سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
نظر سنجی از دوستای عزیزم - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: نظر شما چیست؟ (/forumdisplay.php?fid=123)
+--- موضوع: نظر سنجی از دوستای عزیزم (/showthread.php?tid=9342)

صفحه ها: 1 2

RE: نظر سنجی از دوستای عزیزم - مهرشاد میردائمی - 08-14-2013 01:38 AM

کاملا درست میگین دوستان میلیاردر من.......
به نظر من دولت آقای روحانی و تیم خوش ترکیب و باتجربه ایشان تمرکز خود را روی صادرت غیر نفتی و توقف سیاست های شدید مالی و بسیار اشتباه دولت احمدی نزاد است ..
واقعیت این است که بعد از سال 1384، سیاست‌های اقتصاد کلان کشور به سمت سیاست‌های انبساطی شدید مالی (بودجه‌ای) و پولی گرایش پیدا کرد؛ سیاست‌هایی که در کنار پافشاری بر خرج کردن همه دلارهای نفتی، همه‌ساله مبالغ هنگفتی را هم به واسطه خلق پول جدید از سوی بانک مرکزی به بودجه دولت تزریق می‌کرد. این سیاست‌های مالی و پولی انبساطی افراطی، باعث شد نرخ تورم در ایران به یکی از بالاترین نرخ‌ها در سطح جهان رسیده و به علاوه اعتیاد شدید «اقتصاد ملی» و «بودجه دولت» را به درآمدهای نفتی شاهد باشیم. نتیجه آنکه اقتصاد ما با وضعیتی بسیار متزلزل مواجه شد که آثار آن را در آسیب‌پذیری اقتصاد کشور در برابر تشدید تحریم‌های تجاری مشاهده کردیم.
بدون تردید یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت جدید، باید تلاش برای متوقف ساختن این سیاست‌های مالی و پولی شدیدا انبساطی باشد.و تمرکز بر روی صادرات غیر نفتی و جلوگیری از خام فروشی باشه.

RE: نظر سنجی از دوستای عزیزم - yu3f - 08-14-2013 11:09 AM

اولویت اقتصادی دولت می بایست تعامل با جهان و جلوگیری از افزایش تحریم ها و حتی کاهش تحریم ها باشه. تا زمانی ک این امر محقق نشه بقیه کارها هرچند پرتوان اجرا شه بازهم تاثیر چشمگیری نداره. اولین قدم باید این مساله باشه.(ب نظر من)

RE: نظر سنجی از دوستای عزیزم - سیدمهدی هاشمی - 08-15-2013 01:55 AM

با قوی و هوشمندانه عمل کردن میشه کشور های زور گو رو به زانو در آورد و مجبور به لغو تحریم ها کرد.