سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: با چه میزان سرمایه ای کسب وکار خود رو شروع کردید ودر چند سالگی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
با چه میزان سرمایه ای کسب وکار خود رو شروع کردید ودر چند سالگی (تجربه های شروع کسب وکار) و در چه سالی؟ چقدر طول کشید تا کارتون رو غلطک بیوفته؟ چندبار شکست خوردین؟ الان چند درصد از مسیر موردنظرتونو طی کردین؟
اولین کار من کارت پخش کنی تو خیابون بود تو دوران دبیرستان Smile
در 50 سالگی با دست خالی و اراده پولادین.
صندلی داغ شماره 4
نه نه راستی یادم اومد اولین کارم فرفره فروشی جلو در خونمون و تو پارک محل تو بچگی بود یادش بخیرررررررر Smile
با چه میزان سرمایه ای کسب وکار خود رو شروع کردید؟
تقریبا بدون هیچ سرمایه ای کارم رو شروع کردم که میتونیم بگیم کار قانون جذب و شانس بود بدون سرمایه یکبار موفق شدم . بعد جووونی کردم و با سرمایه نسبتا زیادی که مجال رقم گفتنش نیست یه دیووانگی محض کردم ! پولم قسمت عمده ایش از بین نرفت ولی خوابید ! ولی کار الانم رو با سرمایه ای حدودا 20 تا 30 میلیون تومانی شروع شد که البته با احداث دفترم توی بندر مجبورم یه تزریق سرمایه ای بکنم .

در چند سالگی (تجربه های شروع کسب وکار) و در چه سالی؟
از بچکی کار میکردم ، پیش پدرم و البته پدرم هوامو داشت اینجوری که سود مال خودم ضرر مال پدرم 25r30wi ؛ 16 سال و خورده ای داشتم عضو این سایت شدم و بعد 6 ماه تقریبا شروع کردم ، یعنی رفتم خارج کشور و بعد 2 ماه حدودا یه فرصتی گیرم اومد که خوب ازش استفاده کردم و سرمایه عالی جمع کردم Big Grin

چقدر طول کشید تا کارتون رو غلطک بیوفته؟
حدود 6 ماه طول کشید کارم بیوفته رو غلتک که بدشانسی اوردم دیگه ! یعنی بی تجربگی کردم ، امکانات نبود ، کار رو ساده گرفتم ، سرمایه نبود ، کلی گرگ دورم بودن و غیره ، بعد یه کار دیگه شروع کردم یک سال وقت و سرمایم رو گرفته یه یه ریالی سود نداد . هنوزم که هنوز کلی سرمایم خواب روی اینکار و وقت نکردم برم و سرمایه رو در بیارم ، کار جدیدم که همون تجارت و بازرگانیه بعد 2 ماه روی غلطک افتاد و الان کارش از غلطک هم گذشته Big Grin

چندبار شکست خوردین؟
زیاد شکست خوردم ولی شکست بزرگ 3 بار حدودا

الان چند درصد از مسیر موردنظرتونو طی کردین؟
تقریبا شروع هم نشده ، به 100 میلیارد اول برسم شاید بتونیم بگیم 1 درصد 25r30wi25r30wi
یکی از درامدای جالبم تو دوران دانشجویی این بود:
تقریبا اتفاقی با یه کاتالوگ اشنا شدم که نشانی مجلات رایگان خارجی و دانشگاههای خارجی رو داشت با چنتاشون مکاتبه کردم که برام مجله مفتی بیاد بعد یه ماه از دانشگاه لندن یه کاتالوگ خوشکل صد صفحه ای گلاسه و رنگی اومد که دانشگاهو توضیح میداد واسه جذب دانشجو بعد 5تا نامه نوشتم با اسامی مختلف و ادرس یکسان ولی متفاوت!! (یه بار از سر خیابون بالایی ادرس میدادم یه بار از سر خیابون پایینی یه بار مینوشتم طبقه اول یه بار همکف!!) خلاصه بعد یه ماه 5تا کاتالوگ دیگه اومد دیگه فهمیدم همه دانشگاههای انگلیس از این کاتالوگ خوشکلا دارن Smile چشمتون روز بد نبینه روزی صدتا صدتا نامه میزدم به دانشگاههای انگلیس بعد 3هفته واسم کلی کاتالوگ میومد با پستچی رفیق شده بودم و شیرینی هم بش میدادمSmile بعضی وقتا یه نصفه گونی کاتالوگ میاورد برام! تازه یاد گرفته بودم تو نامه های جدید مینوشتم اینجا خوابگاه دانشجویی و ما چند نفریم که میخایم برا ادامه تحصیل بیایم اونجا!! (حالا انگلیس گرونترین دانشگاههای دنیارو داره و ما تو خرج همین جامونم مونده بودیم) و میگفتم چنتا کاتالوگ برامون بفرستین اون انگلیسی های مادر مرده هم ذوق زده میشدن 5تا5تا میفرستادن Smile)
خلاصه این کاتالوگای مفتی رو با اگهی تو نیازمندیهای کیهان به علاقمندان میفروختم بعدن هم اونارو به دکه روزنامه فروشی میدون فردوسی میدادم که فروشش خوب بود یه مدت هم تو یه کتابفروشی تو میدون انقلاب میفروختم بعدنا سی دی هاشونم میمومد خلاصه این کار تا زمانی که اون انگلیسی های مادر مرده دیگه قانع شدن که کسی از اون خوابگاه دانشجویی!! به اون دانشگاها نمیره ادامه داشتSmile
یادش بخیر چه دورانی بود اون اواخر که ایمیل زدنو یاد گرفته بودم که دیگه هزینه پست نامه هم نمیدادم! یه سند تو آل برا صدتا دانشگاه Smile
(05-22-2013 08:25 PM)karafarin نوشته شده توسط: [ -> ]با چه میزان سرمایه ای کسب وکار خود رو شروع کردید ودر چند سالگی (تجربه های شروع کسب وکار) و در چه سالی؟ چقدر طول کشید تا کارتون رو غلطک بیوفته؟ چندبار شکست خوردین؟ الان چند درصد از مسیر موردنظرتونو طی کردین؟

بچه دبستانی که بودم بهار و تابستون جوجه و شانسی و این چیزا می خریدم و می فروختم و سرمایه ش هم 3 تا 5 هزار تومن بود

ولی بخوام بگم کاری که جدی و برای کسب در امد شروع کردم کار سیستم امنیتی (دوربین مداربسته ، دزدگیر ، اعلام حریق ) بود که اولین کارم بود

بعدش کافی من شدم و تو بستنی و قهوه فروشی کار کردم و اونم کم کم کنار گذاشتم چون کارمند کسی بودن رو دوس ندارم

بعد اینا یه کافه کوچیک راه انداختم که می تونم بگم اولین کسب و کاری بود که مال خودم بود و خودم راه انداختمش و هنوزم فعاله

تو سن 20 سالگی با سرمایه فقط 250 هزار تومن

از روز اولی که راه انداختمشم کارم میشه گفت رو غلطک بود چون محل کارگریه مشتری زیاده

البته شغلم چیز دیگه ست ولی این کاسبی هم در کنارش دارم
تو دوران دانشجویی خیلی دوس داشتم سفر طبیعت گردی برم ولی چون پولشو نداشتم رفتم یه اژانس بعنوان کمک لیدر مفتی براشون کار کردم کم کم که مسیرهارو یاد گرفتم خودم شدم لیدر و تورهای 40نفره میبردم تفریحمو کرده بودم هم پول نمیدادم هم یه پولی هم میگرفتم
دوستانی که تجربه آغاز کار داشتن واقعا خوشحال میشیم روش کار و اینکه چطور آغاز کردن رو توضیح بدن
برای امثال من که تا بحال دست به هیچ کاری نزدن این اطلاغات می تونه تلنگری شگرف برامون باشه
واقعا خوشحالم که دوستای خوبی مث شما دارم
سلام
من با صفر شروع کردم از حسابداری شرکت ها
بعد با 5 میلیون مقداری از سهام یک شرکت پیمانکاری رو خریدم
200میلیون درآمد کسب کردم طی 3 سال.100میلیون ضرر دادم.40میلیون خوردم.60میلیون دست دولت گیر کرده.نمیشه گفت شکست خوردم ولی به خاطر شرایط اقتصادی کارم رو تعطیل کردم.الان هم دنبال یک موقعیت دیگه میگردم که انشاء ا... با دوستانی که در این سایت پیدا کردم دارم میرم به سمت موفقیت.
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع