سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
واردات پوشاک و لوازم آشپزخانه - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کسب در آمد در ایران و دنیا (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: ایده های ساده برای کسب درآمد و یافتن شریک شغلی (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- موضوع: واردات پوشاک و لوازم آشپزخانه (/showthread.php?tid=10065)

صفحه ها: 1 2 3

واردات پوشاک و لوازم آشپزخانه - behmod - 11-17-2013 04:41 AM

سلام

جالبه که عرض کنم این دومین پست من توی فروم هست که فکر کنم اولی از نظر مدیران تبلیغاتی بود و حذف شد . اما از اونجایی که " من شروع کننده ای پر انرژی هستم " پس دوباره به شکل دیگه ای این پست رو می نویسم .

می خوام یه تجربه که از 15 سال کار مداوم بدست اوردم و در اصل یه نکته و راهنمایی کوچیکی هست که یکی از بزرگترین کارآفرینان و ثروتمندان خودساخته ایران به من گفت رو بهتون بگم .

ایشون به من گفت : اگه سرمایه نداری یا سرمایه ات کمه و می خوای کمترین ریسک رو در بازار داشته باشی
1- کالایی عرضه کن که مشتری عام داشته باشه
2- کالایی تولید کن که مصرف روزانه داشته باشه

از اونجا که ایشون روش دوم رو انتخاب کرده بود و الان بزرگترین مجتمع کشت و صنعت و لبنیات آسیا رو داره و گوشت و لبنیاتی تولید می کنه که کمتر از یک روز توی انبارهاش می مونه ، من آیتم یک رو انتخاب کردم و بعد از چند سال کار کردن به حرف این مرد بزرگ رسیدم و تمام انرژی ام رو روی این قضیه گذاشتم

الان توی یکی از مناطق آزاد پوشاک وارد می کنم و می خوام به دوستایی که می خوان تازه شروع کنن کمک کنم که اونا هم مسیر خودشون رو پیدا کنن

اگه فکر می کنین می تونید توی این زمینه کار کنید هر راهنمایی که بخواهید بفرمایید در اختیارتون می ذارم .

خیلی دوست داشتم اون موقع که منم 18 سالم بود و تازه داشت شخصیت تجاری و اقتصادی ام شکل می گرفت کسی بود که که راهنمایی ام کنه و اجازه نده مرتبا" به کوهی از سنگ بخورم .

در هر صورت این روزها که دیگه سنی از من گذشته افسوس انرژی گذشته ام رو می خورم و شاید اینجوری دارم خودم رو راضی و پرانگیزه نگه می دارم .

آرزو می کنم در هر شغلی که هستید بهترین باشید .

RE: واردات پوشاک و لوازم آشپزخانه - yousefi66 - 11-17-2013 11:25 AM

لطفا در مورد نحوه کار خود بیشتر توضیح دهید.
1-حداقل سرمایه مورد نیاز
2-نحوه خرید و فروش
3-کدام منطقه آزاد فعالیت می کنید
4-چه مجوزهایی رو باید داشته باشیم

RE: واردات پوشاک و لوازم آشپزخانه - behmod - 11-17-2013 01:51 PM

(11-17-2013 11:25 AM)yousefi66 نوشته شده توسط:  لطفا در مورد نحوه کار خود بیشتر توضیح دهید.
1-حداقل سرمایه مورد نیاز
2-نحوه خرید و فروش
3-کدام منطقه آزاد فعالیت می کنید
4-چه مجوزهایی رو باید داشته باشیم

1- شخصا" با 3 میلیون شروع کردم البته با این پول جنسی نمی شه وارد کرد . بنده هم لباس از دوستانی که وارد می کردن می خریدم و از منطقه خارج می کردم . بعدا" که سرمایه ام بیشتر شد از ترکیه پوشاک وارد کردم . در حال حاضر از ترکیه و آلمان خرید می کنم .
پوشاک قابلیت خوبی که داره اینه که هر جایی می شه فروخت و نیازی هم به سرمایه زیاد نداره با خیلی ها ارتباط دارم که کار پوشاک رو از توی خونه اشون و فروش به خانواده - همسایه - اقوام خودشون شروع کردن .
2- این سوال کلی هست ولی : از کشور مورد نظر خرید می کنیم به موسسه حمل می دیم تا منطقه حمل می کنه . پس از ورود به انبار گمرک منطقه و ترخیص، می فروشیم
برای فروش هم چون من یه تعداد مشتری ثابت و جدید ( مغازه دار، خانم خونه ، چترباز ) دارم قبل یا همزمان با ورود جنس ام به منطقه سایت فروش ام رو آپدیت می کنم و به مشتری اس ام اس می دم و اگه تونستن حضوری می آن و در غیر اینصورت غیر حضور سفارش می دن.
3- منطقه آزاد ارس - جلفا - مجاور مرز ارمنستان، آذربایجان و ترکیه
4- پروانه صنفی از منطقه ( داشتن مغازه یا دفتر کار بر حسب نوع کالای وارداتی یا موضوع فعالیت + اسکان دائم در منطقه : کارت ارس وندی ) اگه جنس زیاد وارد می کنید که باید انیار هم معرفی کنید .

RE: واردات پوشاک و لوازم آشپزخانه - khosroba - 11-17-2013 02:50 PM

سلام
در کشور آلمان فروشگاهایی هست که لباسهای مارک دار رو بعد از خارج شدن از مد روز می فروشن البته با قیمت های خیلی ارزو ن
حالا سوال این هست ایا ورود لباس مارک دار به ایران قانونی هست و اینکه از چه راهی میشه بدون گمرک مثلا از ترکیه یا عراق جنس وارد کرد

RE: واردات پوشاک و لوازم آشپزخانه - حسن قجر - 11-17-2013 02:58 PM

سلام دوست عزيز چطور ميشه با شما همكاري كرد؟البته با سرمايه كم

RE: واردات پوشاک و لوازم آشپزخانه - behmod - 11-17-2013 04:05 PM

(11-17-2013 02:50 PM)khosroba نوشته شده توسط:  سلام
در کشور آلمان فروشگاهایی هست که لباسهای مارک دار رو بعد از خارج شدن از مد روز می فروشن البته با قیمت های خیلی ارزو ن
حالا سوال این هست ایا ورود لباس مارک دار به ایران قانونی هست و اینکه از چه راهی میشه بدون گمرک مثلا از ترکیه یا عراق جنس وارد کرد

درسته . به دلیل بالا بودن نرخ یورو ( نرخ آزاد ) و مشکل انتقال قانونی ارز و تعرفه 100 درصدی گمرکی ورود پوشاک به ایران که جزء اولویت گروه 10 محسوب می شه عملا" واردات پوشاک از هیچ کشوری به صرفه نیست مگر تحت شرایط خاص که عرض می کنم .

در حال حاضر مثلا" یه شلوار جین در آلمان که گرید آ ( 1A- ware ) یعنی کالای مرغوب باشه ( اجازه واردات پوشاک درجه 2 1B-ware داده نمی شه ) حدود 100 یورو هست و اگه 100 یورو هم گمرکی و هزینه استاندارد داشته باشه و برای هر دونه 3-2 یورو هم هزینه حمل داشته باشه با یورو 4300 تومان ( چون این پول به دلیل ت/ح/ر/یم به صورت سیاه و خارج از شبکه بانکی به اروپا انتقال پیدا می کنه ) این شلوار قیمت خریدی معادل 872900 تومان خواهد داشت که عملا" به هیچ عنوان به صرفه نیست

اما فرض کنید از این جنس یک فصل گذشته باشه که معمولا" قیمت اون تا 10 یورو پایین می آد ( فصل جنس گذشته کیفیت هیچ افتی نداره و همون جنس هست ) و از طریق یکی از تجار مناطق آزاد و با کمترین هزینه گمرکی ( 15 تا 20 درصد ) و با همون کرایه بیاد می شه 15 یورو و یعنی 64500 تومان

با این قیمت می بینید که واردات و فروش به صرفه هست و حداقل مشتری به خاطر اینکه جنس اروپایی می خره حاضره مبلغ بیشتری بپردازه و اصلا" قیمت خاصی نداره و این هنر شماست که این جنسو هرچه قدر بالاتر بفروشید مخصوصا" اینکه اون جنس مارک معتبری باشه .

اما در رابطه با قسمت دوم سوال شما اگه مقصد نهایی جنس شما ایران هست که صرف نداره که اونو به کشور دیگه ای بفرستید و پول ترانزیت و خاک بدید

وقتی راه قانونی وجود داره چرا قاچاق و غیر قانونی عمل کنیم .

RE: واردات پوشاک و لوازم آشپزخانه - behmod - 11-17-2013 04:30 PM

اما دوستی سوال پرسیده که با چه مقدار شروع کنم و چی بفروشم .

1- اگه تازه می خواید شروع به کار پوشاک بکنید به هیچ عنوان سراغ جنس مردونه نرید .
2- مهم نیست با چقدر شروع می کنید ( فکر می کنم برای همین توی این فروم هستید که با ایده و سرمایه کم بتونید موفقیت کسب کنید )
3- در ابتدا اجناس فصلی کمتری بخرید تا مهارت بیشتری کسب کنید : گرچه سود خوبی داره
( لباس فصلی مثل : کاپشن --- لباس غیر فصلی مثل لباس راحتی زنانه و یا شلوار جین )
4- شما جنسی رو می خرید که بفروشید بنابراین اول مشتری پیدا کنید . از خانواده، دوستان ، اقوام و همایگانتان شروع کنید بعد که کارتون گرفت مغازه بگیرید .

موفق تر باشید .

RE: واردات پوشاک و لوازم آشپزخانه - khosroba - 11-17-2013 04:43 PM

خوب من تا حالا ندیدم اینجا لباس 100 یورو به 10 یورو فروش بره ولی قیمتها تا 50 درصد افت میکنه من چون ایران نیستم بازارو نمیشناسم برای همین راهنمایی میخواستم که آیا بارار لباس مارک دار تو ایران با وجود گمرک بالا مشتری داره

RE: واردات پوشاک و لوازم آشپزخانه - behmod - 11-17-2013 04:59 PM

(11-17-2013 04:43 PM)khosroba نوشته شده توسط:  خوب من تا حالا ندیدم اینجا لباس 100 یورو به 10 یورو فروش بره ولی قیمتها تا 50 درصد افت میکنه من چون ایران نیستم بازارو نمیشناسم برای همین راهنمایی میخواستم که آیا بارار لباس مارک دار تو ایران با وجود گمرک بالا مشتری داره
من لباس شلوار 99.90 یورویی بنتون رو 12 یورو خریدم . جنسهایی دیگه ای هم خریدم که قیمت اونها در همین حد یا پایین تر بوده .

قسمت دوم سوال شما رو در بالا مفصل جواب دادم و عرض کردم تحت اون شرایط بله قابل رقابت هست .

در غیر این صورت قطعا" جواب نمی ده .

RE: واردات پوشاک و لوازم آشپزخانه - مهدی 1 - 11-17-2013 09:28 PM

داداشی آدرس سایتت را پی ام کن ببینم چی داری