سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: چگونه طراحان وب به جهنم می روند!؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
اگر طراح وب باشید، طی دوران کاری تان با مشتری های مختلفی سر و کله زده اید و میدانید که هنگام طراحی گرافیک و رابط کاربری سایت با چه دردسرهایی مواجه می شویم. گاهی اوقات داستان پروژه تبدیل به یک فاجعه واقعی می شود و خاطره اش مانند نقطه تاریکی در زندگی به جای می ماند.

اگر به ادامه مطلب بروید طنزی خواهید دید که ممکن است قبلا خودتان هم تجربه اش کرده باشید!

[تصویر: xcomic1_nardebaan.jpg.pagespeed.ic.Rv0CRocL-e.jpg]

[تصویر: xcomic2_nardebaan.jpg.pagespeed.ic.jPAQApHDEe.jpg]

[تصویر: xcomic3_nardebaan.jpg.pagespeed.ic.2OizprcPcf.jpg]

[تصویر: xcomic4_nardebaan.jpg.pagespeed.ic.o8lbs914H1.jpg]

[تصویر: xcomic5_nardebaan.jpg.pagespeed.ic.QsghzKrMW_.jpg]

[تصویر: xcomic6_nardebaan.jpg.pagespeed.ic._rTroN35cI.jpg]

[تصویر: xcomic7_nardebaan.jpg.pagespeed.ic.hOeXdRxoe2.jpg]

[تصویر: xcomic8_nardebaan.jpg.pagespeed.ic.-c7peRaDG3.jpg]

[تصویر: xcomic9_nardebaan.jpg.pagespeed.ic.bxOKeO3uIp.jpg]

منبع : نردبان
حسین نوذری
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
من یک طراح سایتم. خیلی جالب بود. عین حقیقته
این دسته از مشکلات زیاد پیش میاد ، اما یه قرار داد قوی کار رو تموم میکنه
متاسفانه همینطور بوده و هست!
با قرارداد تا حدودی از این چنین مشکلاتی رو میشه برطرف کرد، ولی برای حفظ یکسری مسائل اکثر مواقع چنین موارد پیش میاد!
من تازه کارم تو این کار ینی ول کنم برم سراغ یه کار دیگه؟!
ولی فک کنم هر کاری دردسر خودشو داره
(04-12-2014 08:46 PM)delsaa نوشته شده توسط: [ -> ]من تازه کارم تو این کار ینی ول کنم برم سراغ یه کار دیگه؟!
ولی فک کنم هر کاری دردسر خودشو داره

درود
اگر قرار باشد كه با هر بادي بلرزيد كه ميشيد درخت بيد.
شما ابتدا علاقمندي خودتان رو مشخص كنيد. سپس اقدام كنيد.
فقط موضوعي كه در اين زمانه بوجود امده است سخت شدن كارهاست.
منم خودم تو حيطه طراحي قالب تا حدودي هستم و اين مشكلات وجود دارد. اما قابل رفع شدند هست.
انم اين هست كه در ابتدا كار بخواهيد بطور كل جزئيات ارائه شود.يا بعد از چند تغيير رايگان - تغييرات با هزينه انجام شود.

اگر سعي كنيد حرفه اي كار كنيد. مشكلات شما كمتر خواهد شد.
در كل تجربه نشان داده است كه فرادي كه هزينه كمتري براي طراحي ميدهند از طرح دريافتي راضي نيستند.
اتفاقا امروز با یه مشتری درباره طراحی و پیاده سازی یه وب سایت مرجع صحبت میکردم ، اولش خیلی مطمئن میگفت شما هرچیزی که لازمه انجام بدین ، نگران پولش نباشید ، منم همه چیزی که برای طرح ایشون لازم بود در نظر گرفتم. وقتی نوبت به قراداد و امضاش رسید ، گفت با اجازتون من برم با همکارم مشورت کنم بیام.

کمی تاسف خوردم به حال خودم و تمام طراحان عزیز ، ولی بعدش خیلی ریلکس ، افکارمو جمع و جور کردم و برگشتم سر کارم.
متاسفانه منم تو یه پروژه به همچین موردی بر خوردم.طرف بیعانه هم داده بود.بعده چندین ماه تغییرات فرمایشی ایشون دیگه کار به جایی رسیده بود که حاضر بودم دو برابر پولی رو که داده پس بدم بهش ولی دست از سر ما برداره!
این بدترین مشکلی هستش که در آزاد کاری یا فریلنسر وجود داره. نه فقط طراحی وب بلکه هر کاری که طرف فکر کنه خودش خیلی سر در میاره این مشکلات بوجود میاد.
نمونه غیر طراحی وبیش
دانشگاه خب رشته الکترونیک بودیم پروژه ها بقیه رو انجام میدادیم پول میگرفتیم. پروژه یکی از دانشجوهای دختر روبات دنبال کننده خط بود.
خیلیم دیر شده بود کارش و تقریبا 2 روز وقت داشت که منو بهش معرفی کرده بودن. گفت هرکاری دوست داشتی بکن. تورو خدا من نمره میخوام و ترم آخره و خلاصه ....
ما روبوت رو 2 روز بیخوابی فقط کد زدیم و لحیم کاری کردیم بعد رفتم تحویل دادم میگه چرا روباته سر و چشم و دهن نداره.

از بحث خارج نشیم. این مشکل چندین بار منو از دنیای طراحی دور کرد و دوباره نزدیک شدم. برخورد با این مشتریها واقعا عذاب آوره. اینم قطعی نیست که بگیم قرارداد و تمام چون شاید قرارداد کار مارو حل کنه ولی وقتی ناراضی باشه پیش 4 نفر خرابمون کنه یه عمر زحمتمون ....

کاری که من میکنم با مشتری اینه. بهش میگم طرح و ظاهر سایتت رو هرچی دوست داری روی کاغذ بکش. یه گرافیست پیدا کن بگو تبدیلش کنه و فایل pad رو بده من تا برات اوکی کنم. چندتا گرافیک کارم بهش معرفی میکنم.
اینطوری میدونم کسایی بر میگردن که واقعا به کارشون مطمئن هستند. اینم میدونم ظاهر دیگه هیچ ربطی به من نداره چون هرچی گفته براش طراحی کردن.

موفق باشید
لینک مرجع