سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: حسودیم میشود ...!
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
سلام دوستان

دوستی داشتم، بعد از سال ها شاگردی در دوره دانشجویی، توانست مغازه ای را اجاره کند و بعد از ان یک دفتر و شروع به پیشرفت کرد.

اما زندگی و کسب او چند نکته جالب داشت که بنظرم ممکن است میان بسیاری از افراد مشترک باشد.

- ابتدا اینکه با آنکه عیان بود وضع مالی بدی ندارد، پی در پی از بدی بازار و دست تنگ بودن حرف میزد، یکبار که علت را از او سوال کردم، حرف جالبی زد، گفت: "پیش خودمان بماند، این ها را میگویم که کسی چشمم نکند!"

- مغازه و دفترش هم پر بود از نعل اسب و نظرچشم و ...!

سوال اول اینکه، شما چقدر به چشم بد و استفاده از نظر چشم و غیره اعتقاد دارید؟
و سوال مهم تر اینکه، در برابر این افراد حسود چه کاری بهتر است بکنیم؟ آیا ناله از روزگار بد راه خوبی است

دوستان لطفا تجربیات و نظرات خود را بفرمایید تا به یک نتیجه گیری خوب برسیم.
خرافاتی که هنوز دامان مردم را رها نکرده است
روزی را خدا به هر اندازه که بخواهد به مردم می دهد.
هر کی بیشتر کار کنه و تلاش کنه خدا بهش بیشتر میده و هرکی کم کاری کنه کمتر
چشم مردم نمی تونه این همه قدرت داشته باشه!
اینها خرافاتی هستند که سالهاست گریبان مردم رو گرفته
توجیحهای علمی در مورد این موضوعات هم رسمی نیستند.
(07-02-2013 09:29 AM)soshiant نوشته شده توسط: [ -> ]خرافاتی که هنوز دامان مردم را رها نکرده است
روزی را خدا به هر اندازه که بخواهد به مردم می دهد.
هر کی بیشتر کار کنه و تلاش کنه خدا بهش بیشتر میده و هرکی کم کاری کنه کمتر
چشم مردم نمی تونه این همه قدرت داشته باشه!
اینها خرافاتی هستند که سالهاست گریبان مردم رو گرفته
توجیحهای علمی در مورد این موضوعات هم رسمی نیستند.

دوست عزیز....
اولا که در فرهنگ دینی ما این مسئله صراحت شده که چشم زخم و چشم بد تاثیرات زیادی در زندگی افراد و بیماری و حتی مرگ اونها داره....

ثانیا اگه بخوایم با ادبیات معاصر و به زبون حال در این باره صحبت کنیم بهتره کمی در مورد انرژی و مثبت و منفی بودنش و ....از این مقوله ها مطالعه کنی.....
کسی که چشم دیدن موفقیت بقیه رو نداره انرژی منفی زیادی به سمت اون گسیل میکنه که تاثیرات خودش رو میزاره.....هر چند که هم از نظر دینی و هم علمی ثابت شده که کارها و چیزهایی هستند که مانع از اون تاثیرات منفی میشن......منظورم اثر دعای خیر بقیه، صدقه، و ..... هست.Blush

البته بنده هم با نعل اسب و از اینجور چیزا مخالف هستم چون نه توجیه علمی داره و نه عقلی و نه شرعی !!!10_003

بهرحال درسته که خدا روزی رسون هست و ..... اما این به این معنی نیست که روزی یک اندازه ای داره که هرکار بکنی تغییر نمیکنه !!!
اگه اینجوری بود که کارآفرینی و میلیاردر شدن و .... همش بیخود و یه خیال واهی بود....چون هر چی تلاش میکردی فرقی در روزیت نداشت !!!!!!!!! و این عین جـــبــــــــر بود !
1818

در صورتی که معنی این مسئله اینه که شما با توجه به وقت، انرژی و .... که صرف میکنی روزی خودت رو افزایش میدی ولی به هر میزان که باشه خدا ازش خبر داره و اون رو بهت میده....حق کشی صورت نمیگیره....یعنی مثلا من به اندازه 1 میلیون کار میکنم و همون رو میگیرم ولی ممکنه خودم احساس کنم باید 10 میلیون بگیرم !!!!!

یا علی
حسادت خودش باعث ایجاد موج منفی میشه، که این موج در حالات روحی آدمها تأثیر گذاره، یعنی هم به خودمون آسیب میرسونه و هم به دیگران! البته راههایی برای رهایی از موج منفی وجود داره، یکی اینکه با این افراد کمتر رابطه برقرار کنیم یا حتی ازشون دوری کنیم راه دوم استفاده از نیروی عشق و ایجاد کردن موج مثبته! با این کار میتونی تأثیر انرژی منفی رو کمتر کنی با در نظر گرفتن اینکه این کار رو به خاطر خودت انجام میدی نه دیگری10_004
در مورد چشم و نظر ، اینطور که من شنیدم در دوران امام علی (ع) بوده و روایت هایی شنیدم

اما راستش اصلا بهش اعتقادی ندارم
آدم حسود وجود داره ، ولی چشم آدم حسود فکر نمیکنم کاری به ضرر ما انجام بده!

به نظر من کسایی که از سم اسب و..... برای دوری از چشم و نظر استفاده میکنن اشتباهه
بهترین مورد استفاده از دعاهایی مانند: برکت در رزق و روزی ، آیت الکرسی ، چهار قول ، ون یکاد و...
من به شخصه وقتی این دعاها رو تو یه مغازه میبینم روحم شاد میشه! Yosef.gif

و در مورد اینکه همیشه آدم از اوضاع کسب و کارش بد بگه تا کسی چشمش نزنه ، بازم اشتباهه
یعنی بستگی به اون طرفی که داریم صحبت میکنیم داره
به نظر من صرف نظر نظر از علوم و بحث های ماورا که اکثراً چشم زخم را تأیید می کنند اگر بر اساس علم و منطقی که قانون جذب و فیزیک کوانتوم بر آن مبتنی است بخواهیم این قضیه را بررسی کنیم تا حدی قابل توضیح است. به این شکل که ابتدا خود فرد یا خانواده ای که معتقد به چشم زخم باشد ممکن است حوادث و رویدادهای ناگوار را به خود یا اعضای خانواده جذب کنند ولی این در مورد افرادی که هیچ اعتقادی به این مسئله ندارند احتمالاً صدق نمی کند و هیچ اثری بر آنها ندارد.
طرف دیگر فرد حسود است اگر به نیروی ساطع شده از ذهن انسان و توضیحاتی که فیزیک کوانتوم در مورد آن می دهد معتقد باشیم افراد حسود بدلیل تمرکز بسیار بالایی که نسبت به داشته های دیگران به خرج می دهند ممکن است باعث بروز مشکلات برای آنها شوند.
از منظر دین هم بارها در آیات و احادیث از چشم بد و حسد حسودان شنیده ایم و توصیه هایی برای پیشگیری از آن سفارش شده است.
مثلاً در قرآن کریم در سوره فلق که از سوره های تعویذ یعنی پناه بردن و در امان شده از موارد مختلفی ذکر شده که یکی از آنها "من شر حاسدٍ اذا حَسَد" یعنی قل اعوذ(بگو پناه میبرم...) از شر حسودی که حسد بورزد.
پس می توان نتیجه گرفت که فرد حسود می تواند باعث ایجاد شر و در نهایت مشکل شود و باید برای مصون ماندن از این شر به خدا پناه برد.
متأسفانه این مسئله در جامعه ما همانند بسیاری امور دیگر با توهمات و خرافات فراوان آمیخته شده و افراد زیادی اشتباهات خویش، رخدادها و حتی فرایندهای لایتغیر طبیعت و زندگی را به گردن حسد حسودان می اندازند.
به نظر من همه چیز بستگی به فرهنگ جامعه و افراد دارد و همانند سحر و جادو، چشم زخم هم در صورتی می تواند موثر واقع شود که زمینه آن در جامعه وجود داشته باشد.
به نظر من هم چشم زخم مربوط به همون انرژی مثبت و منفی هست. یکی می بینه سود زیادی کردی شاید ظاهرا بگه افرین مبارکه و ... ولی تو دلش همچین چیزی میگه: بترکی معلوم نیست چیکار می کنه انقد گیرش میاد و اینطوری انرژی منفی از خودش ارسال می کنه

درمورد نالیدن از گرفتاری و نبودن فروش و .. هم حدیث از امام علی داریم:
مِنْ كُنُوزِ الْجَنَّةِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَى الرَّزايا وَ كِتْمانُ الْمَصائِبِ.
از گنجهاى بهشت; نيكى كردن و پنهان نمودن كار[نيك] و صبر بر مصيبتها و نهان كردن گرفتاريها (يعنى عدم شكايت از آنها) است.

همین مدام شکایت کردن هم برکت رو از مال میبره و هم باعث ایجاد انرژی منفی میشه و یجورایی تلقین میشه و به خود شخص و دیگران اسیب میزنه.

در رابطه با اینم حدیث از امام علی داریم :
لا تُحَدِّثْ نَفْسَكَ بِفَقْر وَ لا طُولِ عُمْر.
فقر و تنگدستى و طول عمر را به خود تلقين نكن.
(07-02-2013 08:51 AM)کامیار کاظمی نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان

دوستی داشتم، بعد از سال ها شاگردی در دوره دانشجویی، توانست مغازه ای را اجاره کند و بعد از ان یک دفتر و شروع به پیشرفت کرد.

اما زندگی و کسب او چند نکته جالب داشت که بنظرم ممکن است میان بسیاری از افراد مشترک باشد.

- ابتدا اینکه با آنکه عیان بود وضع مالی بدی ندارد، پی در پی از بدی بازار و دست تنگ بودن حرف میزد، یکبار که علت را از او سوال کردم، حرف جالبی زد، گفت: "پیش خودمان بماند، این ها را میگویم که کسی چشمم نکند!"

- مغازه و دفترش هم پر بود از نعل اسب و نظرچشم و ...!

سوال اول اینکه، شما چقدر به چشم بد و استفاده از نظر چشم و غیره اعتقاد دارید؟
و سوال مهم تر اینکه، در برابر این افراد حسود چه کاری بهتر است بکنیم؟ آیا ناله از روزگار بد راه خوبی است

دوستان لطفا تجربیات و نظرات خود را بفرمایید تا به یک نتیجه گیری خوب برسیم.

به نظر من اگر شخصي ثروتمند شد همينكه هواي اطرافيانش رو داشته باشه هم از چشم بد به دوره هم دعاي خير همين اشنايان موفقيتش رو چندين برابر ميكنه... در تجربه واسه خودم ثابت شده،
يه دوستي دارم كارخونه توليد يونوليت دارن ، براي يكي از اشنايان ازش خواستم كه از خط توليد بازديد كنيم ، به من گفت اگه خودت ميخواي بيا ولي ادم غريبه هيچوقت نميتونه بياد ببينه !
در صورتيكه باباي خودم نه تنها واسه كسايي كه در مورد كارخونش اطلاعات ميخوان بهشون ميده بلكه به توليد كننده ماشين الات هم معرفيشون ميكنه، چندين بار بابام در مورده خودش گفته كي باورش ميشد يه بچه روستايي بيسواد به اينجايي برسه كه همه ميبينن ، و راز موفقيت هيچ نيست جز دعاي خير دوستان و اشنايان.
من نه تصدیق می کنم نه تکذیب
چون اطلاعات خاصی ندارم راج به این موضوع
چند روز پیش توی یه صحبتهایی که دو نفر در مورد تلسم می کردن
خیلی بحثشون برام جالب بود نشستم به گوش دادن صحبتهاشون
اولین موضوع در مورد رمالهای شیطانی و رمالهای روحانی بود
رمالهای شیطانی از اسمشون مشخصه که کارهای شیطانی و بد انجام می دن اما رمالهای روحانی کارهای خوب و خیر انجام می دن
طریق ی ارتباط رمالهای شیطانی با شیاطین و اجنه و دیو و... هست
البته می دونم به موضوع تاپیک ربطی نداره حرفام
اما گفتم که بدونید به نظر خیلی از افراد این تلسم ها و دعاها اثرگذارن
من که بی طرفم
و آرزو می کنم که واقعیت نداشته باشه و یه جور خرافه باشه
بحث دیگه هم که شد راجع به مهره ی مار و کلاف و سنگ ها و دعاخونی و دعا نویسی روی اینا بود
برام جالب بود که طوری که صحبت می کردن و هر دو شونم تایید می کردن اگه مهره ی مار سالم باشه یا واقعی باشه و قلابی نباشه مهرش! زمانی که به نونوایی نزدیک میشیم اگه این مهره رو داشته باشیم تنور نونوایی دیگه نمی چرخه
عزیزان من این حرفا رو برای اطلاعات عمومی نفرستادم
فقط چیزایی که شنیدم رو گفتم
امیدوارم مهره مارمون انرژی مثبت دادن به خودمون باشه نه تکیه به شی خاصی!
دوستان رمال شیطانی و روحانی هر کس خودشه
زمانی که ما قدمهای بلند و محکم رو برمیداریم یعنی یک قدرتمند روحانی و با کارهای صالح و خیر هستیم
و زمانی که هدف ما در مسیر منفی باشه همون قدرتهای شیطانی روی ما تاثیر داره
امیدوارم دوستان پی تلسم و این جور چیزا نباشن
توکل فقط به خدا
روزی خواهی فقط از خدا
زندگی فقط با عشق به خدا
موفق موفق موفقتر باشید
با آرزوی بهترین ها
نداشتم تا حالا اما دیدم
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع