سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
کتاب فروشی یا جلسه علمی...!! - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کسب در آمد در ایران و دنیا (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: ایده های ساده برای کسب درآمد و یافتن شریک شغلی (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- موضوع: کتاب فروشی یا جلسه علمی...!! (/showthread.php?tid=10147)

کتاب فروشی یا جلسه علمی...!! - minoo - 11-25-2013 12:12 PM

سلام به دوستان و استادان محترم.
چند روز پیش به طور اتفاقی یک کتاب فروشی تازه تاسیس رو دیدم و از اونجایی که علاقه بسیاری به کتاب دارم طبق عادت وارد کتاب فروشی شدم.
اما ایده جالب توجه کتاب فروشی "که من تا به حال ندیده بودم" این هست که هر هفته یک روز خاص و یک ساعت مشخص رو به بحث و تبادل نظر راجع به مباحث فلسفی میپردازه و ورود برای عموم آزاد هستش.
من از این ایده خوشم اومد و در کنار اون ایده های جالبتری هم به ذهنم رسید.گفتم مطلب رو اینجا بذارم ببینم چه ایده های دیگری میشه واسه یه کتاب فروش ارائه داد..
امیدوارم دوستان و استادان همکاری کنند و ایده هایی که به ذهنشون میرسه رو بیان کنند..
10_00410_004

RE: کتاب فروشی یا جلسه علمی...!! - ali mohammady - 11-25-2013 12:37 PM

این ایده یه مقدار دموده شده

الان تو کتاب فروشی های معتبر هر ماه یک کتاب رو مشخص میکنن و حتی از نویسنده اون کتاب هم دعوت میکنن تا بیاد و در مورد کتاب صحبت کنه
هر کس کتاب رو میخونه و وارد جلسه میشن و با هم بحث و گفتگو سازنده میکنن
اگه بتونین مدیریتش کنین و ارتباط با نویسنده های معروف داشته باشین واقعا جواب میده و از طرف مسئولین مربوطه هم حمایت میشین

RE: کتاب فروشی یا جلسه علمی...!! - minoo - 11-25-2013 01:00 PM

ببینید بحث انتقاد کتاب نیست.بله درسته خیلی از کتابفروشی ها در زمینه انتقاد کتاب جلساتی را با حضور نویسنده تشکیل میدهند.تفاوت این موضوع در نوع بحث ها هست.در مورد کتاب خاصی بحث نمیشه .در مورد یک موضوع خاص بحث میشه و ممکنه در مورد اون موضوع هزاران کتاب تالیف شده باشه..

RE: کتاب فروشی یا جلسه علمی...!! - ali mohammady - 11-25-2013 01:15 PM

فقط باید حواستون باشه که این جور بحث های ازاد عواقبی داره

مثل این که فردا بهتون انگ این رو می چسبونن که شما دارین تفکر اومانیستی و تفکرات دیگه رو ترویج میدین
شاید باورتون نشه حتی به دکتر وین دایر و انتونی رابینز هم دارن یه گیرهایی میدن کافیه فقط اسم در کنین که این جور جلسات برگزار میشه

کتاب فروشی رو میشناسم که کلانتری محلشون و فرمانداری و... همه باهاش لجن و حتی نمیتونه تو سطح شهر تبلیغ کنه و چند بار چند تن از دوستان عزیز شیشه های مغزش رو مورد عنایت قرار دادن

در کل وارد حیطه ای میشید که ریسک زیاد داره

RE: کتاب فروشی یا جلسه علمی...!! - minoo - 11-25-2013 01:30 PM

البته من این کار رو انجام ندادم.کتاب فروشی دیدم که این کار رو انجام میده.
خب هر کاری ریسک خاص خودشو داره.بعضی کارها بیشتر و بعضی کمتر..در این زمینه ریسک این کار کمی بالاتر از کارهای دیگه هست..
در کل هدفم از ارائه این بحث ایده های جالبی هست که میشه در مورد کتاب فروشی ها داد..