سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: تولید و پخش مربای خانگی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام خدمت دوستان
خواستم نظرتون رو در رابطه با تولید مربا(هویج و به و....)به صورت خانگی و با کیفیت عالی و پخش اون بدونم.
کیفیت و طعم این مربا خیلی بیشتر از مرباهای کارخانه ایست.
با تشکر از همه پیشاپیش
درود
ببنيد در مورد كيفيت چندين موضوع وجود داره و اينكه چرا اينطوري هست و چرا نيست بحث هاي فراوان. اما با اين مسئله كاري نداريم.

در مورد فعاليت شما. اگر در بين اقوام و دوست اشنا باشد. خوب با تهيه مواد مرغوب و استفاده كامل از نكات بهداشتي ميتونيد اقدام به درست كردن كنيد و به فروش برسانيد.

اما اگر ميخواهيد دايره فروش رو بيشتر كنيد. نيازمند اين هستيد كه براي انجام اينكار مجوز كارگاه بگيريد. فكر ميكنم جزء فعاليت هاي مشاغل خانگي باشد.

بعد از گرفتن مجوز هاي لازمه ميتوانيد اقدام به تهيه و عرضه محصول خودتان كنيد.
براي اطلاعات در مورد مجوز و غيره هم ميتوانيد به سايت مشاغل خانگي يا امثال ان مراجعه كنيد.

در ضمن فراموش نشود ابتدا تحقيق و بررسي كنيد و سپس اقدام به عمل كنيد.

موفق باشيد
(10-26-2013 12:04 PM)اقاي ايـــده نوشته شده توسط: [ -> ]درود
ببنيد در مورد كيفيت چندين موضوع وجود داره و اينكه چرا اينطوري هست و چرا نيست بحث هاي فراوان. اما با اين مسئله كاري نداريم.

در مورد فعاليت شما. اگر در بين اقوام و دوست اشنا باشد. خوب با تهيه مواد مرغوب و استفاده كامل از نكات بهداشتي ميتونيد اقدام به درست كردن كنيد و به فروش برسانيد.

اما اگر ميخواهيد دايره فروش رو بيشتر كنيد. نيازمند اين هستيد كه براي انجام اينكار مجوز كارگاه بگيريد. فكر ميكنم جزء فعاليت هاي مشاغل خانگي باشد.

بعد از گرفتن مجوز هاي لازمه ميتوانيد اقدام به تهيه و عرضه محصول خودتان كنيد.
براي اطلاعات در مورد مجوز و غيره هم ميتوانيد به سايت مشاغل خانگي يا امثال ان مراجعه كنيد.

در ضمن فراموش نشود ابتدا تحقيق و بررسي كنيد و سپس اقدام به عمل كنيد.

موفق باشيد

با تشکر از دوست عزیزم
این سوالم در حد یک فکر بود که پس از تحقیق و بررسی مسائل تصمیمم رو میگیرم.
ایده اولیه مشکل هست.میتونید بنده رو راهنمایی کنید؟
ببنيد دوست من در ابتدا گفتيد كه كيفيت مربا خانگي بهتر هست. اين چند دليل داره .
ابتدا اينكه هرچقدر حجم محصول توليد شده بيشتر باشد تا يك حدودي از كيفت كم ميشود.البته اگر دقت شود اينطور نخواهد بود.
مورد ديگر در اين محصولات بخاطر افزودن مواد هاي نگدارنده ميتواند روي كيفيت نسبت به مرباي خانگي تاثير گذار باشد(كاملا اطلاع ندارم)

مورد بعدي هزينه فروش و قدرت خريد نقش مهمي در توليد يك محصول دارد.وقتي قدرت خريد افراد كم باشد. و بخواهيد در اين شرايط كار كنيد. بايد محصولاتي رو عرضه كنيد كه قيمت كمي داشته باشد.بر همين اساس از كيفيت به ناچار كاسته خواهد شد.

اين موارد براي شما هم هست.
بطور حتم هر فردي كه يك كاري رو شروع ميكند در ذهن اين رو ترسيم ميكنه كه توسعه اش بده و كسب درامد بيشتري رو داشته باشه.بر همين اساس قبل از شروع بايد ببنيد اصلا امكان پذير هست يا نه و يا اينكه اصلا هدف شما چي هست.

اگر تنها در فكر يك درامد مقطعي يا فصلي هستيد. همانطور كه گفتم ميتونيد اقدام كنيد و بين فاميل پخش كنيد. اما اگر به فكر فروش بيشتر هستيد بايد به فكر ايجاد كارگاه باشيد.
ايجاد كارگاه هزينه ميخواهد. براي راه اندازي اوليه. بخصوص كه وقتي مياد زير نظر يك نهاد مثل بهداشت بايد طبق اصول انها فعاليت كنيد. بطور مثال سال توليد بايد تا سقف كاشي باشد و مواردي از اين قبيل. كه در صورت نبود مكان بايد مكان رو بسازيد.

هرچقدر حجم كار رو ببريد بالا استفاده از ابزارلات ماشيني بيشتر ميشود و به ناچار شماهم كارخانه خواهيد شد.تصور كنيد براي درست كردن يك شيشه محصول يك كيلو ميوه لازم هست كه با دست ميتوان انرا شست و پوست كند. اما براي توليد 10000 شيشه ديگر استفاده از دست راحت نيست چون هم سخت هست و هم هزينه تهيه محصول را افزايش ميدهد به ناچار از دستگاه بايد استفاده كنيد همينطور براي موارد ديگه.

اما بايد توجه داشته باشيد شما بخاطر كيفيت داريد ميگيد مرباي خانگي. اما بدانيد كه در كارخانه جات هم ميتوان محصول با كيفيت عالي ايجاد كرد.

براي اينكه بتونم كمك بيشتري كنم. بايد بدونم چه چيزي در ذهن داريد و چقدر سرمايه و توان داريد.

موفق باشيد
بازم با نهایت تشکر از دوست عزیز که اینقدر وقت میگذارید.
عرض کردم که این بحث در حد یک فکر بود که با گفته های جنابعالی توجیه شدم و باعث شد وقت بیشتری طلف نکنم.
بنده در فارس-شهرستان ارسنجان زندگی میکنم.به کاری که جای گسترش داشته باشد علاقه نشون میدم.
سرمایه 20 میلیونی واسه کار دارم ولی اگر تضمین شده باش بیشتر هم میتوانم جفت و جور کنم.
بازم با تشکر از حسن نییتتان
ببنيد دوست من در بيشتر كارها به نظر من اگر با برنامه ريزي و اطلاعات كامل حركت بشه ميتونه موفق باشه.
انتخاب اينكه بصورت خانگي كار كنيد يا كارگاه كه كم كم توسعه بديد برميگرد به خودتان.
و اين انتخاب هم با توجه به همان مواردي كه در بالا گفتم ميتواند باشد.
اگر بازم كمكي خواستيد در خدمتم
موفق باشيد
بازم ممنون.
اگه ایده ای واسه شروع داشته باشین و سوالات مورد نیازتون واسه ایده دادن ممنون میشم.
اگه شمال بودی ، عالی بود ، دست فروشش هم زیاد بود

ولی سایر شهرها به نظرم ترشی جات و شوریجات خانگی بهتر جواب بده ، البته اونم تبحر می خواد
سلام
این کار خیلی خوبه به شرطی که هدف خود را دنبال کنید و از تدریجی شروع کنید و آن را گسترش دهید و در آینده مجوزها لازم و یا مغازه بزنید اگر در کنارش بعدا بتونید موارد دیگر محصولات خانگی را قرا دهید خوبه
طلا با آتش ناب می شود و انسان با سختی
لینک مرجع