سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: افراد مشکل ساز
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
افراد مشکل ساز، افرادی هستند که معمولا باعث مزاحمت می‌شوند و اغلب این افراد با راه‌حل‌های منطقی نیز متقاعد نمی‌شوند. در حقیقت مشکل بودن این افراد به صورت همیشگی است و اغلب آنها سلطه‌جو، پرخاشگر، شاکی و بی‌مسوولیت هستند. این افراد در هر شکل و لباسی ظاهر می‌شوند و خصوصیت مشترکشان در این است که رفتار و برخورد آنها همیشه برای دیگران ایجاد مشکل می‌کند.

چگونه می شود با چنین افرادی رابطه برقرار کرد؟
من اگه باشم احتمالا اون لحظه سکوت میکنم اما با روش های مختلف به فکر تادیب این آدم هستم..
(این در صورتیه که این فرد توی محیط کار تحصیل و.. باشه)
اما اگه این فرد توی خونه و جزئی از خانواده باشه وضعیت فرق می کنه..
بله استاد
من با این افراد در طول روز کاریم زیاد برخورد دارم
کسایی که فقط فکرشون همون پرخاشگری و دعوا ست
من سعی می کنم تا حد امکان از کارایی که اونا انجام میدن فاصله بگیرم
باید سعی کنم در خلاف جهت حرکت کنم
اگه اونا اینجور میخوان زندگی کنن و تحت هیچ شرایطی عوض نمیشن
بهتره چشاتونو ببندید و به زندگی خودتون امیدوارم باشید
چون هر چاله توی زندگیتون متونه پایه و اساس یه ساختمان بلند و زیبا باشه
این جور آدما نمی گم غیر قابل تغییرن
تغییرشون زمانیه که خودشون بخوان
با آرزوی بهترین ها برای همه ی دوستای خوبم
می دونم این لحظه و هر لحظه برای هر کسی مث طلا می مونه
خوشبخت تر باشید دوستان
سلام خدمت استاد قربانیان گرامی و دیگر دوستان گرامی.
متاسفانه من هم تقریبا همه روز با افرادی مشکل ساز برخورد دارم اینگونه افراذ افرادی هستند حسود زیاد متکبر و با افکار منفی هستن اگر از این افراذ بپرسی کسب ثروت یعنی چه میگن خلاف رشوه خواری ارث و میراث در صورتی که همون ارث میراثشون هم 20 ملیون نمی ارزه و اگر بگی این راهش نیست با تمسخر روبر میشی.
چندین بار بهشون هم گفتم اینکارها این رفتارها که انجام میدید درست نیست حتی بهشون پیشنهاد دادم که نگرش و فکر خودشون تغییر بدن و راههایی هم بهشون پیشنهاد دادم ولی میخندن و به تمسخر میگیرن.
از نظر من با اینگونه افراد نمیشه ارتباط سازنده ای برقرار کرد و بهترین راه در مواجهه با اینگونه افراد دوری و قطع رابطه با آنها و افکار و عقاید و امواج منفی آنهاست.
(08-02-2013 06:44 AM)jahanagahi نوشته شده توسط: [ -> ]افراد مشکل ساز، افرادی هستند که معمولا باعث مزاحمت می‌شوند و اغلب این افراد با راه‌حل‌های منطقی نیز متقاعد نمی‌شوند. در حقیقت مشکل بودن این افراد به صورت همیشگی است و اغلب آنها سلطه‌جو، پرخاشگر، شاکی و بی‌مسوولیت هستند. این افراد در هر شکل و لباسی ظاهر می‌شوند و خصوصیت مشترکشان در این است که رفتار و برخورد آنها همیشه برای دیگران ایجاد مشکل می‌کند.

چگونه می شود با چنین افرادی رابطه برقرار کرد؟

من يه كارگر داشتم ، فوق العاده دلسوز ، دست پاك و واقعاً كاري با تجربه بسيار بالا ، ولي اين ادم شكاك ، بد دل ، كينه اي، پرخاشگر و بد اخلاق بود....اوايل كه پيشم اومده بود هميشه به ارومي و خونسردي كامل جوابشو ميدادم هيچوقت كوچكترين توهيني بهش نكردم به همين خاطر الان اون كه سن پدرم رو داره خودش ميگه اگه تو گوشم بزني يا فحشم بدي از تو به دل نميگيرم......
البته رفتارش فقط با من اينجوريه با ديگران مثل قبل رفتار ميكنه ،چون با رفتار تند خودش از ديگران هم رفتارهاي تند و بي منطقي ميبينه.
راستش قبلا با این افراد مثل خودشون صحبت میکردم و رفتار میکردم. جز اذیت شدن خودم نتیجه ای نداشت.
تا یک تجربه ی گسترده عملی با این موضوع کردم.

دوستان صمیمی من یک چایخانه توی یکی از مناطق بومی شهرمون زدن. منطقه ای با فرهنگ قدیمی و عشق دعوا و چاقو و بزن بزن
خب وقت استراحت من یعنی کار نداشته باشم اصولا اونجا پیش بچه هام و کمکشون میکنم. روزهای اول فشار سنگینی روم بود چون تقریبا به هرکی سلامم میکردی داد و بیداد میکرد و دفاع از محله و اینکه ما غریبیم اینجا چیکار میکنیم و ...
ولی چون کاسب بودیم اونجا باید احترام میزاشتیم و جالب بود. همین احترام باعث شد تا کم کم همشون دوستانه با ما رفتار کنن و خودش برای ما یه مشکل بزرگ شده چون هر موقع الان وارد این چایخونه میشم باید با همه دست بدم و سلام احوالپرسی کنم. همه شدن دوست. کسایی که دقیقا رفتارشون برعکس بود.

پس فکر میکنم اکثرشون رو بشه با آرامش آروم تر کرد. البته تا حدی که پر رو نشن. اگرم بازم به کارش ادامه داد میریم سر وقت کف گرگی و کله Big Grin
برای دشمنانتان طلب آمرزش و خیر و برکت کنید تا به این طریق از گزندشان در امان باشید.
وقتی خیر و صلاح دشمنانتان را از خداوند بخواهید، تیر هایشان تبدیل به موهبت میشود.
این اصل هم در مورد اقوام و هم تک تک افراد صادق است.

برگرفته از کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
همیشه بهترین راه آرامش و محبت هست.البته به اندازه
اگر انسان با برخورد خوب بتونه به اون فرد حس اصلاح شدن رو به اون فرد بده عالیه.
--------------------------
اما نکته اصلی این هست که سلطه‌جویی، پرخاشگری، شاکی بودن و بی‌مسوولیتی رو از اونها یاد نگیریم.
من افراد زیادی رو دیدم که به قول خودشون همرنگ جماعت شدن
پس بهتره حواسمون باشه.
لینک مرجع