سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
چین - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارگروه های کارهای عملی سایت (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- انجمن: كارگروه صنعت (/forumdisplay.php?fid=116)
+--- موضوع: چین (/showthread.php?tid=10238)

صفحه ها: 1 2

RE: چین - yunespc - 12-20-2013 12:05 PM

به نظر من که دلیل موفقیت کالاهای بی کیفیت چینی حمایت دولت انها ار تولید گرفته تا فروش و بازاریابی انهاست

RE: چین - jahanagahi - 12-20-2013 12:31 PM

عزیزان اگر حوصله دارند مطلب لینک زیر را مطالعه فرمایند:

دلایل پیشرفت اقتصادی-علمی چین؟

RE: چین - ribel - 12-26-2013 01:08 PM

دلیل اصلی پسرفت ایران سیاست های غلط سیایت مدارامونه...
یکی از دوستان تو کار طراحی و ساخت انیمیشین فعالیت میکرد ... چند وقت پیش متوجه شدم که فروشگاه موادغذایی زده..وقتی دلیل کنار گذاشتن کار قبلیشو پرسیدم گفت باید با یک سری مسائل کنار بیای..
مثلا اینکه وقتی هزینه پروژه ه سفارش داده شده توسط یک نهاد دولتی 100 میلیون براورد شده 50 میلیون بیشتر سهم تو نیست چرا؟
چونکه مدیران اون نهاد هم باید نفعی ببرن ...
وقتی نهادی مثل استانداری خراسان همچین کاری انجام بده دیگه از بقیه انتظاری نیست..
این یک نمونه از کارایی که باعث میشه تا جوونا نسبت به کار دل زده بشن

RE: چین - آتيلاماكويي - 04-24-2014 03:18 PM

دوستان فرمودند: به نظر من که دلیل موفقیت کالاهای بی کیفیت چینی حمایت دولت انها ار تولید گرفته تا فروش و بازاریابی انهاست.
-----------------------
بنظر بنده این کالای چینی نیست که بی کیفیت هست بلکه این سفارشهای تجار ایرانیست که بی کیفیت ترین محصول ممکن را به تولیدکننده چینی سفارش میدهند و از فقر و نداری و مشکلات ملت سو استفاده میکنند چون منی که درآمد ندارم مجبورم به اندازه پولم آش بخورم.

RE: چین - afshin67 - 04-26-2014 11:28 AM

بله کاملا درسته جنس چینی هفت یا هشت درجه داره و یک موضوع خیلی مهم هم وجود داره که تاجر برای فروش بیشتر و سود خودش جنس درجه پایین رو وارد ایران میکنه
یکی از دوستام که رفته بود چین بهم میگفت که رفتم واسه خودم یه دریل بخرم و فروشنده بهم گفتن هفت نوع جنس وجود داره و اونایی که درجه یک تا چهار بودن اصلا اسم رو نشنیده بودم و به فروشنده گفتم آخه از این مارک ها من تاحالا تو ایران ندیدم
فروشنده هم بهش گفته که وقتی تاجر ایرانی میاد واسه خرید میگه اجناس درجه شش و هفت رو میخوام
متاسفانه تاجرهای ایرانی هم فقط به فکر سود خودشون هستن

RE: چین - moele - 04-26-2014 02:35 PM

(04-26-2014 11:28 AM)afshin67 نوشته شده توسط:  بله کاملا درسته جنس چینی هفت یا هشت درجه داره و یک موضوع خیلی مهم هم وجود داره که تاجر برای فروش بیشتر و سود خودش جنس درجه پایین رو وارد ایران میکنه
یکی از دوستام که رفته بود چین بهم میگفت که رفتم واسه خودم یه دریل بخرم و فروشنده بهم گفتن هفت نوع جنس وجود داره و اونایی که درجه یک تا چهار بودن اصلا اسم رو نشنیده بودم و به فروشنده گفتم آخه از این مارک ها من تاحالا تو ایران ندیدم
فروشنده هم بهش گفته که وقتی تاجر ایرانی میاد واسه خرید میگه اجناس درجه شش و هفت رو میخوام
متاسفانه تاجرهای ایرانی هم فقط به فکر سود خودشون هستن

تو همه جای دنیا همه نوع آدم هست .اما بحثی که وجود داره اینه که کسی از سود کردن بدش نمیاد .تاجر وقتی می بینه جنس ارزون و بی کیفیت هنوز نیومده تو مغازه فروش میره درحالی که با کیفیت گرون کلی خواب سرمایه داره هرکسی باشه ارزون تره را میاره خریدار باید جنس بی کیفیت نخره .که البته با وضعیت اقتصادی فعلی اکثرا مردم مجبور هستند جنس ارزون بخرند و بی کیفیت همین دریل که مثل زدید 3سال پیش من رفتم برا مصرف شخصی دریل بخرم یدونه بوش خریدم 400تومن همون موقع مشابه غیر اورجینالش بود 120تومن .الان همون دریل اورجینالش شده 1500امروز من بخواهم دریل بخرم وسع مالیم نمیرسه اصلی بخرم دریل هم نیاز دارم مجبورم که کپی بخرم .وارد کننده هم می دونه بازار کپی بهتره برای همین بیشتر وارد میکنه Confused

RE: چین - آتيلاماكويي - 04-27-2014 11:47 AM

من در اکثر موارد که با چین مشکا پیدا میکنم میبینم ریشه برمیگرده به یک مساله ساده. مساله ای که باعث میشه هم تولید کننده های باسابقه و هم کسانیکه قصد راه اندازه واحد تولیدی رو دارند نتونند با تولیدات چین رقابت کنند. ببینید با توجه به مشکلات اقتصادی کشورمون و ضعف مالی خیلی از ما ایرانی ها با ورود محصولات چینی ارزون قیمت نیاز مقطعی خودمون رو رفع کنیم و توان مالی ما اجازه نمیده جنس باکیفیت گرونتر استفاده کنیم.
حالا فرض کنیم یک نفر تولیدکننده تصمیم میگیره اون هم جنسی مشابه چین-کیفیت و هزینه کم- تولید کنه-بنابراین میره دنبال مواد اولیه حالا این مواد اولیه هم اگر بازدوباره محصول چین نباشه یک مشکلی هست.تولید کننده مثلا میره یک تن از فلان ماده اولیه را میخره روی اون کار میکنه محصول میده بیرون میبینه باز خیلی خیلی گرونتر از محصول مشابه چینی شد.چرا؟ علاوه بر بسیاری مشکلات تولید در ایران نظیر گرفتاریهای اداری و بانکی و مجوز و بهداشت و اداره کار و عدم حمایتها و ... چون چین با سرمایه خیلی خیلی خیلی زیاد بجای یک تن، هزاران هزار تن اون ماده اولیه را یکجا یا تولید میکنه و یا اینکه از کشورهای دیگر نظیر ایران بصورت مفت و مجانی میخره و میبره به کارخونه های خودش میده بنابراین همیشه ارزونترین ماده اولیه در دنیارو دراختیار داره-نیروی کار زیاد و ارزان و بسیاری از حمایتهای دولتی رو هم به فاکتور ماده اویا ارزانش اضافه کنید نتیجه میشه تسخیر بازارهای جهانی و شکست دادن بزرگترین اقتصادهای دنیا