل یک کفش را گرم کنید !!! ، تا این مرحله پیش برید اگر موفقیت امیز بود بعد می رید توی مرحله بعد که شارژ این باتری هست
از نظر من غیر ممکنه با این شدت جربان بتونید کفش را گرم کنید ، چون با قوانین فیزیک در تناقض هست ولی بازم سعی خودتون را بکنید
روی همین حساب می گم باید برید سراغ علم شیمی ، مواد زیادی وجود دارند که ترکیبش واکنش گرمازاست و می تونه گرمای مورد نیاز شما را تامین کنه ، ولی مشکل توی کم خطر کردنشون هست چون بیشتر اسیدی هستند ، و مورد دوم شارژ کردنشون چون اصولا یکبار مصرف می شه ! !

RE: کفشی با سیستم گرم کننده - moele - 12-27-2013 01:13 PM

با مهدی موافقم الکتریکی اصلا جواب نمیده .احتمالا اسم شرک زیپو را شنیدید تولیدات فندکش معروفه یک چیزی داره به نام بخاری جیبی اندازه یدونه فندکه داخل بنزین مخصوص فندک می ریزید و چندین ساعت گرما میده .بخاری جیبی زیپو را سرچ کنید عکسش میاد فکر کنم حدود 100تومن قیمتشه .

اصلا به نظر من نیازی به گرم کن نیست دمای خود بدن انسان برای گرم کردن پا کافیه شما به جای گرم کن کفش می تونید یک جوراب عایق بسازید .یدونه از این جورابهای کاموایی را پاتون کنید بعد پاتون را داخل یک پلاستیک بگذارید بعد دورش را با فومهای عایق لوله بپوشونید بعد با چسب نواری کاملا عایق کنید بدون کفش بروید تو برف اصلا پاهاتون سرد نمیشه حتی شاید احساس گرمای زیاد تو پاهاتون هم داشته باشید

RE: کفشی با سیستم گرم کننده - sinap - 12-27-2013 02:14 PM

(12-27-2013 01:13 PM)moele نوشته شده توسط:  با مهدی موافقم الکتریکی اصلا جواب نمیده .احتمالا اسم شرک زیپو را شنیدید تولیدات فندکش معروفه یک چیزی داره به نام بخاری جیبی اندازه یدونه فندکه داخل بنزین مخصوص فندک می ریزید و چندین ساعت گرما میده .بخاری جیبی زیپو را سرچ کنید عکسش میاد فکر کنم حدود 100تومن قیمتشه .

اصلا به نظر من نیازی به گرم کن نیست دمای خود بدن انسان برای گرم کردن پا کافیه شما به جای گرم کن کفش می تونید یک جوراب عایق بسازید .یدونه از این جورابهای کاموایی را پاتون کنید بعد پاتون را داخل یک پلاستیک بگذارید بعد دورش را با فومهای عایق لوله بپوشونید بعد با چسب نواری کاملا عایق کنید بدون کفش بروید تو برف اصلا پاهاتون سرد نمیشه حتی شاید احساس گرمای زیاد تو پاهاتون هم داشته باشید

بابت اطلاعاتی که در مورد زیپو دادید ممنون. سرج میکنم دربارش

ولی خداییش این کارایی که شما گفتید رو کی حال داره انجام بده!! تازشم اگه این مراحل رو طی کنه اولین قدم رو که روی برف و یخ برداره چنان سر میخوره که الفاتحه ....

در مورد اینکه نیازی به گرم کن نیست باید بگم که اتفاقا تنها جایی که توی کوهنوردی و هوای سرد بیشتر در معرض یخ زدن قرار داره پا هستش دلیلشم واضحه

RE: کفشی با سیستم گرم کننده - sinap - 12-27-2013 02:35 PM

(12-27-2013 12:56 PM)مهدی 1 نوشته شده توسط:  نگاه فرض را بگیر شما دوتا باتری قلمی یا یک باتری لیتیومی موبایلی را توی پاشنه کفش کار گزاشتید ، این باتری ها قبلا شارژ شده و الان انرژی الکتریسته را داخل کفش دارید ، آیا می تونید با یک باتری موبایل 3.3 ولتی 1 آمپری داخل یک کفش را گرم کنید !!! ، تا این مرحله پیش برید اگر موفقیت امیز بود بعد می رید توی مرحله بعد که شارژ این باتری هست
از نظر من غیر ممکنه با این شدت جربان بتونید کفش را گرم کنید ، چون با قوانین فیزیک در تناقض هست ولی بازم سعی خودتون را بکنید
روی همین حساب می گم باید برید سراغ علم شیمی ، مواد زیادی وجود دارند که ترکیبش واکنش گرمازاست و می تونه گرمای مورد نیاز شما را تامین کنه ، ولی مشکل توی کم خطر کردنشون هست چون بیشتر اسیدی هستند ، و مورد دوم شارژ کردنشون چون اصولا یکبار مصرف می شه ! !

بله با نظرتون موافقم.
الکتریکی دردسرش زیاده.

در ضمن این خبر رو ببینید، این آقا با الکتریسیته ساخته همین الان پیدا کردم:

مبتكر اصفهاني کفي کفش با قابليت گرمازايي طراحي و توليد کرد .
به گزارش گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران ، آقاي حسيني با بيان اينکه فرايند توليد گرما در اين کفي سه مرحله اي است گفت : در اين سه مرحله ، وزن انسان به نيروي الکتريکي و سپس به نيروي حرارتي تبديل مي شود و حرارتي معادل 45 درجه سانتي گراد توليد مي کند .
وي کاربرد اين کفي را در کفش هاي مخصوص نظاميان و ورزشکاران در مناطق سرد سير بيان کرد و افزود : اين کفي مي تواند براي کفش هاي بيماراني كه به کمردرد و پادرد مبتلا هستند نيز مورد استفاده قرار گيرد.
وي افزود : اين کفشها در ژاپن با جنس نانو وقيمت بالا توليد مي شود که قيمت نمونه ايراني در صورت توليد انبوه زير 500 هزار ريال است.
طراحي و ساخت کفي کفش با قابليت گرمايشي 3 ماه و با هزينه 5 ميليون ريال به اتمام رسيده و در اداره ثبت اختراعات و مالکيت صنعتي به شماره 64465 به ثبت رسيده است

لینک خبر در باشگاه خبرنگاران جوان

اون قسمتی که نوشته 45 درجه دیگه خیلی باورنکردنیه! ولی نشون میده این ایده عملیه
ولی من عادت ندارم کاری که قبلا انجام شده رو انجام بدم!!

RE: کفشی با سیستم گرم کننده - moele - 12-27-2013 03:40 PM

نقل قول :بابت اطلاعاتی که در مورد زیپو دادید ممنون. سرج میکنم دربارش

ولی خداییش این کارایی که شما گفتید رو کی حال داره انجام بده!! تازشم اگه این مراحل رو طی کنه اولین قدم رو که روی برف و یخ برداره چنان سر میخوره که الفاتحه ....

در مورد اینکه نیازی به گرم کن نیست باید بگم که اتفاقا تنها جایی که توی کوهنوردی و هوای سرد بیشتر در معرض یخ زدن قرار داره پا هستش دلیلشم واضحه

دوست من شوخی می کنید 10_004خوب معلومه که قرار نیست کسی این کارها را انجام بده و هر روز بره بیرون .این یک آزمایش برای اینکه بهتون بگم زاویه دیدتون را عوض کنید شما می تونید دنبال جنسی باشید که باهاش جوراب بسازید اما 10برابر عایق حرارت قوی تری نسبت به جورابهای فعلی باشه با همون ضخامت جورابهای فعلی .مساله دقیقا تو ساختمان هم وجود داره یکی دنبال این می رود که مثلا با انرژی خورشید خونه را گرم کنه یکی هم میره عایق جدید تولید می کنه .هر دوتاش خوبه اما وقتی خورشید نداریم مجبوریم بریم سراغ عایق بهتر

امروز یکی از مهمترین علوم دنیا علم مواد است همین طور که میشه جورابی درست کرد که بوی عرق نگیره یا لباسی که آب ازش سر می خوره میشه جورابی هم درست کرد که عایق بسیار بالای حرارت باشه
نقل قول :اون قسمتی که نوشته 45 درجه دیگه خیلی باورنکردنیه! ولی نشون میده این ایده عملیه
ولی من عادت ندارم کاری که قبلا انجام شده رو انجام بدم!!

کلا این اخبارها را زیاد جدی نگیرید تو اداره ثبت اختراع ایران 1000تا موتور و چرخ بدون انرژی و سوخت ثبت شده تو نت هم سرچ کنید موارد زیادی می بینید که طرف ادعا کرده موتوری بدون نیاز به منبع انرژِی مصرفی ساخته