سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
در مورد مشکل من نظرتون رو بفرمایید - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: در مورد مشکل من نظرتون رو بفرمایید (/showthread.php?tid=10017)

صفحه ها: 1 2

در مورد مشکل من نظرتون رو بفرمایید - esijm - 11-11-2013 09:53 AM

سلام دوستان.
من الان در بازار مشغول به فعالیت می باشم ولی به صورت شراکتی (درصد کمی از سرمایه مال منه). در واقع من در اونجا برای دیگری کار میکنم و علاوه بر حقوق ثابت ، درصدی هم از فروش پورسانت میگیرم.
الان من چند مشکل دارم
اصلا از لحاظ ذهنی نمیتونم دیگه قبول کنم که برای کسی کار کنم.(چیزی که همیشه بوده ام) فکر میکنم میتونم خودم برای خودم کار کنم و کسب و کاری راه اندازی کنم ولی از ریسکش میترسم من تازه ازدواج کردم همین الانش از عهده کل مخارج زندگی برنمیام اگر کار خودمو بخوام شروع کنم درآمدم برای مدتی (تا بازدهی کار) خیلی کم میشه.
حالا :
1- آیا از این کار جدا شم و شروع به کار دیگه ای بکنم ؟
2- من نمیتونم همین کار الان خودمو به صورت شخصی ادامه بدم. چون میشم رقیب همکار فعلیم و نمیخوام به هیچ وجه دلخوری برای ایشون پیش بیاد . حالا توی انتخاب شغل آینده ام موندم چیکار کنم ؟
3- مشکلی از لحاظ سرمایه ندارم میتونم از کسی بگیرم به عنوان سرمایه گذار . نظر شما چیه آیا وام بگیرم یا سرمایه گذار؟

خیلی درگیرم لطفا منو راهنمایی کنید

RE: در مورد مشکل من نظرتون رو بفرمایید - navidh8 - 11-11-2013 10:54 AM

وام رو وقتی بگیر که از کارت مطمئنی
به نظرم سرمایه گذار بهترین گزینه باشه

RE: در مورد مشکل من نظرتون رو بفرمایید - m-jalalvand - 11-11-2013 10:56 AM

(11-11-2013 09:53 AM)esijm نوشته شده توسط:  سلام دوستان.
من الان در بازار مشغول به فعالیت می باشم ولی به صورت شراکتی (درصد کمی از سرمایه مال منه). در واقع من در اونجا برای دیگری کار میکنم و علاوه بر حقوق ثابت ، درصدی هم از فروش پورسانت میگیرم.
الان من چند مشکل دارم
اصلا از لحاظ ذهنی نمیتونم دیگه قبول کنم که برای کسی کار کنم.(چیزی که همیشه بوده ام) فکر میکنم میتونم خودم برای خودم کار کنم و کسب و کاری راه اندازی کنم ولی از ریسکش میترسم من تازه ازدواج کردم همین الانش از عهده کل مخارج زندگی برنمیام اگر کار خودمو بخوام شروع کنم درآمدم برای مدتی (تا بازدهی کار) خیلی کم میشه.
حالا :
2- من نمیتونم همین کار الان خودمو به صورت شخصی ادامه بدم. چون میشم رقیب همکار فعلیم و نمیخوام به هیچ وجه دلخوری برای ایشون پیش بیاد . حالا توی انتخاب شغل آینده ام موندم چیکار کنم ؟
3- مشکلی از لحاظ سرمایه ندارم میتونم از کسی بگیرم به عنوان سرمایه گذار . نظر شما چیه آیا وام بگیرم یا سرمایه گذار؟

دوست عزیز سلام
جالب است.خودتان در نوشته های خود ، جواب سوالهای خودتان را میدهید
فکر کنم جای چند نکته خالی مونده :
1- زندگی موفق و بهتر بگم کارآفرینی ، چیزی جز ریسک پذیری البته به صورت برنامه ریزی هدفدار نیست.باید ریسک کرد.البته ریسکی که با برنامه ریزی همراه باشه و مثلا از روی احساس انجام نشه
2-تووی بازار کار چیزی به اسم دلخری وجود نداره.شما روزی رقیب دوست خود خواهید بود و شاید کس دیگری.بناربراین ناراحتی وی ، فکر میکنم چیز بچه گانه ای باشد.شما رفیق رقیب میشوید.البته رقابتی سالم
3-اگر از کسی به عنوان سرمایه گذار بخواهید پول بگیرید باز همان اش و همان کاسه است.باز هم شریک هستید و باز هم چندوقت بعد میخواهید جدا شوید.نظر من این است که اگر سرمایه گذار گرفتید تا حد امکان به کار خود وارد نکنید.البته وام خوب است ولی سود عجیب آن و آیا جوابگویی قسطهای آن میتواند توسط شما انجام شود؟

من از کار فعلی شما خبر ندارم ولی اگر توضیح بدین میشه بهتر راهنمایی کرد....

RE: در مورد مشکل من نظرتون رو بفرمایید - مهدی 1 - 11-11-2013 11:55 AM

با درود

با این شرایطی که از خودتون فرمودید ، بخواهید ، کار جدیدی را بدون سرمایه شخصی و تجریه قبلی شروع کنید ، ریسک موفقیتش خیلی میاد پایین

به نظر من بهترین کار اینه که این صحبت ها را رک و راست به کارفرماتون بزنید ، حتی به خود ایشون پیشنهاد سرمایه گذاری و شراکت هم بکنید ، احتمال قبول کردنشون کم نیست

RE: در مورد مشکل من نظرتون رو بفرمایید - bmj - 11-11-2013 03:49 PM

با سلام
شما میتونید از این پس به صورت یک شیفت پیش کارفرماتون کارکنید و در شیفت دیگر کار خودتان را پیش ببرید اگر راضی بودید و پیشرفت داشتید که کم کم مستقل شوید در غیر اینصورت خیالتان راحت است که کار قبلیتان را از دست نداده اید
در مورد وام هم که با این سودهای کلان آن هم در شروع کار که معمولا سوددهی کارتان کم است ریسک بزرگی است
با امیدموفقیت شما
با سلام
شما میتونید از این پس به صورت یک شیفت پیش کارفرماتون کارکنید و در شیفت دیگر کار خودتان را پیش ببرید اگر راضی بودید و پیشرفت داشتید که کم کم مستقل شوید در غیر اینصورت خیالتان راحت است که کار قبلیتان را از دست نداده اید
در مورد وام هم که با این سودهای کلان آن هم در شروع کار که معمولا سوددهی کارتان کم است ریسک بزرگی است
با امیدموفقیت شما

RE: در مورد مشکل من نظرتون رو بفرمایید - sir-mahyar - 11-11-2013 04:09 PM

اگه میشه یه مقدار در مورد کار الانتون و کاری که می خواین راه بندازین توضیح بدید تا راحت تر بشه کمکتون کرد

در ضمن کار هایی وجود داره که شما میتونین بدون اینکه کار الانتون رو ول کنین می تونین انجامشون بدین!

با انجام اون کار ها ظرف یکسال می تونین سرمایه مورد نظر رو جمع کنید و کارتون رو راه بندازین

لطفا توضیح یادتون نره...

موفق باشید

RE: در مورد مشکل من نظرتون رو بفرمایید - soshiant - 11-11-2013 04:43 PM

به نظر من چون اول زندگی هستی خیلی باید مراقب باشی تا همسرت نسبت به تصمیماتی که میگیری بدبین نشه و الان باید اون تصمیمی رو بگیری که تورو به موفقیت نزدیک تر میکنه
هیچوقت فکر نکن که داری برای کسی کار میکنی همه ما چه کارفرما چه کارگر برای خودمان کار می کنیم.خدای نکرده تنبلی موقع سر صبح بیدار شدن و سر وقت حاضر شدن در محل کار یا زیر پا گذاشتن غرور برای گرفتن چند ساعت مرخصی و استقلال بیشتر نباید بگذاره شما امروز تصمیمی بگیری که برات مشکلات مادی و خانوادگی ایجاد کنه.
اگر هم فکر می کنی حقوقی که داری میگیری کمه و جواب زندگیت رو نمی ده پس بهتره به فکر کسب و کار بهتر و بزرگتری باشی و گرنه یکسال بعد که از این کار کنار کشیدی و رفتی سراغ کار بهتر حسرت می خوری که ایکاش پارسال اینکار رو می کردم و ازین حرفا....
اما به نظر من چون تجربه کمی در بازار کار دارید ابتدا صنف کاری که می تونی توش فعالیت کنی و سرمایه لازم رو مشخص کن و بعد از کار فعلیت بکش کنار چرا که پیدا کردن کسب و کار خودش یه پروسه زمانبره و اگر تو این مدت بیکار باشی می تونه تو روحیه کاریت هم تاثیر بگذاره

RE: در مورد مشکل من نظرتون رو بفرمایید - amirE5Ey - 11-11-2013 07:28 PM

بنظر من الان حس غرور و تکبر در شما بیشتر شده و بخاطر اینکه سهم شما در سرمایه ی کار کمتره فکر کنم کار بیشتری انجام میدین تا این کمی سرمایه جبران شه. درسته؟
این حالت باعث افکاری مانند من بیشتر کار می کنم پس باید بیشتر سهم وردارم و ... می شود که در نتیجه منجر بجدایی می شود.

راهکار اینه که این افکار را بکنار گذاشته و کار فعلی خود را ادامه دهید. در کنار آن هم خود سرمایه کافی جمع آوری کرده ( بدون وام و سرمایه گذار و تنها با پس انداز خودتان ) و کار جدیدتان را شروع کنید و پس از مدتی که کار جدیدتان به سوددهی رسید کار قبلی را کنار گذاشته و تمام انرژی خود را صرف این کار جدید کنید.

RE: در مورد مشکل من نظرتون رو بفرمایید - esijm - 11-12-2013 02:32 AM

(11-11-2013 10:56 AM)m-jalalvand نوشته شده توسط:  
(11-11-2013 09:53 AM)esijm نوشته شده توسط:  سلام دوستان.
الان من چند مشکل دارم
حالا :

دوست عزیز سلام
جالب است.خودتان در نوشته های خود ، جواب سوالهای خودتان را میدهید
فکر کنم جای چند نکته خالی مونده :
1- زندگی موفق و بهتر بگم کارآفرینی ، چیزی جز ریسک پذیری البته به صورت برنامه ریزی هدفدار نیست.باید ریسک کرد.البته ریسکی که با برنامه ریزی همراه باشه و مثلا از روی احساس انجام نشه
2-تووی بازار کار چیزی به اسم دلخری وجود نداره.شما روزی رقیب دوست خود خواهید بود و شاید کس دیگری.بناربراین ناراحتی وی ، فکر میکنم چیز بچه گانه ای باشد.شما رفیق رقیب میشوید.البته رقابتی سالم
3-اگر از کسی به عنوان سرمایه گذار بخواهید پول بگیرید باز همان اش و همان کاسه است.باز هم شریک هستید و باز هم چندوقت بعد میخواهید جدا شوید.نظر من این است که اگر سرمایه گذار گرفتید تا حد امکان به کار خود وارد نکنید.البته وام خوب است ولی سود عجیب آن و آیا جوابگویی قسطهای آن میتواند توسط شما انجام شود؟

من از کار فعلی شما خبر ندارم ولی اگر توضیح بدین میشه بهتر راهنمایی کرد....
نقل قول :اگه میشه یه مقدار در مورد کار الانتون و کاری که می خواین راه بندازین توضیح بدید تا راحت تر بشه کمکتون کرد

من الان در پخش کاغذ و نوشت افزار مشغول هستم و به جزییات اون مسلط هستم . تمام پروسه بازاریابی و فروش و حسابداری رو من انجام میدم . نمیگم بازاریاب حرفه ای هستم ولی بازاریابی رو خوب یاد گرفتم به طوری که شاید حدود 50 مشتری تاپ رو خودم به مجموعه اضافه کردم. ولی مشکلی که من در این مجموعه دارم اینه که تصمیمات نهایی به عهده کارفرما هست که در برخی موارد 180 درجه با نظر من مغایره و باعث ضربه به فروش و سیستم مون شده که در نهایت درآمد من رو هم کم کرده (ما امسال از لحاظ بازاریابی پیشرفت داشتیم ، بیش از 500 قلم جنس به مجموعه مون اضافه شده ، اعتبار مون تو بازار خیلی خیلی زیاد شده ، ولی آمار فروش 313 میلیونی پارسال به 240 میلیون رسیده امسال و این یعنی کاهش درآمد من)
من میتونم و قطعا میتونم یه کسب و کار جدید رو برای خودم راه بندازم چون تجربه کارهای مختلف رو داشتم مطالعاتم رو زیاد کردم با افراد موفقی که اطرافم میبینم مشورت میکنم (حتی کارفرمام رو من آدم موفقی میبینم که از فروش کارت شارژ به یکی از بزرگترین پخش کاغذهای استان مون رسیده و همیشه به حرفاش دقت میکنم) و از همه مهم تر چون میخوووووام و خیلی جدی تصمیم دارم انجامش بدم

من تجربه های زیادی تو بازار داشتم و الان واقعا از عمده فروشی و پخش خوشم اومده حالا موندم چه پخشی رو هدف قرار بدم ؟
خودم از پخش مواد غذایی خوشم میاد و پخش پوشاک(بیشتر نظرم رو پخش پوشاکه)
کسی در مورد این حرفه اطلاعاتی داره ؟

RE: در مورد مشکل من نظرتون رو بفرمایید - esijm - 11-12-2013 02:40 AM

(11-11-2013 03:49 PM)bmj نوشته شده توسط:  با سلام
با امیدموفقیت شما

سلام
متاسفانه یک شیفت کار کردن مقدور نیست چون نوع کار طوریه که درگیری های زیادی داره و فاصله افتادن بین حضور در کار از بازدهی کم میکنه و این رو نه کارفرمام میخواد و نه خودم میتونم قبول کنم جایی کار کنم که بازده خوبی نداشته باشم
در ضمن تمرکزم رو در کارجدیدم (انشاالله ) کم میکنه . چیزی که من خودم تجربه کردم قدرت تمرکز روی هر کاری سرعت پیشرفت کار چند برابر میکنه.
در مورد وام هم با شما موافقم
ممنونم ازت لطف کردی