سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
لطفاً مارو در راه اندازی یک پرورش بوقلمون راهنمایی کنید - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: لطفاً مارو در راه اندازی یک پرورش بوقلمون راهنمایی کنید (/showthread.php?tid=6879)

صفحه ها: 1 2 3

RE: لطفاً مارو در راه اندازی یک پرورش بوقلمون راهنمایی کنید - حسن قجر - 02-09-2013 11:07 PM

(02-09-2013 11:02 PM)حسن قجر نوشته شده توسط:  
(02-08-2013 12:38 AM)miliarder 92 نوشته شده توسط:  
(02-07-2013 02:32 PM)حسن قجر نوشته شده توسط:  
(02-07-2013 01:07 PM)miliarder 92 نوشته شده توسط:  با عرض سلام خدمت برگزارکننده این سایت بسیار عالی
قبل از هرچی باید یه دنیا تشکر کنم بخاطر این سایت فوق العاده عالی!!!
من و شوهرم با خوندن مطالب این سایت کلی امیدوار شدیم که میتونیم از اول زندگی رو پای خودمون وایستیم وتصمیمی رو که گرفتیم عملی بکنیم فقط به مشورت با شما عزیزان نیاز داریم

خیلی مختصر و کوتاه میگم که وقت شما هم گرفته نشه ما تصمیم گرفتیم با سرمایه کم و امکاناتی که توضیح میدم یه پرورش بوقلمون راه بندازیم

ما 5 میلیون پول داشتیم که باهاش 15 میلیون وام گرفتیم ازین پول 9/600 رو در کود کمپوست سرمایه گذاری کردیم
در حال حاضر 18 میلیون هم نقد داریم که میتونیم باهاش وام هم بگیریم. از جمله امکاناتی که گفتم یک مرغداریه که مطلق به داییه من هست و بنا به دلایلی دیگه ازش استفاده نمیکنه و حاضر شده به ما کرایه بده.این از اصلی ترین و مهمترین امکاناتیه که داریم. و یه شانس بزرگ دیگری هم که داریم اینه که یه دکتر دامپزشک تو فامیل هست که میتونه با ما همکاری بکنه

الان ما میخواستیم که شما ما رو راهنمایید بکنید که :

1-با چقدر سرمایه میشه شروع کرد ؟

2- آیا این مقدار سرمایه واسه یک شروع کوچیک خوبه؟

3- آیا بازار بوقلمون به صرفه هست؟

4- شما خبری از برگزاریه کلاسهای آموزشی پرورش بوقلمون دارید؟

5-آیا از ارگانهای دولتی مانند جهاد کشاورزی برای توسعه کار می توان وام گرفت؟؟؟

6-مجوزهای لازم برای پرورش بوقلمون رو اگر اطلاعات دارید ممنون میشیم که مارو راهنمایی بکنید؟

نکته:اینکه ما این کارو در شهر دزفول (خوزستان ) میخوایم شروع بکنیم

ازینکه زیاد وققتون رو گرفتیم بسیار پوزش میطلبیم به امید میلیاردر شده شما دوستان گرامی[/size]

موفق و پیروز باشیدHeart
سلام کارمن
سلام دوست عزیز کار من پرورش بوقلمون هستش خوشحال میشم اگه بتونم کمکتون کنم شماره تماس بنده 09127722688

سلام اقای قجر

بله ما حتما به کمک های شما نیاز داریم و حتما با شما در تماس خواهیم بود .

آقای قجر به نظر استادی مثل شما که در این زمینه فعالیت دارید میشه کار پرورش بوقلمون را با 18 میلیون سرمایه استارت زد؟؟؟

با این وضعیت اقتصادی بازار داره یا ریسکش بالاست؟

شما پرورش بوقلمون را به صرفه می دونید یا مرغ گوشتی رو؟

سلام دوست عزیز
اگه شما دراندازه واحد کوچکی میخاید شروع کنید الان سرمایه شما برای پرورش برای در حدود 200جوجه تا 250هستش بدون احتساب لوازم برای تجهیز مرغداری که گفتید برای دایی شما هستش میتونید شروع کنید باز هم اگه سوالی داشتید در خدمتم
ریسک درهرموجود زنده ای هست به نظر من اگه کار رو رو بوقلمون بذارید بهتره چون وزن بالاتری نسبت به مرغ داره و کار درهر دومورد رو شما انجام میدین فقط باید مدیریت پرورش شما قوی باشه یعنی بتونید پرورش رو مدیریت کنید تازه مرغ گوشتی هورومن استفاد میشه ولی بوقلمون نه تا جایی که من اطلاع دارم نه واین برای تبلیغ و بازاریابی شما نقطه قوت هستش

RE: لطفاً مارو در راه اندازی یک پرورش بوقلمون راهنمایی کنید - golder - 07-23-2013 07:25 PM

در مورد بازار فروشش چه اطلاعاتی دارید دوستان؟
برای فروششون کجاها باید اقدام کنیم.

RE: لطفاً مارو در راه اندازی یک پرورش بوقلمون راهنمایی کنید - rasoul.es1989 - 07-24-2013 12:24 AM

(02-09-2013 11:07 PM)حسن قجر نوشته شده توسط:  
(02-07-2013 02:32 PM)حسن قجر نوشته شده توسط:  
(02-07-2013 01:07 PM)miliarder 92 نوشته شده توسط:  با عرض سلام خدمت برگزارکننده این سایت بسیار عالی
قبل از هرچی باید یه دنیا تشکر کنم بخاطر این سایت فوق العاده عالی!!!
من و شوهرم با خوندن مطالب این سایت کلی امیدوار شدیم که میتونیم از اول زندگی رو پای خودمون وایستیم وتصمیمی رو که گرفتیم عملی بکنیم فقط به مشورت با شما عزیزان نیاز داریم

خیلی مختصر و کوتاه میگم که وقت شما هم گرفته نشه ما تصمیم گرفتیم با سرمایه کم و امکاناتی که توضیح میدم یه پرورش بوقلمون راه بندازیم

ما 5 میلیون پول داشتیم که باهاش 15 میلیون وام گرفتیم ازین پول 9/600 رو در کود کمپوست سرمایه گذاری کردیم
در حال حاضر 18 میلیون هم نقد داریم که میتونیم باهاش وام هم بگیریم. از جمله امکاناتی که گفتم یک مرغداریه که مطلق به داییه من هست و بنا به دلایلی دیگه ازش استفاده نمیکنه و حاضر شده به ما کرایه بده.این از اصلی ترین و مهمترین امکاناتیه که داریم. و یه شانس بزرگ دیگری هم که داریم اینه که یه دکتر دامپزشک تو فامیل هست که میتونه با ما همکاری بکنه

الان ما میخواستیم که شما ما رو راهنمایید بکنید که :

1-با چقدر سرمایه میشه شروع کرد ؟

2- آیا این مقدار سرمایه واسه یک شروع کوچیک خوبه؟

3- آیا بازار بوقلمون به صرفه هست؟

4- شما خبری از برگزاریه کلاسهای آموزشی پرورش بوقلمون دارید؟

5-آیا از ارگانهای دولتی مانند جهاد کشاورزی برای توسعه کار می توان وام گرفت؟؟؟

6-مجوزهای لازم برای پرورش بوقلمون رو اگر اطلاعات دارید ممنون میشیم که مارو راهنمایی بکنید؟

نکته:اینکه ما این کارو در شهر دزفول (خوزستان ) میخوایم شروع بکنیم

ازینکه زیاد وققتون رو گرفتیم بسیار پوزش میطلبیم به امید میلیاردر شده شما دوستان گرامی[/size]

موفق و پیروز باشیدHeart
سلام کارمن
سلام دوست عزیز کار من پرورش بوقلمون هستش خوشحال میشم اگه بتونم کمکتون کنم شماره تماس بنده 09127722688

سلام اقای قجر

آقای قجر به نظر استادی مثل شما که در این زمینه فعالیت دارید میشه کار پرورش بوقلمون را با 18 میلیون سرمایه استارت زد؟؟؟

سلام دوست عزیز
اگه شما دراندازه واحد کوچکی میخاید شروع کنید الان سرمایه شما برای پرورش برای در حدود 200جوجه تا 250هستش بدون احتساب لوازم برای تجهیز مرغداری که گفتید برای دایی شما هستش میتونید شروع کنید باز هم اگه سوالی داشتید در خدمتم
ریسک درهرموجود زنده ای هست به نظر من اگه کار رو رو بوقلمون بذارید بهتره چون وزن بالاتری نسبت به مرغ داره و کار درهر دومورد رو شما انجام میدین فقط باید مدیریت پرورش شما قوی باشه یعنی بتونید پرورش رو مدیریت کنید تازه مرغ گوشتی هورومن استفاد میشه ولی بوقلمون نه تا جایی که من اطلاع دارم نه واین برای تبلیغ و بازاریابی شما نقطه قوت هستش

دوست عزيز اين چه حرفيه كه از هورمون استفاده ميشه !!!! اخه چرا اطلاعات غلط ميدي، شما خودت ديدي كسي هورمون بزنه !؟ من خودم مرغدارم استفاده از هورمون كذب محضه ! من نيمگم بوقلمون خوبه يا مرغداري ولي مقايسه شما اشتباهه ، وزن كه مهم نيست كدوم موجود وزن بيشتري داره، ضريب تبديل مهمه ، اگه اينطوره گاوداري بهتره چون وزن بيشتري داره.
واسه پرورش مهمترين فاكتورها مقاومت نسبت به بيماري،ضريب تبديل،بازار فروش

RE: لطفاً مارو در راه اندازی یک پرورش بوقلمون راهنمایی کنید - حسن قجر - 07-24-2013 12:55 AM

(07-24-2013 12:24 AM)rasoul.es1989 نوشته شده توسط:  
(02-09-2013 11:07 PM)حسن قجر نوشته شده توسط:  
(02-07-2013 02:32 PM)حسن قجر نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز کار من پرورش بوقلمون هستش خوشحال میشم اگه بتونم کمکتون کنم شماره تماس بنده 09127722688

سلام اقای قجر

سلام دوست عزیز

دوست عزيز اين چه حرفيه كه از هورمون استفاده ميشه !!!! اخه چرا اطلاعات غلط ميدي، شما خودت ديدي كسي هورمون بزنه !؟ من خودم مرغدارم استفاده از هورمون كذب محضه ! من نيمگم بوقلمون خوبه يا مرغداري ولي مقايسه شما اشتباهه ، وزن كه مهم نيست كدوم موجود وزن بيشتري داره، ضريب تبديل مهمه ، اگه اينطوره گاوداري بهتره چون وزن بيشتري داره.
واسه پرورش مهمترين فاكتورها مقاومت نسبت به بيماري،ضريب تبديل،بازار فروش
دوست عزیز من اطلاعات غلط میدم ؟واقعا اگه مرغداری بگو هورمون هایی که درپرورش مرغ استفاده میشه از نوع جنسی هستش و در خانم ‌های یائسه افزایش ترشح واژینال و خون ‌ریزی را به دنبال داشته وسبب بلوغ زود رس میشه و چیز های دیگه تازه من به زبون ایشون حرف زدم و در رسته شما مرغدار محترم با شما حرف نمیزدم که به ایشون بگم ضریب تبدیل که اصلا متوجه نشه

RE: لطفاً مارو در راه اندازی یک پرورش بوقلمون راهنمایی کنید - rasoul.es1989 - 07-24-2013 01:45 AM

تقريباً ١٥ ساله پيش براي به وزن ايده ال رسوندن جوجه هاي گوشتي تقريباً ٦٠ روز زمان ميبرد ، ولي الان ٤٥ روز ، دليلش اصلاح ژنتيكي ، به طور مثال در مزرعه مرغ تخمگذار ، جوجه ها با اينكه ١ سال نگهداري ميشن نهايتاً وزنشون به ٢ كيلو ميرسه ، مقدار مصرف دان تقريباً با گوشتي يكيه ولي دان مصرف شده تبديل به تخم ميشه و جوجه وزني نميگيره، اما در جوجه گوشتي در ٤٥ روز به وزن ٢/٤ ميرسه نكته اينجاست كه اگر اين جوجه رو ١ سال نگه داري حتي ١ تخم نميذاره !
اما دليل اون مسائلي كه فرموديد ، كلاً صنعت پرورش حالا چه دام چه طيور يه مشكل بزرگ داره و اونم اينه كه هركسي بر اساس تجربه انتي بيوتيك استفاده ميكنه حتي در روزهاي اخر پرورش كه ممنوعه،كه اينكار ميتونه مقاومت دارويي در انسان ايجاد كنه ، از اسم جوجه هم مشخصه بهش ميگن جوجه گوشتي ، همين نوع هم نژادهاي مختلفي داره ( كاب، راس و ...)
اگر هورمون در كار باشه پس چرا توي كشورهاي پيشرفته منع نشده !؟ اصل اين نژادها هم خارجي هست و متعلق به ايران نيست ميتوني به سايت اصلي شركتها يه سر بزني و برنامه رشد و وزن گيري رو مطالعه كني، توي كشورهاي پيشرفته در سن ٤٠ روزگي به وزن ٢/٤ ميرسن پس اونا هورمونه بيشتري ميزنن ؟ قطعاً بايد دامپزشك سراغ داشته باشي ، ميتوني از دكتر بپرسي، يا اينكه به داروخانه دامپزشكي بري و تقاضاي هورمون رشد مرغ كني ، متوجه خواهي شد كه هورمون وجود نداره!
از اينكه گفتم اطلاعات غلط ميدي منظور بدي نداشتم ، اگه ناراحت شدي ببخشيد ،منظورم نوع مقايسه كردن بودن، ما با هم يه جورايي همكاريم ، موفق و پيروز و سربلند باشي.

RE: لطفاً مارو در راه اندازی یک پرورش بوقلمون راهنمایی کنید - 90_eh3an - 07-24-2013 02:23 AM

هورمون کلا اونقدر گرون هستش که در صورت امکان هم اصلا استفادش به صرفه نیست برای پرورش طیور!

یه مرغ مگه چقدر قیمت داره که بیان دو برابر قیمتش رو هورمون بهش تزریق کنن؟؟؟

RE: لطفاً مارو در راه اندازی یک پرورش بوقلمون راهنمایی کنید - ali-os - 08-29-2013 06:03 PM

با سلام
بوقلمون گزینه ی خوبی برای پرورش هست ولی باید به شدت حواستون به تلفاتش باشه چون که با توجه به قیمت جوجه بوقلمون و مقدار خوراکی که هر بوقلمون در دوره مصرف میکه تعداد کم تلفات هم میتونه ضرر زیادی رو متحمل کن
البته ناگفته نماند که بوقلمون پرنده ی مقاومی هست ولی تهویه و هوای مناسبی رو طلب میکنه
جدا از بحث پرورش بحث فروش هم هست که مشتری خوبی هم داره ولی کالا که دست دلال بیفته دیگه سودی نصیب تولید کننده نمیشه
در مورد فروش کارهایی رو میتونم بهتون پیشنهاد کنم که سود خوبی نصیبتون بشه
اگر تصمیم به تولید گرفتید بگید تا بهتون بگم
با آرزوی موفقیت

RE: لطفاً مارو در راه اندازی یک پرورش بوقلمون راهنمایی کنید - orgeneral - 08-31-2013 09:22 AM

(08-29-2013 06:03 PM)ali-os نوشته شده توسط:  جدا از بحث پرورش بحث فروش هم هست که مشتری خوبی هم داره ولی کالا که دست دلال بیفته دیگه سودی نصیب تولید کننده نمیشه
در مورد فروش کارهایی رو میتونم بهتون پیشنهاد کنم که سود خوبی نصیبتون بشه

من کار پرورش بوقلمون هم انجام میدم.الان جوجه ها تو وزن 11.5 هستند و تقریبا تا 20 روز دیگه که به وزن 15 رسیدن میخوام بفروشم.اگه ایده یا راهکارهایی واسه فروش دارین بگین ما هم استفاده کنیم.
آیا میشه مجوز گرفت و بسته بندی کرد؟
از آقای قجر هم میخوام مارو یه راهنمایی بکنن.
تعداد بوقلمونا هم 75 تاست.
ممنون

RE: لطفاً مارو در راه اندازی یک پرورش بوقلمون راهنمایی کنید - آرش 1 - 02-06-2014 02:01 PM

به نظر من پرورش بوقلمون با توجه تلفات زیاد در دوران جوجه گی زیاد به صرفه نیست .پیشنهاد من به شما پرورش غاز است با توجه به مقاوم بودن این موجود در برابر انواع بیماری و موجود ایده الی برای پرورش صنعتی است و البته نیاز به آب هم دارد. و واقعا قیمت خوبی برای فروش دارد . در طرفهای ما قیمت دونه ای 65 هزار تومان است برای وزن 5 کیلوگرم.

RE: لطفاً مارو در راه اندازی یک پرورش بوقلمون راهنمایی کنید - stoemen - 02-20-2014 05:59 PM

سلام به زوج تولید کننده میلیاردر اینده
با اجازه از استادان بزرگ و باتجربه ها و مرغدار ها و پرورش دهنده های بوقلمون
دوست عزیز شما هم فضای خوبی داری وهم سرمایه خوبی به قول دوست عزیز با همین سرمایه هم میتونی کار رو شرو ع کنی به شرط اینکه علم کار رو بدست بیاری و از تجربه افراد موفق در این زمینه کمک بگیری Dodgy
پیشنهاد من اینه که با یک دستگاه جوجه کشی شروع کنی یعنی تخم نطفه دار بوقلمون را تهیه کنی و داخل دستگاه بزاری و بعد از یک دوره معمولا 28 روزه جوجه تحویل بگیری که در این مورد حتما از افراد خبره و همچنین کتاب های اموزشی و مقالات اینترنت استفاده کن
تا جایی که من خبر دارم قیمت هر تخم نطفه دار در شمال کشور 3000 تومان که هم جابجایی اون درد سر کمتری داره و هم قیمت مناسب برای تولید
با اینحال از اینترنت جستجو کن هم فروشنده تخم نطفه دار بوقلمون و هم جوجه بوقلمون تفاوت قیمتها رو ببین Huh
من هم دنبال جور کردن سرمایه برای تولید غاز و بوقلمون هستم انشاءالله درست میشه شما چند قدم از من جلوترید از کم شروع کنید که اگر خدای نا خواسته ضرر کردید نابود نشید یک درصد احتمال بده تلفات زیاد باشه اگه وام گرفته باشی خیلی براتون سخت میشه اونوقت مجبور میشید زدو تر از موعد فروش داشته باشید که خیلی ضرره
با ارزوی موفقیت10_004