سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
به کجا چنین شتابان - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: بخش آموزش سایت (/forumdisplay.php?fid=132)
+--- موضوع: به کجا چنین شتابان (/showthread.php?tid=10308)

به کجا چنین شتابان - arm84 - 12-16-2013 02:08 AM

یکی از چیزایی که هیچوقت قدرشو نمیدونیم و به نظرم تو عالم کار و پیشرفت به حق واقعی خودش نرسیده صبره...شاید اگر به زندگی و کارایی که تا حالا انجام دادیم و اونجور که باید نتیجه نگرفتیم یه نگاه بندازیم ردپای عجول بودن و ذوق زدگی رو خیلی راحت میتونیم پیدا کنیم.این که ظرف شش ماه (بماند که بعضیا به یه روز و یه هفته هم قانع نیستن) انتظار داریم زندگیمون از این رو به اون رو بشه این توقع بعضی وقتا باعث میشه عجولانه عمل کنیم و نتیجه گرفتن که پیشکش ضرر هم میکنین. طی تجربیاتی که داشتم و چیزایی که دیدم به جرات میتونم بگم که آفت کار عجله و شتابه... یه بازه زمانی دراز مدت واسه خودمون تعریف کنیم ،واقع بین باشیم، توقع زود بازده هی رو نداشته باشیم. اگه بهترین ایده و کامل ترین امکانات و سرمایه رو هم داشته باشیم یه مدتی طول میکشه تا به هدفمون برسیم. امتحان کنید نمیدونید چه آرامشی به آدم میده.صبر کلید موفقیته شک نکنید. یا علی

RE: به کجا چنین شتابان - dadashi51 - 12-16-2013 09:19 AM

(12-16-2013 02:08 AM)arm84 نوشته شده توسط:  یکی از چیزایی که هیچوقت قدرشو نمیدونیم و به نظرم تو عالم کار و پیشرفت به حق واقعی خودش نرسیده صبره...شاید اگر به زندگی و کارایی که تا حالا انجام دادیم و اونجور که باید نتیجه نگرفتیم یه نگاه بندازیم ردپای عجول بودن و ذوق زدگی رو خیلی راحت میتونیم پیدا کنیم.این که ظرف شش ماه (بماند که بعضیا به یه روز و یه هفته هم قانع نیستن) انتظار داریم زندگیمون از این رو به اون رو بشه این توقع بعضی وقتا باعث میشه عجولانه عمل کنیم و نتیجه گرفتن که پیشکش ضرر هم میکنین. طی تجربیاتی که داشتم و چیزایی که دیدم به جرات میتونم بگم که آفت کار عجله و شتابه... یه بازه زمانی دراز مدت واسه خودمون تعریف کنیم ،واقع بین باشیم، توقع زود بازده هی رو نداشته باشیم. اگه بهترین ایده و کامل ترین امکانات و سرمایه رو هم داشته باشیم یه مدتی طول میکشه تا به هدفمون برسیم. امتحان کنید نمیدونید چه آرامشی به آدم میده.صبر کلید موفقیته شک نکنید. یا علی

سلام
اتفاقا چند روز پيش با دوستان صحبت مي كرديم. گفتم وقتي دقت مي كنيم مي بينيم پدر و مادرها و اگر داشته باشيم، پدربزرگ و مادر بزرگ هايمان علي رغم اينكه خيلي مواقع زندگي دشواري را پشت سر گذاشته اند، ولي آرامشي عجيب و مثال زدني دارند.
آنها به مرور ياد گرفته اند يا به خودشان ياد داده اند كه زندگي و كار و هرچي اسمش را بگذاريم،‌با همه سختي ها و راحتي هايش با هم مي گذرد و با هم اسم زندگي پيدا مي كند.
كسب و كار بخشي از زندگي است . وقتي زندگي اينجوري است حتما كسب و كار هم مي تواند اينجوري باشد.
يك متني هم سعدي در گلستان دارد:
« كارها به صبر برآيد و مستعجل به سر.»
جسارتا: مستعجل با فتح ت و ج يعني عجله كننده كه سعدي معتقد است كله پا خواهد شد.
ممنون
يا علي مدد

RE: به کجا چنین شتابان - حمید رضا غ - 12-16-2013 10:43 AM

دقیقا حرفتون درسته
من خودم چند بار چوب عجله توی کارم رو خوردم البته چند وقتیه دارم این خصوصیت رو کنار میذارم و با تامل کارها رو پیش میبرم
ممنون از هر دو دوستی که مطالب فوق رو نوشتن 10_004