سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: دیدی گفتم ... !
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
چقدر این جمله "دیدی گفتم ... !" را بکار میبرید؟
چند بار شده که اطرافیانتان از این جمله استفاده کرده اند؟

شاید بهتر باشد از یک تجربه جالب شخصی بگویم:

میخواستم از یک برند کمتر شناخته شده، یک ابزار دییجتال بخرم.
یکی از دوستان گفت که نه از برندی معروف تر است، خرید کن.
بنده هم چون شناخت از این برند کمتر شناخته شده داشتم و حتی چند خرید خوب هم داشتم، از همان برند دلخواهم خرید کردم.
اما زمانی که میخواستم از آن کالا استفاده کنم، متاسفانه دیدم که چند ایراد وجود دارد و نمیتوانم از آن استفاده کنم.
این دوست خوبم هم پشت هم می فرمود: : "دیدی گفتم این را نخر..." "دیدی گفتم این برند بدرد نمیخورد ..."

خلاصه بعد از چندبار مراجعه به پشتیبانی متوجه شدم که "اشتباه از خودم بود" که تنظیمات آن را در نظر نگرفته بود (در حالی که بارها تنظیمات این نوع دستگاه را انجام داده بود! و حالا یک مانع ناپیدا جلوی راه بود!! ) و در نهایت این وسیله بخوبی به کار خود ادامه میدهد.

البته در میان این مراجعه به پشتیبانی، این جمله "دیدی گفتم ..." دوست خوبم را در ذهن مرور میکردم که چقدر این عزیز ناخواسته و با این جمله، انرژی منفی را روانه کرده است تا در نهایت ناخواسته توانسته است، اثبات کند که حق با اوست و به نوعی مانع استفاده از ان ابزار شده است.
به یاد کتاب چهار اثر اسکاول شین افتادم، قدرت کلمات ...

بارها برایم این مورد پیش آمده است ...

شما چطور ...

به قدرت کلمات تا چه حد اعتقاد دارید؟

شما در روز چند بار از این کلمات پرانرژی، نادرست استفاده میکنید؟

چند نمونه دیگر از این جملات متداول خطرناک را میتوانید بیان کنید؟
دیدی گفتم یعنی پیش بینی حرکت و یا عملی است که قبول کرده ایم نمی شود.
وقتی خود قبول نداریم که بشود , چه انتظاری هست که آن حرکت و یا عمل به نتیجه برسد؟
لطفا اظهار نظر فرمائید.
به نظر من دیدی گفتم یعنی:
1.تو قدرت تشخیص نداری(یا در بهترین حالت قدرت تشخیص من از تو بهتره).
2.تو دفعه ی بعدی میتونی پیشنهادات من رو دستور تلقی کنی و به نوعی مجبوری به اونا عمل کنی..
3.تو از این به بعد قدرت تصمیم گیری ضعیف تری خواهی داشت..
.
.
.
خلاصه همون انرژی منفی محض..
(((البته این ناگفته نمونه که بعضی ها بخاطر دلسوزی و اینکه دوست ندارن ما رو ناراحت ببینن این حرف رو به ما میزنن..)))
خب بعضی ها از قبل ضربه ای حتما از این موضوع خردند و تجربه ای کسب کردند.
به قول شاعر:"آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است"

به نظر من انتخاب درست ما میتونه راهکاری باشه که دیگه این جمله رو از کسی نشنویم.
روز عید فطر بود ساعت 6.5 راه افتادم حرم نماز عید فطر ، از بس راه شلوغ بود که 1 دقیقه قبل از نماز رسیدم ، بعد از نماز دیدم که صبحانه ای شامل کیک و آبمیوه بین نمازگزاران پخش کرده اند و چون من دیر رسیده ام ، سهم من فقط ثواب نماز بوده ، با اینحال با خودم گفتم تا نرسیده به خانه حتماً سهم من را هم خواهند داد 3535

میدان شهدا سوار تاکسی شدم ، نزدیک خانه بود که کسی از پشت سر گفت : آقا بفرمایید تبرک حرم است !
گفتم متشکرم خودتان میل بفرمایید ، گفتند ما خورده ایم شما بفرمایید چرا تعارف میکنید دیگه اینها مال حرم است ، گفتم که !!

من تود دلم :
دیدی گفتم ................
(08-18-2013 07:15 PM)ahmad rezaee نوشته شده توسط: [ -> ]روز عید فطر بود ساعت 6.5 راه افتادم حرم نماز عید فطر ، از بس راه شلوغ بود که 1 دقیقه قبل از نماز رسیدم ، بعد از نماز دیدم که صبحانه ای شامل کیک و آبمیوه بین نمازگزاران پخش کرده اند و چون من دیر رسیده ام ، سهم من فقط ثواب نماز بوده ، با اینحال با خودم گفتم تا نرسیده به خانه حتماً سهم من را هم خواهند داد 3535

میدان شهدا سوار تاکسی شدم ، نزدیک خانه بود که کسی از پشت سر گفت : آقا بفرمایید تبرک حرم است !
گفتم متشکرم خودتان میل بفرمایید ، گفتند ما خورده ایم شما بفرمایید چرا تعارف میکنید دیگه اینها مال حرم است ، گفتم که !!

من تود دلم :
دیدی گفتم ................

این دیدی گفتم از آن دیدی گفتم های شیرین است.Smile
اکثر افرادی که میگن " دیدی گفتم ... " کسایی (البته بعضیا) هستن چون دوست دارن کمبود های شخصیتی خودشونو جبران کنن و می خوان از این طریق توجه دیگران جلب کنن ، اتفاقا اون افراد خیلی منتظرن تا مشکلی براتون پیش بیاد تا بگن : دیدی گفتم ...
نخیر ندیدم

بشدت از ان افراد دوری کنید
البته بعضي ها هم هستن كه ميگن ديدي گفتم ... ميتوني
ديدي گفتم ميشه، هركاري راه داره، هميشه اميدوار و پرتلاش باش.

منظورم از اين 2 خطي كه نوشتم اينه كه ميشه اين عبارت رو به طور مثبت به كار برد.
خودم معمولاً اين كار رو ميكنم.
ديدي گفتم...آقا محسن پسر خوبيهBig Grin
باید این جمله رو تو جاهای مثبت استفاده کنیم
(08-17-2013 10:23 PM)jahanagahi نوشته شده توسط: [ -> ]دیدی گفتم یعنی پیش بینی حرکت و یا عملی است که قبول کرده ایم نمی شود.
وقتی خود قبول نداریم که بشود , چه انتظاری هست که آن حرکت و یا عمل به نتیجه برسد؟
لطفا اظهار نظر فرمائید.

حالا جنبه مثبت از این جمله دیدی گفتم :
یعنی پیش بینی حرکت و یا عملی است که قبول کرده ایم که می شود.
وقتی خود قبول داریم که می شود , چه انتظاری هست که آن حرکت و یا عمل به نتیجه نرسد.
بس تا می توانید جنبه های منفی را بطرف مثبت بکشانید.
لطفا اظهار نظر فرمائید.
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع