سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: اگر انسان بتواند فقط 68 ثانیه روی چیزی که واقعاً می خواهد تمرکز کند...
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
(12-08-2011 07:59 AM)3ObHaN نوشته شده توسط: [ -> ]اهداف كوچك و متوسط تو زندگي جووون هاي مثل من ، خريد ماشين نو ، دوستي با فلان دختر ، خريد لب تاپ جديد و ... هست . اهداف بزرگ پاس دانشگاه و اميد داشتن براي رفتن تو شركت مثلا عمو ! اهداف خيلي خيلي خيلي خيلي بزرگ مستقل شدن براي زندگي كار كردن در عين حال درس خوندنه !‌
من خودم به شخصه نميتونم اهدافم رو قسمت قسمت كنم ! مشكل من از دو جهته :‌ 1. اهداف كوچك تو زندگيم نيست 2:نميتونم همزمان رو چند هدف كوچك تمركز كنم .
كه مشكل دومم رو سخنگوي دولت عزيز بهم ياداوري كرد !
پس من مجبورم روي اهداف تكي بزرگ سرمايه گذاري فكري كنم !
من زندگيم رو تقسيم كردم به يك بازي .
اين بازي 8 سي دي هست . اگه سي دي 1 نصب نشه ، سي دي 2 نصب نميشه و اگه 1 و 2 نصب شه و 3 نصب نشه 4 نصب نميشه و 1 و 2 هم به دردي نميخوره و ....
من الان سي دي شماره ي 3 هم با موفقيت نصب شده . يعني تقريبا نصف راه رو رفتم . ميلياردر شدن شايد سي دي شماره ي 5 باشه Big Grin ببينيد سي دي شماره ي 8 چيه !‌

عالیه سبحان.خیلی خوبه.
بهت تبریک میگم. واقعا مراحل رو خیلی خوب مشخص کردی.موفق باشی.
موضوع جالبی بود و من تصمیم گرفتم که 68 ثانیه را در زندگی خود عملی کنم
(12-08-2011 02:33 PM)ali_ebrahimi144@yahoo.com نوشته شده توسط: [ -> ]موضوع جالبی بود و من تصمیم گرفتم که 68 ثانیه را در زندگی خود عملی کنم

موفق باشی علی.مطمئن باش نتیجه خواهی گرفت.
دوستان خوبه كه ادم يكم به حرفي كه ميزنه فكر كنه.من اين حرف 68 ثانيه را چندين سال پيش شنيدم ولي تا حالا نتونستم هضمش كنم.آخه طبق كدوم قانون واز كجا دانشمنداني كه هويتشونم معلوم نيست تجربه كردند كه 68 ثانيه اگه رو هدف تمركز كني به هدف ميرسي؟اخه اگه كسي مياد ي قانون و يك فرمول كلي مطرح ميكنه بايد هزار بار شايدم صدها هزار بار اون آزمايشو چك كنند تا به ي فرمول كلي برسه.يعني واقعا اين دانشمندان اومدند و روي هزار ادم كار كردند و هركدوم يك هدف تعيين كردند 68 ثانيه هر كدوم روش فكر كردند و بعدش رفتن پي كارشون همشونم به هدف رسيدند آخه اين منطقيه؟از كجا دستگاهي اوردند كه تشخيص ميده فلاني روي اين هدف 68 ثانيه تمركز كرده؟ميشه لطفا اسم اين دستگاهو بدونم؟ميدونيد چقدر زمان لازم تا تك تك اين افرادو بررسي كنند تا ببينند به هدف رسيدند يا نه؟خوبه ما ملت يكم بيشتر فكر كنيم تا حالا خيلي چوب اين بي فكريمونو خورديم
(12-08-2011 04:02 PM)mhe نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان خوبه كه ادم يكم به حرفي كه ميزنه فكر كنه.من اين حرف 68 ثانيه را چندين سال پيش شنيدم ولي تا حالا نتونستم هضمش كنم.آخه طبق كدوم قانون واز كجا دانشمنداني كه هويتشونم معلوم نيست تجربه كردند كه 68 ثانيه اگه رو هدف تمركز كني به هدف ميرسي؟اخه اگه كسي مياد ي قانون و يك فرمول كلي مطرح ميكنه بايد هزار بار شايدم صدها هزار بار اون آزمايشو چك كنند تا به ي فرمول كلي برسه.يعني واقعا اين دانشمندان اومدند و روي هزار ادم كار كردند و هركدوم يك هدف تعيين كردند 68 ثانيه هر كدوم روش فكر كردند و بعدش رفتن پي كارشون همشونم به هدف رسيدند آخه اين منطقيه؟از كجا دستگاهي اوردند كه تشخيص ميده فلاني روي اين هدف 68 ثانيه تمركز كرده؟ميشه لطفا اسم اين دستگاهو بدونم؟ميدونيد چقدر زمان لازم تا تك تك اين افرادو بررسي كنند تا ببينند به هدف رسيدند يا نه؟خوبه ما ملت يكم بيشتر فكر كنيم تا حالا خيلي چوب اين بي فكريمونو خورديم

mhe سلام
اصلا بر فرض شما فکر بفرمایید که 68 ثانیه درست نباشه.هرچقد ثانیه ای که خودتون امتحان کردین و جواب داده رو بفرمایین تا بقیه هم استفاده کنن.
یا اصلا شما 68 ثانیه نه، هرچقد که دوس دارین رو اون هدفتون وقت بذارین و فک کنین.الان فکر میکنید چوب این جمله رو هم میخورید؟
ببینید من یکی اصلا به ثانیه آن کاری ندارم و مهمترین قسمتی که اینجا منظوره اینه که باید روی هدفت وقت بذاری و راهها و فرصت ها و موانع رو بررسی و شناسایی کنی.تا بتونی به بهترین نحو بهش برسی.
بازم دوستان دیگه هستند و نظراتشونو میگن استفاده میکنیم.
بنده سال82 با اين تفكر اشنا شدم تا الان هم خيلي امتحانش كردم.هر موفقيتي كه تو زندگي به دست اوردم محصول تلاش و پايداريم بوده نه 68 ثانيه نه1686 ثانيه.در ضمن من منظورم عدد خاصي نبود من هدفم فقط اين بود كه اگه كسي يك حرفي زد و بقيه هم تكرار كردند دليل به درست بودنش نيست.من با عقلم نميتونم اين حرفو قبول كنم شما اگه ميخواهيد قبول كنيد.مختاريد
سلام دوستان عزیز برای برون رفت از هر چیز و پیوستن به شرایط ایدئال باید برنامه درست و مدون ریخت من به شخصه کتابهای زیادی خوندم و تجربه با اساتید زیادی داشتم کار ما از ثانیه ها گذشته دنبال تفکر علمی و عملی باشیم من یا هر کسی نباید دنبال دور و تسلسل و آزمون و خطا نباید باشیم . کار عملی و با پشتوانه باشیم عزیزانم.
09188433109
(12-08-2011 04:02 PM)mhe نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان خوبه كه ادم يكم به حرفي كه ميزنه فكر كنه.من اين حرف 68 ثانيه را چندين سال پيش شنيدم ولي تا حالا نتونستم هضمش كنم.آخه طبق كدوم قانون واز كجا دانشمنداني كه هويتشونم معلوم نيست تجربه كردند كه 68 ثانيه اگه رو هدف تمركز كني به هدف ميرسي؟اخه اگه كسي مياد ي قانون و يك فرمول كلي مطرح ميكنه بايد هزار بار شايدم صدها هزار بار اون آزمايشو چك كنند تا به ي فرمول كلي برسه.يعني واقعا اين دانشمندان اومدند و روي هزار ادم كار كردند و هركدوم يك هدف تعيين كردند 68 ثانيه هر كدوم روش فكر كردند و بعدش رفتن پي كارشون همشونم به هدف رسيدند آخه اين منطقيه؟از كجا دستگاهي اوردند كه تشخيص ميده فلاني روي اين هدف 68 ثانيه تمركز كرده؟ميشه لطفا اسم اين دستگاهو بدونم؟ميدونيد چقدر زمان لازم تا تك تك اين افرادو بررسي كنند تا ببينند به هدف رسيدند يا نه؟خوبه ما ملت يكم بيشتر فكر كنيم تا حالا خيلي چوب اين بي فكريمونو خورديم
با تشكر از دوست عزيز
بحث 68 ثانيه رو منم قبول ندارم ! ولي خيلي از افراد شايد 90 درصد افراد حتي 8 ثانيه هم براي فكر كردن به زندگيشون وقت نميزارن . شدن ماشين ! صبح صبحونه ظهر ناهار شب شام . اين روند زندگيه و هدف زندگي تدارك مواد لازم براي اين سه وعدست !
وقتي ما بحث 68 ثانيه رو تحليل ميكنيم در اخر به يك بحث فكر كردن ميرسيم . ما تونستيم 68 ثانيه با تمام وجود به چيزي كه واقعا ميخوايم فكر كنيم . اين 68 ثانيه "عشق" رو بوجود مياره و اين عشق به ثروت يا دانش يا كمك به مردم يا حتي كشت و كشتاره كه باعث ميشه ادم بشه عسگراولادي اي كه فولگس داشت ، اينيشتيني كه در بچگي كودن بود ، علي كريمي اي كه اين همه بخشنده و كمك گره و در نهايت كسي مثل .... كه اين همه ادم رو تو يه روز كشت براي عشق به قدرت .
معادله اي كه ميخواستي اينه :
عشق به هدف => 68 ثانيه فكر بر روي هدف => پشتكار و تلاش براي هدف كه عاشقش هستيم = موفقيت .
اين موضوع هر ثانيه داره تكرار ميشه و كافيه به دور و برت نگاه كني تا ببيني مثال ها رو . بدون نياز به صرف هزاران ساعت وقت . تاريخ بخون ، نتايج ازمايشات رو نو تاريخ نوشتن .

بعد ديگه بعد انرژي هست .
اگر شما بتوني 68 ثانيه تمركز كني يعني قدرت تمركزت رو بالا بردي البته فكر نكنم كسي در اين انجمن بتونه بيش از 30-40 ثانيه روي مثلا يك سيب تمركز كنه بدون حتي 1 ثانيه انحراف تمركز . در اين صورت شما تبديل شدي به كسي كه ميتونه انرژي رو كنترل كنه انرژي قوي ترين موجود دنياست . انرژي قوي ترين كشتي ها رو حركت ميده و سفت ترين فلزات رو ميبره . تو تبديل ميشي به جادوگر ، به هرچه فكر كني توسط انرژي براروده ميشه /

اميدوارم تونسته باشم كمكي براي هضم بهتر موضوع بهت بكنم .
ازت خواهش دارم بدون در نظر گرفتن باور ها و عقايد ديگران اظهار نظر نكني . همين مبحث رو ميشد به شكل خندان تر نجزيه و تحليل كرد .
اگر باز هم نياز به توضيح بود در خدمتتون هستم /
اينجا بحث قانون و ارقام مطرح نيست بلكه اين نكته قابل تامل است كه هر انساني بر روي ايده و آنچه از زندگي مي خواهد تمركز كند و بر روي آن فكر كند قطعا به آن مهم دست خواهد يافت.
اينكه اين قانون از كجا اومده يا دانشمندي اومده روي چند نفر تست كرده مسئله اين تاپيك نيست كه قابل بحث باشد. لطفا به جاي اينكه حواشي ذهن شما را به خود مشغول كند به اصل مسئله توجه كنيد و آنرا در زندگي خود امتحان نماييد . اين حواشي همه موانع ذهني و ديواري در مقابل پيروزي هستند
به نظر من مسئله اصلی که در این 68 ثانیه وجود داره ، صرفا وقت گذاشتن نیست .
بلکه تمرکز کردنه .
و در نهایت تجسم کردن .
شاید فک کنی که 68 ثانیه خیلی کمه . ولی واقعیت اینه که بیشتر مردم نمیتونن 68 ثانیه روی یک موضوع خاص تمرکز کنن .
خاصیت فکر اینه که بیشتر از چند ثانیه نمیتونه روی یک موضوع دوام بیاره و سریع منحرف میشه .
الان امتحان کن . سعی کن فقط به یک موضوع خاص فک کنی . بیشتر اوقات نمیشه . فکرای دیگه میاد تو ذهنت .

یه مثال . وقتی می خوای درس بخونی . اگر تونستی چند دقیقه تمرکز کنی ، می تونی ساعت ها با لذت درس بخونی .
اما اگر نتونی . فکرت هزار جا میره و بعد از یکی دو ساعت جزوه تو پرتاب می کنی یه طرف میگی خسته شدم .
حالا .
اگر بتونی 68 ثانیه روی یک موضوع تمرکز کنی ، علاوه بر قانون راز و تابلو ی آرزوها و کائنات ، می تونی ساعت ها با لذت بدون احساس خستگی کار کنی .

اما من خودم بارها این رو امتحان کردم .
دوران دبیرستان المیپاد ریاضی می خوندم . بارها پیش اومده که سوالی ذهنم رو درگیر کرده و رو ش تمرکز کردم . بعد از مدتی موقع خواب(حالت خواب و بیداری) ، یا صبح که از خواب بیدار شدم جوابی به ذهنم رسیده .

یا می خواستم یه اختراعی ثبت کنم در مورد یه وسیله ای برای نابینایان یا ناشنوایان .
مدت زیادی بهش فکر مردم به نتیجه نرسیده .
بعد خیلی اتفاقی فرداش ساعت 7 صبح بیدار شدم و خیلی اتفاقی تلویزیون رو روشن کردم .
یه گزارشی تهیه کرده بودن از یک مخترع که دقیقا جواب سوال من بود .
یه لحظه جا خوردم احساس کردم دارم خواب میبینم .

بنابراین چون من احساس کردم و تجربه کردم . باورش دارم .
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع