سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
همه کاره وهیچ کاره!لطفا راهنمایی کنید - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: همه کاره وهیچ کاره!لطفا راهنمایی کنید (/showthread.php?tid=10307)

صفحه ها: 1 2

همه کاره وهیچ کاره!لطفا راهنمایی کنید - eass_2012 - 12-15-2013 11:51 PM

با سلام خدمت دوستان عزیز
33 سال دارم و تو یکی از شهر های جنوبی کشور زندگی می کنم.من صبح ها کارمند اداره دولتی ام ولی خودتون می دونید که اینروزا با یه حقوق نمی تونی بگذرونی.خدمت اساتید عارضم که با توجه به مدرکم چند ساعتی تدریس دانشگاه دارم(بعد از ظهر ها)و یه دفتر کوچک خدمات کامپیوتری رو هم با شراکت یکی از دوستام هم زدم که کار خرید و فروش کامپیوتر و خدمات دانشجویی رو انجام می دیم.تا اینجای کار حله و هیچ مشکلی نیست.اما مشکلم اینجاست که با وجود این همه کار باز دخلم به خرجم نمیرسه وهمیشه هشتم گرو نهمه!پس اندازی به اون صورت ندارم ،ماشین مناسبی ندارم و خیلی هم اهل ولخرجی نیستم.البته همیشه خدا رو شاکرم ولی از دوستان میخوام که راهنمایی کنند که من چرا با اینهمه کاری که میکنم درآمد و پس انداز مناسبی ندارم و برام چه پیشنهادی دارید؟

RE: همه کاره وهیچ کاره!لطفا راهنمایی کنید - hamid.h - 12-16-2013 12:13 AM

(12-15-2013 11:51 PM)eass_2012 نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان عزیز
33 سال دارم و تو یکی از شهر های جنوبی کشور زندگی می کنم.من صبح ها کارمند اداره دولتی ام ولی خودتون می دونید که اینروزا با یه حقوق نمی تونی بگذرونی.خدمت اساتید عارضم که با توجه به مدرکم چند ساعتی تدریس دانشگاه دارم(بعد از ظهر ها)و یه دفتر کوچک خدمات کامپیوتری رو هم با شراکت یکی از دوستام هم زدم که کار خرید و فروش کامپیوتر و خدمات دانشجویی رو انجام می دیم.تا اینجای کار حله و هیچ مشکلی نیست.اما مشکلم اینجاست که با وجود این همه کار باز دخلم به خرجم نمیرسه وهمیشه هشتم گرو نهمه!پس اندازی به اون صورت ندارم ،ماشین مناسبی ندارم و خیلی هم اهل ولخرجی نیستم.البته همیشه خدا رو شاکرم ولی از دوستان میخوام که راهنمایی کنند که من چرا با اینهمه کاری که میکنم درآمد و پس انداز مناسبی ندارم و برام چه پیشنهادی دارید؟

سلام دوست عزیز
تا اینجای کارو خوب اومدین و نصفه مشکلتون حل شده.چون در این انجمن دوستان و اساتید با تجربه و معلومات بالایی داند که با نهایت دلسوزی کمکتون خواهند کرد و البته بنده هم تا جایی که اطلاعات دارم....
ورودتون رو به انجمن تبریک و خوش آمد میگم.
بنده بشدت با بحث استخدامی مشکل دارم و اگه واقعا قصد رهایی از مشکلتون رو دارید بنظرم درجه اول خروج از اینکاره.
بقول دکتر جهانگیری باید پل های پشت سرتون رو خراب کنید تا دیگه راهی بجز جلو رفتن نداشته باشید.
بعدش میتونید با ایجاد طوفان فکری با توجه به توانایی های مالی و استعدادها و تخصص ها و علاقه مندی هایی که دارید کاری رو شروع بکنید
البته بدون شک کار بسیار دشوار وطولانی ست ولی به هر حال باید از یک نقطه شروع بشه.
در مورد کار خدمات کامپیوتری هم با عرض معذرت باید بگم جز وقت تلف کردن و خستگی و اعصاب خوردی هیچی نداره
باید یه فکر اساسی بشه.
در صورت باز شدن موضوع در روزهای بعد اگه کمکی از دستم بربیاد حتما انجام میدم
موفق باشید

RE: همه کاره وهیچ کاره!لطفا راهنمایی کنید - eass_2012 - 12-16-2013 09:27 AM

دوست عزیز با تشکر از شما بابت پاسختون.اساتید گرامی به نظر شما با توانایی هایی که من دارم چه کار بهتری می تونم انجام بدم-من لیسانس برق و ارشد it دارم-از نظر تخصص کاری به هر دو یعنی برق و کامپیوتر مسلطم و یادگیریم هم خوبه-با توجه به کار بازار از پس کارای بازاری هم بر میام-ولی درآمدی که از خودم انتظار دارم خیلی بیشتر از اینیه که الان دارم.

RE: همه کاره وهیچ کاره!لطفا راهنمایی کنید - بابایی - 12-16-2013 01:34 PM

دوست عزیز
ابتدا با بودجه بندی هزینه ها شروع کن
قدم اول اینه
باید بتونی مطابق بودجه ماهیانه ات هزینه کنی
هر وقت تونستی این کار و انجام بدی میتونی با درآمدهای زیاد هم بازی کنی
شما با هر میزان درآمد به احتمال 99% دخلت با خرجت نمیخوره
این ربطی به درآمدت نداره
به نظم در هزینه ها ربط داره
ببخشید صریح گفتم
خودمم تا سه چهار ماه پیش همین مشکل شما رو داشتم

RE: همه کاره وهیچ کاره!لطفا راهنمایی کنید - eass_2012 - 12-16-2013 02:01 PM

سلام.ممنون دوست عزیز حق با شماست.اما راهکار عملی شما چیه؟من از چند راه مختلف درآمد دارم
1-حقوق ثابت2-تریس دانشگاه3-فروش و تعمیرات سیستم4-انجام ترجمه و پروژه های دانشجویی5-یارانه 3 نفر
اما خرجهام 1-خرج روز مره خورد و خوراک2-بازپرداخت وام 3-هزینه بنزین و تعمیر ماشین4-شهریه دانشگاه
اما در نهایت می بینم واقعا دخل با خرج جور در نمیاد.خیلی از دوستام با درآمد کمتر خیلی پس انداز بهتری دارند.خدمتتان عرض کنم که اصلا اهل ولخرجی هم نیستم

RE: همه کاره وهیچ کاره!لطفا راهنمایی کنید - بابایی - 12-16-2013 02:09 PM

ابتدا هزینه هاتو گروه بندی کن
در این مرحله باید توی بودجه ماه درآمدت رو به هر گروه تخصیص بده
بعد در طی ماه هزینه هاتو ریز به ریز بنویس
آخر ماه بررسی کن ببین چقدر به بودجه ات متعهد بودی
اگه مشکل تو بودجه داشتی بودجه رو اصلاح کن و در ماه بعد دوباره همون سیکل رو طی کن

تا برسی به بودجه خوب

دو تا حساب هم حتما باید سرفصل داشته باشند:
بخشی از بودجه هر چقدر هم باشه باید به حساب هزینه های اضطراری و بخشی به پس انداز تخصیص یابد مقدارش اصلا مهم نیست.
این بودجه رو با همسرت یا دوست نزدیکت یا پدر و مادر چک کن یادت باشه یکی باید اونو ارزیابی کنه که دلسوزته

RE: همه کاره وهیچ کاره!لطفا راهنمایی کنید - eass_2012 - 12-16-2013 02:20 PM

از نظر کار چی اساتید؟به نظر شما همین روندو ادامه بدم یا برای تایم بعد از ظهر کار رو تغییر بدم؟سراغ چی برم که درآمدش بهتر باشه؟و آیندش؟

RE: همه کاره وهیچ کاره!لطفا راهنمایی کنید - eass_2012 - 12-16-2013 10:03 PM

دوستان عزیز بی صبرانه منتظر پیشنهاد های کاری شما هستم

RE: همه کاره وهیچ کاره!لطفا راهنمایی کنید - orgeneral - 12-17-2013 03:30 PM

بنظر من سعی نکنید فکرتون فقط روی تخصصتون(ITو برق) معطوف بشه.شاید راههای در امد دیگه ای هم باشه که راحتتر بتونه شمارو به پول برسونه.
من خودم لیسانس IT هستم و شغل اصلیم هم برنامه نویسیه(کارمندی).یه مدت منم تو اوقات بیکاری کارهایی مثل اسمبل سیستم و فروش لپتاپ انجام دادم ولی دیدم به وقت گذاشتنش نمیارزه.با خودم گفتم چرا من گیر دادم به کامپیوتر و برنامه نویسی؟! Huh
کارای بعد از وقت اداریم رو گذاشتم کنار و رفتم تو کار پرورش بوقلمون Big Grin
خداروشکر الان هم مغازه دارم هم کار پرورش رو ادامه میدم.(با حفظ شغل اصلیم).
الان هم اینا رو سپردم به پسر عموم(شریکم هستیم) و فقط نظارت میکنم10_004
الان بعد از ظهرا هم به یه کار دیگه مشغول شدم که بماند.
منظورم از این حرفا این بود که دیدتون رو باز کنین.
من با دوستان موافقم که کارمندی خودش یه سد بزرگه که جلوی ثروتمند شدن رو میگیره(منم باید یواش یواش به فکر استعفا باشم A00 (130))
بازم سئوالی بود در خدمتم

RE: همه کاره وهیچ کاره!لطفا راهنمایی کنید - eass_2012 - 12-17-2013 05:27 PM

سلام دوست عزیز .راستش برای مرغ داری چند سال پیش شریک شدم اما به موقع گرونی کنجاله و سویا و محدودیت دولت برا قیمت مرغ رسید و ما ضرر کردیم.الان برای پرورش بوقلمون چقد سرمایه می خواد؟چند نفرو چقدر فضا؟