سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
درخواست راهنمایی از دوستان جهت بازاریابی اموزشگاه - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کسب در آمد در ایران و دنیا (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: آموزش بازاریابی (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: درخواست راهنمایی از دوستان جهت بازاریابی اموزشگاه (/showthread.php?tid=2724)

صفحه ها: 1 2 3

RE: درخواست راهنمایی از دوستان جهت بازاریابی اموزشگاه - mteam - 04-19-2012 09:01 PM

در کدام شهر هستید ؟ اسم مجلات یا پیک تبلیغاتی چیست ؟ چه کادری بوده ؟ شعار تبلیغاتی آموزشگاه و آموزشگاه در کجای شهر قرار دارد؟
..............................................................
الان توی ذهنم اینهاست

1 : تبلیغات sms بر مبنای کدپستی (منطقه ای ) (نه)

2 : پخش تراکت (اما نمیدونم کجاها ) (بله )

3: چاپ پوستر تبلیغاتی (باز نمیدونم کجا ) (بله )

4 : چاپ اگهی در روزنامه (متن خوبی به ذهنم نمیرسه فعلا ) (نه )

5 : چاپ اگهی پایین قبض تلفن (نمیدونم بازخردش چقدره ) اما منطقه ای هستش
بریم (نه)
............................................................
دوست من لطف کنید به سوالها جواب بدید خیلی راحتتر میتونم کمک کنم و ایدهای خودم را برحسب تجربه ذکر میکنم

RE: درخواست راهنمایی از دوستان جهت بازاریابی اموزشگاه - Suma - 04-19-2012 09:19 PM

(04-19-2012 08:47 PM)mohammadshamosi نوشته شده توسط:  بله آقا محمد ، من طراحی میکنم و آقا مهدی چاپ
-----------------------
در ضمن یه پیشنهاد هم براتون دارم ، سایت تبیان رو بهتون معرفی میکنم ، یک سایتی هست که فکر کنم جهت تبلیغ خیلی مناسب باشه و بازخورد خوبی داشته باشه براتون.
---------
یک کار دیگه ای هم میتونید انجام بدید: ( که این رو مستقیم دیدم و واقعا جواب داده )
برید یکبار توی شهرک های صنعتی ، و با چند شرکت معتبر که تعداد نیروی قابل توجهی دارند مذاکره کنید ، که در لیست خدماتشون به پرسنل ، مرکز آموزش شما رو معرفی کنند برای فرزندانشون یا خودشون ، که تخفیف براشون هم در نظر گرفته بشه.
من خودم توی شرکت گیتی پسند که بودم این امکانات رو برای ما پرسنل شرکت میذاشت و یک سری از مراکز آموزشی و .... رو که با ارائه معرفی نامه معرفی میکرد و تخفیف هم در نظر گرفته میشد ، که خیلی هم استقبال میشد
اگه مورد دیگه ای به ذهنم اومد میگم.
موفق باشید
پس عالیه .. حتما زاحم میشم Blush
سایت تبیان گمونم هزینش بالا باشه ... اگر مناسب باشه بسیار عالیه ... ممنونم از شما

و اینکه بیشتر تهرانیها میبنند ... ایا دسته بندی منطقه ای داره ؟؟؟

ایده دوم فوقالعادست

حتما اینکارو میکنم

ممنونم
(04-19-2012 09:01 PM)mteam نوشته شده توسط:  در کدام شهر هستید ؟ اسم مجلات یا پیک تبلیغاتی چیست ؟ چه کادری بوده ؟ شعار تبلیغاتی آموزشگاه و آموزشگاه در کجای شهر قرار دارد؟
..............................................................
الان توی ذهنم اینهاست

1 : تبلیغات sms بر مبنای کدپستی (منطقه ای ) (نه)

2 : پخش تراکت (اما نمیدونم کجاها ) (بله )

3: چاپ پوستر تبلیغاتی (باز نمیدونم کجا ) (بله )

4 : چاپ اگهی در روزنامه (متن خوبی به ذهنم نمیرسه فعلا ) (نه )

5 : چاپ اگهی پایین قبض تلفن (نمیدونم بازخردش چقدره ) اما منطقه ای هستش
بریم (نه)
............................................................
دوست من لطف کنید به سوالها جواب بدید خیلی راحتتر میتونم کمک کنم و ایدهای خودم را برحسب تجربه ذکر میکنم

شهر شیراز

پیک پژهان (تهران هم هستند )

یکبار صفحه پشت جلد بود

دفعات بعد دوصفحه روبروی هم دقیقا وسط پیک

شعار تبلیغاتی نداریم متاسفانه ... یعنی یک زمانی هرچه فکر کردم چیزی نیافتم

اموزشگاه الان دقیقا مرکز شهره و دقیقا طرف قطب کامپیوتر شهر

اما برنامه هست توی یک جای مناسب تر از نظر ترافیک هم کار بشه و اونجا هم مکان بگیریم هنوز قطعی نیست

باز سوالی هستش من در خدمتم

ممنونم از کمکتون

RE: درخواست راهنمایی از دوستان جهت بازاریابی اموزشگاه - P@RSA - 04-20-2012 12:16 AM

سلام
نميدونم چندوقته داري كار ميكني ولي بعضي از تبليغات در دراز مدت جواب ميده و بايد تداوم داشته باشه.
اين موارد را هم در نظر داشته باش :
تابلوي سر در آموزشگاه
كيفيت آموزش و محيط آموزشگاه
برگزاري سمينارهاي رايگان براي قشر بازار هدف و ترغيب آنها بسوي آموزشگاه
ارتباط با مراكزي كه با اين مشاغل سروكار دارند جهت ارجاع دانشجو به آنجا براي كارآموزي و حتي استخدام.
موفق باشيد.

RE: درخواست راهنمایی از دوستان جهت بازاریابی اموزشگاه - goldmen - 04-20-2012 01:19 AM

(04-19-2012 08:47 PM)mohammadshamosi نوشته شده توسط:  بله آقا محمد ، من طراحی میکنم و آقا مهدی چاپ
-----------------------
در ضمن یه پیشنهاد هم براتون دارم ، سایت تبیان رو بهتون معرفی میکنم ، یک سایتی هست که فکر کنم جهت تبلیغ خیلی مناسب باشه و بازخورد خوبی داشته باشه براتون.
---------
یک کار دیگه ای هم میتونید انجام بدید: ( که این رو مستقیم دیدم و واقعا جواب داده )
برید یکبار توی شهرک های صنعتی ، و با چند شرکت معتبر که تعداد نیروی قابل توجهی دارند مذاکره کنید ، که در لیست خدماتشون به پرسنل ، مرکز آموزش شما رو معرفی کنند برای فرزندانشون یا خودشون ، که تخفیف براشون هم در نظر گرفته بشه.
من خودم توی شرکت گیتی پسند که بودم این امکانات رو برای ما پرسنل شرکت میذاشت و یک سری از مراکز آموزشی و .... رو که با ارائه معرفی نامه معرفی میکرد و تخفیف هم در نظر گرفته میشد ، که خیلی هم استقبال میشد
اگه مورد دیگه ای به ذهنم اومد میگم.
موفق باشید

درتكميل سخن آقا محمد.........آموزش وپرورش رو فراموش نكني براي قرار داد؟؟؟ يكي از بزرگترين منابع انساني كشور هست.

با استانداري فارس هم صحبت بكن........ هم نامه مي زند براي تمام ادارات وهم نيرويهاي خودش اونم خوبه

براي شهر هاي اطراف شيراز هم يك برنامه بريز..سعي كن اون ها روهم جذب كني براي اموزشگاهت......

RE: درخواست راهنمایی از دوستان جهت بازاریابی اموزشگاه - سعید.کرمی - 04-20-2012 10:40 AM

اقا محمد به نظر من تو فصل امتحانات که الانم نزدیکه یه سری کلاس های رفع اشکال بصورت رایگان برگزار کنید.
این ایده رو اموزشگاه گاج پیاده کرد و کلی هم جواب گرفت تو منطقه ما...
من خودم هم وقتی اون کلاس ها رو رفتم از استاداش خوشم اومد و بعدش هم پول ریختم بصورت دائم دارم میرم...
شما هم اگه این طرح رو پیاده کنید شاید جواب بده به شرطی که استاداتون خوب باشه.
شاید هزینه اش یکم زیاد در بیاد ولی در کل ایده خوبیه....

RE: درخواست راهنمایی از دوستان جهت بازاریابی اموزشگاه - Suma - 04-20-2012 01:55 PM

(04-20-2012 12:16 AM)parsajoon نوشته شده توسط:  سلام
نميدونم چندوقته داري كار ميكني ولي بعضي از تبليغات در دراز مدت جواب ميده و بايد تداوم داشته باشه.
اين موارد را هم در نظر داشته باش :
تابلوي سر در آموزشگاه
كيفيت آموزش و محيط آموزشگاه
برگزاري سمينارهاي رايگان براي قشر بازار هدف و ترغيب آنها بسوي آموزشگاه
ارتباط با مراكزي كه با اين مشاغل سروكار دارند جهت ارجاع دانشجو به آنجا براي كارآموزي و حتي استخدام.
موفق باشيد.
چند سالی مدیر اموزش چند تا موسسه بزرگ بودم
اما خودم در مجموع دو ساله اموزشگاه دارم
مورد اول و دوم و سوم کاملا انجام شده
مخصوصا مورد سوم که تخصص حرفه ای من هست و حتی توی پلن جدید دارم یک وبسایت مخصوص این کار ایجاد میکنم
و حتی ورژن انلاینشو هم دارم راه میندازم
برا مورد 4 هم یک مجوز اختصاصی دارم که دقیقا برا همین منظور هست

ممنونم دوست گلم
لطف کردین

(04-20-2012 01:19 AM)goldmen نوشته شده توسط:  درتكميل سخن آقا محمد.........آموزش وپرورش رو فراموش نكني براي قرار داد؟؟؟ يكي از بزرگترين منابع انساني كشور هست.

با استانداري فارس هم صحبت بكن........ هم نامه مي زند براي تمام ادارات وهم نيرويهاي خودش اونم خوبه

براي شهر هاي اطراف شيراز هم يك برنامه بريز..سعي كن اون ها روهم جذب كني براي اموزشگاهت......
ممنونم عزیز

اخه اموزش پرورش نمیخوره به ما
ما به اموزش عالی میخوریم
استانداری متاسفانه به این راحتی نمیشه داستان داره Blush
برا همه شهرستانهای اطراف نمیشه .. اما برا یکیش برنامه دارم
اتفاقا همین دیشب داشتم بهش فکر میکردم

بازم تشکر
(04-20-2012 10:40 AM)سعید.کرمی نوشته شده توسط:  اقا محمد به نظر من تو فصل امتحانات که الانم نزدیکه یه سری کلاس های رفع اشکال بصورت رایگان برگزار کنید.
این ایده رو اموزشگاه گاج پیاده کرد و کلی هم جواب گرفت تو منطقه ما...
من خودم هم وقتی اون کلاس ها رو رفتم از استاداش خوشم اومد و بعدش هم پول ریختم بصورت دائم دارم میرم...
شما هم اگه این طرح رو پیاده کنید شاید جواب بده به شرطی که استاداتون خوب باشه.
شاید هزینه اش یکم زیاد در بیاد ولی در کل ایده خوبیه....

اخه یکم سیستم ما با اموزشگاه های کنکور فرق میکنه
دانشجوها الان هرکدوم رفرنس استاد خودشونو میخونن

الان هم بد ماهی هست ماه میانترم هست

اما گمونم بشه یکجورایی از این ایده قشنگ شما استفاده کرد
من با اموزش رایگان مشکلی ندارم اصلا

حالا باید یکم روی این ایده قشنگی که شما دادین فکر کنم ببینم چی میشه

ممنونم دوست خوبم

RE: درخواست راهنمایی از دوستان جهت بازاریابی اموزشگاه - goldmen - 04-20-2012 07:04 PM

اموزش وپرورش کی گفته به کار شما نمیاد؟؟؟؟
اولا قطعا معلمان فنی در زمینه کامپیوتر دارد.....برای پیشرفت سطح دانش آنها
بعدش مگر اونها خانواده ندارند؟
خانواده های اونها قرار نیست همه درحد دبیرستان وپایین تر باشند که.....نصف به بالا در سطح دانشگاه وبالاتر هستند......
حتما با اموزش وپروش کار کند.......

هم اگر مشتری برات امد میدونی از طرف اموزش وپرورش هست وبایک قرار داد میتوانی قسطی شهریه هارو بده که از حساب حقوقی کم می شود.... هم یک گروه بزرگی هستند وقطعا کلی مشتری میتونی داشته باشی

RE: درخواست راهنمایی از دوستان جهت بازاریابی اموزشگاه - mteam - 04-21-2012 03:22 PM

محمد جان شما آخر تبلیغات را انجام دادی تمای دوستان راهنمایی های خوبی کردن در تبلیغاتی که شما انجام دادی و جوابی که انتظار داشتی ونگرفتی علتش در نوع طراحی میتونه باشه طراحی مهمترین واصلیترین مورد یک تبلیغ است بهتر بود شما مقداری از این هزینه ها را برای یک طرح فوق العاده خرج میکردی در طرح تبلیغ باید انگیزه،برتری،آرامش، لذت،تعجب،حس کنجکاوی،به آرزو رسیدن،و... گنجونده باشه شاید با پخش تراکت وطراحی منحصر به فرد شما میتونستید بهترین نتیجه را بگیرید اگر تبلیغ ویروسی را بتونید گسترش بدید بهترینه ،گزینه های تبلیغ زیاده ولی تکرار آن باید بسیار باشه در هر دوره باید امکانات جدیدتر معرفی بشه تا ذهن این برند را در خودش جا بده وحتما یک شعار معنی دار وکنجکاوانه پیدا کن کوتاه باشه تا جا بیفته - فعلا-

RE: درخواست راهنمایی از دوستان جهت بازاریابی اموزشگاه - مهتاب - 04-21-2012 08:28 PM

سلام محمد جان
اولین مسئله ای که نیاز داری زمانه برای جا افتادن آموزشگاه اما برای تسریع رود و کم کردن این زمان می تونی کارهایی بکنی:
- برگزاری کلاس ویژه ادرات و ارگانها در زمینه ICDL این بیشتر جواب میده.
- در نظر گرفت کارت تخفیف برای دانشجویان دانشگاهی خاص یا فرزندان کارمندان یک اداره
- برگزاری دوره های کوتاه رایگان و ادامه کلاسها به صورت پولی
- طراحی پکیج های آموزشی که شامل چند دوره با هدف واحد باشند

RE: درخواست راهنمایی از دوستان جهت بازاریابی اموزشگاه - Suma - 05-03-2012 02:43 PM

(04-20-2012 07:04 PM)goldmen نوشته شده توسط:  اموزش وپرورش کی گفته به کار شما نمیاد؟؟؟؟
اولا قطعا معلمان فنی در زمینه کامپیوتر دارد.....برای پیشرفت سطح دانش آنها
بعدش مگر اونها خانواده ندارند؟
خانواده های اونها قرار نیست همه درحد دبیرستان وپایین تر باشند که.....نصف به بالا در سطح دانشگاه وبالاتر هستند......
حتما با اموزش وپروش کار کند.......

هم اگر مشتری برات امد میدونی از طرف اموزش وپرورش هست وبایک قرار داد میتوانی قسطی شهریه هارو بده که از حساب حقوقی کم می شود.... هم یک گروه بزرگی هستند وقطعا کلی مشتری میتونی داشته باشی

سلام
اره از این دید که شما گفتی من به اموزش پرورش نگاه نکرده بودم
جدا چه ایده نابی دادین
اصلا چرا فقط اموزش پرورش ... به همه ارگانها میشه اینکارو انجام داد

(04-21-2012 03:22 PM)mteam نوشته شده توسط:  محمد جان شما آخر تبلیغات را انجام دادی تمای دوستان راهنمایی های خوبی کردن در تبلیغاتی که شما انجام دادی و جوابی که انتظار داشتی ونگرفتی علتش در نوع طراحی میتونه باشه طراحی مهمترین واصلیترین مورد یک تبلیغ است بهتر بود شما مقداری از این هزینه ها را برای یک طرح فوق العاده خرج میکردی در طرح تبلیغ باید انگیزه،برتری،آرامش، لذت،تعجب،حس کنجکاوی،به آرزو رسیدن،و... گنجونده باشه شاید با پخش تراکت وطراحی منحصر به فرد شما میتونستید بهترین نتیجه را بگیرید اگر تبلیغ ویروسی را بتونید گسترش بدید بهترینه ،گزینه های تبلیغ زیاده ولی تکرار آن باید بسیار باشه در هر دوره باید امکانات جدیدتر معرفی بشه تا ذهن این برند را در خودش جا بده وحتما یک شعار معنی دار وکنجکاوانه پیدا کن کوتاه باشه تا جا بیفته - فعلا-
ممنونم از شما

اما واقعا توی طراحی کم نزاشتم

طرحها خیلی جذاب بودن اما سری دوم تبلیغاتم جذاب بود که اون ماجراهای بد برام پیش امد

در مورد بازاریابی ویروسی دارم کار میکنم ببینم به چه نتیجه ای میرسم

برا تراکت میخوام از ایده comic استفاده کنم .... باید یکی پیدا کنم داستان comic برام درست کنه تا بتونم تبدیل به تراکتش کنم

نظرتون چیه ؟؟؟ چون فصل امتحانات نزدیکه میدیم جلو دانشگاه پخش کنند

شعار هم دارم روش کار میکنم این خوبه ؟؟ متخصصین زاده نمیشوند بلکه ساخته میشوند .

(04-21-2012 08:28 PM)مهتاب نوشته شده توسط:  سلام محمد جان
اولین مسئله ای که نیاز داری زمانه برای جا افتادن آموزشگاه اما برای تسریع رود و کم کردن این زمان می تونی کارهایی بکنی:
- برگزاری کلاس ویژه ادرات و ارگانها در زمینه ICDL این بیشتر جواب میده.
- در نظر گرفت کارت تخفیف برای دانشجویان دانشگاهی خاص یا فرزندان کارمندان یک اداره
- برگزاری دوره های کوتاه رایگان و ادامه کلاسها به صورت پولی
- طراحی پکیج های آموزشی که شامل چند دوره با هدف واحد باشند
سلام مهتاب خانوم

والا برا icdl کارکنان ادارات مجوز استانداری لازمه که نمیدن اینجا و دردسر داره

برا کارت تخفیف حتما اقدام میکنم

مورد سوم هم دارم انجام میدم و تابستون حتما حرفه ایش میکنم برا از اول مهر

پکیج هم که عالی طراحی کردم برا امسال

ممنونم

دوستان عذر میخوام دیر جواب دادم ... چند روزی دسترسی نداشتم به اینجا بعد امدم دیدم 12 صفحه مطلب رو از دست دادم امروز تازه رسیدم اینجا دیدم محبت بارون کردین منو

عذر میخوام دیر جواب دادم

دوستان یک سوال

اگر پکیج مثلا شبکه باشه که شمارو متخصص عالی بار میاره و روی کل پکیج 40 تا 60 درصد تخفیف باشه با اقساط ماهانه 60 تا 80 هزار تومن به نظرتون خوبه ؟؟؟

ممنون میشم نظراتتونو بدونم